• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חדשות הכרוז Legend of the Mist משחק פנטזיה חדש של עמית משה

הפרויקט החדש של עמית משה יצא לדרך אתמול בקיקסטרטר, וכבר זכה להצלחה כבירה - כמעט חצי מיליון דולר :love:
המשחק מציג את עצמו כגרסת פנטזיה לעיר בערפל, ומתבסס על תגים בלבד. הקונספט הבסיסי הוא חבורת כפריים שיוצאת להרפתקה מופלאה בסגנון שר הטבעות, מחזור כישור הזמן ועוד.

כל הכבוד לעמית על ההצלחה (ול @nnesk שהוא העורך של הספרים) יש סיכוי לא רע בכלל שהם יצליחו להיכנס למועדון מיליון הדולר.

בהחלט כל הכבוד,
למי שלא עוקב המשחק ישתמש במנוע החדש שהם יצרו לmetro: otherscape. - משחק הסייברפאנק המיתולוגי שלהם שמרחיק את זה עוד קצת מpbta.
אני מאוד מתלהב מהעדכונים לשיטה אך עוד לא החלטתי האם לתמוך גם בזה אבל מאוד מרשים

נראה שהם לקחו ללב את הביקורת העיקרית על המכאניקה של עיר בערפל (סטטוסים), אז מגניב ממש. האמנות גם כן ממש יפהפיה.
אבל המשלוח פשוט מכה לצערי. 60-80 דולר משלוח לארץ זה כואב.

עלויות משלוח זה נשגב מבינתי, בייחוד שהרבה פעמים עלות השילוח של משחקי תפקידים גבוהה מזו של משחקי לוח - למרות שהגיונית זה הפוך.
דרך אגב לדעתי בעבר היו אפשרויות מוזלות לישראל, הפעם אני לא רואה.

מעיון בהתחלה המהירה והדמויות המוכנות לדוגמה, השיטה עומדת במקום יפה מאוד בין להבים בעלטה לליידי בלאקבירד. אם התחברתם לאחד מהם, כנראה תתחברו גם לשיטה הזו.

לחובבי מפת המשבצות הטקטית ופתרון האתגרים זה כנראה פחות ידבר. רק מההתחלה המהירה נראה לי שהשיטה "טקטית" בערך כמו אווטאר ו-Root של מגפי, שהן אמנם שיטות מנוע האפוקליפסה היותר טקטיות, אבל עדיין לא מתקרבות לרמת הטקטיקה של מו"ד 5 לצורך העניין, שהיא יחסית פשטנית בסטנדרט של שיטות כבדות טקטית. הדגש של אגדה בערפל סיפורי בעיקרו.

אגב מנוע האפוקליפסה – לא נשאר המון מנוע אפוקליפסה במשחק מלבד האלמנטים שקיימים גם בלהבים בעלטה ומשיטת הגלגול של 2ק6+דברים עם פספוס ב-6 ומטה, הצלחה אבל... ב-7–9 והצלחה מלאה ב-10 ומעלה – שזו הסטטיסטיקה הנהוגה במנוע האפוקליפסה אבל לא באמת מהותית למנוע (מה שמהותי זה המהלכים, ובשיטה החדשה כבר אין מהלכים אלא Conflict Resolution שדומה ללהבים בעלטה).

האומנות כרגיל ל-son of oak *מדהימה*, ובסדרי גודל מעניינת יותר משל חברות אחרות בגודל הזה וגם משל חברות עם משחקים פופולריים יותר.

חזרה