• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

alloy of law- mistborn sequel

Dark sith

פונדקאי ותיק
sequel בעולם של הערפילאים, שמתרחש שלוש מאות שנה אחרי המאורעות של הערפילאים. אמור להיות שם הסבר על Cadmium והסגסוגת Bendalloy שהן שתי המתכות שלא היו ידועות לבני האדם בתקופת השליט הגדול. האחת מאיטה את הזמין והאחרת מאיצה אותו (קצת יותר מסובך לפי מה שהבנתי).

מישהו שמע על זה ויודע מתי זה יוצא/יצא/יתורגם?

יש לי בבית את זה באנגלית, וממש קשה לי להתחבר לסגנון הכתיבה הזה, אף על פי שקראתי והתחברתי לסגנון הכתיבה של ריק ריירדן באנגלית. מוזר כמה שסגנון הכתיבה משתנה בתרגום.
בכל מקרה, אשמח מאוד לתרגום ואני מקווה שיצא.

בנושא המתכות החדשות
מדובר שם על 2 המתכות הללו- כל אחת מהן יוצרת בועה שבה הזמן מואט\מואץ. קדמיום מאיט את הזמן, ככה שלמשל אם יש רעל אז הוא מואט וכו' וכו', בנדאלוי מאיץ את הזמן. חוץ מהן יש עוד מתכות חדשות- כרומניום שזה כמו אלומיניום רק על מישהו אחר, וניקרוסיל שזה כמו דוראלומין על מישהו אחר

ריק ריירדן? מה הקשר? זה סגנון הכתיבה המקורי של סנדרסון.

אני יודע על כל אחת מהמתכות החדשות. לפני שידעתי שיוצא עוד ספר בדקתי. בכל מקרה, לא הבנתי איך זה עובד, הבעוה נוצרת מסביב לערפילן או איפה שהוא רוצה? הוא מושפע מהבועה?

הקפצה, אבל נדמה לי שלגיטימית
הוא מושפע. המתכת שיוצרת בועה של זמן מואט נשרפת ממש מהר, ומאפשרת למי ששורף אותה להיות בסוג של "זמן קליע" בשביל לחסל אויבים בודדים בלי שבעלי הברית שלהם יוכלו לעשות שום דבר בעניין, או בשביל לתת להםזמן לנהל שיחה של כמה דקות בלי הפרעות, או לחבוש פצע, אולהסתתר, או מה שהם רוצים בערך, זו מתכת יקרה מאוד, אבל גם מאוד שימושית. הדבר היחיד שאי אפשר לעשות איתה הוא לירות על אנשים מבפנים - קצה שדה הזמן המואט מעוות אתהמסלול של כדורים, ולא מאפשר לכוון כמו שצריך.

המתכת שמאיצה את הזמן סביבך לא מאוד שימושית, אבל משפיעה על שטח גדול הרבה יותר ונשרפת לאט מאוד. היא טובה אם אתה רוצה לשרוף את הזמן ולגרום לו לעבור מהר. מילולית. חוץ מזה אין לה יותר מידי שימושים. אולי אם אתה רוצה לצפות בשקיעה בהילוך מהיר בעולם בלי קלטות וידאו, או לתצפת על מסלול התנועה של הכוכבים או משהו. בגדול, אלא אם אתה פשוט רוצה שהיום יעבורבכמה דקות, כנראה שלא תשתמש בה.

סיימתי לקרוא לפני מספר ימים - מאוד נהנתי.
יש משהו מרתק בלקרוא על עולם בו הדמויות של הטרילוגיה הקודמת, שאנחנו חווינו אותם כאנשים, הן בדרגה של אלים.
אני חושב שהסופר עשה מעבר יפה לתקופה של סוף המערב הפרוע תחילת התקופה התעשייתית - וגם השינויים שחלו בכל המסורות האלומינטיות בעקבות השינויים בעולם.
הספר מכיל סיפור שלם שהעלילה המרכזית שלו מסתיימת אבל מאחורי הקלעים נותרו סוגיות פתוחות. מהאתר שלו אני מבין שיש ספר המשך בדרך.
בכל מקרה אני מזכיר שגם בטרילוגיה הראשונה היה שוני מהותי באופי בין הספרים עצמם, בעיקר בין הראשון לשלישי. הספר הזה מזכיר הרבה יותר את הסגנון של הראשון מאשר את שני האחרים.

חזרה