• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[THbt] עץ צבא - אפלת המערות, עניי כסף

the tiger

פונדקאי ותיק
אז סוף סוף גם לי יש עץ צבא !!!, אז בו נראה מה יש לי.

מלך הגובלינים
36 גובלינים
עוד 12 גובלינים מסט הצביעה של שרה"ט
גובלין קפטן
גובלין grinnah
וגובלין sfribe
אז לפניי שאני מתחיל לצבוע את כול הגובלינים אני צריך להחליט על גוון עורם, לאחר כמה ניסיונות צבעתי שלושה גובלינים בכמה צבעים שונים, והחלטתי לעלות אותם כדי שתעזרו לי לבחור את הגוון המתאים, חוץ מזה אם יש לכם עוד רעיונות לגווניי עור תגידו אותם (רק תזכרו שהצבעים שלי די מוגבלים )

אז בלי עוד עיכובים הנה הם

כאן הצביעה יצא לי ממש גרועה,אז תתעלמו,
260.jpg

ומאחור
265.jpg

והנה עוד אחד,
264.jpg

ומאחור (התמונה יצא מטושטש)
266.jpg

ואחרון חביב (גם כאן התמונה לא יצא טוב)
267.jpg

ומאחור
268.jpg

:oops: תודה רבה כולם, נורא כיף לשמוע שיצא לי טוב, בנוגע לצבא, דווקא את הראשון אני לא כול כך אוהב, אני חושב שאני אלך על השני, אלה אם למישהו יש רעיון לגוון אחר שיכול להתאים,

ובכול מקרה יש לי שאלה, איך לערבב צבעים ?, אם מכניסים לקרעה הצבא יגמר בשנייה, ואם אני צובע אם צבע אחד ואז עובר לשני הגוון יוצא לא אחיד (כמו בראשון, הבליטה על הגב הרבה יותר ירוקה מצבע היד )

אוףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף!!! גם אני רוצה!!!!!!!
צביעה ממש יפה, אהבתי את העין של השני. הייתי הולך או על הגובלין הראשון או השני.

מדהים! בהחלט יש לך כישרון!
אני אהבתי את הראשון במיוחד, אבל כולם מעולים.
האחרון נראה לי קצת צורם כי אני לא רגיל לגובלינים סגולים.
הייתי מציע לך לנסות ירוק כהה, אולי לערבב טיפות מהאימפריאל פריימר עם הדאת' וורלד פורסט או משהו כזה.
ועוד טיפ, תנסה ליצור כמה שיותר מגוון בצבעים של הגובלינים, כדי שהם לא יראו חדגוניים מדי.
במקרה הזה הייתי ממיץ לך לצבוע בצבע אחר את היבלות/גבשושיות על העור של הגובלינים, ומומלץ שבעזרת מכחול דקיק או קיסם.
ועוד כמה דברים:
אחרי כל הצביעה, תצבע בצבע ההצללה שלך על כל המודל, בשביל ליצור עומק.
בנוסף, תצבע אזורים מובלטים (כמו השרירים והגידים של הגובלין שבפעולה) בצבע בהיר יותר מזה שאתה צובע עליו, אבל שהם בגדול אותו הדבר (כמו סגול בהיר וסגול) לפי ההוראות הבאות:
1)תשים קצת צבע על קצה מכחול יבש
2)תחכה שהצבע מתייבש למחצה
3)תצבע עם קצה המכחול על האזורים שצריךך להבליט, כשאתה מקפיד שהסיבים של המכחול יעברו רק על אזורים שצריכים לקבל הבלטה.

ככה תוכל לשפר עוד יותר את המראה של הגובלינים, ואם תרצה במפגש הבא אני אראה לך את התוצאות של התהליך הזה על אחד המודלים שלי.

כעיקרון כדי לערבב צבעים אציע לך את זה -

קח קערת פלסטיק וקח מכחול. שים את צבע א' בקערה, נקה את המכחול ושים את צבע ב'.
עכשיו, כששניהם, שפוך ממש קצת מים. זה אמור לעשות את התהליך.

את עירובובי הצבעים שלי (שבעזרתם צבעתי את רוב הבסיס של המומאק) אני עושה כך:
!)לוקח מכסה של איזה משהו, או משטח שטוח אחר שאפשר ללכל.ך
!)טובל את המכחול בצבע אחד בתערובת, מוציא אותו, מסיר את העודפים ומורח את הצבע מספר פעמים על המשטח, עד שכל הצבע מוסר מהמכחול. מספר הטבילות של המכחול שווה למספר החלקים שלו בצביעה בהרחבת יחס תואמת במידת הצורך.
!)חזור על התהליך עבור כל צבע, ונקה את המכחול בין צבע אחד לשני.
!)ערבב את הצבעים כאשר כולם על המשטח עד לקבלת צבע אחיד.
!)צבע! (ואל תשכח להעלות תמונות :p )

דסטריקס אמר/ה:
מדהים! בהחלט יש לך כישרון!
אני אהבתי את הראשון במיוחד, אבל כולם מעולים.
האחרון נראה לי קצת צורם כי אני לא רגיל לגובלינים סגולים.
הייתי מציע לך לנסות ירוק כהה, אולי לערבב טיפות מהאימפריאל פריימר עם הדאת' וורלד פורסט או משהו כזה.
ועוד טיפ, תנסה ליצור כמה שיותר מגוון בצבעים של הגובלינים, כדי שהם לא יראו חדגוניים מדי.
במקרה הזה הייתי ממיץ לך לצבוע בצבע אחר את היבלות/גבשושיות על העור של הגובלינים, ומומלץ שבעזרת מכחול דקיק או קיסם.
ועוד כמה דברים:
אחרי כל הצביעה, תצבע בצבע ההצללה שלך על כל המודל, בשביל ליצור עומק.
בנוסף, תצבע אזורים מובלטים (כמו השרירים והגידים של הגובלין שבפעולה) בצבע בהיר יותר מזה שאתה צובע עליו, אבל שהם בגדול אותו הדבר (כמו סגול בהיר וסגול) לפי ההוראות הבאות:
1)תשים קצת צבע על קצה מכחול יבש
2)תחכה שהצבע מתייבש למחצה
3)תצבע עם קצה המכחול על האזורים שצריךך להבליט, כשאתה מקפיד שהסיבים של המכחול יעברו רק על אזורים שצריכים לקבל הבלטה.

ככה תוכל לשפר עוד יותר את המראה של הגובלינים, ואם תרצה במפגש הבא אני אראה לך את התוצאות של התהליך הזה על אחד המודלים שלי.

אימפריאל פריימר לא נועד לצביעה. שחור זה abaddon black למשל. הפריימר נועד לשכבת בסיס במקרה ואתה לא מרסס.

אתם הופכים את זה ליותר מסובך ממה שזה באמת.

תיקח פלטה של צבעים(באותה מידה אתה יכול לעשות את זה על כל משטח או קערה) ותשים בה שני צבעים בכמות שמתאימה לך. לדוגמה, אם אתה רוצה ליצור צבע אפור, אז אתה תצטרך תערובת שווה של לבן ושחור. אם אתה רוצה אפור כהה, שים יותר שחור. אם אתה רוצה אפור בהיר, שים יותר לבן. זה תקף לכל תערובת שאתה יוצר. לדוגמה, בשביל השריון של האורוק האי יש לי תערובת 2:1 של abaddon black וboltgun metal (משמע כמות כפולה של boltgun metal מאשר abaddon black). תזכור שהצבע שאתה רוצה שיהיה יותר דומיננטי צריך להיות יותר מרכזי בתערובת.
אל תפחד להתנסות עם צבעים שונים. אתה תמיד יכול להוסיף צבע שלישי לתערובת מוכרת בשביל להוסיף רובד או גוון אחר לצבע.

בהצלחה ;)

טוב היום צפיתי באחת הצבעות האחרונות שלי והרגשתי נורא מרוצה מימנה, עד כדי כך שהחלטתי לצלם אותו ולעלות אותו לכאן, ובמצלמה גיליתי כמה תמונות ישנות שלא העלאתי, אז הנה תהנו

הבחור הזה יצא לי לא רע, כתמי הדם על החרב יצוא גדולים מידי, אבל העניים יצאו לי לא רע יחסית
http://jpg.co.il/view/51226e3708621.jpg/

הבחור הזה קצת פחות טוב, והתמונה לא מפוקסת (חוץ מזה שצלמתי על רקע אדום משום מה ) גם כאן כתמיי הדם על החרב יצאו לו משהו,
http://jpg.co.il/view/51226e36f393d.jpg/

ולבסוף, הגובלין לכבודו התכנסו כאן, עניי כסף, סגן קפטן הגובלינים
http://jpg.co.il/view/51226e37422ee.jpg/

ומאחור. לא יצא לי משהו בכלל מאחור(רק עכשיו אני שם לב לכתם החום הוא..., נו טוב, אני עדיין מרוצה מימנו), אבל היי לא נורא
http://jpg.co.il/view/51226e3710850.jpg/

טוב אז כפי שאתם רואים החלטתי לצבוע את הגובלינים שלי באדום, בעיקר כי אין לי כוח לערבב צבעים ולהגיע לכול מיני גוונים (שגליתי שנראים הרבה פחות טוב אחריי שהם מתייבשים, כמו הגובלין הסגול ההוא, שרק מסגיל אם הזמן)

הבחור הזה נראה כמו "דולי עולה במדרגות" - בובה רצחנית עם סכין. אני מניח שכולנו מכירים את הפאנצ'ליין של הצ'יזבט הזה.
הבחור הזה נראה לי קצת כמו שיבוט בין אורגל (ראה ערך אראגון) לבין קוואזימודו (ראה ערך הגיבן מנוטרדאם). בואו נגיד שלא הייתי רוצה לפגוש אותו בסמטה חשוכה.
ולבסוף, הגובלין לכבודו התכנסו כאן נראה לי כמו חייה פראית עם סכין.
ומאחור הכתם החום נראה חייתי.

נ.ב: אתה יודע שיש אפשרות ללינק לתמונה להעתקה לפורומים?

חזרה