• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[THbT] עץ צבא - רוכבי וורגים

Gandalf

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
שלום לכולם!  

העץ הזה יאסוף ויאגד את התפתחות ׳הצבא הרשע׳ שלי, בדגש על הקו של ההוביט - הרוב יהיה אורקים-ציידים ודברים נוספים שתראו בהמשך, אבל כל דבר אחר(זתומרת, אחר ורשע) שיבוא גם יכנס לעץ הזה. 
ובזהדמנות זו, כן, אני יודע שהשם של העץ הוא קקי ואין בו שום דבר מתוחכם, אבל אין לי משהו טוב יותר כרגע... אם יש לכם שם מתוחכם, מבריק, גאוני או just plain silly - אתם מוזמנים להציע. 

בזמן שכולכם נהניתם בדרקוניקון אני הייתי בחופשה בחו״ל - ולקראת סוף החופשה הספקתי לקפוץ לחנות של GW ולקנות כמה Goodies... 

212_zpsab814d5e.png

זו חנות די רחבה, שבקומה התחתונה שלה יש מועדון משחקים גדול והמון שידות שקופות עם צבאות בפנים. יש להם 2-3 שידות מפוצצות במודלים של שר הטבעות. כולם צבועים בצורה מדהימה, וניסיתי לצלם כמה מהם, אם כי בלי הצלחה כי הכל שקוף ולא נראה טוב על המצלמה.

IMG_5068_zpsbab533b8.jpg

בכל מקרה, הנה השלל שלי. לצערי לא היה לי הרבה מזומן אז לא הספקתי לקנות את כל הדברים שרציתי(שזה בעצם את כל מוצרי שר הטבעות וההוביט בחנות :) ). 
- יש פה יחידה של Hunter Orcs, שאני חושב שתיראה מגניב מאוד אחרי שאני אסיים עם הקינוורטים, השינויים והצביעה שלי...
חבל שהם עולים 30 יורו, כי זה יקר. כמו שכתבתי בעצים אחרים, כשאני בחו״ל יותר קל לקנות יחידות יקרות יותר אבל בהזמנות מהאינטרנט זה יוצא בלתי אפשרי. 
- יש פה גם Citadel Grass - דשא נורמאלי של GW, פשוט כי נמאס לי שהבסיסים שלי ריקים, שחורים ומשעממים. אני אראה את התוצאות על המיניאטורות שלי, אבל בחנות *ממש* המליצו לי עליו, ביחד עם Citadel Sand - שזה פשוט חול(אבל חול אפשר למצוא בכל מקום בישראל ובחינם... לפי דעתי אין סיבה לשלם על זה כסף). אם מישהו מכם יאהב את התוצאות אני אשמח להשאיל לו את הקופסה הזו בכנסים הקרובים. 
בכל אופן, יש גם כמה צבעים -
- זוג וואשים שחורים כי הם נגמרים לי בקצב מדאיג, צבע שחור רגיל כי תמיד כדאי שיהיה אחד בסביבה(למראות שאני לא משתמש בו אף פעם), וTroll Slayer Orange וJokaero Orange - שני גוונים של כתום בשביל פרוייקט קטן שיש לי ושאני מקווה שתראו בקרוב :) ...
- חוץ מזה קיבלתי(במתנה! המוכר פשוט נתן לי אותם ביחד עם שאר הדברים שקניתי כי מסתבר שאין לו מה לעשות איתם) 4 בסיסים עגולים של 40mm(של פרשים). אני עדיין חושב מה לעשות איתם ושיהיה מגניב.
- 24 קוביות ק6 – 12 לבנות ו12 בצבעים שונים. הקוביות נקנו מחנות השכנה לגיימס וורקשופ שהיא מין חנות יצירה ושטויות אחרות – היה להם 12 קוביות ביורו וחצי אז קניתי לי זוג, במיוחד כי כבר המון זמן שאין לי קוביות ק6 משלי(אני מאבד אותן באופן סדרתי). הקוביות הצבעניות הן בשביל שיהיה יותר נוח ששני הצדדים בקרב יגלגלו קוביות ביחד – פשוט כל צד מצהיר איזו קובייה מייצגת את המודל שלו ומגלגלים באותו זמן – וככה לא צריך שצד אחד יגלגל ואז הצד השני.

אז זה, פחות או יותר, ההתחלה של הצבא הזה, והאורקים-ציידים הם ממש לא הכל ;) אתם תראו עוד המון עדכונים בקרוב. אני אשמח לשמוע מה דעתכם, עכשיו וגם כשהצבא יתקדם בהמשך!

דינרבלו - דיברתי על הhunter orcs on fell wargs, שהפרופיל שלהם עלוב ביחס לכמות הנקודות המוגזמת שהם עולים.
האמת היא שהאורקים-ציידים הם דווקא בסדר - ממש טובים בתחום אחד וגרועים בכל השאר. הנה הנתונים שלהם:
F: 3/5, S: 4, D: 4, A: 1, W: 1, C: 2
החוק המיוחד שלהם אומר שכל עוד הם לא רכובים, הם מקבלים התקפה נוספת!
אז מצד אחד הם ממש גרועים - אומץ ברמה של גובלינים ממוריה, הגנה נמוכה בלי אפשרות לשדרוג, ערך פגיעה לרחוק של 5 וערך לחימה נמוך של 3. מצד שני, יש להם 2 התקפות בתור של כוח 4. והמחיר שלהם בנקודות הוא סביר מינוס(קצת גבוה).

האמת היא שכשהם יצאו, לא *ממש* התלהבתי מהאורקים ציידים. בעיקר התלהבתי מהרוכבי וורגים, פשוט כי הוורגים נראו כל כך טוב.
הסיבה הראשונה והעיקרית לכך היא העובדה שלחלקם יש תסרוקות מגוכחות להחריד. אבל ממש. אם תסתכלו על האורקים ציידים באתר של GW, תוכלו לראות של2-3 מהם יש מין קוקו-חצוי-משולש-או-כפול-למעלה-והצידה. זה פשוט נראה נורא. וזה ממש חבל, כי הפוזות הכלליות שלהם טובות, ופרט לזה הם נראים מגניב - במיוחד עם החרב בכל יד(או חרב וקשת)... 
אף על פי כן, החלטתי שאני אקנה את היחידה הזו בכל מקרה ואעשה לה את השינויים שלי. שזה, בעצם, להוריד לחלקם את התסרוקות ההזויות. במיוחד כי אורקים קירחים עושים לי את זה.
אבל ברצינות, אורקים קירחים זה לא כ״כ רע, ובהחלט עדיף על מה שהיה להם על הראש לפני כן... 

13f55ad9-7dec-49a1-886c-148166181014_zps22c9525f.jpg
מה דעתכם? האם אתם דווקא חושבים שהתסרוקות המקוריות של GW הם אחלה, או שכמוני אתם חושבים שהם איכסה-פיכסה-קקי? 

בנתונים שלהם הם בתכלס זהים, אבל הfell wargs עולים יותר נקודות ויש להם יכולת מיוחדת שנותנת להם להסתער על מודל גם אם בתחילת התנועה הוורג לא רואה אותו.
שזה חביב, אבל המצב הזה לא קורה הרבה... וכששמים אורק-צייד על הוורג אז הוא מאבד את התקפה הנוספת שלו ובעצם הופך מבחינת נתונים לגובלין עם כוח 4 על וורג, וזה לא ממש מרשים...

דרך אגב, באיזה צבעים אתם אוהבים/רוצים/צובעים את האורקים שלכם? עם האורקים-ציידים אני רוצה מגוון אז אני אצבע כל אחד בצבע עור שונה(בהנחה שיהיו לי מספיק צבעים) ואני אשמח לדעת מה אתם אוהבים.

יש לי רעיון אדיר! שלא יהיו אדומים.
תיצור לבן עם קצת שצת קצת שחור כצבא בסיס ואז תוסיף לו כחול ו כתום (בנפרד כמובן) כדי לקבל צבעים חיוורים. ואתה גם יכול לכשות חלק חומים כהים. בצבע קקי ;)

אז היום רכשתי מדינרבלו את הגובלינים מהסט של escape from goblin town! מלך הגובלינים, קפטן, גרינה, 36 גובלינים והgoblin scribe הצטרפו לצבא הרשע שלי. 
הם נראים טוב וכמו כל מודל בקו של ההוביט הפיסול שלהם נהדר, אבל אני לא אוהב את הדרך שבה GW צבעו את הגובלינים. הם נראים מאוד חיוורים וזה לא ממש לטעמי. אני מתכוון לצבוע אותם בצבע אחר - כתום/אדום, שייראו באמת כמו גובלינים. זה הפרוייקט הקטן שהזכרתי בהודעה הראשית שבשבילו קניתי את הצבעים הכתומים ;)
אני גם חושב לעשות אותם מאוד כהים/מלוכלכים, אז אולי אני אשאיר עליהם את הוואש בלי היילייטס. 
אני גם ממש רוצה לקנוורט אותם איכשהוא. אני חושב שאני אוסיף להם חרבות ונשקים נורמאליים אחרים במקום הנשקים הרעועים שיש להם, למרות שחלקם דווקא בסדר. תצפו להמון קנוורטים בקרוב!

האם אתם אוהבים את הדרך שבה GW צבעו את הגובלינים? או שאתם הייתם צובעים אותם אחרת?

מזל טוב על הקנייה (ואני מחכה כבר לראות תמונות) אני הייתי צובע את הגובלינים שלי בצבע אפור-כחלכל-ירקרק לא אחיד, מוכתם והייתי משאיר פסים קטנים של צבע לא מעורב בתערובת כדי ליצור להם מראה מכוער ככל האפשר, וגם הצבע די הגיוני כי ככ בערך נראות מערות, וגם הוא יוציא את הגובלינים מאוד "מלוכלכים" ומעוותים כך שהם יראו להערכתי כמו חזיון בלהות של מנתח פלסטי :twisted:

אני פחות רוצה לצבוע אותם 'מכוער' ויותר רוצה לקרב אותם אל האורקים והגובלינים של שר הטבעות, שמהם הם ממש התרחקו בהוביט - לא במראה הפיזי, אלא בצבע עור.
בהחלט רציתי לצבוע אותם באדום אבל מסתבר שזה לא צבע אהוד... אני מקווה שהכתום שלי ייראה טוב - אני אעלה תמונות בקרוב.

חזרה