• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

תגובות Genesys משחק תפקידים סיפורי לכל העולמות

משחק התפקידים Genesys מציג מערכת חוקים גנרית שניתן להתאים לכל עולם שמדגישה את הסיפור ואת מעשי הגבורה של הדמויות. השיטה מבוססת על משחקי התפקידים Warhammer 3e ומשחקי מלחמת הכוכבים מבית FFG. נשמע מצוין, לא? אז בואו נצלול ביחד לסקירה של הספר והשיטה.

זהו ספר החוקים הבסיסי של Genesys, יש רק אחד כזה, וכמובן שגם יש שלל ספרי הרחבה. שיחקתי מיני-קמפיין של תשעה מפגשים בשיטה, שתיעדתי ב"אי-שם בעתיד, הכוכב Omega", כך שיש לי ניסיון רב עמה.
לסקירה המלאה:

ממה שכתבת נראה שחלק מהעולמות המוצעים מבוססים על משחקי הקופסא של FFG. אם כך אז בטח יש עליהם הרבה מידע באינטרנט, לא?

וואו, חשבתי שFFG כבר הפסיקו להוציא ג'נסיס! אבל אני לא רואה סיבה להוציא את טוילייט אם כבר יש להם את סטארוורס. בכל זאת, מחכה בקוצר רוח.
ממליץ מאוווד על אנדרואיד. עולם מעולה, אני משחק בו. כיף אדיר.
ג'נסיס מעולה, ממליץ מאוד לכל מי שאוהב להתפרע עם החוקים (כיף נורא לשאול את המנחה איך נראה האזור בפרטי פרטים ואז לתרץ 4-5 קוביות כחולות).

וואו, חשבתי שFFG כבר הפסיקו להוציא ג'נסיס! אבל אני לא רואה סיבה להוציא את טוילייט אם כבר יש להם את סטארוורס. בכל זאת, מחכה בקוצר רוח.
ממליץ מאוווד על אנדרואיד. עולם מעולה, אני משחק בו. כיף אדיר.
ג'נסיס מעולה, ממליץ מאוד לכל מי שאוהב להתפרע עם החוקים (כיף נורא לשאול את המנחה איך נראה האזור בפרטי פרטים ואז לתרץ 4-5 קוביות כחולות).
להוציא ספר מערכה של קיסרות הדמדומים זה דווקא צעד די חכם, כי הוא מציע אופרת חלל מגוונת יותר ממלחמת הכוכבים והוא מוגן יותר בטווח הארוך מהחלטות גחמניות של בעלי הזכויות בדיסני. השאלה היא האם משחק הלוח מחזיק מספיק מעריצים כדי ליצור מסה קריטית ראשונית של שחקנים שיתעניינו בו.

כל העולמות הרשמיים שיצאו כספרי הרחבה עד היום מבוססים על משחקים אחרים של FFG:
- Terrinoth שהוא עולם הפנטזיה שלהם שהופיע במספר משחקי לוח. יש גם מוצרי PDF שאוספים מידע על העולם.
- Android שגם מבוסס על משחקי הלוח, נטרנר ואף יצאו לו ספרי קריאה.
- Keyforge - מבוסס על משחק הקלפים החדש
- Twilight imperium - העולם של משחקי הלוח הידועים.

חזרה