• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

Unearthed Arcana חדש - TRAVELERS OF THE MULTIVERSE

אני לא יודע, הautognome הוא פשוט משחק מילים, זה הכל. וזה... קצת מפריע לי.

שווה לציין שהגיף הדליקו מחדש את הוויכוח על ביו-אסנשליזם במבוכים ודרקונים, ואנשים מאוד מתעצבנים שהגזע הזה- שכל הקטע שלו הוא התרבות שלו- רודד לכדי המאפיינים הפיזיים שלו בלבד, כשהם הדבר הכי פחות מעניין בו.

הערבוב הזה כל כך לא הגיוני פלוס "המטיילים ברב יקום" מצביע רק לכיוון אחד - פליינסקייפ (?).
כל ערבוב הגזעים הזה גורם לי לחשוב על העיר סיגיל, שהיא כידוע "מרכז היקום" בעולם של ממלכות נשכחות.
האמת שלא ממש התעמקתי בארקנה הזו, אבל לראות היפופוטם לבוש בגדים קצת גורם לי לחשוב "לאן המשחק הזה הולך..." אבל זה לגמרי טעם אישי שלי - אני פחות אוהב גזעים מבוססי בע"ח.
אבל מי שאוהב - שיהיה בכיף...

האמת שלא ממש התעמקתי בארקנה הזו, אבל לראות היפופוטם לבוש בגדים קצת גורם לי לחשוב "לאן המשחק הזה הולך..." אבל זה לגמרי טעם אישי שלי - אני פחות אוהב גזעים מבוססי בע"ח.
אבל מי שאוהב - שיהיה בכיף...
היפופוטם שלובש בגדי טקס של קצין בריטי במאה ה-19 זה קטע במבוכים ודרקונים כבר מאז שנות השמונים.

אבל כן, הקטע של הגיף הוא התרבות שלהם...

היפופוטם שלובש בגדי טקס של קצין בריטי במאה ה-19 זה קטע במבוכים ודרקונים כבר מאז שנות השמונים.

אבל כן, הקטע של הגיף הוא התרבות שלהם...
באמת??? פעם ראשונה שאני רואה דבר שכזה במו"ד.
לא שאני מתפלא, אם יש טבאקסי, איש ארנב, איש אריה, אפילו איש פיל, למה שלא יהיה בעצם איש היפופוטם...
לפעמים במרדף אחרי הגיוון/לחדש בכל מחיר - עושים שטויות.
אני לא יכול להעלות בדעתי שום תרבות שתצדיק את הקיום של היפופוטם לבוש במדים של קצין בריטי, קצת מזכיר לי את הסרט "אי הקופים" אבל הגרסה הישנה יותר שבה הקופים שלטו בעולם ולבשו בגדים :LOL:

הגיף הם בערך גזע האויבים העיקרי בעולם המערכה ספלג'אמר, במקום אורקים/הובגובלינים.

הגיפים הם עוד אחד מהמקרים שבהם אני חושד שהאגדה על כך שהיוצרים של ספלג'אמר מילאו אותו בבדיחות והטרלות (כי הם אולצו לכתוב אותו ע"י לוריין ויליאמס שהעדיפה מד"ב על פנטזיה קלאסית) כנראה נכונה, לפחות בחלקה.

במקום אורקים/הובגובלינים.
בספלג'אמר היו את הSCRO שהם אורקי חלל שהפכו את הכיוון של האותיות בשם שלהם כי הם היו קרביים ומגניבים ולא רצו להיות מזוהים עם האורקים שהם בשר תותחים להרפתקנים.

אני עד היום זוכר שיש איזו מפלצת מטורפת שקשורה לאורקים ב- spelljammer (סוג של גולם? או מכונת מלחמה? לא זוכר בדיוק…) עם קב״פ מטורף של 1000… זה לפחות מה שאני זוכר. אמורה להופיע באסופת המפלצות של spelljammer לקראת סוף האסופה, איפשהו באותיות האחרונות.

עריכה - מצאתי, נקרא witchlight marauder, אבל אין לו כל כך הרבה קב״פ, אלא ״רק״ 45. הגובה שלו הוא 1000 פיט, כנראה שהנתון הזה התבלבל לי בראש…

עריכה אחרונה:
הערבוב הזה כל כך לא הגיוני פלוס "המטיילים ברב יקום" מצביע רק לכיוון אחד - פליינסקייפ (?).
אני צריך להתעמק שוב בספרים של spelljammer אבל לדעתי כל הגזעים משם - גיף בוודאות, גם הפלזמה (יש כמה סוגים, פה הפכו אותו לגזע דמות), וגם האוטוגנום.
לגבי הטרי-קרין שמקורו בשמש השחורה: ב- spelljammer יש מפלצת מאוד דומה, לא זוכר שהיה לה משהו פסיוני, אבל אני זוכר בוודאות שאפילו הייתה פסקה שלמה על הפיכתה לגזע דמות, דבר שהוא חריג במוד״מ.

אני צריך להתעמק שוב בספרים של spelljammer אבל לדעתי כל הגזעים משם - גיף בוודאות, גם הפלזמה (יש כמה סוגים, פה הפכו אותו לגזע דמות), וגם האוטוגנום.
לגבי הטרי-קרין שמקורו בשמש השחורה: ב- spelljammer יש מפלצת מאוד דומה, לא זוכר שהיה לה משהו פסיוני, אבל אני זוכר בוודאות שאפילו הייתה פסקה שלמה על הפיכתה לגזע דמות, דבר שהוא חריג במוד״מ.
מעניין מה שאתה אומר, לא חשבתי על הכיוון הזה, Spelljammer בהחלט אופציה.
אני אומר לכם סוד, אבל בלחש - כל הטרפת שקורת כרגע עם 5E טיפ טיפה מורידה לי את ההתלהבות כלפי השיטה ואני אומר את זה תוך כדי שאני בעיצומן של שתי הרפתקאות ארוכות טווח של 5E (ארוכות טווח זה אומר שנים).

הטרי-קרין הופיעו כבר בממלכות נשכחות, אבל אור הזרקורים הופנה כלפיהם באתאס. בסדרת הספרים הנציג שלהם דווקא מתואר כחלש מנטלית, מכופף המוחות מאוריק שלט בו כבהמה. אבל משום מה הטרי קרין התקבעו, גם בקרב חובבי חמה קודרת, כגזע חזק פסיונית.

הטרי-קרין שמקורו בשמש השחורה: ב- spelljammer יש מפלצת מאוד דומה, לא זוכר שהיה לה משהו פסיוני, אבל אני זוכר בוודאות שאפילו הייתה פסקה שלמה על הפיכתה לגזע דמות, דבר שהוא חריג במוד״מ.
אני חושב שאתה מדבר על ה-Xixchil , גזע של גמלי שלמה אינטיליגנטיים שאוהבים ניתוחים והחלפת גפיים באביזרים טכנומאגיים שימושיים.

כל הטרפת שקורת כרגע עם 5E
לא קורה במו"ד5 שום דבר שלא היה כבר במהדורות קודמות. למעשה, פעם המצב היה גרוע יותר - אשכרה צינזרו שדים ודתות כדי להתחנף להורים נוצריים מעצבנים בעוד שהיום בסך הכל מציעים עוד אופציות חוץ מגברים ארוכי שיער בתחתוני עור שמרביצים למכשפים לובשי שמלות.

אני חושב שאתה מדבר על ה-Xixchil , גזע של גמלי שלמה אינטיליגנטיים שאוהבים ניתוחים והחלפת גפיים באביזרים טכנומאגיים שימושיים.

לא קורה במו"ד5 שום דבר שלא היה כבר במהדורות קודמות. למעשה, פעם המצב היה גרוע יותר - אשכרה צינזרו שדים ודתות כדי להתחנף להורים נוצריים מעצבנים בעוד שהיום בסך הכל מציעים עוד אופציות חוץ מגברים ארוכי שיער בתחתוני עור שמרביצים למכשפים לובשי שמלות.
עוד אופציות יש כבר שנים וחלקן אפילו אחלה, אבל ארנבים והיפופוטמים בביגוד, לא יודע, בשבילי זה Too much :)
לא תמיד הרצון לחדש מוליד דברים טובים, לפחות לא לטעמי במקרה הזה...
אני מדבר ביחס לרוב רובה של תקופת המו"ד לאורך השנים ולא בהתחלה האפלה ששחקני מו"ד נחשדו מיד כחברי כת השטן... או משהו כזה.

אין שום דבר חדש בחיות אנתרופומורפיות במו"ד.
ואיש עם ראש של היפופוטם שלבוש כמו קוספליי של חייל אנגלי מהמאה ה18 לא באמת יותר מוזר משור לובש שמלות עם טוגה שהיה לנו ברומח הדרקון עוד בניינטיז

מינוטאור סנטור.jpg

חזרה