• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

drybrushinh vs blending

109822596

פונדקאי פעיל
איזה טכניקה עדיפה על מנת לצבוע צבא בשלבים?
במידה וצובעים חלק מהצבא עם בלנדינג וחלק מהצבא עם דרייבראש, הם עדיין נראים טוב יחד? [יחידות מסויימות בבלנדינג, אחרות בדרייבראש.]
באיזה טכניקה אתם משתמשים?

שאלה נוספת - רק נדמה לי או שכשצובעים בבלנדינג מאבדים חלק מהטסקטורה של המיניאטורה, שמודגשת יותר בדרייבראשינג?

במה אתם משתמשים?

שאלה יותר ספציפית - איזה מהשיטות עדיפות לעור של אורקים? ובמידה ועושים דרייבראש, מה יהיה גודל טוב למברשת?

בלנדינג זה כשאתה עושה אדג'ינג אבל בהדרגה. וזה תלוי מאוד בכמה שכבות צבע ואיזה עובי שכבות צבע את משתמשת, כי אםזה המון שכבות אז כן, הטקסטורה עלולה להיהרס.

אני לא ממש הבנתי מזה דריבראש ומזה כל אחת מהשיטות האלה אתם בבקשה יכולים להסביר?
אני חשבתי שלוקחים מכחול מכניסים לצבע וצובעים על המיניאטורה...לא ככה עושים?

דרייבראש: לקחת מעט צבע על המכחול, לנגב אותו כמעט לגמרי, ואז לעבור בעדינות הדבר יוצר אפקט של הצללה.
בלנדיג: כתבתי.
אדג'ינג: בהלטת קצוות של לוחות שריון וכד ע"י צביעתם בגוון בהיר יותר.

או קי, מספר הצעות (והן כמובן אישיות בלבד, מתאימות לסגנוני האישי, כך שזה לא ממש פתח לויכוח :) ).

ראשית אין כאן עניין של מה יותר טוב, אלא מה יותר מתאים, ולאיזו רמה את רוצה להגיע בצביעת המיניאטורות. אלו הן טכניקות שונות, ולמטרות שונות.

בנוגע לdrybrushing:
הדברים היחידים שאני צובע בשיטה הזו זה רק"מ (רכב קרבי משוריין): טנקים למיניהם, אבל רק כחלק מטכניקה מורכבת יותר. ולשריונות מתכת או נשקי מתכת, על בסיס שחור.

לדעתי זו דרך מצויינת להרוס מיניאטורות, והאפקט שתקבלי לעולם לא יהיה טוב כמו מיניאטורה שצבועה במכחול בצורה מבוקרת.

בנוגע ל blending:
פירושה עירבוב. בצבעים על בסיס מים כמו של GW, העירבוב מתבצע רטוב על רטוב, ומכיון שזמן הייבוש הוא קצר מאוד, צריך לעבוד על שטחים קטנים בכל פעם. זו טכניקה שדורשת תירגול רב (ואני לא הצלחתי להתמקצע בה), וזמן רב. היא מתאימה בעיקר למיניאטורות מיוחדות כמו מנהיגי צבא, כי אחרת זה יבזבז לך המון זמן צביעה. כמובן שאם תבחרי בדרך זו, התוצאה תהיה היפה ביותר - אבל שוב לא פרקטי כי זו שיטה מאוד מאוד ארוכה.

פתרון שאני מציע:
לרסס בצבע בסיסי, ולאחר מכן לצבוע שריונות וכלי נשק בשחור, DB עם צבע gunmetal, הבהרות עם mithril silver, צבע שחור לצללים.

לגבי צביעת מדים ושאר פרטים: צבע בסיסי רצוי, לאחר מכן הצללה במקומות המוצללים עם צבע בסיסי+שחור (shading), או כהה יותר, להבהיר (highlighting) עם צבע בסיס+לבן או צבע בהיר אחר, על האזורים המוגבהים. שלושת הצבעים האלו מספיקים לצבא יפה, ויופיעו בכל המיניאטורות - במאמר מוסגר: את האימפריה צבעתי רק עם שני צבעים בסיסיים, לבן ושחור, וזה מספיק, אז אפשר לשמור את שני גווני הביניים רק לפרטים מיוחדים, אבל בכל מקרה זה יהיה יפה יותר. כל חלקי המיניאטורה יצבעו בדרך הזו.

מנהיגים אפשר לצבוע יותר יפה.

והערה אחת נוספת, לטעמי, לא להשתמש ב ink. יש להם גימור בוהק, לא ניתן לשלוט בהם באופן טוב, והם מתכון להרוס מיניאטורות (ניסיתי מספר רב פעמים, החלטתי שזה פשוט לא טוב). במקום, לעבור באזורי הצל עם מכחול עדין ולבע כהה. הרבה הרבה יותר יפה, אם כי מעט ארוך יותר.

אם בכל זאת את מתעקשת להשתמש ב ink, אני ממליץ לנסות wash, שזה צבע מדולל במים. גימור טוב יותר וכו',
ושידרוג נוסף: במקום מים, להשתמש באלכוהול רפואי 90% כי אין לו מתח פנים כמו למים.

פרקטיקה לאורקים: ניסיתי לצבוע אורקים, ואת יכולה להשתמש בשלושה צבעים לצבע העור שלהם וזה יוצא נחמד מאוד: אבל לא DB.

והערה סופית בהחלט: אף פעם לא לצבוע ישירות מהמיכל, תמיד לדלל במים. עדיף מספר שכות דקות ולערום אותן על המיניאטורה (layering), מאשר לצבוע בצבע סמיך והורס פרטים.

ואם יש עוד שאלות.... את מוזמנת (כמו כולם) לשאול :)

טוב כמה דברים אני מסכים איתך על הגישה של צבע בסיס ושחור -צבע בסיס -צבע בסיס ולבן
כך אני צובע את רוב המיניטורות שלי
בקשר לדריי-ברש אני לא משתמש בו הרבה (הוא יותר בשביל משטחים גדולים ומהירים (נותן תוצעה טובה אבל לא טובה כמו היי-ליט))
למשל דריי-ברש לברזל זה נחמד אבל אני משתמש בהיי-ליט.
אבל למשל לשריון כסכסים יותר טוב להשתמש בדריי-ברש
בקשר לאינק הם בעמת זוהרים (וזה חבל כי הם לא משתלבים) אבל אתה צריך להשתמש בהם בכמות קטנה כדי שלא יתפשתו והוא מעולה כדי לתקן פרטים קטנים (במקום לחזור לצבע הבסיס+שחור או גרועה מזה שני צבעי בסיס ביחד עם שחור (זה מעצבן :devilish: ) אני משתמש בבלק-אינק אבל רק בקטן.

אני כל הזמן משתמש באינק (אחרת אני בחיים לא יגמור את האורקים הרבים שלי) אבל תמיד מדלל אותו טוב טוב במים ואז עושה היילייט...

מבחינתי, דרייבראש זה ממש lifesaver. בסוף הצביעה של העור של האורקים שלי, הם נראים די שטוחים אחרי כולה 2 שכבות צבע, בהיילייט גס. אז אני לוקח CAMO GREEN, עושה דרייבראש קל שבקלים על המודל, והוא מתכסה בשכבת צבע שנותנת עומק והרגשה של לכלוך (כמו שאורקים צריכים להיות). הדרייבראש הנכון במקום הנכון עושה את המודל.

להפך. הוספת מים מגדילה את הכמות של הצבע איתו אתה צובע. אני לא מדבר על wash, ז"א לא להוסיף המון מים, אבל להוסיף מים. הצביעה גם תהיה קלה וחלקה יותר, כי המים הם חומר הנשיאה של הצבע (אני גם מצטט לך דברים שנכתבו ע"י צובעי דגמים ומיניאטורות ב הרבה רמות מעלי... :) ).

בכל אופן, דוגמא מספרית: צבעתי יותר ממאה מיניאטורות אימפריה ולא גמרתי את האדום.

אייל אמר/ה:
להפך. הוספת מים מגדילה את הכמות של הצבע איתו אתה צובע. אני לא מדבר על wash, ז"א לא להוסיף המון מים, אבל להוסיף מים. הצביעה גם תהיה קלה וחלקה יותר, כי המים הם חומר הנשיאה של הצבע (אני גם מצטט לך דברים שנכתבו ע"י צובעי דגמים ומיניאטורות ב הרבה רמות מעלי... :) ).

בכל אופן, דוגמא מספרית: צבעתי יותר ממאה מיניאטורות אימפריה ולא גמרתי את האדום.

דאמיט... זה כמו "להקיף את העולם ב80 יום" של זמננו... נו אז מועדון הג'נטלמנים של באר שבע הולך להביא לך עכשיו 10000 ליש"ט?

אייל נקודה קטנה:

הINK הוא WASH, כאשר GW עברו לצבעים החדשים שונו שמות הצבעים (וחלק מהגוונים) וכל הWASH נקרא פשוט INK מלבד FLASH WASH שנישאר בשמו המקורי בגלל טעמי מסורת והבנה.

אישית אני מוצא את שיטת השכבות לא ממש יפה, היא עובדת רק כאשר בוחנים את המיניאטורה מרחוק, אישית אני משתמש בשכבות רק לנקודות ספציפיות כמו להבי חרב או שרשראות אבל לא כדרך כללית לצביעה, אישית אני משתמש בכל שיטה שניראת לי לנכון באותה נקודה.
לעומת וואנג פה אני למשל אוהב להשתמש בINK לאורקים זה מאפשר צביעה מהירה והדגשה של פרטים בקלות, אני מודה קל להרוס מיניאטורה בINK אבל זה נכון לכל שיטה.

חזרה