• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

לא עוד GW בארץ?

Furyhound

פונדקאי ותיק
חברה אני לא יודע כמה מכם כבר מודעים לזה,
אבל בשיחה עם יונתן כוכבי כסף, התברר לי שיש סכנה לייבוא מוצרי GW לארץ.
ליתר דיוק זה נראה מוכרע. אבל אולי נצליח לשנות את זה.
אני מאד מודאג.
ההשלכות של זה פוגעות בנו בהרבה דרכים:
זמינות, מחיר, שחקנים חדשים, נוחות...

-בלי חנות מסודרת בארץ מספר המצטרפים יהיה מצומצם.
עכשיו נוח לקנות. איך בכנסים כשאנשים יתעניינו, לאן נכוון אותם?
עכשיו בכל כנס ישר אפשר לומר, תלכו לדוכן כ"כ, תלכו לפריק (או שבעצם הכנס הוא ממש בחנות)
- אני יודע שהמחירים בארץ נראים לא אטרקטיביים במיוחד, אבל לא יודע כמה מכם נתקלו בשטן ושמו מכס. או קיי, אז אפשר להסתדר, כל הזמן הזמנות קטנות של מתחת ל50 דולר, אבל ככה קשה למתחילים. וקשה כל פעם שנרצה משהו גדול.
לנד ריידר? דרקון אלפים? מוצר אפוקליפסה? סט צבאי? רק קופסא אחת וכבר מכס.
שהוא אגב לפעמים אכזר ואקראי ולא כזה מסודר כמו שכתוב במחירון. נראה אתכם מתווכחים איתם. ולפעמים תוקעים הזמנות כמו שעשו לי כמה וכמה פעמים, לא בגלל שזה היה ממש יקר אלא בגלל שהיו הרבה מוצרים. וורהממר, משחק צבאות => הרבה מוצרים.
-זמינות. איזה נוח זה כשנגמר הצבע בבית ופשוט אפשר להזמין ותוך זמן קצר ובלי עלות משלוח גבוהה זה מגיע.

זה יכול להמנע, אני לא יודע כמה פה קונים מחו"ל משחקני הGW.
אני קונה מחו"ל כשאני עושה הזמנת ביטים או כרטיסי GD, אבל כרגיל כ"כ\פריק\עוד חנויות יותר טוב. לא זה לא זול, אבל אם לא נתמוך במה שיש בארץ כל הסעיפים שצויינו למעלה ייפלו עלינו.
אני מקווה גם בכנסים שנצליח לפרסם את עצמנו.
גם יש את הסעיף שמשך רבים מאיתנו - המודלים הצבועים בחלון הראווה.
צבעתי חצי צבא, פלוגה וחבורת LOTR, וראיתי באמת חלק מזה בחלון ראווה.
אם יהיהו עוד אנשים שיצבעו מעט כל אחד, נוכל באמת להרים תצוגה סטייל GW.

תעלו הצעות לשיפור המצב,
תעלו טענות נגד מוצרי GW בארץ,
תסתרו את הטענות המרובות דאגה שלי
אבל אני מקווה שאתם מודאגים לעתיד התחביב כמוני.
Games workshop היא החברה הדומיננטית בתחביב ורבים מאיתנו משחקנים במוצריה.
וכשמצטרפים אלינו, הרבה פעמים אנחנו מכוונים אנשים לGW, כן יש עכשיו גם את מוצרי PP,
אבל יהיה מאד עצוב אם זה יהיה רק זה.
זה היה אמור להמשיך ולהתפשט לעוד חברות ולא ללכת אחורה.

דעות? עצות?

*אהם לא תזיק סדנאת צביעה באחד הכנסים(למתקדמים...לא איך מחזיקים מכחול.. :twisted: ) אהם*

חוץ מזה הרעיון של התצוגה זה רעיון טוב...אפשר לשלב את זה אם האורק הזהוב...

אני חושב שאם נכתוב כמה הודעות על התחביב(אם קישורים לפורומים,לאתר של GW וכו')
בכל אותם פורומים שיש בהם אנשים שמשחקים DOW,בטח יהיו כמה שישמחו לפחות להסתכל טיפה על התחביב(זאת גם התחלה).

ינאי מה המצב?למה אתה לא בא למפגשים?
טוב בכל מקרה כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה לפרסם את הקהילה ואת הפורומים,העניין הוא שמאוד לא רציני וגם מוזר וקשה לבוא לסתם פורומים כמו דטצ'ו{מי שמכיר}ולפרסם את הפורומים
וגם הרבה מאוד אנשים אומרים שהתחביב והמשחק הוא לילדים וחנוני ככה שזה אחד הדברים שפוגעים בנו הכי קשה

nitzans אמר/ה:
ינאי מה המצב?למה אתה לא בא למפגשים?
טוב בכל מקרה כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה לפרסם את הקהילה ואת הפורומים,העניין הוא שמאוד לא רציני וגם מוזר וקשה לבוא לסתם פורומים כמו דטצ'ו{מי שמכיר}ולפרסם את הפורומים
למה מוזר? זה להכיר לאנשים(אני מאמין שביחוד למי שמשחק DOW יהיה עניין במשחק אבל לך תדע...) את התחביב ובין היתר להגיד "תראו יש לנו גם שני פורומים(ואתר) שבהם יש אנשים שיוכלו לענות על שאלות וכו'...

nitzans אמר/ה:
וגם הרבה מאוד אנשים אומרים שהתחביב והמשחק הוא לילדים וחנוני ככה שזה אחד הדברים שפוגעים בנו הכי קשה
יאפ,זה,הראש הישראלי(המחורבן,זה שלהרבה יש לצערי..) :confused:

לא!
עד שהתחלתי לאסוף (אורקים בפנטזי) סוגרים לי את פריק וכוכבי כסף?
לאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא!
אני נגד! נגד נגד נגד! נגד נגד נגד נגד נגד נגד נגד נגד נגד נגד נגד נגד נגד!!!!!!!!

רועי (פלאדין) רוצה שיהיו צבאות בפלאדין שאנשים יוכלו לבוא לשחק איתם, או בחוגים, או בתשלום. אני חושב שזה יכול להיות כיוון מוצלח להביא אנשים חדשים.
כרגע יש לו שתי צבאות PP בתהליכי צביעה וצבא אל-מתים שצריך שיפוץ (אני עובד על זה קצת) הצבא היחיד שהוא יכול ברגע להעמיד מולו זה בריטוניה וגם שם אין לו יותר מידי חוץ מהמון אבירים (שזה טוב אבל קצת חד גוני). אתם מוזמנים לעזור בכל דרך שתראו לנכון.

nitzans אמר/ה:
אנשים אומרים שהתחביב והמשחק הוא לילדים וחנוני ככה שזה אחד הדברים שפוגעים בנו הכי קשה

זה היה נתון כבר, זה לא מה שפוגע בנו.
משהו אבל קרה.
אבל דווקא היינו במגמה של גדילה.

מאיר אני לא מבין, קודם כל מה המשל של המקל והפרה.
ולמה אנחנו לא יכולים לפרסם את התחביב לצד היבואן\החנות?
הם מביאים שלטים ופוסטרים (כמו שאני זוכר שהיו) בכנסים.
אנחנו עושים תצוגה בכנסים, עוזרים לתצוגה בחנות,
לא הבנתי כל כך איך לעשות פרסום בפורומים, אני יכולל לחשוב על חתימות עם לינקים או משהו.
אבל אף פעם לא הבנתי עד הסוף את הקונספט של פרסום בפורומים.
אגב איזה היבטים נוספים יכול פרסום לכלול? באיזה מדיה?

אישית לא הייתי בכנסים האחרונים אבל אני זוכר שבאייקון האחרון נדחקנו מהתצוגה.
יש משהו שפספסתי, כי איפהשהוא מגמת הגדילה פסקה.
מה קרה בכנסים האחרונים? היה ביגור?
האם זה תלוי (או אפילו כמעט אך ורק תלוי) במחירים הליצניים של GW?

אייקון האחרון הוקדש לקהילה וכלל טורניר וכו' במקום הצגת התחביב לחדשים. השנה הוא אמור להיות שונה. אני מניח שבספטמבר נתחיל להתארגן על עצמנו ולהעלות הצעות איך, מתי ולמה.

אנשים אומרים שהתחביב והמשחק הוא לילדים וחנוני ככה שזה אחד הדברים שפוגעים בנו הכי קשה

אני חושב שאומרים אותו דבר על מ"ת למיניהם.

עומרי,
קצת מוזר לי שיונתן טרח להקים אתר לוורהאמר בעברית אם הוא מתכנן להפסיק את הייבוא.
אגב, הוא ביקש עזרה ביצירת תכנים בעברית לאתר, כמה אנשים התנדבו ?

הוא מתכוון לסגור אותו באמת.
אני אמרתי שאני אעזור בתכנים באתר הראשי אבל רק עוד שבוע וחצי יהיה לי זמן לעשות את זה.

אכן זה משחק ברובו לחנונים, אז מה. זה נראה לי ברור מאליו.
וחלק מהאנשים, כן מעטים מאיתנו לא נראים לי חנונים.
*חושב על האנשים בקהילה*
טוב אולי באמת זה רק לחנונים :lol:

ביום חמישי נירגעתי עם המחירים ראיתי את המתחרים והמצב רוח שלי בהחלט השתפר...

בעניין הפרסום:
פרסום הוא כסף, יותר נכון השקעה של כסף מתוך אמונה שתקבל את התמורה בהמשך, השכרת יחצנים שמכניסים מאמרים באתרי אינטרנט למשל, הזמנת כתבים לכנסים או לחנויות שילמדו על התחום (כמו שאנחנו עשינו כבר), פרסום ופרסים בכל מיני שבועונים לילדים (נעשה כבר למשל בD&D), סוף החודש אנחנו בונים על כנס קהילתי בפאלדין למשל למה לא לנסות לארגן צוות טלוויזיה שיבואו לראות לעשות כתבה "תראו איזה מוזרים"? (זה לא עובד רק בניו זילנד)

הבעיה היא שאין ממש רצון להתחייב למכירה בדמות "שלח לחמך על פני המים..." האשמה נעוצה בנו תחלס, הינה, פרסמת מודעה של "בו נפרסם בעצמנו במקום האדם שיש לו את המשאבים ואת כל הסיבות לעשות את זה", זה כמו שהפרה תחלוב את עצמה והכלב יזרוק לעצמו את המקל, אם יפסק היבוא אני בטוח שיהיה מישהו אחר שירים אותו ואם לא אז נעשה הזמנות מאורגנות פנימיות, עמרי עשה את זה יפה בWM ובמחיר נמוך יותר מGW

אם באמת נגזר עלינו להסתדר לבד, מה שחבל:
אף פעם לא הבנתי איך עמרי הצליח לארגן הזמנות של כמה אנשים בלי שהמכס ייקרע אותו לגזרים כמו שהם תמיד תמיד עשו לי.
מבחינה אישית אני הכי מפחד ממכס ברגע שלא יהיה ייבוא.
שמעתם את סיפורי הזוועות שלי.

אבל הסתדרתי ואני אוכל להסתדר עם עוד זוועות כאלו בעתיד.
מה ייקרה לתחביב בארץ מדאיג אותי.

בזמנו היה כאן דיון על מחירים בארץ לעומת מחירים בחו"ל, והוכח מעל לכל ספק שיותר משתלם לקנות בארץ. זה שאנשים בכל זאת ממשיכים לקנות מחו"ל זה כבר סיפור אחר.

חזרה