• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 חדשות הכרוז Fizban's Treasury of Dragons הספר החדש של מבוכים ודרקונים 5

זה דליפה, בינתיים מה שיש בסרטון זה המידע שיש לנו, אבל זה נשמע סביר מאוד שזה אכן יהיה ספר שיוכרז מחר (או האחד שאחריו)
יהיה נחמד לראות חזרה של דרקוני אבני-חן ואולי דרקונים אחרים שהנטייה שלהם לא תלויה בסוג /צבע שלהם.

ספר דרקונים היה ההימור שרץ הרבה באינטרנט לאחרונה, אבל משהו בשער ובשם של הספר מוזר לי.
למה קוראים לו על שם פיזבן - אמור להיות קשור לרומח הדרקון או שזה סתם Name Dropping.
מנחש שגם התוכן שקשור לגזעי הדרקון שהיה ב UA יופיע בספר.

נ.ב. אם ה Treasury רומז לפרק עמוס בחפצי קסם חדשים ומגניבים, זה אחלה.

לדעתי סתם זריקת שם, אם כל האהבה לקרין, הם לא הולכים להכניס את הספר הזה עם שם שלא כולל את המילים "רומח הדרקון" בענק בכריכה שלו. אם כל הספרים עד כה מתהדרים באיזה דמות של חוקר/אדם חכם שקשור לנושא בצורה כזו או אחרת, אני מבין למה דווקא פיזבן מקבל את דרקונים.

ויש תיאור רשמי לספר והוא אכן כולל דרקוני אבני-חן
Discover everything there is to know about dragons—the most iconic of D&D monsters—in this quintessential reference guide.

Meet Fizban the Fabulous: doddering archmage, unlikely war hero, divine avatar of a dragon-god—and your guide to the mysteries of dragonkind.

What is the difference between a red dragon and a gold dragon? What is dragonsight? How does a dragon’s magic impact the world around them? This comprehensive guide provides Dungeon Masters with a rich hoard of tools and information for designing dragon-themed encounters, adventures, and campaigns. Dragonslayers and dragon scholars alike will also appreciate its insight into harnessing the power of dragon magic and options for players to create unique, memorable draconic characters.

• Introduces gem dragons to fifth edition!
• Provides Dungeon Masters with tools to craft adventures inspired by dragons, including dragon lair maps and detailed information about 20 different types of dragons
• Adds player character options, including dragon-themed subclasses for monks and rangers, unique draconic ancestries for dragonborn, additional spell options, and a feat
• Presents a complete dragon bestiary and introduces a variety of dragons and dragon-related creatures—including aspects of the dragon gods, dragon minions, and more
• Reveals the story of the First World and the role the dragon gods Bahamut and Tiamat played in its creation and destruction
מעניין למה הסיפור של ה First World מתחבר

לא! בלי דרקוני האסונות?!
נו טוב, גם בלעדיהם זה יהיה טוב - אני אצור אותם לעצמי ואשים מחברת קטנה שלהם בסוף הספר, לא יראה טוב כמו הספר עצמו, אבל... דרקוני אסונות!!!

מה הבעיה בלור? אני מרוצה מזה. ואני גם חושב שזה יותר לכיוון של 60%.
אני אישית מעדיף ספרים עם לפחות שני עמודים לבוא לכל מפלצת/חפצ''ק/גזע/תת-מקצוע/ווטאבר, כי זה מלא ברעיונות להרפתקאות.

הלור קיים כבר, כל מה שWOTC עושים זה פשוט לקחת חומר קיים, להתאים אותו פה ושם ואז להכניס אותו לספר ולגבות על זה כסף. לור הוא דבר טוב, אבל הוא לא העיקר במשחק. רוב המידע שמביאים לך בלור בספרים הוא פשוט מידע שהרבה פעמים נגיש וחושפי או קיים בספרי קריאה.

בסופו של דבר, רוב המשחקים בימינו גם ככה רצים בעולמות מערכה של השה"מ/עוברים מתחית פנים קשה. אני רוצה ספר עם כלים שאפשר להשתמש בהם, עוד נתיבים, עוד אפשריות לשחקן, דברים כאלה. אני אפסיק את הראנט שלי כי כבר עשיתי אותו על הספר של וואן-ריכטר.

אני לא מסכים.
הלוא של מו''ד 5 שונה בתכלית מזה של 4 או 3 - שנחשפו כבר באינטרנט באופן חוקי, ולכן יהיו שינויים שיתאימו אותו לאחד משני עולמות המערכה שאני משחק בהם קבוע: ממלכות נשכחות, וגו'נאמור. לגו'נאמור אני צריך להתאים הכול לבד בכל זאת - אבל לא לממלכות נשכחות. אין לי כוח ורצון להתאים הכול גם לקבוצה הראשית שלי (גו'נאמור) וגם לקבוצה האחרת (ממלכות של מו''ד 5). אז אני מעדיף שוויזארדס יעשו את ההתאמות.

מעבר לכך, אפילו אם הלור נמצא בכל מיני גרסאות ברחבי הרשת, אם זה חוסך לי את "כיתות הרגליים" של איסוף המידע, להבין מה רלוונטי ומה לא, איך זה משתלב וכך הלאה - זה בהחלט שווה את הכסף.
מעבר לכך, מהניסיון שלי הלור שזמין באינטרנט הוא לרוב רדוד וחלקי, ואם אני בונה משחק מסביב לעולם, אני משתמש בספרים. דוגמא טובה זה הוויקי של גולריון - הוא טוב לרפרנס מהיר, אבל אם רוצים לבנות משחק, הוא ממש לא מספק.

אבל התוכן של ממלכות נשחכות קיים פשוט בספרי הקריאה שלהם. רוב הלור שאתה מקבל בספרים האלה זמין בwiki של ממלכות נשכחות (שמסכם לך את הלור).

אני לא אומר שצריך ספר עם 0 לור, אבל אני רוצה ספר עם תוכן למשחק, זה שיש לי ברקע את המחלת מאיים של אלמינסטור והסיפור על הפעם ההיא שהוא התעורר בבוקר ונזכר שהוא השאיר את הגז במעבדה פתוח זה טוב ויפה. אבל הייתי מעדיף עכשיו לקבל נתיב דרקוני לכל מקצוע במו"ד 5, שיביאו לי פאלדין ודרואיד דרקונים, לוחם רוכב על דרקונים או תחום השפעה ספציפי לבהמות/תיאמת. זה משחק ואני רוצה לעשות שימוש בכלים חדשים למשחק הזה. יש לי בתור שחקן הרבה יותר שימוש בתוכן לשחקן מאשר בלור של העולם.

היו כבר מוציאים campaign setting לרומח הדרקון
...

בכל מקרה, הלור בוויקי מפוזר לגמרי, ואני מקבל הפניה לערך הזה והאחר, פה אני פשוט יושב עם שלושה ספרים פיזיים ומזגזג ביניהם - זה מה שאני קורא לו כיף אמיתי.

היו כבר מוציאים campaign setting לרומח הדרקון
ההימורים מדברים על סיכוי גבוה ב-2022. בייחוד שמכשפי החוף אוהבים סינרגיה בין מוצרים, אז ספר בשם פיזבן שמדבר על דרקונים הוא רמז עבה לרומח הדרקון שנה הבאה בעיניי.

חזרה