• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הנשגבים Combat Monkey Syndrome

doctor arbitration

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
אני חולה במחלה המתוארת לעיל. אבל עכשיו בדיוק באתי ליצור דמות וגיליתי להפתעתי שאני בונה Eclipse ללא שום יכולת קרבית שהיא. אני די בטוח שהוא גם לא ינשא עליו שום נשק, ולא ידע לחשים. אולי אולי אולי הוא ינסה ללמוד אמנות לחימה כלשהי (וגם זה לא בטוח).

האם לדעתכם יש מקום לדמויות כאלו באקזאלטד? ואני לא מדבר על מערכות פוליטיות, כי שם ברור שיש להם מקום. האם הדמויות האלו חלשות יותר מדמויות רגילות ומאוזנות יותר (לי נראה שכן..)? האם יש דרך שבה הם עדיין יכולים להלחם? לדוגמה הצ'ארם Performance של הDB שמאפשר לתקוף עם כלי הנגינה שלך.

אני חושב שזה בעיקר תלוי בהיות המערכה פוליטית או קרבית.
אקזלטד היא בעיקרון שיטה המכוונת (בצורה זו או אחרת..) לקרבות פנטסטיים בקנה מידה אגדי ועם אפקטים הוליוודיים שלא יביישו את "300". אני חושב שדמויות חסרות יכולת קרב מתאימות למשחק המכוון לכך, בעוד דמויות "רגילות", עמוסות ביכולות קרביות, יכולות להתאים כעיקרון גם למשחק קרבי פחות.
כך שמרחב הפעולה שלך עם דמויות לא קרביות עלול להיות קטן יותר. כמובן שנשגב המשתמש בכוחותיו בחוכמה יכול להשיג תוצאות פוליטיות מרחיקות לכת הרבה יותר מאלו שיכולה להשיג חרב גדולה.

אופס, בטעות רשמתי את זה בפורום מ"ת. מישהו יכול להעביר את זה לפורום אקזאלטד?

פלאפי, זה בדיוק מה שגם אני מרגיש, אבל אני רוצה לשמוע משחקנים אחרים שיש להם ניסיון עם השיטה מה הם חושבים.

ודבר אחרון: משפט כמו "ועם אפקטים הוליוודיים שלא יביישו את "300"" הוא ממש לא בסדר. אפשר לומר ממש בקלות שהאפקטים של 300 מביישים את אקזאלטד.

300? סרט מעולה, אבל רק קטעים בודדים משמה אפשר להכניס לאקסלטד (מישהו דיבר על כריתת זרוע תוך כדי קפיצה והתחמקות משוט בצורה סופר מגניבה + סלוו מאוושין?)

ובפלאשבק לנושא המקורי... :D

מהנסיון שלי, זה לא הולך.
היה לי שחקן שניסה לעשות ECLIPSE דומה, והוא החליף דמות
די מהר.

כי במוקדם או במאוחר מגיע קרב, ואז הדמות היא חסרת ערך.
אומנם בזמן משחק זה קצר, אבל בזמן אמיתי קרב יכול לקחת הרבה זמן.
ואז , אלא אם כן זה שחקן -טוב-, הוא יושב בצד עם פרצוף חמוץ בלי שום יכולת להשפיע ,
או לחילופין מתפלל שהדמות לא תמות. ולמות עם מאגר אססנס מלא, זה פשוט... WRONG.
חוץ מזה, אתה לא יכול ממש להרגיש גיבור אם כל חייל פשוט יכול לטרטר אותך.

העצה שלי - כשרון קרבי אחד FAVORED,עדיף אחד שלא דורש DODGE,
כשרון+זריזות של 7-8, ומצוינות ראשונה\שניה.
זה זול בנקן , דורש רק צ'ראם אחד בהתחלה, יתן לך יכולת לעמוד בקרב מול ניצבים,
ובסיס טוב להתפתח בהמשך.
נכון, אתה לא תפיל את האויבים הגדולים, אבל זה לא הג'וב שלך.

יש לי במשחק כרגע TWILIGHT כזה. מאגר קוביות של 8 + דיוק נשק,
מצוינות שניה ורביעית, וזהו.(דמות של בערך 100 נקן כבר)
כל השאר בכשרונות מנטלים\סוציאלים,וצ'ארמים שלהם , ולחשים.
(ומהם לחש התקפה אחד, שהוא כמעט לא עושה בו שימוש)
הוא מושך את המשקל שלו בקרב, ולא בזבז על זה יותר מידי.

מחזק את Pesky tiger, אתה תיצור דמות מגניבה ללא ספק, שתעשה הרבה דברים מגניבים בעולם ואולי אפילו תהיה חזקה יותר משאר הדמויות הלוחמניות...
אבל אתה צריך את יכולת הלחימה הבסיסית, בכדי שאתה כשחקן, לא תשתעמם רבע עד 3/4 מהסשן שיעבור בקרבות אלו ואחרים.

אני חושב שזה אפשרי, אבל צריך לקחת את זה בחשבון. כלומר, בזמן ששאר החבר'ה נלחמים כדאי שלדמות שלך יהיה משהו לעשות. היא יכולה לקרוא לשד שלה, להפוך לבלתי נראית ולקרוא לצבא הפרטי שלה, להנהיג את הצבא הפרטי שלה, לשים אשליות לאויב ושאר מעשים שהם לא לחימה ממש אבל הם באיזור.
אני מציע שיהיה לה ידע, לפחות בסיסי, ב"מלחמה" וב"כישוף" או שתסדר עם השה"מ קטע אחד-על-אחד שמסביר מה אתה עושה בזמן הקרב, במקום אחר לחלוטין.

תיקח MA, יש לזה אפקט דיפלומטי בנוסף לאפקט הברור (KAPOW!)
אתה יכול להרשים ככה את הDB (במה שלא obvious) ביכולותיך (בתור בן תמותה) וכך הוא יתן לך... את מה שאתה רוצה =]

חוץ מזה, שזה די טיפשי לשחק סולאר בלי יכולת להילחם. תיהיה סיידריאל וזהו!
סתם, אני מגזים כמובן, אבל בתור נבחר של השמש, אתה לא יכול לעמוד חסר אונים מול DB שעבר אקזלטציה אתמול, או אפילו בן תמותה!
אתה צריך dodge גבוה (או שיריון...) כדי שתוכל להתחמק ממכות כדי לפחות להצליח לברוח, ולקחת כמה נקודות MA ואיזה 2-3 צ'ארמים. אתה לא חייב להמשיך להעלות אותם עם הנק"ן בהמשך, ככה שזה לא כזאת השקעה.

הנה קת'ולהו: :cthulhu:

במהדורה השנייה יש sidebar בגודל של כמעט עמוד שלם, שמדבר על כך שהבריאה היא מקום קשה ומסוכן, וכדאי מאוד שהדמות שלך תהיה מוכנה לכך. זה אותו ה-sidebar שממליץ *בחום* לקחת את Ox Body וכו'. ובצדק - משחק הנשגבים הוא באופן אינהרנטי אלים וקטלני. כל דמות נשגב חייבת לדעת לפחות להגן על עצמה בקרב, כי קרבות עוד יגיעו, הו הו, איך שהם עוד יגיעו. אתה לא יכול לכבוש מחדש את הבריאה מבלי שתצטרך להילחם על כל צעד ושעל, בעט כמו גם בחרב.

אקזלטד דיפלומטי לגמרי זה אפשרי, אך לא הכוונה של המכאניקה או הרקע כפי שהם באופן טבעי. אומנם זה לא ביזארי כמו לשחק מו"ד דיפלומטי לגמרי - אבל זה בהחלט די ביזארי בכל זאת.

בתור בן אדם ששיחק אקליפס בלי צ'ארמים לוחמניי אני יכול להגיד שזה בהחלט אפשרי וזה לא הופך את הדמות לפחות חזקה, פשוט פחות חשובה בקרב. אני מסכים שאי אפשר לבנות דמות באקסלטד בלי יכולות הגנה (כמו OX BODY) אבל זה לא אומר שכל דמות צריכה להיות מכונת לחימה. יותר מכך אם בניתה אקליפס, שמסוגלים ללכת אחד על אחד מול אקסלטד לוחם סימן שהם לא יכולים למלא את התפקיד שהם אמורים לעשות.

דבר ראשון לפי דעתי אקליפס, לילה או שקיעה לא נועדו להיות מכונות לחימה פנים מול פנים.
יש להם תפקידים אחרים ולוחמה היא תפקיד משני מבחינתם
לכן רוב מה שהם יעשו בקרב זה לספק תמיכה שמכונות הקרב של השחר והזנית.

לי אישית הייתה דמות אקליפס שהתפקיד העיקרי שלה בחבורה היה לנהל את היחסים הפוליטים של המעגל ותפקד כשמאן (היה לה הרבה OCCULT) מול 10,000 האלים, בין כל הצ'ארמים של הOCCULT, וצ'רמים החברתיים היה לי מקום רק לדחוף OX BODY וצ'ארם אחד או שתיים להתחמקות. כאשר כבר היה מתחיל קרב התגובה הכללית שלה הייתה ללכת הצידה ולתת לשחר המטורף שלנו לטפל בעיה (תתפלאו כמה מעט אנשים יתרכזו בילד בן 16 כשמולם עומד מטורף 2 מטר עם גראנד דיקלאב ואריה שואג מעל הראש) בפעמים שהיא כן הותקפה היא פשוט הייתה מתחמקת עד שהיה לה זמן לזמן את בעלי הברית הרוחניים שלה.
דוגמא שהייתה: 2 DB מסתערים בשאגות על נער צעיר וחסר הגנה,
הנער מחייך אליהם חיוך תמים, מוציא פגיון זכוכית ומשסף לעצמו את כף היד,
הוא טובל את טבעת החותם בדם ומזמר "דם קורה לדם, החוב עוד לא שולם, חוק ללא אמת הוא תועבה, חוק ללא שיניים הוא בדיחה",
הדם פורץ החוצה ובעודו באויר מקבל צורה. אריה הזוהר בהוד מלכות ושיניים מסתער על DB המבועתים".
זה נרשם לי כסטאנט של שתי נקודות כדי לשכנע את הCELESTRIAL LION שהוא עדיין חייב לי, הטבעת היא שער שמחבר בין העולם ליו-שאן.

מצד שני, באותו קמפיין קרבות ממש לא לקחו יותר מ1/4 סשיין מקסימום

חזרה