• הצטרפו לפורום הפונדק

  שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
  אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

  הרשמה / התחברות
 • הגשת המשחקים לדרקוניקון 2022 נפתחה
  הכינו את ההרפתקאות שלכם, והריצו אותן בכנס המשחקים של הקיץ! בין אם זה הרפתקה משלכם או הרפתקה מוכנה, במבוכים ודרקונים, עולמות פראיים או שיטה שאתם המצאתם, דרקוניקון ממתין לכם - להגשת משחקים באתר.
  לשאלות, תהיות וקריאות עידוד, הגיבו בנושא.

תרגום לעברית של שבעת הפלאים

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
הקוביה מתרגמים לעברית את שבעת הפלאים, אחד ממשחקי הלוח הפופולאריים בעולם, שזוכה לציונים גבוהים, זה התיאור שלו:
הנהיגו את אחת משבע הערים הגדולות של העידן העתיק. האיצו את פיתוחה בעזרת עוצמה צבאית, גילויי מדע, תרבות וכלכלה. האם פלא העולם שלכם יסב לכם תהילה במבחן אלף השנים הבאות? משחק קצבי ומהנה המשתנה בכל פעם מחדש ושומר על איזון מושלם בכל כמות של משתתפים.
מדובר על משחק של Drafting, בדומה לסושי גו! (איך אומרים Drafting בעברית?) - רק שבונים תרבות. אישית יצא לי לשחק בו מספר פעמים, ולא התלהבתי. עם זאת יש המון אנשים שאוהבים אותו, הנה סקירה שלו:
המשחק צפוי להגיע לחנויות באזור חנוכה, להבנתי.
7-wonders-F.jpg
 

nav566

פונדקאי ותיק
כשחקן מג'יק, אני יכול לחלוק שאין תרגום טוב לdraft בהקשר הזה. המילה הכי קרובה שיש לנו זה "גיוס", שעובד בהקשר של צבא וספורט אבל פחות בהקשר של קלפים.
 

the Nerubian

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
משחקי איסוף הם בדרך כלל אלו שבהם רוכשים קלפים נוספים לאוסף, כמו מג'יק...

מדובר על משחק של Drafting, בדומה לסושי גו! (איך אומרים Drafting בעברית?) - רק שבונים תרבות.
כן, בגדול זה סושי גו עם יותר מורכבות ויותר צעדים.
נראה לך שיכול לתפוס בישראל?
 

Dotan

פונדקאי פעיל
מדובר על משחק של Drafting, בדומה לסושי גו! (איך אומרים Drafting בעברית?) - רק שבונים תרבות. אישית יצא לי לשחק בו מספר פעמים, ולא התלהבתי. עם זאת יש המון אנשים שאוהבים אותו.
אני מסכים עם הניתוח שלך בסקירה, ורק רוצה לציין שהיתרונות שמנית (משך משחק קצר ומספר שחקנים גדול יחסית) יכולים בהחלט להספיק לקבוצות שאינן הארדקור, ואולי זו גם הסיבה שמתרגמים אותו עכשיו לעברית.
בשבילי יש עוד יתרון חשוב במשחק והוא שכולם כל הזמן "בתוך המשחק", אתה כל הזמן משחק וכל הזמן יש לך משהו לעשות, בניגוד להרבה משחקים עם פעילות לינארית שלפעמים צריך לחכות הרבה זמן לתור שלך. פה אין את זה וזה גורם למשחק לזוז מהר ושומר את כל השחקנים בעניין.

בנוסף, זה נכון שאין ממש אינטראקציה בין השחקנים, אבל העובדה שאתה כל הזמן צריך לשים לב מה קורה מבחינה צבאית מימינך ומשמאלך מוסיפה אתגר למשחק, ומכיוון שאתה מקבל קלפים מצד אחד ומעביר לצד השני, אני חושב שזה כן יכול להיחשב כאינטראקציה, כי אתה צריך לקחת בחשבון שמה שאתה מעביר הלאה עלול לשמש נגדך (ולא רק להתקדמות של השחקן שלידך).

לדעתי משחק לא רע, נכון שהתמה קצת "מודבקת", אבל זה לא נורא לדעתי. פשוט נותן לדברים מסגרת ושמות. ייתכן שההרחבות משפרות, לא ניסיתי.
 

האיש הצעיר

פונדקאי ותיק
אתה כל הזמן משחק וכל הזמן יש לך משהו לעשות, בניגוד להרבה משחקים עם פעילות לינארית שלפעמים צריך לחכות הרבה זמן לתור שלך. פה אין את זה וזה גורם למשחק לזוז מהר ושומר את כל השחקנים בעניין.
זה לא ממש נכון, לרוב שחקנים מנוסים בוחרים את הקלף יותר מהר מהאחרים ואז הם נאלצים לחכות (אומר מניסיון. יש לבת דודה שלי את המשחק).
 

Dotan

פונדקאי פעיל
זה לא ממש נכון, לרוב שחקנים מנוסים בוחרים את הקלף יותר מהר מהאחרים ואז הם נאלצים לחכות (אומר מניסיון. יש לבת דודה שלי את המשחק).
טוב, הפער בין מנוסים למתחילים קיים בכל משחק, וגם במשחקי אסטרטגיה כבדים המנוסים ישחקו מהר יותר ממתחילים. לפחות בשבעת הפלאים משך התור האבסולוטי קצר ביחס להרבה משחקים (כי זה "רק" לבחור קלף) אז זה עדיין רץ יחסית מהר.
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
כן, מוזר.
מבלי להכיר את הפרטים, ייתכן שיש חיסכון לא קטן בעלויות ייצור, כי לוקחים את הרכיבים של הגרסה האנגלית ושמים אותה עם חוברת הוראות בעברית בתוך הקופסה העברית.
מעניין איך זה בשפות אחרות
 
Top