• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות
  • הרישום המוקדם לדרקוניקון 2022 נפתח!
    ההתרגשות בשיאה, וההרשמה המוקדמת למשחקים והפעילויות בדרקוניקון 2022 יוצאת לדרך הקדימו להרשם כי המשחקים מתמלאים מהר קישור להרשמה המוקדמת דרקוניקון, 25-26 אוגוסט, דן פנורמה תל אביב

סיפור תקווה ישנה - הקדמה לסיפור שצריכה את עזרתכם

dragonitzan

פונדקאי ותיק
שלום לכולם. לא כתבתי כאן הרבה זמן... והייתי שמח לעזרה שלכם.

בזמן האחרון, אני התחלתי לתכנן גבוה. יש לי תוכניות לסדרת פנטזיה די גרנדיוזית בראש, עולם, רעיונות גדולים.
יקח לי עוד שנים עד שזה באמת יקרה. אל תצפו לסדרה אמיתית בקרוב.

אבל, אני כן התחלתי לכתוב. אני רוצה לשלוח לכם את (הגרסא הנוכחית) של ההקדמה לסדרה הגדולה. בתור קוראים שלא מכירים את העולם שבו הסיפור מתרחש, שלא מכירים (כנראה) את הדמויות, ואני סומך עליכם להיות ביקורתיים - חשוב לי לשמוע את דעתכם. אם זה משהו שעובד בתור הקדמה למשהו גדול, או מבלבל ולא מושך אתכם פנימה. הערות קטנות או גדולות, דברים קטנים שמפריעים לכם - ולדעת אם הייתם מרימים מהמדף ספר שהיה מתחיל ככה.

קישור לסיפור

הוא שני עמודים בסך הכל, הקדמה יחסית קצרה. ואני מאוד אשמח לביקורת שלכם ולעזרתכם :)

roleplayer

פונדקאי מהשורה
מצד אחד מאוד נהניתי לקרוא, זה כתוב בצורה נעימה ולא צועקת, ומספיק מפורט כדי שאוכל לשרטט לעצמי בראש כל תמונה ותמונה.
מצד שני כהקדמה אני לא מרגיש שהבנתי כל כך לאן דברים עתידים להתקדם מכאן, גם מבחינת ההתקדמות של כל דמות והחשיבות שלה בהמשך אבל גם ברמה יותר מהותית מזה. ברור לי שזאת פנטזיה, אבל אני לא בטוח אם זו תהיה פנטזיה אורבנית (אני ראיתי את הערפדים כהכוונה לשם) או דווקא סיפור פנטזיה רגיל (ההערה על "להרוג אל או שניים" משום מה משכה אותי דווקא לשם, אולי בעקבות יותר מידי מו"ד). באחת מהאופציות אני בהחלט רואה את עצמי מתחיל לקרוא מצד שני האפשרות השנייה לא מספיק מושכת עבורי.
במילים אחרות, כקורא אני לא בטוח שאני מבין מספיק אם זה מתאים לי או לא כדי להחליט אם לצלול לזה או לא.

dragonitzan

פונדקאי ותיק
תודה רבה!
זו אכן הערה חשובה. אני צריך לחשוב איך אני מבסס יותר את הסגנון שעתיד להיות לסיפור - שהוא יותר אפי מאורבני, אבל הוא גם לא אפי קלאסי במיוחד - דרך ההקדמה הזו.
מצד שני, בניגוד לספרים רבים שבהם ההקדמה נועדה לציין לאן הסיפור ילך ואז מתחילים עם הגיבור בחווה, ההתחלה של הספר כן הולכת לספר יותר טוב את האווירה שלו והסגנון שבו הוא יהיה - אז אולי אני יכול להרשות לעצמי קצת יותר חופש פה. כך או כך, זו הערה חשובה, ותודה רבה!

אביעד

פונדקאי ותיק
אקרא את זה כנראה בשבוע הבא, אנא תזכר אותי אם אשכח :)
אני אעיר משהו שעלה לי לראש עכשיו
בדרך כלל את ההקדמה כותבים אחרי שהסיפור המלא מוכן (אם לא מדובר בסיפור בהמשכים)
יהיה לך זמן לחשוב בדיוק מה אתה רוצה בהקדמה אחרי שתדע מה בדיוק אתה רוצה מהסיפור
לא אומר שזה הכרחי אבל מניח שעוד תשנה את ההקדמה בכל מקרה

בהצלחה!

dragonitzan

פונדקאי ותיק
ההקדמה אכן תשתנה (כנראה), אבל אני אכן יודע מה אני רוצה מהסיפור - די לעומק, האמת. היא ככל הנראה עוד תשתנה בעתיד, אבל אני כן רוצה לעבוד על הגרסא הזו - וכמעט בוודאות השינויים יהיו על הבסיס הזה, ולא כתוצר של משהו חדש לחלוטין.