• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[משימת פורום] הנביא הלבן

נכון יש את הולאר בשר הטבעות ויש את המודל שאני "הכנתי" אז בואו נמציא נתונים למודל ביינתים יש לי "רקע" שלו וכמה הוא יעלה וכמה יכולות
רקע:הנביא הלבן הוא מיאר[כמו באלרוג] של מנווה ראש הואלר הואלרים הודאגו מזה שהבארלוג והמיאר הושחתו ולכן בחרו גמד והפכו אותו מיאר שאמור להרוג אותם
נקודות:400
יכולות:טרור,FLY.
+1 לגילגול נזק מול הבארלוג וסאורון

זה מודל חסר משמעות, אין דבר כזה מודל שנועד להרוג מודל אחר, כי אז הוא לא יעיל(יחסית) בקרבות נגד אחרים, והוא לא שווה את מספר הנקודות שלו, בדרך כלל ליצורים עם עלות כזאת של נקודות יש הרבה מאוד יכולות, ואולי אפילו יכולת יחודית, טרור ולעוף בלבד לא שווה את זה.
חוץ מזה, גם גנדלף מיאר, אבל הוא לא עולה 400 נקודות.

מיאר נולדו מיאר, וגם סארומן, גנדלף, רדגסט, והכחולים היו מיאר.
סאורון קיבל עוצמה רבה בזכות מלקור, וכך גם הבאלרוגים.
מעבר לזה שהבאלרוגים וסאורון הם מהעידן הראשון, והם מהתקופה העתיקה והעוצמתית, היו להם שנים לצבור כוח והם מהתקופה שבה הולאר התערבו באופן ישיר במתרחש בארץ התיכונה.
כמה נקודות יש לגנדלף? וכמה לסארומן? ולרדגסט?
חוץ מזה, הם שלחו את גנדלף, סארומן, רדגסט והכחולים בשביל להגן על הארץ התיכונה מהמיאר האחרים שהושחתו. הם לא היו שולחים להם בעלי ברית בלי להודיע להם, ובטח שלא בעלי ברית עוצמתיים כל כך.

darkmo10 אמר/ה:
מיאר נולדו מיאר, וגם סארומן, גנדלף, רדגסט, והכחולים היו מיאר.
סאורון קיבל עוצמה רבה בזכות מלקור, וכך גם הבאלרוגים.
מעבר לזה שהבאלרוגים וסאורון הם מהעידן הראשון, והם מהתקופה העתיקה והעוצמתית, היו להם שנים לצבור כוח והם מהתקופה שבה הולאר התערבו באופן ישיר במתרחש בארץ התיכונה.
כמה נקודות יש לגנדלף? וכמה לסארומן? ולרדגסט?
חוץ מזה, הם שלחו את גנדלף, סארומן, רדגסט והכחולים בשביל להגן על הארץ התיכונה מהמיאר האחרים שהושחתו. הם לא היו שולחים להם בעלי ברית בלי להודיע להם, ובטח שלא בעלי ברית עוצמתיים כל כך.
שמע, מן הסתם שיחידה חדשה זה לא קאנון. אז מה? wotc לא רשמו שום דבר על אורת'קטון (אני כנראה מאיית לא נכון), וזה לא מנע מפלאפי לכתוב אותו- למרות שברור שאף אחד לא ישכח את המפלצת העצומה עם החרב-השנייה-הכי-חזקה-ביקום. מכל הטיעונים נגד יצירת מיניאטורה חדשה, "זה לא קאנון" זה לדעתי הטיעון הכי לא הגיוני. איזון, לעומת זאת, יכול להיות טיעון טוב- אנחנו מוסיפים לצד הטוב יחידה עוצמתית, וחשוב מכך- יחידה עם terror, שמסוכנת ליחידות רעות יותר מאשר ליחידות טובות. האם להוסיף יחידה חזקה כזאת זה רעיון טוב? האם זה יפתור את הבעיה שדינרבלו רומז עליה (הבאלרוג קטלני, ולא הצלחתם לנצח אותו).

יש לך קישור למפלצת הזאת?
ד"א, זה לא קאנון זה טיעון למופת - ואז הדרך היחידה לסתור אותו היא להוסיף הסבר למה זה יכול להתאים.
לדוגמה אורק שרוכב על ווארג - לאורקים אין סוסי רכיבה משלהם, סיפור רקע שמתאים לרוח העולם, אורוק האי שאומנו במיוחד להילחם על גבי ווארגים.
זה למשל לא שובר את האיזון אם היחידה עצמה בנויה כמו שצריך ובהתאם לצד הטוב, אבל הוא צריך גם להתאים לעולם. האלים לא מתערבים ישירות ומשנים דברים בארץ התיכונה - הם שולחים מיאר מואלינור שיפתרו את הבעיות בזמן שהם בשלווה בארצם. אם הם היו עושים דבר עוצמתי כמו באלרוג שנועד להילחם בבאלרוג, העולם היה מושפע מזה ישירות והרבה דברים היו שונים.
אני לא סותר את האפשרות שיש מיאר נוספים (הי - אולי זה אחד מהכחולים?) אבל אפילו המיאר הנוכחיים חששו להתעמת עם רשע קדום כמו הבאלרוג.

הקטע הוא שכשנלחמים עם מיניאטורות שמתבססות על ספרים, אי אפשר להתעלם מהספרים.

https://www.pundak.co.il/forums/threads/19072

למה אני לא יכול להתעלם מהספרים כשאני כותב יחידות מומצאות? ברור שאני מתעלם מהספר כשאני כותב משהו חדש, אחרת הוא היה כבר שם. במו"ד לא רשום ששדים עתיקים יכולים ליצור עתקים דגולים, ודי נרמז שההפך הוא הנכון. זה מפריע למישהו שמשאלתו האחרונה של אורת'וקטון נוצרה ע"י אחד כזה? לדעתי לא. שמע, אני מבין מה שאתה אומר ואני מצליח להבין את ההגיון שלך- לטענתך, זה פוגע באווירה של העולם. לדעתי, האווירה של העולם לא ממש סגורה על עצמה, ולכן אפשר בהחלט לנגוד בה דברים (הו, גאנדלף הוא לא קוסם רגיל- הוא שליח אלוהי. והשליח האלוהי הזה לא היה מסוגל לגבור על שלושה טרולים פשוטים, שלא לדבר על זה שהוא התחבא מהגובלינים שתפסו את משלחת הגמדים במקום להרוג את כולם. ואם כבר מדברים, אנחנו יודעים שהוא יכול לירות ברקים- ואני חושב שברקים יכולים להיות שימושיים למדי באמצע שדה קרב. אז למה לעזאזל הוא נלחם עם חרב?! ואני אפילו לא רוצה להתחיל עם שאלת "אם הנשרים באו להציל את גנדלף, למה הם לא היו יכולים לקחת את פרודו למורדור, במקום לשלוח אותו ללכת ברגל?")

גאלאן - עכשיו תנסה למצוא בספרים קוסם "רגיל".
גם סארומן מת בסוף מסכין של איש עלוב.

קסם מבזבז בד"כ יותר אנרגיה מחרב.

ואי אפשר להשוות בין רמת הגיוון במו"ד לבין זו של שרה"ט - במו"ד יש כל דבר ובשרה"ט יש מה שיש.

וכמובן שהמיאר הם כמו הנימפות והציקלופים של המיתולוגיה היוונית - ציקלופ זה כמו טרול, רק קצת יותר גדול. וגם זה לא בטוח.

הוא נשלח לשם בגלל סיבה אחת גנדלף ורדגסט והכחולים וסארומן לא הצילחו לגבור עליהם ועכשיו סרומן חזר אז הולאר שלחו עוד אחד מהפחד שהרוע יתפוס את הערץ התיכונה ושלחו עוד מיא אחד[שאפשר שלנות אותו לכל צבע.]

אני אישית לא בעד הוספה של מודלים חדשים ומרכזיים מאפס, מילא יחידה פשוטה שאפשר לקוורנט בקלות, או גיבור משני וזוטר, אבל גיבור חדש ומרכזי שלא מבוסס בכלל על הספרים זה קצת יותר מדי יומרני, במיוחד בגלל שלא ברור בכלל איך הוא נראה ומה הנתונים שלו.

דסטריקס אמר/ה:
אני אישית לא בעד הוספה של מודלים חדשים ומרכזיים מאפס, מילא יחידה פשוטה שאפשר לקוורנט בקלות, או גיבור משני וזוטר, אבל גיבור חדש ומרכזי שלא מבוסס בכלל על הספרים זה קצת יותר מדי יומרני
+1
---
בקשר לחלק השני, הוא מבקש ממנו לבנות את הנתונים והנה התמונות:
דינרבלו אמר/ה:
אוקי אני קינוורטי קצת ותראו מה יצא לי.
[אם מישהו רוצה לתת נתונים הוא מוזמן]
מקדימה
http://jpg.co.il/view/5117ddcea8f5f.jpg/
מאחור
http://jpg.co.il/view/5117ddcec7a2f.jpg/
עורף למישהו את הראש בקרב דימיוני
http://jpg.co.il/view/5117ddce8cd77.jpg/

keep it cool, guys

--

בעיקרון אין לי בעיה עם יצירת מודלים ונתונים חדשים(עשיתי את זה בעצמי), אבל במקרה הזה זה נוגד את הבסיס של הצבא הגמדי בצורה קראנצ׳ית - וכמו שהזכירו, גם בצורה פלאפית, אם כי אני לא רוצה להיכנס לזה. מבחינתי אם שני הצדדים מסכימים להכניס מודל חדש - אז אין שום סיבה לא ללשחק איתו.

הבסיס הקראנצ׳י של הצבא הגמדי הוא הגנה ואומץ גבוהים באופן אבסורדי, ובערך זהו. מעבר לכך, לאף מודל מהצד הטוב פרט למספר גיבורים עלפיים מצומצם אין את היכולת Terror. Terror היא יכולת כיביכול ׳אקסלוסיבית׳ לצד הרע, ואחד מהיתרונות שיש לו - כמו שלצד הטוב יש אומץ גבוה, למשל.
חוצמזה, ליחידות רגליות אין את היכולת לעוף, ואם אני מפספס איזה מודל, תגידו לי. רק למפלצות יש את היכולת הזו(כמו נשרים והבהמות המעופפות של הנאזגול). ומעבר לכך, לבאלרוג עצמו אין את היכולת לעוף. אני יודע שהכנפיים מחשידות, אבל הוא לא באמת יכול לעוף.

הערה אחרונה - יצירה של מודלים חדשים בעלי עוצמה נמוכה הם יותר מקובלים, כי אין להם השלכות תוך משחקיות רציניות. יצירה של מודל בעל ערך של 400 נקודות זה יותר רציני, כי אם הוא לא מאוזן אז כל המשחק מוטה(לטובת או לרעת השחקן ששולט במודל החדש).

אם בכל זאת לא משנה לך, אני אשמח ליצור נתונים הזויים לנביא הלבן בכל מקרה :)

אוקי.
אגב הנביא הלבן לא הולך להיראות עוד ככה.אני מכין לו שריון רונות.[לא מוצייר{חוץ מהרונות}אלא ממש להכין לו אחד]
אני חושב שצריך לתת לו קסמים כי אם הוא אחד מהמכשפים\קוסמים הוא צריך קסמים

חזרה