• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[LotR] רשימות צבא - מה דעתכם?

Gandalf

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
אז מסתבר שכל ההזמנות האחרונות שלי מGW בוטלו בגלל איזו טעות באשראי - כך שהנשרים ואבירי ריבנדל לא יבואו.
זה נתן לי תקווה לממש רשימה של צבא שחשבתי עליה כבר *המון* זמן, שיש בה רוב(!) של גיבורים. אז הנה הרשימה:

אלרונד - 170
גיל-גלד עם מגן - 145
גלורפינדל(בלי אספאלות) - 130
קלבורן משוריין וחמוש - 150
קפטן עלף משוריין - 80
עלף נושא דגל משוריין וחמוש - 46
4 לוחמים עלפים משוריינים וחמושים - 44

סה״כ - 765 נקודות

אז בעצם זה צבא של גיבורי העלפים הדגולים ביותר - אלרונד, גיל גלד, וכו׳. הטקטיקה שעליה חשבתי כשמשתמשים בצבא היא לנוע במעגל צפוף - הגיבורים הקשוחים כמו גיל גלד(ערך הגנה של 8!) אלרונד וגלורפינדל עומדים בחזית בגלל שיש להם terror ו3 התקפות לכל אחד, ומאחוריהם עומדים העלפים הרגילים עם החניתות ותומכים בהם בשביל עוד התקפות. אלרונד מסוגל לרפא פצעים של גיבורים ידידותיים אחרים ולעשות knock to the ground לקבוצה רצינית של אויבים(רצוי פרשים) עם natures wrath. קלבורן יכול לשתק אויבים קשוחים יותר עם immobilise ולהטיל aura of command כך שכל המודלים הידודתיים סביבו יעברו בדיקות אומץ. נושא הדגל - שאמור לעמוד במרכז המעגל ובטווח של כל הגיבורים הקשוחים - יכול להטיל מחדש תוצאות בקרב.
בתיאוריה, צבא מאוד חזק - אבל אני אצטרך לראות איך הוא עובד במציאות. בכל מקרה, נראה לי שמאוד כיף לשחק איתו.
מה דעתכם על הצבא? אני מתלבט להוסיף לצבא את גלדריאל - בגלל המראה שמחזירה נקודות fate ומאוד יעילה עם גיבורים כמו גילד גלד שיש להם רק נקודת fate אחת, ובגלל כמות הקסמים שלה והעובדה שהיא יכולה לנצל נקודת will ׳בחינם׳ כל תור.

זה נראה מגניב, אבל אתה תיפול בסופו של דבר מ2 דברים אפשריים:

- מומאק. הוא פשוט יהרוס אותך.

- לרעים יש טרולים... ועם כמעט 800 נקודות, מי ייתן וארו עצמו יעזור לנו.

מה שכן, הייתי רוצה לשחק עם צבא כזה, כי זה נראה פשוט א-ד-י-ר.

אכן, אני יודע וחושש שהמומאק הוא החולשה הרצינית של הצבא הזה - ואף על פי כן, אל תשכח שלכל הגיבורים האלו יש terror(ולמומאק, אאל״ט, יש ערך אומץ נמוך במיוחד), יש אפשרות להטיל immobilise, והמון נקודות might במקרה שההטלות שלי בקרב לא משהו - וגם אם זה לא הלך, תמיד יש את נושא הדגל שנותן לי לגלגל מחדש תוצאות בקרב.

ולגבי טרולים - אותו הדבר. הterror שלהם הוא מעפן כי לכל הגיבורים יש אומץ 7, וגם לגיבורים יש terror בעצמם.

תמיד אפשר לפרק חלק מהכוח ולחבר אותו לחלק מכוח אחר(של רועי, של דינרבלו, וכו׳).

בגדול הרשימה נראית אדירה, אבל יש בה חסרונות רבים:

1)מפלצות יפרקו אותם כמו כלום, במיוחד כשהיחידה מיועדת לקרבות גדולים

2)בגלל כל כך הרבה כוח בכל כך מעט מודלים, מה תעשו נגד קסמים של הצד הרע, במידה והם יצליחו?

3)המודלים לא מאותן תקופות, ולכן אם נרצה לבצע תרחיש רציני לא תוכל לשחק עם כולם כמו שזה עכשיו

4)לכוח הכל כך יקרב בנקודות הזה, אין כמעט בשר, אין שם כמעט חיילים פשוטים שתופסים מקום ונפח, ובסשנים מיוחדים (תפוס את הדגל, כבוש את הגבעה וכו') הם יהיו חלשים במיוחד

5)הכוח לא יוכל להתפצל ועדיין לשמור על רמת ביצועים רגילה, כי הכל כמעט בנוי על קומבואים

6)עוד חולשה של החוסר בבשר הוא שאתה לא יכול למלא את הלוח ואתה כמעט לא יכול לבצע טקטיקות מורכבות, כי האויב יחמוק דרך הפערים בשורות שלך

7)חוסר בבשר תותחים תפגע מאוד ביעילות הצבא נגד הרבה התקפות כל תור (כמו קשתים, או קלעים), גם עם הגנה גבוהה, סביר שקודם כל ילכו על המרפא, ואחר כך על הבאפרים ועד שהכוח כבר יגמור על האויב, עם כמות ההתקפות הזו הכוח יאבד את רוב עוצמתו והקומבואים

1. ראה את ההודעה שלי לרועי.
2. אני ממש לא חושש מקסמים. לגיבורים יש המון נקודות will, ולרוב גם לא יהיו בקשר עין עם הקוסמים של הצד הרע(ויש ממש מעטים כאלו, יש לציין).
3. אוי-נו-באמת, אנחנו אף פעם לא עושים תרחישים :)
4. דווקא במצבים כאלו הכוח הזה חזק יותר. תחשוב על מעגל גיבורים חזק ובלתי ניתן לשבירה בדיוק על הדגל/גבעה.
5. נכון, אבל הכוח לא אמור להתפצל. החוזק שלו נמצא באחידות.
6. אמת, אבל טקטיקות מורכבות לא היו המחשבה שלי מלכתחילה.
7. ...מה?

רשימה מגניבה, אבל כמו שכבר ציינו, יש חסרונות גדולים.
לא משנה כמה הכוח מאוחד, זה שיש פחות חיילים אומר שיהיה יותר קל לאגף אותו, והמפלצות של הצד הרע לא יצטרכו להתפצל כדי לפגוע בו, כי כולם באותו מקום, גם אם יש לגיבורים הגנה גבוהה במיוחד, עדין יש סיכוים שייצא ליריב הרבה 6-6, בגלל שזה צבא שלם, על יחידה מאוחדת אחת, תראה את זה כתמונה כללית, חבורה של גיבורים נגד צבא שלם עם קצת גיבורים יפסידו בסופו של דבר, בגלל החוסר בכוח אדם.
אתה לא יכול להסתמך על נושא הדגל ועל הטרור, בסופו של דבר יהיה כמה שיצליחו להתחמק מהטרור, הקשתים של הצבא היריב יוכלו לגרום לכמה מהגיבורים שלך לאבד פצעים או גורל, בעיקר מכיוון שמדובר בחיצים מורעלים, או רובי הקשת של האורוק-אי, כמה שהרשימה מגניבה, והגיבורים חזקים, אין להם סיכוי נגד צבא באותה כמות נקודות.

ובכן, אתם צודקים(לצערי). ברוב המקרים הצבא היריב יהיה גדול פי 10 מהצבא הזה - כך שהוא יאוגף וימות מהר מאוד.

חשבתי על רשימה אלפית אחרת, עם טקטיקה שונה לחלוטין. יש לציין שזה רק כוח, והוא לא עומד בפני עצמו(אלא אם כן הוא יגדל עם הזמן).
הנה:
5 אבירי ריבנדל+ אביר ריבנדל נושא דגל - 161
אלאדן ואלורהיר רכובים - 140 נקודות
(לחילופין, אלרונד רכוב יכול להיכנס במקום אלאדן ואלורהיר)
הטקטיקה שעומדת מאחורי הרשימה היא יחסית פשוטה - פגע וברח. הכוח עושה שימוש נרחב ביתרונות שבהסתערות פרשים ומנצל אותם. הוא יסתער על כוח צדדי עם התוספים שלו(עוד התקפות, knock to the ground), בתור התנועה שלו - אם זה אפשרי - הוא יסוג ויסתער בשנית, שוב מנצל את היתרונות של ההסתערות. במקרה שהפריוריטי אצל הצד הרע, אלאדן או אלורהיר יכולים לנצל נקודת might ולעשות heroic move - מה שמאפשר להם לפעול ראשונים - ולסגת ולהסתער שוב :)

זה נשמע יותר טוב, והייתי מציע לך להוסיף לכוח עוד כמה יחידות דומות של פגע וברח.

אבל החסרונות של הכוח הזה הם די מרוכזים: בלי כוח ליווי חזק שירכז אליו את כל האויבים המסוכנים באמת וייצור חזית ועורף, וחיפוי לפרשים המפלצות והגיבורים של האויב יחכו לפרשים בסיבוב ויישמידו אותם.

זה בסדר :)
בזמן האחרון אני גם מתפתה לסטות לרשימות צבא אחרות מהצד הטוב(וגם חשבתי על רוהירים - אבל נזכרתי שרועי רצה לאסוף אותם), וגם מהצד הרע(בעיקר רוכבי הוורגים החדשים מהקו של ההוביט).
בביגור אני מקווה לקנות סט של לוחמי הברית האחרונה בשביל העלפים. רועי, אתה מעוניין בלוחמים בני האנוש שיש שם?

אולי אחרי הרוהירים, אבל אני הולך לקנות שם את ספר החוקים של ההוביט וזה הולך לגמור לי את התקציב (זה משהו כמו 400 שקל נראה לי. אני מקווה להשיג מספיק בזמן). מקווה גם להספיק איתו משחק.

היי,
אני רוצה להתנסות קצת עם רשימות של הצד הרע - כי לאחרונה ממש נדלקתי על רוכבי הוורגים מהקו של ההוביט, וחשבתי על לבסס עליהם צבא.

זה לא צבא בפני עצמו, אבל אני אשמח לשמוע מה דעתכם -
12 רוכבי וורגים - 168 נקודות
יאזנג(פרוקסי של קפטן) - 60

הרעיון לרשימה הזו בא אחרי הרשימה הקודמת - כוח שכולו רכוב. חשבתי לעצמי מיהם הרוכבים הכי טובים במשחק אחרי הרוהירים - והתשובה, כמובן, הייתה רוכבי וורגים. יש להם עוד התקפה, מה שאומר שבכל הסתערות הם מקבלים 3 התקפות+Knock to the Ground. הם יתקפו בגלים כל סיבוב וינסו להשתמש כמה שיותר ביתרונות של הזתערות פרשים.

חזרה