• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מילון המיניאטוריסטים הגדול! - עץ היצירה והדיון

shay5525

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
אחרי שיטוט בעצים ישנים וקריאה של הודעות תמיהה מכותבים חדשים, עלה בי הרעון של כתיבת מילון מושגים בסיסי לקהילת המיניאטורות הישראלית - ספר חובה בביתו של כל מיניאטוריסט ישראלי.

אז דבר ראשון, אני בטוח בכמעט מאה אחוז שהתחלנו פעם דבר כזה לפחות פעם אחת. אם מישהו זוכר או ימצא - קשרו פה.
דבר שני, אני בעד שנתחיל בזריקת מושגים שצריכים להכנס למילון.
קודם כל, מושגים בסיסיים מכל המשחקים, כמו שמות כל הצבאות, מה זה Scatter Dice, ארצות וגיאוגרפיה, היסטוריה, דמויות חשובות ושאר רוח.
כמובן גם סלנג תחביבי וקהילתי כמו ביטזים, קינוורט, סופריור דיזיין, הלו!! ואפילו כנסים חשובים. נגיד ב'ת' בטוח יהיה ערך "תימורים 2004".

נראה לי יהיה כיף. דעתכם?

מצויין!
לדעתי צריך לאסוף צוות,שכל מיניאטוריסט שירצה להצטרף אליו יוכל
אג-אם זה יהיה ככה,אז ארצה להיות בצוות,כי אחד הדברים שאני עושה בפורום הוא שיטוט בעצים ישנים,ומעניינים.

מאוד עם א.

הייליט ,שיידינג ,מכחול ,כוסות מים, צבעים אקרילים, בייס קאוט ספריי, שכבות ,בלנדינג, 40Kף, WHF,אייקון,ביגור,האורק, הפונדק,GW,PP, מתכת לבנה, הצבאות- פירוט קצר, אפשר לקחת מויקפדיה עיברית בערך WHFת אני לא יודע מה איתם לגבי 40K, פלאשינג, זונת ביטים, ביטים, גרין סטאף, גראס מאט, סטטיק גראס, ספר צבא, קודקס, קופסת נסיעה, וואש, כבשים בכפר(עומר), warmachine, hordES פירוט על הצבאות,תכסית-טריין, דרי בראש.

זה מה שעולה לי לראש, עכשיו מתי מתחילים לפרש?

נראה לי שהכי טוב אם כול אחד ישלח פוסט עם מספר מילים ופירושן, ובסופו של דבר מישהו יעשה עבודת עריכה קלה ויסדר את זה. אפשר אפילו בלי לסדר-מי שרוצה, מדפדף בעץ ורואה את המילים.

ProntO the 2nd אמר/ה:
נראה לי שהכי טוב אם כול אחד ישלח פוסט עם מספר מילים ופירושן, ובסופו של דבר מישהו יעשה עבודת עריכה קלה ויסדר את זה. אפשר אפילו בלי לסדר-מי שרוצה, מדפדף בעץ ורואה את המילים.

אם זה לא יהיה מסודר, זה יהיה מסורבל ולא נוח לשימוש.
מה זה זונת ביטים?

דבר ראשון, די עם הספאם. כמעט חילקתי פה אזהרות.
דבר שני, אני רואה שבשביל באמת להזיז משהו, נצטרך לעבוד מסודר.
מתחילים עם 'א'.
קדימה. גם הגדרות וגם הצעות יתקבלו בברכה.

ארמיבילדר- תוכנת point and click מבית wolflair.com להכנת 'רשימות צבא'(ע"ע) לוורהאמר פנטזי(ע"ע), וורהאמר 40K(ע"ע) ו-וורמאשין/הורדס(ע"ע). מוצעת בכתובת האתר להורדה בגירסת דמו(שבה הגבלות על גודל הרשימה), או קנייה בתשלום של הגירסה המלאה.

אורקים וגובלינים (Orcs & Goblins)- עם/צבא* מוורהאמר פנטזי(ע"ע) המורכב משני העמים הירוקים- האורקים והגובלינים. עם מחרחר מלחמות וצמא קרבות הנמצא תמיד בסכסוך דמים- בין אם בתוך עצמו בין השבטים השונים או בין אם נגד כל שאר העולם.

(אני לא יודע מה עוד להוסיף, שחקני אורקים בטח מכירים אותם יותר טוב ויוכלו להוסיף יותר)

*שחקני פנטזי, האם אתם חושבים שראוי להגדיר את הצבאות השונים בוורהאמר בתור עמים, או בתור צבאות? אני אישית חושב ש"עמים" עדיף, מכיוון שזה מכיל גם פלאף, לבד מההיבט האסטרטגי השולחני.

Wolf's Bite אמר/ה:
אורקים וגובלינים (Orcs & Goblins)- עם/צבא* מוורהאמר פנטזי(ע"ע) המורכב משני העמים הירוקים- האורקים והגובלינים. עם מחרחר מלחמות וצמא קרבות הנמצא תמיד בסכסוך דמים- בין אם בתוך עצמו בין השבטים השונים או בין אם נגד כל שאר העולם.

ויש לי תוספת קטנה:
הנשק העיקרי בצבא-הצופה באנגלית CHOPPA זה בעצם כל דבר חד וגדול ממתכת שאפשר להרוג איתו
האורקים-ישנם מספר סוגים של אורקים:בויז/לוחמים(הלוחמים הפשוטים שמרכיבים את הצבא)
אורקים פראים-חיים בצפון,אין שם אף בן אדם עלוב,ולכן אין גם מתכת/אבק שרפה והנשקים שלהם בנויים מהעצמות/עצים בניגוד לכל שער האורקים*לא יודע ממש להסביר*
אורקים שחורים-יחידת העילית של השבט,האורקים השחורים הם החזקים ביותר בשבט,הם זוכים לשיריון שרק המנהיגים זוכים לו ומגיעים לשדה הקרב "חמושים עד השיניים" אם כל נשק אורקי שיוצר

הגובלינים-"בשר תותחים" או-בשר בצלחת למקרה שיש מחסור באוכל :eek:rclol:
לגובלינים יש כל מיני המצאות מטורפות,לדוגמא רוגטקה ענקית לגובלינים-עדיף להרוג ולהרג מאשר לגמור בצלחת של איזה "חבר" אורקי

אני חושב שעמים

אני חושב שכדאי להשאיר את זה קצר ולעניין. הרחבות על העמים אפשר למצוא בויקיפדיה(או לפוחות היה אפשר למצוא, אם הקהילה הייתה מצליחה לסיים את הפרויקט שם).

אורקים- הגזע הכי צמא דם, מטורף, וקטלני בקפא"פ במילניום ה41(40K). ידועים בשימוש רב בגרוטאות מתכת וכמות התקפות בלתי ניתנת לגלגול בקוביות

אייקון- כנס הנערך בת"א כל חנוכה( :eek:rc?: ) ושמישהו יעזור להמשיך :mrgreen:

אייקון(פסטיבל) - (במקור נקרא "כנס אייקון", יש שעוד קוראים לו כך) הוא פסטיבל שנתי המאורגן על-ידי האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה, מועדון חובבי מסע בין כוכבים "סטארבייס 972", העמותה לקידום משחקי תפקידים בישראל ועוד, מדי סוכות בסינמטק בתל אביב.
בכל כנס אייקון מראה קהילת המיניאטורות נוכחות מרשימה, עורכת סדנאות צביעה, תחרויות צביעה, טורנירים, ושאר פעילויות הקשורות לתחביב.
לאתר הרשמי: http://www.icon.org.il/

אלפים רמים- צבא עתיק יומין, על האי בשם אולתרון(נראה לי ככה כותבים בעיברית), שמומחה בקסמים החזקים שלו,ובעל חיל פרשים שלא מביש אותו בקרב, מעם זה נוצר העם אלפים אפלים, שהם גם אויביהם הראשיים של האלפים הרמים.

חזרה