• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות
  • הרישום המוקדם לדרקוניקון 2022 נפתח!
    ההתרגשות בשיאה, וההרשמה המוקדמת למשחקים והפעילויות בדרקוניקון 2022 יוצאת לדרך הקדימו להרשם כי המשחקים מתמלאים מהר קישור להרשמה המוקדמת דרקוניקון, 25-26 אוגוסט, דן פנורמה תל אביב

מהדורה 5 Spelljammer is back

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
אישית, אני לא מת על ספלג'אמר ומעברי מישורים כי אני אוהב את הפנטזיה שלי עם מינון קסם נמוך יותר. אבל חשוב שנזכור שההפרדה בין מד"ב לפנטזיה שכולנו רגילים אליה היום, היא לא משהו שתמיד היה ובטח שלא במו"ד.

אחד ממקורות ההשראה של מו"ד בראשיתה הוא ז'אנר שפחות מוכר בארץ של planetary romance ו/או sword and planet על כל מיני גיבורים מכדור הארץ שעוברים באמצעות קסם או מדע מוזר לכוכבים אחרים, נוגעים בכל מיני נסיכות במצוקה, מצילים ממלכות ונלחמים בחייזרים וכל זה במיש-מש של כלי נשק קרים ועתידניים. חלק מהרעיונות האלה כל כך הוטמעו עמוק בז'אנר עד שאנחנו מפנימים גם בלי שאנחנו מכירים את המקור. למעשה, אחת הסיבות שהסרט "ג'ון קרטר איש המאדים" לא ממש הצליח הייתה שהוא נראה חקייני וממוחזר למרות שכרונולוגית העלילה שלו קדמה לכל הספרים והסרטים והקומיקסים והמשחקים שציטטו אותו.

מו"ד המקורית כללה לא מעט השראה מספרי מד"ב (המפלצת המשתקפת למשל) ועוד למוד"מ1 יצאה פרי עטו של גייגקס עצמו ההרפתקה "המשלחת לפסגות הגבול" בה הדמויות חוקרות חללית מרוסקת ומשתמשות בלייזרים ומטולי רימונים כדי להלחם נגד רובוטים.

אני רק תשובה

פונדקאי ותיק
אני חושב שמה שתפס אןתי בספלג׳אמר זה הייחודיות שלה.
אמרת שאתה אוהב את מינון הקסם שלך נמוך - אני אוהב את עולמות המערכה שלי שונים ולא רגילים. אני מחפש את הדבר היוצא דופן, את המקורי והמיוחד, וזה מה שתפס אותי בספלגאמר - הוא פשוט פנטזיה שונה לגמרי.