• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

המצלמה האולטימטיבית?

Furyhound

פונדקאי ותיק
אני סבור שהנושא עלול לעבור לשולחן העגול, אבל מנהלים בבקשה, בעולם המיניאטורות נמצאים מירב האנשים שיכולים לעזור לי.

אני רוצה לקנות מצלמה שתסיים אחת ולתמיד את התסכול שלי עם צילום.
לא צריך מצלמה אלוהית שעולה 5000
אני אשמח להפניות לאתרים
הפניות לחברות ספציפיות
מצלמות שיש לכם שהוכיחו את עצמן כיעילות בצילום
וכל מה שיעלה בראשכם

תודה מראש
עמרי

A70 והלאה של קאנון מצלמות חובבניות מעולות, לפי דעתי אתה יכול להשיג היום A75 או A80 די בזול (מיד שניה, אולי), בהתחשב בעובדה שכבר יצאו עד A95 ואני גם ראיתי A510 צצות פה ושם.

היי מה קורה?
אני ממליץ לך על ניקון במיוחד לצילומים של מיניאטורות.
קנה מצלמה מסידרת COOLPIX של ניקון היא לא כל כך יקרה ויש לה אחריות לשנתיים אני חושב.והעדשה שלה ממש ממש טובה במיוחד לדברים האלו (בדוק לי יש מצלמה כזאת) ואם אתה רוצה אותה יותר זולה קנתה בחנות היבואן בתל אביב ב'פוטו הדר' רחוב אחד העם 38 פינת אלנבי.

תודה על העצות, המחירים באמת סבירים כפי שאמרתם, בדקתי בנט. אני עדיין ממשיך לבדוק לחפש דעות.

ד"א התבלבלתי, לא התוונתי לחצובה אלא לזרקור, או המנורה הגדולה והמסנוורת הזאת איך שלא קוראים לה

לי יש מצלמה של קוניקה-מינולטה (minolta). הדגם הוא Z3 אבל קניתי אותה לפני כמה חודשים ומאז כבר יצאו דגמים חדשים יותר. היא מצויינת. יש לה זום ענק (X12 במושגים דיגיטלים, במצלמת פילם זה אומר מ"מ35-420), תמונות סופר-מקרו (יענו שאפשר לצלם פרטים מדויקים ממרחק של סנטימטר ולפעמים גם פחות) שזה מתאים מאוד למיניאטורות. יש לה פלש. אפשר, כמו אצל רוב המצלמות היום, לכוון את מהירות הסגר ואת החשיפה ואת גדול הפתיחה של הצמצם. אין לה חצובה אבל יש לה אופציה לחבר חצובה. כשאני מצלם את המיניאטורות שלי (אני לא מבין למה עוד לא פירסמתי את התמונות) אז אני שם אותם על שולחן ואז אפשר גם להניח את המצלמה על השולחן ולהשתמש בו כחצובה.
היא הוכיחה את עצמה כטובה מאוד ולא יקרה כלל. מתאימה לאנשים שאוהבים לצלם ולא רוצים להוציא 600059095860 דולר על מצלמה.
המחיר שאני קניתי אותה היה 1550 במחירה קבוצתית באינטרנט. תוכל להשיג אותה היום במחיר יותר זול וגם במחירות פומביות. אני סומך על מינולטה ששאר המצלמות שלה מהסדרה הזו הן דומות וטובות לא פחות. חפש בזאפ למחירים הכי זולים וטובים.

Furyhound אמר/ה:
ד"א התבלבלתי, לא התוונתי לחצובה אלא לזרקור, או המנורה הגדולה והמסנוורת הזאת איך שלא קוראים לה
פלאש עמרי, פלאש :)

לצילום עם פלאש יש יתרונות וחסרונות

יתרונות:
הוא עושה אור כשאין
בגלל כמות האור החזק, יש צורך בזמן חשיפה קטן יותר, והתמונה יוצאת חדה יותר
עושה קצת הצללות והיילייטים בעצמו, ואז המיני נראית לפעמים טוב יותר

חסרונות:
הצבעים האמיתיים של המיניאטורה מתקבלים בתאורה טבעית, ופלאש הוא לא טבעי
נותן ברק לא טבעי למיניאטורה, וזה לא תמיד נראה משהו

ואין היום מצלמה שמגיעה בלי פלאש, חוץ מאלו של הפלאפונים, או ממש ממש ממש קטנות ולא שוות

אתה בטוח שאנחנו מדברים על אותו דבר?
אני מדבר על המנורות הענקיות האלה שמציבים מול המיניאטורה והם מסנוורים כל הזמן, לא הרגע הקטן של ההבזק

molejo אמר/ה:
Furyhound אמר/ה:
פלאש עמרי, פלאש :)

לצילום עם פלאש יש יתרונות וחסרונות

יתרונות:
הוא עושה אור כשאין
בגלל כמות האור החזק, יש צורך בזמן חשיפה קטן יותר, והתמונה יוצאת חדה יותר
עושה קצת הצללות והיילייטים בעצמו, ואז המיני נראית לפעמים טוב יותר

חסרונות:
הצבעים האמיתיים של המיניאטורה מתקבלים בתאורה טבעית, ופלאש הוא לא טבעי
נותן ברק לא טבעי למיניאטורה, וזה לא תמיד נראה משהו

ואין היום מצלמה שמגיעה בלי פלאש, חוץ מאלו של הפלאפונים, או ממש ממש ממש קטנות ולא שוות

עוד חסרון: לרוב המצלמות הזולות יותר (מה שאתה מחפש) יש פלש פשוט שלא ניתן לכיוון. לפעמים הוא מתכוונן אוטומטית אבל לרוב (ואני לא יודע באיזה מצלמה כן ולא) הוא פשוט עושה אור לבן. האור הזה משתקף חזק מאוד כשמצלמים מקרוב ולפעמים התמונה יוצאת לבנה או שהמיני' יוצאת בהירה נורא וחסרת צבע ברור. בקיצור - צריך לארגן תאורה מתאימה בשביל להוציא תמונה טובה באמת.

Furyhound אמר/ה:
אני מדבר על המנורות הענקיות האלה שמציבים מול המיניאטורה והם מסנוורים כל הזמן, לא הרגע הקטן של ההבזק
מנורת שולחן פלורסנטית תיתן לך את כל מה שאתה צריך פה
זה לא שאתה פותח סטודיו לצילום, אתה מצלם מיניאטורות בשביל להראות לנו
אם אני יכול לעשות את זה עם המצלמה המעאפנה של אחותי, גם אתה יכול

הדבר שאתה הכי צריך זאת מצלמה עם עדשה טובה וזום אופטי (כי דיגי' עושה כאילו שפכו חול על התמונה) בערך 30מ"מ עד 40מ"מ זה טוב אל תשכח לבדוק בעצמך אם למצלמה יש אופציית מאקרו
כמו כן כדאי שהמצלמה תהיה ברמת צפיפות של 3 מגה פיקסל (שלי 2 והיא בסדר) וטכנולוגיית CCD3 (למרות שרוב המוכרים יבהו בך בעיניים מזוגגות כשתגיד את זה)

אני חושב שאם אתה כבר משקיע כסף ומחפש מצלמה טובה שעונה על כל הדרישות שרשומות למעלה שזה לא רק צילום מיניאטורות (כי לא רק בשביל זה אתה קונה את המצלמה) אז תקנה NIKON איפה שאמרתי לך במיוחד במחירים שלהם (הזולים ביותר כי זה היבואן) ובמיוחד שזה NIKON שלפי מה שאומרים זאת המצלמה הטובה בעולם ויש לך גם עם זה אחריות וחשוב מהכל אתה מקבל ספר גדול בעיברית שמסבר לך הכל על צילום במצלמה דיגטלית ובמיוחד במצלמה שאתה קונה מהסוגים הרבים שיש לNIKON. בקיצור אני אולי עושה פה פרסומת סמויה אבל אני בעניין מצלמות קצת מבין ואיאפשר לא לקנות NIKON במיוחד שזה לא כל כך יקר יחסית למצלמות אחרות. אם יש לך שאלות אתה יכלו לשלוח לי הודעה פרטית.

גום אתה אומר שתמיד דיגיטלית תעשה חול? כי חלק עיקרי מהמטרה זה להוריד למחשב תמונות לפורום פה ולCMON ולGW לשאול שאלות צביעה

זום אופטי = זום רגיל עם עדשות וכו'
זום דיגיטלי = הגדלה של התמונה בעזרת המחשב של המצלמה. בוא נגיד שעדיף לך לצלם בלי זום דיגיטלי ואז להגדיל בעצמך בפוטושופ, כי המחשב שלך יותר חזק מהמחשב של המצלמה.
אגב, אמנם התבלבלת בין חצובה לפרוז'קטור אבל גם חצובה תעשה לך חיים קלים. בכל מקרה (עם או בלי), אני ממליץ מאוד לצלם עם השהייה (כלומר לשים את המצלמה על משהו יציב ולכוון אותה ככה שתצלם 10 שניות אחרי הלחיצה שלך), כי המגע של היד שלך מזיז אותה, והלחיצ עצמה עוד יותר גרועה. אתה צריך שבין הרגע שניתקת מגע עם המצלמה לבין הרגע שהיא צילמה יעברו לפחות 3 שניות.
Goom אמר/ה:
^
|
|
|
LOL פרסומת ^^
דוגרי. מה, זו החנות של אבא שלך או משהו?

חזרה