• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[SW5e] מעופם של כוכבים נופלים (5/5)- עץ משחק

עלו עליו? לא, לא יכול להיות. הוא לא מצא כלום עדיין, אז הוא לא עשה שום דבר חשוד עדיין. כרגע פשוט להמשיך עם החיוך והמעטה החמוד. הוא בסדר.
נאגוזודון נכנס לאוטו, מרים באחת מידיו את הסיגריה שנדרכה. מכניס אותה דרך תא קטן לאצבע שלו. ״שלא נקבל דוח על לכלוך״ הוא אומר לנהג.

השירן מפסיק להקליד, מביט בספייק במקום בבלבול. "אני מצטער, איך היא הסתיימה?" הוא שואל, "הרסתם ציפור? קוסם?"

ליארה מתיישבת בעקבות נאגוזודון, מבטה ממשיך לבחון אותו עד שהנהג חוזר למושבו- מופרד מהמושב האחורי בידי לוח זכוכית חסינת קליעים. רק לאחר שהרכב מתחיל לנסוע הגנרלית מדברת.
"ברת'ולומאו היה אדם טוב." היא מציינת, יושבת זקופה, ידיה על ברכיה. הדבר היחיד שנע חוץ מפיה הן האנטנות שעל ראשה, קולטות סימנים ואותות תודעתיים מהסביבה. "הוא עשה טעויות, כך שמעתי, אבל כשאני חושבת על ברתולומאו, אני חושבת על חבר לספסל הלימודים."
היא עוצרת לרגע, בוחנת כיצד נאגוזודון מגיב לשמו של אביו המאמץ, לפני שהיא ממשיכה. "הצטערתי לשמוע שהוא נפטר, וכיוון שהבנתי שלא הייתה הלוויה, רציתי להביע את תנחומי. זו הסיבה היחידה שבאתי לשמוע את הדיווח ממך בעצמי."

סואל משתיק את המשחק והמוזיקה לפני שהוא עונה, נושם עמוק לפני עוד שיחה שהולכת להיות לא פשוטה ותדרוש ממנו הרבה.
"אני מניח שהיא הייתה מוצלחת." אומר סואל, "כנראה הדבר היחיד שהיה מוצלח במשימה הזו." הוא עונה לבסוף

מבלי להסס, סרנגארי נעמד דום אל מול ההולוגרמה ומצדיע בידו הימנית. לא היה לו שום קשר עם הגנרלית עד כה, הוא היה רק שכיר חדש אחרי הכל, והעובדה שהיא שוברת את היררכיית הפיקוד על מנת ליצור קשר איתו, אפילו בלי לעבור דרך שס, הדה-פאקטו מפקדת של הקבוצה, גרמה לו לעקם מעט את גבותיו.
"הנשק הוחזר ליידנו והכנופייה שגנבה אותו הושמדה. מספר שורדים אינו מאומת." הוא מתחיל לסכם את ראשי הפרקים בקצרה, כדי לתת לגנרלית תמונת-מצב כוללת. אם יהיה צורך לפרט, היא תגיד זאת. "אין אבידות מהצד שלנו. אין נפגעים אזרחיים. נקודות ציון של בסיס הכנופייה ומיקום העימות האחרון אמורים להיות מצורפים בדיווח של הקפטן."

השירן מהנהן ורושם, העניבה האדומה שלו מטלטלת מצד לצד כשהוא מזיז את ראשו. הוא שואל שאלות נוספות, נותן תמיד מספר אפשרויות לבחור ביניהן- בין אם דירוג של רמת הצלחה בסולם סדר או דירוג מספרי בסולם רווח או קוואזי-רווח. סואל מבחין שהוא אף פעם לא נותן שאלות פתוחות- שום הזדמנות אמיתית להתלונן או לפרט.
רק לבסוף הוא שואל שאלה פתוחה ויחידה- "טוב מאוד. נראה לי שזהו. האם יש הערה נוספת שברצונך להוסיף.

"דיווח אחרי-משימה סטנדרטי. " היא עונה, "מה עשיתם? איך זה הלך? היכן טעיתם? אילו לקחים הפקתם? האם השלמתם את מטרת המשימה בהצלחה?" הגנרלית ממצמצת לאיטה, מצמוץ ראשון מאז שנאגוזדון ראה אותה, "הפיצוץ, זה היה רעיון שלך?" היא מוסיפה שאלה נוספת, אישית יותר. אולי חושפת את הסיבה האמיתית לביקור האישי שלה.

"עבודה טובה, חייל." הגנרלית אומרת, אבל היא נשמעת מוזר. הקול מעוות מעט, כאילו יש שיבושים בקו. היא אומרת דבר נוסף, אבל השיבושים מחמירים והתמונה מתחילה לרצד גם היא. סרנגארי מצליח לזהות רק מילים ספורות- הנשק, פיצוץ, יעד- לפני שהקול הופך לרעש סטטי. התמונה כבר בלתי ניתנת לזיהוי גם היא, קווים וצבעים שזזים. לאחר רגע, היא מתבהרת שוב- אבל הפעם, במקום הגנרלית ליארה, סרנגארי רואה דמות אחרת.
דמות... אגדית.

האגדות הוסקאריות טוענות שהלוחמים הטובים ביותר, לאחר מותם, נולדים מחדש בגוף שמתאים לתהילה שלהם. גדולים ושריריים, עם כנפיים משתרגות וגוף חלקלק שמיועד למהירות. דמות כזו מופיעה מולו כעת. צוואר ארוך וזוג קרניים בקצה ראשו המוארך, אם הווסק מזכירים לטאות, היצור הזה מכיר דרקון.
"חייל? חייל? אתה שומע אותי?" הוא אומר, וסרנגארי מבחין בחגורת תחמושת על כתפו. "אין לנו הרבה זמן."

בהתחלה סרגנארי ממשיך לעמוד דום, אינו מבין מה פשר השיבושים. אחרי הכל, טכנולוגיה לא הייתה הצד החזק שלו, בדרך כלל היו שיבושים כאלו ואחרים עקב מרחק או תקשורת בין-כוכבית. לאחר שהתמונה מתחילה לרצד והקול נקטע, הוא מנסה לסתור למקרן פעם אחת, כפי שסואל לימד אותו, אך התמונה נקטעת לגמרי, לפני שהיא חוזרת עם דמות אחרת עליה.

סרנגארי לא הכיר את נצר הדרקון שראה מולו, ולא היה לו שמץ איך הוא הגיע לשם במקום הגנרלית. החששות שלו רק הלכו וגברו מרגע לרגע. אך הוא ידע לזהות לוחם כמוהו, והוא הגיב במהרה.
"אז תתחיל לדבר, ומהר." הוא עונה תוך כדי שהוא מחפש את הכפתור שמקליט שיחות למקרה והוא יצטרך להיזכר בנאמר מתישהו בעתיד.

אם הפיצוץ הוא סיבת הביקור, נראה שהכל בסדר.
עכשיו פשוט להמליך את האירועים, לא אמור להיות מסובך.
נאגוזודון מתאר את מקבץ האירועים, הוא יודע בדיוק מה קרה בכל שלב ועונה על שאלות בשביל להבהיר במקרה הצורך, הוא מספר את הסיפור ונעצר מדי פעם להגיד מילה טובה על העבודה של השאר, מנסה לדאוג לעשות להם רושם טוב. המשימה למיטב ידיעתו הצליחה, אז זה משהו.
״איפה טעינו? היו כמה פעמים שלא היינו על אותו הקו מבחינת המשימה, אבל אני חושב שהסתדרנו בסופו של דבר. אהם… הייתי שם חיישנים לגילוי קסם על הסנונית ורוכש אופנועים לכל הצוות, זה היה כיף״.
״הגעתי לתוך המשאית והחלטתי לפוצץ אותה. למיטב ידיעתי היו אמורים להיות בתוכה מספר שובאהדים. אז החלטתי לנסות לפוצץ אותה. הפוליסת ביטוח החייאה שאבא עשה לי אמורה לכסות פיצוצים, אז הנחתי שיהיה בסדר״.

"אני רוצה להגיש תלונה." אומר סואל, "לצערי מתחילת המשימה מפקדת הצוות הייתה חסרת תועלת במקרה הטוב ורלשנית במקרה הרע. הקבוצה התפצלה ללא שליטתה, התערבבה עם גורמי פשע מקומי שכמעט והצליחו להדביק את המערכות שלנו בוירוס מטעמם, ואז נאלצו להשתתף במירוץ אופנועים מחתרתי." הוא מציין. "יש לי אשמה בחלק מהדברים, והיה ניתן להחליק את הנושאים הללו ואף לא הייתי מדווח עליהם כלל, אלמלא היישורת האחורנה של המשימה." הוא נושם עמוק, רוצה מסטיק אבל זה לא הזמן. "מרגע שהגענו למחנה האויב המפקדת שלנו איבדה שליטה על הצוות, חבר צוות זינק מהספינה ללא כל הודעה מוקדמת ומבלי לציית לשום פרוטקול, חבר קבוצה אחר נלחם לבדו מול פולש עד שאני נדרשתי באופן עצמי להורות על תגבורת לשם, בעוד הטייס שלנו שהמתין לפקודות כמעט ופספס את חלון ההזדמנות למעקב אחרי השער."
הוא לוקח הפסקה קצרה. "ואז כאשר הגענו לכוכב הזה, לאור חוסר פעילות ממנה ועל מנת שלא לסכן את אחד מחברי הצוות, היה צורך לגנוב רכב מקומי מול הנהג שלו, בזמן שחבר הצוות שהתגנב למשאית כמעט ופוצץ אותה יחד עם המטרה, שלא לדבר על כך שגרם לעצמו נזק שכמעט והרג אותו. להוסיף לזה פגיעה בחפים משפע שכמעט התרחשה והרג חסר תוכלת של נהגת המשאית ההיא כאשר היא לא היוותה איום רציני בשום שלב, והיה ניתן לחקור אותה או סתם לנטרל אותה." הוא מסיים.
"המקפדת שלנו לא ניהלה את האירוע הזה, אני נאלצתי לנהל אותו ואני עדיין בשוק שזה נגמר עם פחות אבידות בנפש ופגיעה בלא מעורבים, אם המפקדת שלנו לא מסוגלת לשלוט בצוות שלה, היא לא צריכה להיות מקבלת ההחלטות בצוות, כי בפעם הבאה שנגיע למצב כזה, אנשים ימותו ויגרם נזק לחפים מפשע" הוא אומרומייד מוסיף "ולתדמית של מארקס".

שס זוקפת את גבה ונאבקת בדחף להצדיע.
''גנרלית, ערב טוב. המשימה עברה בהצלחה, לעניות דעתי. ביצענו את המשימה ושמרנו על רף הדיסקרטיות והמקצועיות שהלקוח דרש.'' היא מתופפת באצבעותיה על הדוח הכתוב-למחצה שפרוש על המסך מולה ''פרטים מדויקים יותר ימסרו במסגרת הדיווח, כמובן, אבל הייתי רוצה לציין לשבח את הצוות שלי. הם פעלו מעל ומעבר למצופה מהם, הפגינו יוזמה, תעוזה נוכח פני אויב, ונחישות להשלים את המשימה.''

ספייק מנסה להסביר את הישורת האחרונה של המשימה בקצרה. "עכשיו, הבחורה קפצה עלינו עם גרזן. אתה מצפה ממני שאתחיל לחשב מחשבות ולתכנן תוכניות? היא הייתה גבוהה פי שלוש ממני? על כל מקרה, התחלתי לירות. היא מתה, הנשק בידינו, ונאגו חי.

להבא... הייתי בודק שהנשקים תקינים לפני שהייתי יוצא. ומביא חיישני קסם או משהו. אני לא מבין בקסמים אבל האנשים האלו ברחו מאיתנו בעזרת כוח קסם, לו היינו יודעים שיש להם את הכוח הזה היינו יכולים להגיב בצורה פחות הרסנית.

אני יודע שעברתי על החוק במהלך המשימה. לא ביצעתי שום דבר לתועלת האישית שלי- רק כדי לקדם אותנו ולאסוף מידע רלבנטי."

סרנגארי מזהה את היצור כנצר-דרקון, דרקון דמוי-אדם מטריאקסוס. הם לוחמים מפורסמים שידועים ביכולת שלהם ליצור קשר כמעט על-טבעי עם שותף, עם רוכב.
"אל תסמוך עליהם." נצר-הדרקון אומר, אבל התמונה ממשיכה להתעוות. רעש סטטי מפריע לווסק להבין את המסר. "--- הנשק. זה חשוב. אחרת, כולנו נמות. אני חוזר --- להשיג -- הנשק. --- הטריטוריות בסכנה."

פרצופה של הגנרלית חוזר למצבו הריק מהבעה, הסימן היחיד לכך שהיא מקשיבה הוא הנהונים קצרים שמתרחשים כל כמה שניות. "המטרה, היא הושמדה ביחד עם המשאית?" היא שואלת באופן ישיר לאחר שנאגוזודון מסיים את הדיווח שלו.

"נרשם." השירן עונה, "שיהיה לך יום טוב."
השיחה מתנתקת, וסואל מקבל את התחושה שתלונה אחת לא עומדת לעשות הרבה, לא כחלק מהדיווח. אם הוא ירצה שיקחו את התלונה הזו ברצינות, הוא יאלץ למלא טופס תלונה ולהגיש עותק למפקדת הישירה שלו.

"הדיווח יתבצע בעל-פה." הגנרלית ליארה אומרת, "ואני מצפה לו כעת." היא משפילה את מבטה מטה, קוראת משהו שההולוגרמה לא מראה. "הצוות שלך אולי פעל מעל ומעבר, אבל דיווחים אחרים מראים שלא ניתן להגיד את אותו הדבר עליך. למה זה?"

השירן המבולבל מהנהן. הוא רושם משהו לאחר המשפט האחרון של ספייק, ונראה שמשהו בו גורם לו לחשוד.
"האם יש לך הערות נוספות?" הוא שואל לבסוף.

שס ממצמצת במהירות, ומרגישה את גרונה מתייבש. היא מניחה יד על השתל שלה לרגע
האם זה אתגר? מבחן? לא משנה, בשלב הזה.
''אני לא יודעת מה דווח ומה נאמר, אבל בהחלט היו נקודות לשיפור. אני חושבת...אני מניחה שהנקודה הכי גדולה לשיפור היא שימור על לכידות בתנועה. הרבה פעמים הייתי תוצאתית למתרחש וזה פגע בפיקוד והשליטה שלי בצוות. אם הייתי יותר חדה בזה, יכול להיות שחלק מהנזקים האזוריים היו נמנעים.''

"מי אתה?" סרגנארי שואל, רוכן קרוב יותר אל ההולוגרמה, "תן לי שם, אני אצור קשר טוב יותר."
תוך כדי שהוא מנסה להבין מה קורה, הוא מתחיל לשנן את הנאמר במקרה והשיחה לא תוקלט כראוי. נצר-דרקון, אל תסמוך עליהם, כולנו נמות, טריטוריות בסכנה.

"נקודה טובה." הגנרלית מהנהנת ומוציאה טכנולוגיה ארכאית מדש חולצתה- פנקס נייר פשוט וחסר עיטורים מיוחדים. עם ידה השנייה, היא מוציאה עט מכיס המכנס שלה, רושמת דבר מה לפני שהיא קורעת דף ומגישה אותו לנאגוזודון.
"המספר שלי, למקרה הצורך." היא אומרת באותו הקול חסר הרגש, "לא מקובל, אבל ראה זאת כטובה לאביך המנוח. אם המטרה השומדה, צוות הניקוי ששלחתי יעדכן אותי. אם לא, אני מצפה להודעה בשעות הקרובות כדי שאשלח מישהו לקחת אותה או את השארים שלה מידיכם."
"המשימה תחשב כהושלמה רק אז. " היא מציינת, "והמשכורת שלכם תשלח לאחר מכן."

"ואני חושבת שאת צריכה לשלוט בצוות שלך יותר." הגנרלית עונה בקול מתון, "במיוחד כשאחד מהם הוא מרגל." היא מציינת זאת כדבר ברור מאליו, ששס הייתה צריכה לזהות בעצמה ולפעול בהתאם.

"מסוכן מדי. " הוא אומר, "מאראקס -- בטוח." השיבושים ממשיכים ומתגברים, סרנגארי מאבד משפטים שלמים, מזהה רק שברי מילים פה ושם, משהו על אחותו? הוא לא בטוח, יכול להיות שזו הייתה חלק ממילה ארוכה יותר, אבל הוא די בטוח שנצר-הדרקוו הזכיר את אחותו.
לפני שהוא מספיק להגיב, התמונה מוחלפת חזרה בתמונתה של הגנרלית.
"התמונה חזרה. דבר, חייל, כדי שאדע אם הקול חזר גם הוא. "

עריכה אחרונה:
"הכל חזר בצד הזה, תמונה וקול." סרנגארי חוזר לעמוד זקוף אל מול ההולוגרמה של ליארה. לא היה לו מידע לשתף אודות ההתפרצות לשיחה, הוא לא ידע מי זה היה או מה הם רוצים. הוא היה אומר משהו, אם נצר-הדרקון לא היה מזכיר את אחותו. בראשו הוא כבר התחיל לתכנן את המכתב שישלח הביתה כדי לבקש הסברה אודות המצב הנוכחי. קשה לחשוב שהוא היה מחוץ לווסקריום קרוב לשנתיים, ולא ניסה ליצור קשר עם משפחתו אפילו לא פעם אחת. געגועים הביתה הייתה תכונה נחותה אצלהם, אחרי הכל.

שס פוערת את פיה, ואז סוגרת אותו. מרגל? מה ...
היא ממצמצת ''אני מתנצלת, גנרלית, אבל אני חוששת שאני לא בטוחה במה מדובר. אני יודעת שהם מגיעים מרקעים מגוונים, אבל זו נשמעת לי כמו עוד האשמה אחת מיני רבות שמוטחות בכל מי שלא בא לאנשים מסוימים בעין, המפקדת'' היא מוסיפה בעל כורחה, מרגישה את האגרוף שלה נקמץ ''אני סומכת על כל אחד מהאנשים בצוות שלי, והם סומכים עלי. אני לא יודע מי הביא את ההאשמות האילו לשולחנך, אבל הייתי שמחה לבדוק את הראיות לפני שאני חורצת דין. המפקדת'' היא מסיימת שוב ונעצרת, מרגישה את הנשמה נעתקת מגרונה

המשך הדיווח מתנהל בנעימים, עד כמה שדיווח צבאי יכול להיות נעים. הגנרלית שואלת מספר שאלות, דורשת הבהרות. האם נקבעה פרוצדורה לטיפול בפולשים לספינה מראש? כמה זמן עבר מאז שנאגוזודון זינק מהספינה ועד ההחלטה לעקוב אחריו? מה היה מספר חברי הכנופיה, ומה הם תכננו לעשות עם הנשק? האם נלקחו שבויים?

האם יש דבר שסרנגארי מנסה להדגיש בדיווח שלו, או דברים שהוא מנסה להסתיר?

הרכב עוצר לצד מלון עסקים רגיל למראה. "תמצא את שאר הצוות שלך כאן." ליארה אומרת, מטה את ראשה לעבר בית המלון. "האם יש משהו שאתה רוצה להוסיף לדיווח שלך?" היא שואלת, נותנת הזדמנות אחרונה.

"האם הם סומכים עליך?" הגנרלית ליארה מיישירה מבט, מאתגרת את הצהרתה של שס. "אם כך, את וודאי יודעת על הרקע של כל אחד ואחד מהם. קחי את היסוקי כדוגמה, בן למשפחת פשע שהצטרף למאראקס כדי לברוח מהחוק. או נאגוזודון, שמתנהג כמו ילד תמים- אך יודע הרבה משהוא מספר. בן האנוש- סואל, לא?- את וודאי מכירה את השם האחר שלו, אייג'קס. הרשת מלאה בפשעים שלו. וכמובן שאנו לא צריכות לדון על הוסק, למי הנאמנות שלו שייכת- לדעתך? לעולמות הברית, או לוסקאריום?" היא לוקחת רגע לנשום, עפעפיה נסגרים ונפתחים פעם אחת ויחידה, שוברים לשבריר שנייה את קשר העין.
"אינני יודעת מי מהם הוא המרגל, אם כי יש לי את החשדות שלי. אני יודעת שזו לא את- ועל כן את הוצבת כמפקדת על הקבוצה הזו. העובדות מדברות בעד עצמן, עובדות שאין לי את האפשרות לשתף איתך- הן הרבה מעל הסיווג הבטחוני שלך. אבל אלו לא סתם חשדות."
"שימי עליהם עין, העלמה די'קומנה. ותדווחי על הממצאים שלך."

חזרה