• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[Lotr] הצבא של גדילן- מורדור ומוריה

גדילן קוץ רגל

פונדקאי ותיק
שלום לכולם,
תכננתי לבוא לשחק קודם ורק אח"כ להתחיל עם כל הרכישות אבל לא יכולתי להתאפק.
אז אני מתכנן להקים צבא מורדור סטנדרטי עם תוספות קטנטנות ממוריה ואייזנגרד.
הלוחמים ששותפים לו כרגע:
1 שאגרט
1 Black Guard of Barad-dûr
12 גובלינים (מהערכת צביעה)
1 בלסיטרה של אורוק-הי

לקנייה בהמשך:
באלורג, בביגור אני אקבל אותו.
סאורון, אורקים של מורדור ומוראנון ולבסוף עוד כמה Black Guard of Barad-dûr.

היום בערב אני אתחיל לצבוע את הגובלינים, נראה עד כמה אני גרוע :p

שלום וברכה על הצטרפותך לקהילת שרה"ט בכלל ולצד הרע בפרט!
מצטרפים חדשים זה תמיד טוב ואנו שמחים על הצטרפותך!
אז בינתיים הרשימה נראית די נחמדה בתור התחלה אבל יש לי כמה נקודות בשבילך:

*אתה תצטרך ספר חוקים בשביל הצבא, שיכיל את הנתונים של המודלים ושילמד אותך בדקדקנות את החוקים של המשחק, והספר העדכני ביותר הוא ספר החוקים הגדול של ההוביט, שמכיל את הנתונים לכל המודלים (פרט לכמה הוצאות עתידיות וחדשות ממש) שיש, ועדכון של החוקים, תשאל כמה אחרים על הספר הזה כי לי אין אותו.

*בנוגע לצביעה-כולם מתחילים לא משהו, ותמיד אפשר לצבוע מחדש ולתקן טעויות או להחליף סכימות צביעה, ובגלל שיש פה כמה מקצועני צביעה אני בטוח שתוכל לקבל טיפים (אני פשוט ריססתי במרסס שחור, צבעתי לפי הסכימה ואז עשיתי שתי שכבות של צבע הצללה, בשביל מודל רגיל) מאחרים.

אז זה בגדול מה שיש לי להגיד (בתור חדש יחסית) אחרים כבר יספקו את שאר המידע, ויד עוד בכמה עצים בפורום הזה.

מזל טוב על הצבא! מתי הספקת לרכוש את כל המודלים :eek: ?

ועוד שחקן לצד הרע זה מעולה(וזה הצד הכי טוב, כמובן... אבל אל תספר את זה לטובים). מורדור זה צבא חזק שקשה להתמודד מולו, עם המון מודלים ממש חזקים וחיילי רגלים בסיסיים טובים.

כדאי לך לבוא לשחק איתנו בכנסים(ביגור הוא הכנס הכי גדול וקרוב) - לא רק ש(כמובן...)נלמד אותך את המשחק במקרה שאתה לא מכיר את החוקים עדיין, תוכל לשחק עם מגוון של שחקנים בקרבות קטנים וגדולים עם תכסית מגניבה ושולחנות גדולים.

ובקשר לחוקים - בקרוב(מאוד) תצא חוקי ההתחלה המהירה למשחק - ואז תוכל להכיר את כל החוקים הבסיסיים בעברית. פרט לכך, אני ממליץ בחום לנסות ולהשיג את החוקים בדרך כלשהי - אם תצטרך עזרה עם זה, אתה מוזמן לדבר איתי בפרטי.

בהצלחה בצביעה, ותזכור - אי אפשר לטעות. לא לכולם הולך טוב על ההתחלה, וגם אם נראה לך שלא יוצא לך טוב - המודל עדיין נראה מעולה. וכמובן שאתה לא חייב לצבוע את המודלים שלך בשביל לשחק.

דסטריקס- הבעיה היא שהכל ממש יקר, ואני מעדיף בינתיים להוציא כסף על מודלים וצבעים מאשר על ספר חוקים, אולי בהמשך.
רוי-תודה! שמח להצטרף :D
גנדלף- ביררתי על מכירות של אנשים וקפצתי על ההזדמנות. הוריד את המכיר פלאים. את הגובלינים קיבלתי ביחד עם הערכת התחלה. אני לא ממש מת על גובלינים, אז הם כנראה גם יהיו האחרונים שלי :p
יש לי גם את אחוות הטבעת ואת גולום, אבל יותר בשביל האוסף ופחות בשביל משחק, אולי רק את גולום, כי אני דבק ברעים :twisted:

לביגור אני אגיע בוודאות, ממש נוח לי להגיע לכנס במודיעין, כנסים במקומות אחרים אולי יהיו יותר בעייתיים..

בשעה טובה ומוצלחת סיימתי את המיני הראשון שלי :)
מצטער על האיכות המזעזעת של התמונה... זאת המצלמה של הפלא שלי.
אשמח להצעות לשיפור לפני שאני אמשיך להבאה:D

קבצים מצורפים

• 20130301_204346-1.jpg
    16.5 KB · צפיות: 1,569
צביעה בהחלט טובה ביחס למודל ראשון, נראה שאתה באמת שם לב לפרטים, מה שכן הייתי מציע לך זה לעשות "עיניים" למודלים בעזרת קיסם, אבל זו כבר החלטה שלך. לגבי הצביעה, ניתן לסול (המלך בתחום הזה) להעריך אותך.

מלמעלה:
20130301_204420_zpse17e9ecc.jpg

מאחור:
20130301_204400_zpsdc3cf7d1.jpg

תודה על המחמאות :D
אני אמשיך עכשיו לצבוע את המיניאטורות הבאות של הגובלינים. לראשון ניסיתי לעשות עיניים אדומות עם קיסם ויצא סבבה. אבל ניסיתי גם לעשות "וואש" (זאת המילה?) שחור ודיי הרסתי אותו... למרות שעשיתי רק פעם אחת כנראה שמתי יותר מידיי צבע... פשוט הניגודיות של הצבעים נעלמה והכל כאילו דהה.
יש המלצות לאיך לעשות וואש שחור כמו שצריך?

תמיד לזכור לא לקחת המון צבע(וואש) על המודל, הכל במידה.

אחרי שהוואש התייבש רצוי לעשות היילייט(Highlight) על האזורים הבולטים במודל - פשוט ׳להבהיר׳ את האזורים הבולטים האלו עם צבעים רגילים לגמרי. זה יוצר אפקט מוצלח מאוד של אזורים מוארים-אזורים מוצלים.

(לדוגמה, אם הבגד שכל הגובלינים שלך הוא אדום וסיימת את הוואש, את עובר על החלקים הבולטים ביותר(ורק הם) עם אותו הצבע האדום שאיתו צבעת את הבגד)

הייתי ממליץ לך להתנסות בזה עם השריון של הגובלינים - יש בו המון מקומות בולטים שמנציחים יפה את הניגוד שמקבלים בתוצאה הסופית.

נגיד במגן, שמורכב מצבע layer כסוף שעליו וואש של זהוב-חלודה-מלוכלך ווואש שחור. להעביר על הקצוות שלו מה layer הכסוף בשביל האפקט? כי זה יצור פשוט שפיצים כסופים על מגן חלוד.

אגב, עוד שיטה (שהשתמשתי בה לאחד הלוחמים שלי) היא לערבב את הצבע של האזור המואר לפני ההארה עם צבע קצת יותר בהיר, לשים קצת על קצה המכחול ולתת לצבע להתייבש קצת, ואז להעביר את המכחול על האזור המואר סתם, כאליו אתה מעביר עליו מכחול ולא צובע, ואז האזורים המוארים יוצאים יותר בהירים. זה לא ממש הייליט כמו של סול אלא יותר שילוב של הייליט עם דרייברש, אבל זה עובד.

חזרה