• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות

תערוכת הדרקונים באים בראשון לציון

kwint stormbellow

פונדקאי פעיל
לא שמעתי על התערוכה הזו, תוכל לפרט? בכל מקרה, זה נהדר לחשוף ילדים קטנים למ״ת, אבל אני לא חושב שהם יוכלו להפיק מזה הרבה(בהנחה שהילדים קטנים). אם הילדים יותר בוגרים אבל לא מתעניינים במשחקי תפקידים, לא שווה לקחת אותם.
 

tkhag1

פונדקאי ותיק
זה נראה כמו חתיכות פלסטיק שאולי זזות קצת ומשמיעות קולות... לא הייתי לוקח לזה ילדים מעל גיל 10, וגם זה לא בהכרח ירשים את הילדים...
 

nav566

פונדקאי ותיק
אלה חתיכות פלסטיק גדולות...

נראה לי שזה מכוון לגילאי 8-9 כזה. אני יודע שאני הייתי נהנה מזה כילד בן 8-9. כנראה שווה לפחות לנסות אם יש ילד בגיל המתאים.
 

tkhag1

פונדקאי ותיק
לפי תמונות באינטרנט אילו דרקונים קלסים (סינים ומערבים, לא משהו מעניין) וכמה דרקוני מדיה (הדרקון הראשון שלי).
זו אטרקציה שמכוונת לקהל מאוד צעיר ולכן לא מושקעת במיוחד.
 

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
בגיל 8-9 הייתי נהנה מהתערוכה הזו.
הידרה לא נחשבת לדרקון בהגדרה הקלאסית שלו - יצור לטאי נושף אש ומעופף. בכ''מ ילדים כמעט לא מכירים אותה. למעשה במקור היה לה גוף של כלב...
 

lonewolf

פונדקאי ותיק
אני מסכים. לויקיפדיה יש נטייה להעזר במקורות לא אמינים. למען האמת, לדעתי הכותב שילב שתי אגדות ביחד- היה יצור מים בעל גוף של כלב, והוא נקרא טלקין. אני לא בטוח שהידרה היא יצור מים. תקנו אותי אם אני טועה.
 

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
הידרה ביוונית פירושו מים...
כמו שכתבתי לאריאל בפרטי - כי העץ הזה הוא לא המקום לויכוחים כאלו - יש סיכוי סביר שהיו כמה גרסאות לסיפור ההידרה. המיתולוגיה היוונית היא אסופה של הרבה סיפורים שמשוררים חיברו ביחד (נניח תזאוס כמעט ולא היה מוכר מחוץ לאתונה, והמטלות של הרקולס סביר להניח שבאו מסיפורים מקומיים שמשורר נודד אסף). אולי בחלק מהגרסאות היה להידרה גוף כלב. לדעתי זה די סביר, בהתחשב בשאר השילובים הביזאריים במיתולוגיה היוונית ובנטייה של גיבוריה למופקרות מינית ברמות דוחות. אם כבר ראינו מכשפה עם רגלי חמור, איש שנולד מאהבה אסורה בין נסיכה לפר, כלב עם שלושה ראשים ורועה צאן עם שלושה גופים מחוברים כמו תאומים סיאמיים... מה מוזר כל כך בכלב עם ראשי נחש?
 

kwint stormbellow

פונדקאי פעיל
ראשית- זה תלוי מאוד בהגדרה של ״מוזר״. יכול להיות שבעיני היוונים אנחנו נראים כמו משוגעים(״הם מאמינים רק באל אחד! איזו שטות! ושלא נדבר על חוסר המקוריות בבחירת שמו!).
שנית- המיתולוגיה היוונית, כמו מקורות פולקלור רבים, לא תומכת במקור מידע אחד אמין, ככה שיש סיכוי גבוה לריבוי גרסאות של אותו מיתוס. כמו התנ״ך, זהו קובץ של סיפורי ״מפה לאוזן״, ככה שסביר מאוד שהגרסה המודרנית למיתוס מסוים שונה מאוד מהגרסה הראשונית.

בנוסף, אציין שוויקיפדיה היא לא מקור המידע הכי אמין, אבל יש בה קישורים לאתרים טובים.
 

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
טוב, הדיון סטה לחלוטין מהנושא, אענה לך בפרטי על ההערה הדי בורה שלך בנוגע לתנ''ך.
kwint stormbellow אמר/ה:
יכול להיות שבעיני היוונים אנחנו נראים כמו משוגעים(״הם מאמינים רק באל אחד! איזו שטות! ושלא נדבר על חוסר המקוריות בבחירת שמו!).
סביר מאוד. אנחנו מתייחסים לנשים כאל שוות ערך ולא כאל רכוש, שמים בכלא מורים פדופילים, לובשים מכנסיים ומגנים עירום פומבי.
 
Top Bottom