• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 3/3.5 [3.5] ייעוץ בתכנון בקידום דמות

התחלתי לאחרונה לשחק במערכה חדשה של מו"ד 3.5. ואני מחפש עצות להמשך ההתקדמות של הדמות שלי.

הערות
1) בהתחלה שיחקתי אביר קודש חצי אורק (הקונספט מצא חן בעיניי, בניגוד לשיקול המכני), אבל אחרי שבמפגש הראשון הבנתי שאני לא נהנה מהמכניקה של המקצוע, בניתי מחדש את הדמות במטרה לשחק לוחם-כוהן (ואולי גם קצת נוכל). עם זאת, ניסיתי לשמור על כמה שיותר תאימות ליכולות שהדמות כבר השתמשה בהן.
2) המערכה היא לא עם דמויות שעברו הרבה אופטימיזציה, ככה שאין צורך להגזים ברמת העוצמה. המטרה בגדול היא לשחק משהו מגניב, ושלא יהיה חלש במידה בלתי שחיקה.
3) אנחנו משתמשים בספרי הבסיס, ספרי "המדריך השלם ל-X" שיצאו בעברית ופחות או יותר כל מה שב-SRD.

חצי אורק
לוחם 1/ כוהן 1 (תחומי השפעה - שמש, אש)
כוח 14, זריזות 13, חוסן 8, תבונה 8, חוכמה 14, כריזמה 13
כישרונות: התקפת עוצמה, Negotiator
מיומנויות: קפיצה 4, תורת הלחשים 1

בגדול, אני נהנה להילחם עם נשק הישג, וכרגע הנשק העיקרי שלי הוא להב-מוט.

התכנון שלי לדרגה הבאה די ברור - אני מתכוון לקחת דרגה כנוכל, להשקיע 6 נקודות מיומנות על מנת לקבל את שלוש הרמות שחסרות לי בתורת הלחשים לצורך הכישרון Practiced Spellcaster (השלם לקדושה), ואת הנקודה העודפת כנראה בקפיצה.

לגבי ההמשך אני לא בטוח. אני בוודאות מעוניין בכשרונות שיתמכו בסגנון לחימה שמערב קפיצה. שמתי את עיניי על Leap Attack (השלם להרפתקן), ועל הכישרון הטקטי Raptor School (השלם ללוחמה). האם הם משתלבים טוב ביחד?

עוד כשרונות שסיקרנו אותי הם:
Divine ,Metamagic Cleave ו-Great Cleave.

חשבתי גם על מקצוע היוקרה Shadowbane Stalker (הכלאה של כוהן ונוכל).

אשמח לעצות איך לממש את זה בצורה טובה.

אתה משחק ברמת כוח נמוכה? התכונות של הדמות חלשות באופן מחריד.
תוסף התכונות הכולל שלך עומד על +4 בלבד ויש לך חוסן נמוך מה שאומר שבממוצע יש לך רק 12-13 נקודות פגיע והפער רק הולך לגדול.

בתור התחלה אני ממליץ לך לבנות דמות חדשה (או לבקש מהשה"ם לתת לך לבנות את הדמות מחדש)
דבר שני אתה לא יכול לפזר את היכולות של הדמות על כול כך הרבה כיוונים שונים, מה שיצא לך מריבוי המקצועות הזה זה דמות בעלת יכולות לחימה הטלה ומיומנויות עלובה למדי. מהר מאוד אתה לא תהנה מהמשחק.

אפשר לחלק את סוגי הדמויות לשלושה סוגים: לוחמה, יכולות, קסם.

כול מטילי הלחשים המלאים (כוהן אשף מכשף ודרואיד) הם דמויות קסם, בעוד שהמגים הם קסם באופן בלעדי הכוהן והדרואיד הם גם יכולות ולוחמה באופן לא קטן.
מטילי הקדושה ישמרו על הקבוצה בחיים ויחזקו אותה בעוד שמטילי המאגיה יהרגו את האויבים של הקבוצה.
דמויות יכולת בדרך כלל גם נוטות ללחימה או קסם באופן כזה או אחר, טרובדור הוא דמות יכולת עם נטייה לקסם כמו כול הדמויות יכולת הוא נועד ללחימה כאשר הוא יכול להסתמך על הקבוצה לעזרה, כך גם הנוכל.
דמויות לוחמה כשמם כן הם. אין יותר מדי מה להרחיב.

בכול מקרה לפצל את הדמות לשתיי סגנונות שונים זה לא דבר ממולץ למי שאינו בקיא מאוד בשילובי מקצועות ואני חושב שאין שום בילד יעיל שמשלב שלושה מקצועות בסיס.

בכול מקרה אני לא רואה איך תוכל לשחק בילד שאינו חלש במידה מחרידה עם התכונות העילה וריבוי המקצועות הזה.

אני ממליץ לך לחשוב קודם על איך אתה רוצה שתראה הדמות שאתה משחק לפני שתתחיל לבנות אותה, אם אתה רוצה דמות שמשלבת את היכולות השונות אני ממליץ לך ללכת על בילד שתוכל להפוך בעתיד לאגרוף מאגי/אמונה או נוכל מסטי, ויש הרבה מאוד מקצועות יוקרה שונים של לוחם/קוסם

האמת שזה אפשרי, אם קצת וריאנטים הכל אפשרי, השאלה עם השה"מ שלך יאפשר את זה.
הכל לקוח מהSRD
http://www.d20srd.org/srd/variant/classes/variantCharacterClasses.htm
בתור התחלה, אם אתה במילא בקטע של מולטי ללוחם ורוצה קצת מיומניות, תיקח לכוהן שלך Cloistered Cleric
תקבל פחות נק"פ ותה"ב, אבל יותר מיומניות, אני מניח שהדרגות שלך כלוחם יעזרו לך עם זה.
מבחינת הלוחם- תיקח Thug, תקבל יותר מיומניות, אבל תאבד שליטה בשריון וחלק מהכישרונות הנוספים שלך, זכור לי עוד וריאנט שגם מחליף אותם לגמרי בהתקפת פתע, אבל נראה לי שזה פחות מה שאתה רוצה. בכללי אני נגד ריבוי של 3 מקצועות ומעלה, בעיות נק"נ ואתה תהיה הרבה יותר חלש ממה שאתה אמור להיות.

בהיבט כישרונות, אני לא מת על כישרונות קפיצה, שים לב שהתקפת ניתור עובדת עם התקפת עוצמה, ובגלל שאתה עושה ריבוי מקצועות התה"ב שלך יהיה נמוך, קצת חבל (לפחות עד שתוכל להטיל לחשים שמטפלים בבעיה הזו). עקרונות Divine Metamagic הוא תמיד טוב לכוהנים, אבל הוא קצת לדרגות נמוכות עם תשאל אותי, אני באמת חושב שבמקום התקפת עוצמה (שחסר לך והוא דרישה לביקוע, ושלא לדבר על ביקוע דגול שדורש תה"ב 4) אתה תעדיף אולי ללכת על מיקוד נשק (כי התה"ב שלך נמוך גם ככה) ואולי תגובת קרב (אתה עם נשק מוט, כדי שיהיה לך קצת יותר אופציות של התקפה מזדמנת ולנצל הישג). בכללי אני לא חסיד של כישרונות טקטים, אבל ראיתי כבר שהם יעילים מידי פעם.

העצה הבאה שלי היא לעתיד, תעבור על complete champion ועל הshadow spy שם, נראה לי יתאים לך יותר מהאורב צורר צללים (ואו זה תרגום גרוע).

בכל מקרה, קח בחשבון שתמיד תהיה פחות חזק בגלל ריבוי מקצועות, זה לא דבר "רע" בעיקרון, אבל אתה עלול להרגיש את עצמך מאחור, ראיתי הרבה כוהנים שלפחות בדרגות הנמוכות עבדו כמו לוחמים לכל דבר. השאלה היא מה אתה רוצה להרוויח מדרגות בתור לוחם, יכול להיות שיהיה משהו אחר שיותר משתלם לך מהסיפור הזה.

קודם כל, תודה על התגובות.

אלישע -
1) לגבי רמת הכוח והתכונות, אנחנו משתמשים במערך העילית (15, 14, 13, 12, 10, 8). בנוסף, חילקתי את התכונות עם אביר קודש בראש. כל הדמויות נבנו על ידי אנשים שאינם בקיאים בשיטה (אני והשה"ם) ככה שאני לא נורא דואג מרמת הכוח.

2) עוד לא לקחתי דרגות כנוכל. אני יכול להישאר על כוהן עם מספר דרגות מינימלי בתור לוחם אם זו כזו בחירה נוראית.

3) אני מודע לתפקידי הדמויות, אבל אני בא ליצור דמויות שמעניין אותי לשחק, ככה שזה לא בראש סדר העדיפויות.

4) זה קצת לא על הפרק לשנות את הדמות מהיסוד כרגע, המטרה היא לעבוד עם מה שכבר ישנו.

ליאור -
1) כמו שאמרתי לאלישע, המטרה היא לעבוד עם מה שכבר ישנו ככה שאת דרגת הלוחם אני לא אשנה. מצד שני, דרגת הכוהן היא חדשה ככה שאני אעיף מבט בוריאנט לכוהן ואולי אחליף אליו. עריכה: העפתי מבט בוריאנט לכוהן, ואני ממש מרוצה. הוא גם פותר את מצוקת נקודות המיומנות שלי וגם אין לו כפיליות מיותרות של שליטה בשריון עם הלוחם. תודה רבה!

2) דווקא כבר יש לי את התקפת עוצמה. לגבי הכישרון הטקטי, הוא פשוט נשמע לי ממש מתאים לאיך שאני מדמיין את הדמות. אני ממש מדמיין את הדמות מזנקת על דברים.

3) תודה, אבל אני לא חושב שיש סבירות גבוהה לתוכן מעוד ספרים מתווסף בקרוב...

4) כל עניין הלוחם הוא כתחליף לאביר קודש. אני רוצה לשחק לוחם קדוש, אבל המכניקה של אביר הקודש משעממת מאוד, אז החלטתי לשחק לוחם-כוהן. במילים אחרות - אני רוצה לשלב כוהן עם מקצוע לוחמני, ולא להיות מטיל לחשים מלא.

חזרה