• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

איך לבנות מיניאטורות?

קונים מינאטורות, הם באות בתור עצי פלסטיק, מפרקים את עצי הפלסטיק ומרכיבים עם דבק, תושייה והרבה סבלנות (זה יכול להיות גם מתכת ומכיוון שאני לא יודע לפרק עצי מתכת אחרים יסבירו לך)

פיסול מיניאטורות מאפס זה דבר מאוד מסובך ומאוד מאוד קשה, במיוחד למישהו שלא מכיר את החומר ולא מתעסק עם מיניאטורות. אישית לא הייתי ממליץ לך לעשות את זה - החומר בו משתמשים הוא יחסית יקר ורק תתאכזב כשלא יילך לך בפיסול.
אבל לאור ההתעניינות האחרונה בכל הנושא אני אתן פה הסבר קצר לכל הסקרנים:
פיסול של מיניאטורות מאפס לרוב עושים עם חומר שנקרא green stuff. הוא מגיע כרצועה דמויית פלסטלינה שמחולקת לצבע כחול וצהוב. לפני שאתה משתמש בו אתה לוקח כמות שווה פחות או יותר משני הצבעים ומערבב עד שאתה מקבל צבע ירוק אחיד, ואז אתה יכול להתחיל לעבוד איתו.
ככל שעובר יותר זמן הוא נהיה קשיח יותר אז רצוי לעבוד עם כמויות לא גדולות מדי - משהו שתסיים תוך שעה, פלוס מינוס. אחרי כמה שעות(לרוב תוך לילה) החומר הופך להיות דמוי פלסטיק ומקשיח לגמרי.
בנוסף - כשאתה עובד עם green stuff מומלץ לעבוד עם ידיים או כלים רטובים אחרת החומר יידבק אליך, וזה לא נעים.

לגבי מיניאטורות רגילות, ניתן לקנות אותן במגוון מקומות באינטרנט. זוג המקומות העיקריים הם:
רומ״ח, שגם יש לה חנות פיסית בישראל והיא היבואן הרשמי של GW -
http://www.lance.co.il/products-page/

והחנות הרשמית של GW -
http://www.games-workshop.com/gws/home.jsp

Gandalf אמר/ה:
פיסול מיניאטורות מאפס זה דבר מאוד מסובך ומאוד מאוד קשה, במיוחד למישהו שלא מכיר את החומר ולא מתעסק עם מיניאטורות. אישית לא הייתי ממליץ לך לעשות את זה - החומר בו משתמשים הוא יחסית יקר ורק תתאכזב כשלא יילך לך בפיסול.
אבל לאור ההתעניינות האחרונה בכל הנושא אני אתן פה הסבר קצר לכל הסקרנים:
פיסול של מיניאטורות מאפס לרוב עושים עם חומר שנקרא green stuff. הוא מגיע כרצועה דמויית פלסטלינה שמחולקת לצבע כחול וצהוב. לפני שאתה משתמש בו אתה לוקח כמות שווה פחות או יותר משני הצבעים ומערבב עד שאתה מקבל צבע ירוק אחיד, ואז אתה יכול להתחיל לעבוד איתו.
ככל שעובר יותר זמן הוא נהיה קשיח יותר אז רצוי לעבוד עם כמויות לא גדולות מדי - משהו שתסיים תוך שעה, פלוס מינוס. אחרי כמה שעות(לרוב תוך לילה) החומר הופך להיות דמוי פלסטיק ומקשיח לגמרי.
בנוסף - כשאתה עובד עם green stuff מומלץ לעבוד עם ידיים או כלים רטובים אחרת החומר יידבק אליך, וזה לא נעים.

לגבי מיניאטורות רגילות, ניתן לקנות אותן במגוון מקומות באינטרנט. זוג המקומות העיקריים הם:
רומ״ח, שגם יש לה חנות פיסית בישראל והיא היבואן הרשמי של GW -
http://www.lance.co.il/products-page/

והחנות הרשמית של GW -
http://www.games-workshop.com/gws/home.jsp
מצאתי דווקא באי ביי ב-6 דולר,לא כזה יקר ומשלוח חינם

Gandalf אמר/ה:
אני באמת ממליץ לך להתחיל בקטן ולא להתעסק עם green stuff. תבוא לאחד הכנסים - דרקוניקון יתקיים עוד כמה חודשים בתל אביב - נשאיל לך מיניאטורות, נלמד אותך את המשחק ותראה איך זה :)
טוב,אני אנסה להגיע ויש לי כבר 3 מיניאטורות ואני לא יודע לשחק

3 מיניאטורות? תן לי לנחש, השתתפת בסדנת צביעת מיניאטורות באחד הכנסים וקיבלת space marine מורכבת או שקנית מיניאטורה בודדה מורכבת וצבועה של ההוביט/שרה"ט ברומ"ח. או שאתה מחשיב כל מיני מיניאטורות שנמכרות צבועות ושלמות ויש להם פס יצור שלם בשביל זה, לא GW ולא שייך למשחקי אסטרטגיה

אז זה לא יעזור אבל תבוא לדרקוניקון[ זה איננה חסות לכנס המהולל המופלא והנהדר של האולדמן] ותגיד שאתה בא לפני הכנס ותוצא לך אפשריויות להשאיל מאיתנו מינאטאורות
[יש: גמדים[דאיין! והנביא הלבן], הארדים[מומאק! :twisted: ] ,אלפים[גלאדריאל] , צבא המתים[מלך המתים!] ,תורין ושות[!] ,מיניס טרית[פארמיר?] ,אחוות הטבעת[!] ,אורק אי[סארומן ואורקאז] ,אורקים[גותמאג!] ,גובלינים[מלך הגובלינים ובארלוג! :twisted: ]

דינרבלו, אני מניח שכולם ירצו לשחק ולא לצפות מצד כמו שעשית בפריק אז כנראה שהוא לא יקבל אף אחד מהגיבורים שכתבת (אלא אם כן אתה רוצה להשאיל לו את דייב, דייל, דייר או מה שמו).

לא קריטי לי לשחק. כל מי שמעוניין תמיד יכול להשאיל את המיניאטורות שלי בכנס :)
אז תורין ושות עומדים לשירותך, עומר ;)

וכמו שדינרבלו אמר, יהיה נחמד אם תודיע מראש שאתה בא, בשביל שנדע(לפחות בשביל שאני אדע) שבאים חברה חדשים ונתכונן כראוי.

Gandalf אמר/ה:
לא קריטי לי לשחק. כל מי שמעוניין תמיד יכול להשאיל את המיניאטורות שלי בכנס :)
אז תורין ושות עומדים לשירותך, עומר ;)

וכמו שדינרבלו אמר, יהיה נחמד אם תודיע מראש שאתה בא, בשביל שנדע(לפחות בשביל שאני אדע) שבאים חברה חדשים ונתכונן כראוי.
אני בטוח צעיר ממך כי אני בן 9 אבל אני בא לכנסים בפריק(במיוחד בגלל מנצ'קין!!! :p )

חזרה