• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

The Root משחק הלוח )מהדורה דיגטלית(

התלבטתי איפה לכתוב את זה.
אבל.. אולדמן הציע שבכל זאת אכתוב כאן.

אז הורדתי ושילמתי על המהדורה הדיגטלית לפלאפון של root- בעיקר כי משחק הלוח הפיזי יקר, ולא רואה מי ישחק איתי בו.

האם זה שווה את הכסף? לדעתי כן.
כמתוכנה עוקבת אחרי החוקים בשבילך חלק גדול מהבלאגן נחסך.. ששה יצרון מצד שני להתווכח על חוקים זה חצי מהכיף בשבילי.

הגרפיקה מקסימה ומהממת, והאמת שהיא זאת שמשכה אותי לקנות את המחק.
יש אנימציה ודמויות מלאות חיים, והם ממש מנצלים את המדיום.
בניגוד להרבה משחקי לוח דיגטלים שראיתי שפשוט מנסים לשחזר את הלוח, ברוט החליטו לתת הנפשה, מוזיקה ובטוטריאל אפילו קצת דיבוב.

המשחק עצמו.. הוא מורכב מספיק כדי שאפליקציה תעזור. לא נתקע לי בכלל... מאתגר ודי מהנה..

האמת אפילו די קשה.
אם מישהו נוסף בפורום גם הוריד, אולי נוכל לארגן משחקים ביחד.

כמתוכנה עוקבת אחרי החוקים בשבילך חלק גדול מהבלאגן נחסך.. ששה יצרון מצד שני להתווכח על חוקים זה חצי מהכיף בשבילי.
מפורומים באנגלית הבנתי שיש לחתולים nerf רציני כי המשחק לא יודע לתת לך פעולה בתורות של שחקנים אחרים, מה שדופק את יכולת בית חולים שדה של החתולים (במשחק הלוח זה מאפשר לך להציל חיילים מלהיהרג בקרב אם אתה מפנה אותם מייד למצודה שלך, אבל במחשב אתה יכול לפנות את החיילים רק בסוף התור כולו ולא בסוף כל קרב וקרב). מצד שני, המשחק עדיין Early Access, אז בטח ימצאו איך להתגבר על זה.

כחובב רציני של משחק הלוח אני מאמין שארכוש מתישהו גם את הגרסה למחשב, אבל טרם רכשתי.

באמת?
האמת שגם ככה החתולים מרגישים op ואני מניח שזה פיצ'ר ולא באג- בם בכל פינה,מגייסים בקלות בלי בירוקרטיה מורכבת.
האמת שבגלל זה מרגיש לי הכי מספק לשחק את הציפורים- כל תור שהקואליציה לא מתמוטטת לי, אני אסיר תודה.
שבלי קשר, המשחק טוב בלתת לך לחוות את הפלג- בתור ואגבונד, כל הפוליטקות הגדולות.. פשוט לא מענינות אותך.
כציפור, אתה רק מנסה למלא פקודות ומקווה לא להתמוטט הפעם.
המרד
שורגים לך את המחרחרי מרד(סמני תמיכה) אתה מרגיש זעם חברתי צדקני על כוחות הכיבוש והרודנות שלא נותנים לך להתסטא.
בתור חתולים אתה מרגיש:"אה. הו לא. העכברים המציקים האלה, מנסים להרוס לי

מה שבאמת מפרי ה שאין אפשרות להסתכל בקלפים "בנחת" מקרוב.
וחסרון גדול לדעתי זה נצחון בנקודות, שבאופן כללי תמיד מרגיש לי קצתmeh.
נתחון או הפסד לא מרגיש כמו סיכום מפואר לכל מה שקרה.
אלא יותר -"אה. אז המשחק נגמר. כן." וגם ספציפית ברוט, יש בעית מומנטום ממה שראיתי- אם אני מפגר אחרי שחקן אחר בנגיד.. 10 נקודות? די אבוד עלי.

החתולים מתחילים את המשחק עם הנוכחות הכי גדולה, אבל הם די הגנתיים כי הם זקוקים להרבה מאוד שטחי בנייה. החיסרון העיקרי שלהם זה שכל בניין עושה משהו אחר. אצל הציפורים כל קן גם נותן נקודות ניצחון, גם בונה קלפים וגם מאמן חיילים, אבל אצל החתולים כל פונקציה היא עם בניין אחר.

בעיית המומנטום היא הסיבה שיש קלפי dominion שמשנים את תנאי הניצחון שלך מ-30 נקודות לכיבוש חלקות ספציפיות. אם אתה רואה שאתה מפגר בנקודות ולא תוכל להוביל, קלפי שלטון מצילים אותך. דווקא ניצחון בנקודות במשחקים שלי היה תמיד די מותח כי זה מגיע למצב ש-3-4 שחקנים ממש צמודים בנקודות במצב שהפרש של 1 לכאן או לכאן בנקודות שתרוויח בתור קובע אם זה התור האחרון של המשחק או התור האחרון *שלך* במשחק.

הקטע שלכל סיעה יש מכאניקה שתומכת בסיפור שלה, זה באמת מדהים. מורגש גם בהרחבות למשחק הלוח. המשחק מאוד תמתי.

טוב,דבר ראשון אני די נוב. וגרוע מזה, לא יצא לי לשחק מול אנשים.
מלבד חצי שע ה שהשוויצתי לחבר שלי שקפץ לביקור פתע)
האמת שקיויתי בעץ הזה למצוא פונדקאים נוספים לשחק איתם.

לגבי החתולים.. הם הפלג היחיד שלא הפסדתי איתם מול הai

הי, שמעתי על המשחק מאוד במעומעם בעבר, עך ההודעה שלך סיקרנה אותי, וראיתי מספר סרטוני הסברה.
3 שאלות:
1. הכין ניתן בארץ לקנות את משחק הלוח הפיזי? או שמא צריך להזמין? (פריק? הממלכה?)
2. האם בשביל המשחק הדיגיטלי צריך שתהיה הכרות עם המשחק הפיזי? או שמא ה Tutorial מספיק כדי להבין?
3. האם ההרחבה (במישה ושיחקתם איתה) שווה את הקנייה?

תודה!

1. המשחק קיים בחנות הממלכה בהוד השרון, ואני מנחש שגם בפריק.

2. dragonian dragonian בטח יענה עם צאת השבת. אני מנחש שהתשובה חיובית ושלא צריך את משחק הלוח בשביל משחק המשחב.

3. יש כבר לא מעט הרחבות שונות, ואני מדרג אותן לפי מידת ה"משתלמות" שלהן לטעמי:

The Underworld Expansion - מוסיפה שתי סיעות (דוכסות החפרפרות ומשפחת הפשע של העורבים) כך שאפשר לשחק עם עד שני שחקנים נוספים. לחלופין, החפרפרות יכולות להחליף את החתולים או הציפורים של משחק הבסיס והעורבים יכולים להחליף את המנודה או את ברית המהפכנים.
מלבד שתי הסיעות, ההרחבה מגיעה גם עם מפה דו-צדדית חדשה שיש לה גם חוקים מיוחדים: מפת ההרים מתחילה כשחלק מהדרכים בה חסומות, ושחקנים מקבילים ניקוד על חפירת מעברים חדשים ועל שליטה בפסגה שבמרכז המפה. מפת האגם היא עם אגם גדול באמצע, שאפשר לחצות רק אם אתה שולט ברפסודה.

The Riverfolk Expansion - מוסיפה שתי סיעות (הלוטרות בע"מ וכת הלטאות) ולוח משחק נוסף של המנודה, כך שאפשר לשחק עם עד 3 שחקנים נוספים במשחק עם שני מנודים. לחלופין, הלוטרות יכולות להחליף את המנודה או את ברית המהפכנים של משחק הבסיס והלטאות יכולות להחליף את הציפורים. בנוסף יש שלושה מקצועות מנודה חדשים וסיעה של "החתולה המכאנית", שיכולה להחליף את החתולים בלי שחקן, עבור משחקים קואופרטייבים נגד יריב משותף. אני מדרג את הרחבת הנהר נמוך מהרחבת החפרפרות רק בגלל שהחתולה המכאנית לא עובדת - היא ממש חזקה מדי ואנחנו לא משתמשים בה במשחק. מי שרוצה בכל זאת משחק קואופרטיבי או לשחקן יחיד - עדיף את ההרחבה הרובוטית (בהמשך).

Exiles and Partisans - חפיסת קלפים חלופית שאפשר לשחק איתה במקום הקלפים של המשחק הבסיסי. באתרי משחקי לוח באנגלית היא נחשבת להרחבה המשתלמת ביותר כי היא מביאה למשחק כל מני יכולות חדשות שהשחקנים יכולים לצבור, יחסית בזול. לטעמי הערך של יכולות חדשות נמוך מהערך של סיעות חדשות או מפות חדשות, אז אני מדרג אותה כאן.

The Clockwork Expansion - הרחבה שנותנת גרסה "רובוטית" לכל אחת מהסיעות של משחק הבסיס. היא הרחבה חובה למי שרוצה משחק סולו או משחק קואופרטיבי נגד "בוטים", אבל מיותרת למי שממילא משחק תמיד תחרותית בקבוצה של 3 שחקנים או יותר.

The Vegabond Pack - הרחבה לדמות המנודה ההרפתקן, עם שלושה מקצועות מנודה חדשים ועם Meeples ייחודיים לכל המנודים של משחק הבסיס ושל הרחבת הנהר. לטעמי הרחבה מיותרת כי המשחק מגוון מאוד גם בלעדיה וכי לא באמת צריך מיפלים מיחדים כשמספיק הדביבון של משחק הבסיס. לא הייתי קונה אותה אבל קיבלתי בחינם כיעד הרחבה של קמפיין המימון למשחק.

אגב, הנה סקירה על משחק הבסיס:

שלום. יש בכל מיני חנויות תחביב. נגיד באיזור שלי יש בקרני שומרון, אבל לצערי אני לא במצב שבו יצא לי להשתמש בזה הרבה כל כך.
הטוטריאל של המשחק מחשב/אפליקציה די טוב.
אבל עדיין שוטטתי ביוטוב אחר מדריכים, וצריך "להשתפשף" אבל בשבילי זה חלק מהאתגר.

טוב, אז גם אני קניתי, ושיחקתי קצת.
בינתיים אחלה משחק!
לי דווקא היה הכי קל להבין את הציפורים. אם מתכננים איתם נכון, ניתן להגיע לכמות אדירה של פעולות והתפשטות. דווקא החתולים מרגישים לי מאוד מוגבלים- כמות פעולות קטנה, ויותר מדי דברים להגן עליהם.
הכי מורכב מבחינתי בינתיים לשחק ולהבין את ברית היער בינתיים (אם כי טרם התנסיתי מספיק). וה Vagabond? התנסיתי עימו רק מעט. לא כ"כ ברור לי סגנון המשחק שלו, אך נראה לי שהוא הכי ורסטילי, ואכן יכול להוות את ה Wild card... אם משחקים אותו נכון, הוא יכול לפגוע/ לסייע משמעותית לכל פלג...

זה המשחק הראשון שלי ממשחקי אסטרטגיה אסימטרית (בצורה כה ברורה), וזה... מאוד מעניין! אני חושב שמשחק מעניין באמת דורש שכל השחקנים יבינו היטב גם את צורות המשחק של האחרים, שכן אז ניתן באמת לנגוד אותם, אחרת מפוספס הרבה.

אשמח לנסות לשחק מול שחקנים אחרים. יש מעוניינים? (שלחתי גם ל dragonian פרטי)

עריכה אחרונה:
חזרה