• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

WHF שמועות על הליזרד

ברק

פונדקאי ותיק
טוב כמה שמועות מWARSEER

השרצה של Huanchi משתנה ל+1 WS ולזוז דרך מכשולים בלי הורדת תזוזה --- שיפור נחמד להשרצה עם היא לא תעלה הרבה יותר בגלל זה

רשימת קסם מיוחדת רק לסלאנים- הכל קשה להטלה אבל אפקטים חזקים- חמוד.. צריך לראות מה הקסמים אבל זה באמת מעצבן להתקע עם קסמים מחורבנים עם סלאן ואולי זה ימנע את המצב הזה

Charm of the Jaguar Warrior - הלך... אין יותר סאורוס סופר מהיר שמטייל בכל הלוח

כל הגיבורים והלורדים חוץ מהסלאן יכולים לרכב על סטגדון -- נשמע ממש טוב! רק חבל שזה ימשוך כמות אש עצומה והסטג או הגיבור ימותו מהר מאוד

מנוע האלים [Engine of the Gods ] נכנס לרשימה הרגילה... אבל לא בטוח שזה בידיוק כמו בספר של לוסטריה... לוקח עוד בחירת גיבור וצריך פריסט שיהיה עליו

יחידות בסיס:
סאורוסים זולים בנק או שתיים-- אדיר!! עם זה נכון זה יעשה את הסאורוסים כלכך הרבה יותר שווים!

סקינקים יכולו לקבל השרצות -- גם חמוד ביותר... יכול להיות יחידת סקינקים גדולה שחסינה לפסיכולוגיה

טמפל גארד יותר זולים ויוכלו לקבל השרצות.. גם לא בטוח שהם יהיו מוגבלים פר סלאן- חמוד ביותר... תלוי אבל בכמה יוזילו אותם.....

יחידות מיוחדות

קולד וואן רידר יותר זולים ב4 נקודות ויכולים לקבל השרצות-- גדול! יעשה אותם אפילו יותר קטלניים ממה שהם כבר!

קרוקסיגור - יכולים לקבל שיריון קל והשרצות - נחמד ביותר! שוב יכולים להפוך למשו אפילו יותר כואב ממה שהם כבר

סטגדון כבר לא ביחידות נדירות - נחמד ביותר עם הפרופיל שלו ישאר אותו דבר...

סלמנדרות עכשיו גם בספיישל , משתמשים בטפלט של הנשקי נשיפה, שינוי בפרופיל שלא יודעים בידיוק מהו ולא בטוח שאפשר יחידות של יותר מאחת- בקיצור נראה שהחלישו אותם קצת.. ודי שינו אותם לגמרי..... חבל דווקא כי זאת היתה יחידה חמודה

יחידות נדירות

סטגדון עתיק -פרופיל שונה מהסטג הקודם ונשק שונה על הגב במקום הקשת

Barbed Razordon Hunting Party- מזכירים קצת את הסלמנדות הישנות, דינוזאור חדש שגם הוא נשלט ע"י סקינקים, יורים קוצים על פי קוביית ארטילריה,ף BS4 ולא יודע עם זה יושפע ממשתנים רגילים, עם הוא יורה בלי לזוז משתמים בקוביית ארטילריה נוספת

עוד שמועות:
השרצות נהיות הרבה יותר מרכזיות
אולי יחידה של סקינקים בשורות כמו לוסטריה
אולי הורדס וואן רידרס חוזרים לרשימה העיקרית

סך הכל נראה עיכדון טוב ומאוד מעניין.... חוץ מההחלשה של הסלמנדרות הכל נראה טוב.... בייחוד ההוזלה של הסאורוסים והקולד וואן רידרס..... כבר לא יכול לחכות לספר....

סלמנדרות עכשיו גם בספיישל , משתמשים בטפלט של הנשקי נשיפה, שינוי בפרופיל שלא יודעים בידיוק מהו ולא בטוח שאפשר יחידות של יותר מאחת- בקיצור נראה שהחלישו אותם קצת.. ודי שינו אותם לגמרי..... חבל דווקא כי זאת היתה יחידה חמודה

יחידה חמודה? אולי לא מאוזנת?...
סוף סוף היא תצטרך לזרוק BS...

נשמע נחמד...

דברים שלא אהבתי:

1. רשימת קסמים לסלאן... למה? תתנו לו לבחור קסמים- זה יהיה מספיק טוב...
2. חבל שעשו את הרשימה מבוססת סטגודונים... (אגב- זה מאושש את רשימת 9 סטגודונים...)
3. עוד יחידה יורה? חבל... סתם לא יחודיי... היו צריכים לעשות איזה דרקון פרה-היסטורי ו/או מכונת מלחמה ארקאנית...

דברים שאהבתי:
1. הוזלה זה דבר טוב... סארוסים ב10 נקודות זה כבר קטלני.
2. הייחודיות של השרצות- שיהיו אפשריות לכל הצבא... זה ממש נחמד... כמו עם המארקים של הכאוס...

סה"כ הצבא הזה גם לפני היה מאוזן וחזק... עכשיו זה ניראה כמו מקצה שיפורים...
יש למה לחכות...

קאם פאקינג און!
שיפסיקו לתת כל כך הרבה גורמי טרור לכל הצבאות! זה נראה כאילו במקום ללמוד מהטעויות שלהם הם אומרים "טוב אז כדי שלא יהיה רק 2-3 צבאות לא מאוזנים בעליל אז כבר נעשה את כל הצבאות עם מיליון מפלצות ענקיות מטילות טרור".

אם הם לא עושים חוק כללי לביסטמן שאנחנו חסינים לפסיכולוגיה בהסתערות או משהו אני מתחיל צבא שדים של טזינצ' + נרגל. :mad:

אני ממש אוהב את הקונספט שהם מכוונים את הצבא אליו.

הכניסו יותר את התרבות שלהם עם ההשרצות וכאלה.

למרות שכן הייתי רוצה לראות קצת יותר גיוון מבחינת החיות.

לפי המגמה הזאת, כל צבא שמחודש הופך לחזק יותר ומטורף יותר.

מצד אחד אני רוצה שהם יחדשו שוב את שלי (מה שלא יקרה) מצד שני הסקוון הולך להיות חולני.

אני די מסכים עם אור....

בזמן האחרון יצא לי לחשוב על ארבעת הצבאות הראשונים שחודשו:גמדים,אורקים,אימפריה ואלפים רמים.
חיזקו אותם,אבל לא ממש כמו שעושים בזמן האחרון(אלפים אפלים,שדים,ערפדים והשאר....)אז ארבעת הראשונים צריכים לחשוב ולדאוג קצת יותר(מגמת החיזוק הממש גדול התחילה עם האלפים הרמים).....

תומר

אולי כדי לחכות לספר הצבא ולשחק כמה משחקים לפני שמתחילים לצעוק "גבינה"?
כרגע זה רק שמועות ועדיין לא יודעים מה נכון ומה לא ויש הרבה פעמים שדברים נראים טוב על הדף אבל מעשית הם לא פרקטים.
GW עדיין תוודא שבסופו של דבר כל הצבאות עדיין יהיו מאוזנים פלוס מינוס כי בסופו של צבא אפשר לשחק עם כל צבא ולנצח את הצבא היריב גם אם החידושים ה"סופר בלתי מנוצחים שהורגים את כולם רק בלהראות ממש עוצמתיים!!!" שיוצאים וזו עובדה.

בקשר לשמועות עצמם.
כמו שאר החידושים GW משפרת את מה שהיה לא טוב בצבא - כמו הוזלת נק' ליחידות יקרות מידי וכו'.
נשמע נחמד שכל הצבא יכול לקחת השרצות ואני מסכים שאין סיבה שיהיה לור חדש לסלאנים כשהם פשוט יכולים לבחור לורים לבחירתם.
אין לי שמץ של מושג מה זה "מנוע האלים" אצטרך לחכות לעוד עדכונים בשביל זה.
שאר הדברים פחות או יותר אותו דבר רק הוזלת נק' או משו קטן.
הסלמנדרות החלישו אותם, והגיע הזמן כ-3 כאלה יכולים להרוג חצי פלוגה של 30 זה קצת כואב.
בקשר לסטגדונים אני בספק אם זה החוק הסופי זה לא נראה לי הגיוני אפילו לGW לעשות דבר כזה
ץזכרו שלא כל השמועות נכונות.

לעמן האמת עמית יש צבאות שלא מאוזנים עם השאר,חלקם חזקים יותר(אהמשדים וערדפיםאהמ) וחלקם חלשים משמעותית מהשאר כמו אנשי חייה והעוגים.

ולפני שכולם פה קופצים עלי-אפשר לנצח עם אותם צבאות אבל זה יהיה הרבה יותר קשה.
לא סתם הצבאות האלו נעלמו מהטורנירים הגדולים בחו"ל והצבאות הראשונים שהזכרתי עלו במידה משמעותית.

אז כן יש איזון אבל הוא ממש לא מושלם.

האמת שאני מרגיש את המגמת שיפור של כל צבא חדש שיוצא, במיוחד ראו את זה עם הדארק אלף. לפני החידוש לא הפסדתי אף משחק להם נגד כל שחקן בארץ אבל עכשיו ששחקתי נגד עמית אני חייב לציין שזה פשוט אתגר קשה לפיצוח. אומנם אפשרי כמו שמיכאל אומר אבל לא כל כך קל.
אני חושב שפשוט GW במגמה של לשפר כל צבא חדש. מה שהיה חלש באותו צבא אז עכשיו מחזקים אותו ואף משפרים אותו ואולי גם קצת מגוונים אותו.
מה שכן אני מאוד אוהב את הצבא של הלטאות, אולי זה בגלל שזה הצבא הראשון ששחקתי איתו (אני וזידי). וזה טוב שיש לו חידוש ושיפור ככה אתה לא משחק נגד אותו צבא והוא רק משתפר ומעלה את רמת האתגר.
במידה ומשפרים בעתיד את הWE אני מקווה שהטרימנים יעברו למיוחדות ויעלו 200 נקודות (אולי פחות). יכול להיות נחמד לא? :lol: לא רוצה יותר מזה.

דוד,לא אמרתי שארבעת הראשונים לא מאוזנים וחלשים,אלא שהם צבאות שקצת יותר קשה לנצח איתם,לעומת אלו שיצאו אחריהם(ראית מה האלפים האפלים והשדים יכולים לעשות?).

תומר

נ.ב-השדים לא הכי הפחידו אותי(היה לי נגד אורי תיקו),הערפדים בכלל לא(כי על הקרב הראשון שלי נגדם עשיתי לעמרי מאסאקר והאלפים האפלים מאוד הרשימו אותי...

רגע! עצור סוסים!
כמה שאלות:
1. מיכאל- שם לב שעוגים ואנשי חיה- הם צבאות שעוד לא קיבלו חידוש.. כל שמן הסתם יש פער... בוא נתמקד בצבאות שכן חידשו להם את הצבא.
2. דוד, איך אתה יכול להגיב, אם רק ריפרפת בספר צבא? (או שגם זה לא...)
3. תומר, כמה משחקים עשית נגדי? זה שהיה מזל והערפד שלי הפך לאפר על התור הראשון- לא אומר שזה מה שיקרה במשחקים הבאים... לא הייתי בונה על הקרב היחיד הזה- תיאוריה.

מה שכן ראיתי בספרי צבא החדשים (ויש לי את כולם), ושיחקתי בכולם (פרט לDE ולWOC)...

אכן יש גישת "רטרו" לצבאות של מהדורה חמישית, עם דגש על "אופי" ייחודי לצבא ונתינת הדגש ליחידות רגליות.

נכון, יש תמיד קומבינציה של צבאות שאחת מהם יהיה טוב יותר מול השני-
אבל אם מסתכלים על זה באופן כללי- הצבאות החדשים מאוד מאוזנים.

עמרי,כתבתי מהקרב היחיד שהיה לי נגדם....
ככה שהכל זה תיאוריה...(למרות שאשמח לקרב בחנוכה כדי לבדוק את כוחו האמיתי של הצבא שלך...).

תומר

קצת הוצאתם את מה שאמרתי מפרופורציה...

אני לא חושב שארבעת הצבאות הראשונים חלשים יותר.
ממש לא.

עדות לזה היא האטום האחרון, שבו הקרבות היו מאוד שקולים,
וקשים לשני הצדדים, בין כל אחד ואחד מהצבאות.
ואני מזכיר שהיו שם אורקים, אימפריה, אלפים רמים, גמדים, ושדים.

זה שהאלפים האפלים קיבלו חיזוק מסיבי זה בגלל שהם היו ממש לא מאוזנים לצד השלילי.
אני לא זוכר שראיתי אותם מנצחים, אפילו פעם אחת, גם לא כששחקנים ממש טובים שיחקו איתם.
עכשיו הם שווים את הקנייה של המיניאטורות כי יש סיכוי טוב גם לנצח קרבות.

בקיצור הפואנטה העיקרית שלי הייתה שאני אוהב את מגמת הפלאפיות שהחידושים מקבלים.
זה מוסיף הרבה לכל הצבאות, גם מבחינת האפשרויות, וגם בהנאה מהמשחק.

קודם כל אני חושב שכדאי לפצל את העץ הזה כי הדיון הזה לא קשור לפה אבל מעניין.
ועכשיו תשובות ושאלות:
עמרי-זה שלא חידשו את הצבא זה לא פותר את הבעיה,אם הייתי משחק את אחד הצבאות הללו הייתי מבואס כי הצבא שלי לא ברמה של השאר והידיעה שרק עוד שנה מחדשים היא לא כל כך מעודדת.
מצד שני כנראה אין דרך להתחמק מזה.

ואם כבר הצבאות שהכי "נדפקו" זה הגמדים,אימפריה ואורקים שחודשו ממש לפני גל ההוצאות הנוכחי ופיספסו את ההזמדנות לחיזוק משמעותי אבל יקח מלא זמן עד שיחדשו אותם עוד פעם.

וגם עם כבר מדברים על זה אפשר להכניס לדיון על הסוגיה שבכל ספר צבא gw מנסים להכניס את החייל המושלם בהכי פחות נק' שאפשר...

ואם כבר הצבאות שהכי "נדפקו" זה הגמדים,אימפריה ואורקים שחודשו ממש לפני גל ההוצאות הנוכחי ופיספסו את ההזמדנות לחיזוק משמעותי אבל יקח מלא זמן עד שיחדשו אותם עוד פעם.

ממש לא מסכים.

לתשומת ליבך, באטום הנוכחי, שיחקתי עם האימפריה וזכיתי, ושיחקתי מול כמה מהשחקנים הוותיקים בארץ.

אני חושב שעם הגמדים והאורקים GW עשו עבודה ניפלאה... בהכנסת "אופי" בד בבד עם חוקים לצבא.

הגמדים איבדו את כל ה0-1 שלהם, קיבלו יכולות מגניבות לכורים ולארוכי-הזקן ושיפור משמעותי לחלוטין במכונות המלחמה/סדן שלהם...
נותן פייט טוב לכל צבא שלא חודש- ולטעמי אחד הצבאות החזקים, ה"פלאפיים" והכייפיים שיש כיום לשחק
(חוץ מזה, שאני אישית פחות אוהב צבאות פחות גמישים).

האורקים- גם הוזלו משמעותית, גם סידרו להם את ה"אנימוסיטי", הורידו את ה0-1 לאורקים שחורים(!),
ועשו את הגובלינים- שיהיה הרבה יותר כדאי לקחת אותם- וליצור צבאות פלאפיים (עם חפצי קסם ניבזיים במיוחד בהתאמה).

האימפריה- נכון... הם בני אדם... הם גנריים למדי... זה הצבא... צריך להתמודד איתו.
איך מתמודדים?
עם כוהנים שנותנים שינאה ליחידה שלהם... עם פנאטיים שהופכים לcore... עם קסם גמיש, יחידות גמישות- קטנות, סקירמישים, פרשים, עקשניות... ובעצם- חוץ ממעופפים- הם יכולים לקחת הכל.

כמו המוטו של הצבאות שלי באטום- faith, steel and gun powder!!!

וגם עם כבר מדברים על זה אפשר להכניס לדיון על הסוגיה שבכל ספר צבא gw מנסים להכניס את החייל המושלם בהכי פחות נק' שאפשר...

אני מסכים- שיש מגמה לחיזוק משמעותי של יחידות הקפא"פ- וכל ספר שיוצא אנחנו יכולים לראות את "חייל העילית"-
- אורק שחור... ערפד רכוב... -נבחר כאוס... -אדון חרבות אלפי... -המשמר השחור... וכן הלאה...
ושאתה מסתכל על הנתונים- הם ניראים כואבים...

אבל עדיין- זה לא שהם עולים 3 נקודות...
הערפדים הרכובים עולים למעלה מ50 נק'! למודל עם W1...
נבחרי הכאוס עולים 20 נק'! למודל רגלי...
אדוני החרבות- עם S5, 2A ו ASF- הם דבר מפחיד למדיי... והם עולים "רק" 15 נק'...
אבל בלי ווארד ושיריון עלוב של 5+, הם מטרה נהדרת לכל דביל עם רובה...
(אגב, מבחינתי- אורקים שחורים הם יוצא דופן לרשימה- כי הם יחסית זולים, חזקים ומשוריינים... והם למרבה הפלא, ולצורך הדיון- מהצבא הראשון שחודש...).

כך- שלא צריך לצעוק "השמיים נופלים"...

עמרי אני לא מתכוון להגיד שאם אני משחק עם הצבא שלי(אימפריה כמובן)אז המשחק נגמר מראש ואין לי סיכוי לנצח אבל מול כמה צבאות אני אצטרך להתאמץ הרבה יותר.

וזה ממש ממש מבאס ואני כנראה פורש מהמשחק ועובר לוורמאשין או משהו.

אז כן השמיים נופלים

אני משחק דארק אלבס כבר 4-5 שנים ולומרות שהצבא שלי היה אנדרפאורד, אני את רוב הקרבות שלי איתם ניצחתי. נכון שזה היה הרבה יותר קשה לנצח איתם, אבל בהחלט אפשרי. כל הצבאות יהיו מאוזנים לאחר ההוצאות ולפי דעתי חזקו את כל הצבאות שחודשו אבל שום דבר לא כל כך חזק שאי אפשר לנצח אותו.
אז יש את העוגים ואת אנשי החיה שיותר חלשים. אז מה? הצבא יותר חלש אז אתה לא תראה אותו בטורנירים בחו"ל. אבל זה לא אומר שאתה לא יכול לנצח איתם אם אני הצלחתי לנצח אנשים עם הדארק אלבס שלי לפני החידוש אני מבטיח שאפשר גם לנצח עם האנשי החיה והעוגים לומרות שהם צבא יותר חלש.

ומיכאל אתה פורש כי המשחק נהיה קצת יותר מאתגר ודורש מחשבה? זה כבר לא קשור לחידוש.

אני לגמרי מסכים עם עמרי.
הצבאות ה"ראשונים" הם שווים לכל צבא אחר.

יש אתגר, ומחשבה, וגיוון לכל צבא חדש שיצא במהדורה הזאת.

רק רציתי גם להוסיף שאחד החיזוקים הגדולים שהאורקים קיבלו היא צווחת הוווווואאאאההה!!
ואם זה לא נחשב חיזוק משמעותי, אני לא יודע מה כן.

חזרה