• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 חדשות הכרוז Van Ricthen guide to Ravenloft ספר חדש של מבוכים ודרקונים

טיפ גדול מהטוויטר של מבוכים ודרקונים
אז כנראה רייבנלופט, למעריצי השמש השחורה, רומח הדרקון או סתם מי שכבר מחכה למהדורה 6 - לא הפעם.

נותרה השאלה האם זה יהיה ספר מערכה, הרפתקה חדשה או (המועדף עליי) ספר מפלצות Van richten guide to ...
השערות?

וואו, עוד לא התאוששנו מההכרזות הקודמות חחח
אני הפסקתי לצפות לשמש השחורה אז אני לא מתאכזב (לא באמת :) )
סטראהד הוא אחד המודולים המוצלחים בכל הזמנים, מעניין מה יש להם בקנה אם זה רייבנלופט...
מישהו הצליח להבין מה נכתב שם בסיאנס? כלומר איזו מילה?

טכנית יש לרייבנלופט עוד כמה טריטוריות שיכולות להיות דווקא לא רעות, ספר שמאגד עכשיו את כל העולם ולא רק את בארביה יכול לתת יותר עומק, בעיקר כי (בהנחה ואני זוכר נכון) לכל טריטוריה ברייבנלפוט יש איזה ייחוד משלה שמשפיע, ברמה שיש כאלה עם טכנוגלויה יותר מתקדמת מאחרות וכו'.
כמו כן, הם יכולים גם להביא את התוכן שהיה אצל סטרהד בצורה יותר נוחה וברורה, מה שאומר שכנראה נראה את ה3 "גזעים" החדשים שראינו בUA האחרון שם, כי שלשותם די מתאימים לעולם.

וכנראה שמעבר לכל דבר, עוד תוכן אדג'י לכל מי שמחפש משהו אדג'י במשחק שלו זה כנראה תמיד טוב

האופציה הכי טובה שאני יכול לחשוב עליה זה ספר עולם מערכה שבחלק הראשון שלו מדבר על הממלכות של ריוונלופט מעבר \(או בנוסף ל)בארוביה, בחלק השני מרחיב על מפלצות גות'יות (ערפדים, אנשי זאב, רוחות וכו') ובחלק השלישי אופציות לשחקן. (מורשות חדשות, חפצי קסם גות'יים וכו')

האופציה שהכי תפתיע אותי היא הרפתקת המשך לCoS לדרגות 11-20
עריכה-מה שבאמת הכי יפתיע אותי זה עולם מערכה חדש ומקורי ולא שכתוב מחדש של חומר ממהדורות קודמות כמו 90% מהפלאפ שנכתב למהדורה 5.

עריכה אחרונה:
הממממ... לפי השם שנחשף כנראה שזה חידוש של ואן ריכטן, שאם אני לא טועה זה אוסף מפלצות מרייבנלופט ואיך לשחק אותן, וריאנטים שלהן וכו'
אם זה באמת זה, זה מרגיש מאד נישתי, כי רובנו לא משחקים ברייבנלופט (לפחות כרגע).
אבל לחבורות שרוצות לשחק ברייבנלופט ובייחוד לשחק את המודול של סטראהד - זה יכול להיות מצויין.
בכל אופן הציפיות שלי כרגע הונמכו, שלא לומר - התרסקו לתוך טירה גותית...

עריכה: מועד המשלוח הצפוי למי שיזמין - 18 למאי

המדריכים של ואן ריכטן למפלצות היו ליין של חוברות הרחבה עבור מוד"מ 2 שהציגו וריאנטים למפלצות, טיפים איך המנחה ישחק אותן או יעשה הרפתקאות סביבן ודברים כאלה. היו מדריך לערפדים, לאנשי-חיה, לרוחות, לזומבים וכן הלאה - וגם לויסטאני.

לפי התיאור הארוך של הספר באמזון - נשמע שזה דווקא ספר מוכוון שחקן. דומה קצת לספרי ההרחבה Heroes of Horror או Libris Mortis של מהדורה 3, שהציעו למנחה איך לעשות מערכה של אימה או מערכה עם אל-מתים, אבל גם נתנו מלא תוכן לשחקן שעוסק בזה.

אני מעריך שיהיו חוק חלופי של טירוף\השחתה, את הגזעים שראינו לפני כמה שבועות בפלייטסט (דהמפיר וכל אלה) ונתיבים שקשורים לאל-מתים, כמו נוכל הנשמות שיצא לפלייטסט לפני כמה חודשים.

קוד:
•  Travel (perhaps even by choice) to Ravenloft's expanded Domains of Dread—each domain with its own unique flavor of horror, thrilling story hooks, and grisly cast of characters

•  Craft your own D&D horror settings, add tension with optional rules, and get advice for running a game that's ghastly in all the right ways

•  Create characters with lineages tied to vampires, undead, and hags, horror-themed subclasses, the Investigator background, and "Dark Gifts" that may be a double-edged sword

•  Unleash nightmarish monsters from an expanded bestiary, and browse a collection of mysterious trinkets

•  Explore Ravenloft in the included Dungeons & Dragons adventure—play as a stand-alone adventure or drop it into your current game for a bit of sinister fun

נשמע כמו אחלה ספר. בהחלט מכפר על Candlekeep שאמנם לא רע, אבל גם לא היה מלהיב.
אני חושב שהשילוב בין אפשרויות למשחק בסגנון אימה, עם מידע נוסף על רייבנלופט בדגש על משלטים נוספים ולא רק בארוביה, אפשרויות חדשות לשחקנים בנושא אימה, וגם הרפתקה נוספת וכמובן מפלצות - נשמע כמו שילוב מנצח.

מעניין לראות את הכריכות ואת הכריכה המיוחדת.

מעניין לראות את הכריכות ואת הכריכה המיוחדת.
yGchwjc8qhc.png

הכריכה, לפי barnes & noble

עריכה: וויזארדס פרסמו את הכריכות באתר שלהם עכשיו, הנה הכריכה המיוחדת:
2jCwm0cw7bwx.png

עריכה אחרונה:
אחד מהמקרים בו אני מעדיף את הכריכה המקורית למיוחדת.

קצת יותר הרחבה על מה שיש בספר- Van Richten’s Guide to Ravenloft
נראה דומה למה שקיוויתי. לא בטוח מה לחשוב על זה שיש 30 אזורים חדשים.

השאלה כמה תוכן כל איזור יקבל, אם זה ברמת עכשיו שכל איזור יקבל 2-3 דפים זה יכול להיות מעניין, אם כל איזור מקבל 4-6 שורות זה קצת פחות.

אני קצת מרגיש מבואס מזה שהספר לא מביא יותר מידי לשחקנים, כאילו עולמות מערכה יש כמו מים וגם ככה הרבה אנשים דוחפים את המשחקים לעולמות שלהם (מעבר למשחקי ליגת ההפרתקנים וכו') הייתי שמח לספרים שמביאים יותר דברים לשחקנים לעבוד איתם, ספר שכל מה שהוא מציע זה עוד 3 "גזעים" ו2 נתיבי מקצוע שכבר ראינו מרגיש לי טיפה מאכזב, אני יודע שהכל יוצא עכשיו בUA ולהכל יש עדכונים, אבל אני כבר בתחושת מיצוי של מו"ד 5, היה נחמד אם גם היה יוצא ספר שבאמת נותן הרבה תוכן לשחקנים ולא רק דברים שראינו כבר בUA.

אני די בטוח שכל איזור חייב לקבל לפחות מספר עמודים, מה שיהיה מעניין.
יש פה הרחבה רצינית לתוכן שמנחים יכולים לספק לשחקנים שמטיילים ברייבנלופט.
לשחקנים יש פה ושם דברים חביבים אבל לא מספיק.
מה שהכי מעניין אותי שם אלו החוקים האופציונאלים להוספת אימה ומתח.
זה יכל לעזור לי בהרצה של icewind dale אם הייתי רואה את זה לפני (מאמין שעד אז אני כבר אתחיל).

המממ... אז מתרחקים מגיימרים רעילים ומאנצ'קינים אבל שמים דגש על תוכן אדג'י וקרינג'י לילדים מיוחדג'ים?
באיזה שנה אנחנו? 1994?

אתה חלק של להתרחק מגיימרים רעילים אהבתי. את הקרינג' - מקווה שנראה פחות.

שלושים אזורים בהחלט נשמע כמו הרבה ולדעתי יותר מדי. אלא אם ההרפתקה זה grand tour זה אומר שרובם לא ימצאו שימוש. הייתי מעדיף התמקדות ב 5-6 משלטים... וההימור שלי שזה יהיה משהו בסגנון שיהיה מספר מצומצם של משלטים שיקבלו פירוט נרחב (8-15 עמודים) והרוב יסתפקו בתיאור בן עמוד או פחות מכך.
אני חושב שהמיקוד בתוכן לשליט המבוך הוא הגיוני במובן שבמהדורה חמש אין באמת הצדקה לדעתי להרבה תוכן לשחקן, כי פשוט כמעט כולו רלוונטי לדרגה הראשונה. זה הפריע לי בטאשה ואולי אפתח על זה דיון ייעודי.
דווקא תוכן שתומך במשחקים עם אלמנטים של אימה השמע שימושי מאוד למי שמחפש את הסגנון או לגוון. יש כבר מספיק ספרי הרחבה לחמש שאפשר להוציא ספרים ממוקדים לת׳מה מסוימת.

לבסוף הכריכות - במבט ראשון הרגילה נראית יותר טוב מהמיוחדת. מעניין גם לראות שהמועמדת היא יותר ״צבעונית״ מרוב הכריכות המיוחדת.
אבל מדובר במקרה ששתיהן נראות טוב. לא אופתע אם לא מעט אנשים יקנו את שתי הגרסאות.

עוד מידע, מעניין לראות את חלוקת העמודים. נראה שכחצי מהספר יוקדש למשלטים שזה בערך ארבעה עמודים לכל אחד בממוצע. עדיין לא ברור אם כולם יוצגו באופן שווה או לא.
  • May 18th, 256 pages
  • 30 domains (with 30 villainous darklords)
  • Barovia (Strahd), Dementlieu (twisted fairly tales), Lamordia (flesh golem), Falkovnia (zombies), Kalakeri (Indian folklore, dark rainforests), Valachan (hunting PCs for sport), Lamordia (mad science)
  • NPCs include Esmerelda de’Avenir, Weathermay-Foxgrove twins, traveling detective Alanik Ray.
  • Large section on setting safe boundaries.
  • Dark Gifts are character traits with a cost.
  • College of Spirits (bard storytellers who manipulate spirits of folklore) and Undead Patron (warlock) subclasses.
  • Dhampir, Reborn, and Hexblood lineages.
  • Cultural consultants used.
  • Fresh take on Vistani.
  • 40 pages of monsters. Also nautical monsters in Sea of Sorrows.
  • 20 page adventure called The House of Lament - haunted house, spirits, seances.
וטיזר רשמי

חזרה