• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אם אני מתכנן קרב הזויי בין אלפים אפלים לאלדאר 40 אלף...

פונדקאי פעיל
יש לי שאלה, יחידה של אלדאר נפגשת עם יחידה של אלפים אפלים...
מה בסתקיסטיקות של האלפים האפלים יוכל לשמש כשיריון?
האם זה בכלל (עם הרבה הסכמה של היריב) אפשרי שלשני הצבאות יש סיכויים שווים לנצח?

אשמח אם תסייעו לי בקוי דימיון משותפים בין וורהמר לוורהמר 40 אלף למקרה שקרב כזה יצא לפועל... ואם אין לא נורא. זה בכל מקרה יהיה מעניין.

כן אבל צבא פנטזי מבוסס על מספרים. ועוד משהו ראיתי ברשימת צבא שלדארק אלפים יש מרכבה עם 6 w או משהו. קשה להוריד דבר כזה. יש לאווטר שלי פחות.

נו באמת, איך בכלל יש ויכוח? המלבנים הצפופים של פנטזי ייטחנו ע"י נשק אוטומאטי, טיל אחד מוריד מרכבה באינסטנט דת', הסיכוי היחיד נגד טנקים הוא מפלצות וקוסמים, ואלה יכולים ליפול די מהר מול הטנקים

חוץ מירי אם אורדננס ו blast ורכבים אין ל40K שום סיכוי.
מה אתה עושה מול יחידה של 10 אבירים אם שריון 2+ שעולה לי 200 נקודות?
מה גם שאתה לא יכול הלכנס לקפא"פ כי אתה תפסיד בתוצאות הקרב. (לי יש שורות, לי יש דגל וכו')
וכמובן שאפילו שריון נחתים הופך ל6+ מול הסתערות של אבירים אם רומח.
וכאשר אין לך קוביות ביטול, אני רוצה לראות משחק נגד ליזרדמן או אל מתים.
או שיפגעו בך כל כך הרבה ברקים ומטאורים, או שעל כל חייל שתהרוג יקומו שניים.
אם חשבתם שנקרונים יכולים לקום לתחייה, לא פגשתם אל מת אמיתי.
אבל כמובן שטנק, שאי אפשר להרוס, או פיצוץ אורדננס שמוריד יחידה בתור זה קצת מרושע.

תחליט. אם שריון של מארינס מאבד מערכו כמו בפנמטוזי, אז האבירים שלך יהיהו חסרי תועלת כי מול כל נשק בערך יהיה להם 3+ לכל היותר. מה גם שלא סביר שהשריון של 40K יחלש כמו שון פנטזי. מצד שני בהחלט הגיוני אם שריון של פנטזי יחלש מהתקפות של 40K...

אם אתה מנסה לעשות הגיון מן הסתם 40K ינצחו. (רובה לייזר נגד קשת...)
אם אתה משתמש במערכת חוקים אחת, סביר להניח שהצד שהחוקים שלו ינצח.
אם כבר עושים כזה קרב, לדעתי צריך להיות שכל אחד משתמש בחוקים שלו, זאת אומרת ש40K מתייחס לשריון כמו 40K וכך גם לתוצאות קרב, וכנ"ל פנטזי.
ל40K אין מינוסים לירי על תנועה וכו', ולפנטזי כן.
וזה ממשיך.

זה הרעיון.
זה לא צריך להיות קרב רציני במיוחד אלא שרק יתאים פחות או יותר כך ששני הצבאות יוכלו לנצל כמה שיותר את הפונטציאל שלהם.

{ובקשר לשיריון... האלדאר גארדיאנס עדיין משתמשים במש ארמור--> שיריון טבעות עתידני.
באותה מידה אפשר לטעון שהדארק אלדאר משתמשים בשדה הגנה של הוורפ כדי להגן מינימלית מפני פציעות.} קרב ידידותי.

סימו לב שאין היגיון בשיתת ה40K
חייל אימפריאלי שריון 5+.מי שם לב יראה שזה אפוד שמגן על החזה וכתפיים אבל עדיין פצצות מרגמה לא יחדרו אותו (חוקי 40K)
מנגד חוקי פאנטזי מראים על רובים כבעלי חדירה די רצינית -2 לעיניין שזהמורידפרשים ל-50%.
אם באמת בה לך לעשות כזה דבר או שתגדיר מפלצות כמו הידרה ודרקון ליצורים מפלצתיים ויהיה להם סיכוי להרוס טנקים....(היי אם ג'וק גדול יכול גם דרקון גדול יכול) תשנה את ערכי השריון של הפנטאזי בצורה רדיקלית.
עם הרבה התאמות (בעיקר בגלל חוקים שונים של תזוזה וכו) אתה יכול לעשות קרב משעשע.

טוב סליחה לוחם טאו עם שריון 4+ שזה לוחות שמגנות עליו מקדימה בעיקר....בעיקרון פגז שינחת על כזה לוחם יעיף אותו קי.... מההדף .... נשק עם עוצמה 6 ובלי חדירת שיריון??? מה ההיגיון נשק שעף בעוצמה 6 מן הסתם ימחץ את מי שבתוך השריון ....יש בגים בשתי השיטות ועם תיצור חוקי ביניים אז יהיה לך קרב משעשע ביותר (הרבה טרור לפאנטזי :) בידור)

המרגמה הזאת היא יותר רסיסים, ככה ששיריון שבנוי טוב יכול לבלום את זה. מה ההיגיון בנשקים עוצמה 6 בלי חדירת שיריון? למשל, אולי הנשק מפעיל את הכוח הזה בצורה לא ממוקדת. ברור שיש באגים בשתי השיטות. אבל אל תהיה כף האווז של המיניאטורות ותקתול את 40K. זה נשמע משחק כייפי למרות שיש בו דברים לא הגיוניים.

כמו שמתנאל אמר - כל צבא שישחק לפי החוקים שלו או להתאים לפי השיטות (שמפלצות יקבלו כוח של יצור מפלצתי נגד טנקים) תמיד חשבתי על לעשות קרב כזה
זה באמת יכול להיות מצחיק :eek:rclol:

חזרה