• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

תוכניות הטלויזיה של אמזון - שר הטבעות ועוד

רציתי לפתוח לדיון דעגה שיש לי לגבי תוכנית הטלויזיה של שר הטבעות באמזון
זה התחיל מרגע ששמתי שהם מחפשים שחקנים שאין להם בעיות אם ערום

אכשיו לפני שמישהו יגיד שיש לי בעיה אם ערום או סנות מיניות לא זאת הסיבה
הסידרה אמורה לעסוק בעידן ה2 (מי שקרה את סילמריליון מכיר)
הסימריליון עצמו לא גדול במיוחד ועוסק מיצירת העולם לעידן שלפני העידן ה1 וה2 בהחלט מומלץ לקריאה

הסיבה שאני רשמתי שאני דועג שבמקום לפתח סידרה שמבוססת על סילמריליון הם ינסו לפתח משהו בסגנון שיר של אש וקרח(משחקי הכס)

אני אציין עוד משהו אחד לפי הדיווחים של אמזון הם משקיעים סכום של מילירד דולר כדי לפתח את כישורי הזמן ואת שר הטבעות (מדובר בהכל ביחד)
ומצפים לאחזר בהשקעה בין 5 ל 10 שנים
כך שהם מצפים לכמה עונות ולהצלחה מ2 הסדרות

מה אתם חושבים?

הערה: לא שמעתי על הפיתוח של הסדרות הללו לפני הפוסט שלך, והוא מקור המידע היחידי שלי בנוגע אליהן.

לזכרוני, הסילמריליון מתמקד בעיקר בעידן הראשון (התקופה בה מתרחש הסיפור מהרכזי בספר שכותרתו היא כשם הספר), והעידן השני מוזכר באופן שולי יותר. במקרה כזה, כל סדרה שמתמקדת בעידן ה-2 בהכרח לא תתאם את "רוח הסילמרליון".

לגבי דמיון למשחקי הכס, לא הייתי אומר שאני חושש מזה. בעיניי, זה עניין של איכות הביצוע - יכול להיות טוב ויכול להיות רע. אבל אם נניח לרגע שהיוצרים בגישה של "אנחנו רוצים עוד 'משחקי הכס', אבל במותג של שר הטבעות", אני חושב שדווקא העידן השני הוא בחירה טובה כי חלק ניכר מה-"קטע" של העידן השני הוא התקופה בה נומנור נהיית ממלכה חזקה אך מושחתת ואני חושב שזה רקע לא רע לחיקוי של "משחקי הכס".

מסכים שנומנור זו תקופה שבאמת יכולה להיות יחסית דומה למשחקי הכס מהבחינה הזאת.
בהנחה שזה ייהיה איכותי שר הטבעות בטוח יצליח בגלל המותג.
כישור הזמן היא סדרה מצויינת ואני חושב שהיא תצליח מהרבה סיבות אבל אי אפשר להיות בטוחים, אני חושב שהם יותר מסתמכים על הרווח משר הטבעות.

עריכה אחרונה:
מסכים שנומנור זו תקופה שבאמת יכולה להיות יחסית דומה למשחקי הכס מהבחינה הזאת.
בהנחה שזה ייהיה איכותי שר הטבעות בטוח יצליח בגלל המותג.
כישור הזמן היא סדרה מצויינת ואני חושב שהיא תצליח מהרבה סיבות אבל אי אפשר להיות בטוחים, אני חושב שהם יותר מסתמכים על הרווח משר הטבעות.
אני מסכים שהרבה יותר אנשים מכירים את שר הטבעות אין ספק שזו סדרת הפנטזייה הכי מוכרת בעולם
אבל יכול להיות שזה דווקא מה שיעשה להם בעיות כל מיני ציפיות של אנשים חלכם מכירים את הספרים וחלקם מכירים רק את הסרטים

ברור שמשחקי הכס זה הגביע הקדוש של תוכניות טלויזיה מז'אנר הפנטזיה.
בדיוק כמו שסרטי ה MCU הם הגביע הקדוש של סרטי גיבורי על.

באופן מפתיע, אולפני טלויזיה וקולנוע מנסים ליצור מוצר שמוכח שהמון אנשים אוהבים את הסוג שלו, הם (לרוב) לא מנסים ליצור תוכן בהשקעה גדולה ולקחת הימור על סוג חדש של תוכן ובטח שלא על תוכן שלא הצליח קודם לכן מסחרית.
למזלנו משחקי הכס היא אחלה סדרה, מה שאומר שמשקיעים כסף בסדרות טלויזיה מז'אנר הפנטזיה בחו"ל. בישראל כל ההשקעה בתוכן הולכת להישרדות/מאסטר שף/תחרות כשרונות וכך הלאה... מזל שיש את כאן 11 שעוד מפיקה דברים איכותיים בעברית.

בנוגע לציפיות, זו שאלה מעניינת בשתי מובנים:
- גיבורי-על, זוכרים את התקופה שכולם התלוננו שזה לא כמו בקומיקס ועכשיו כבר לא שומעים אותם יותר? כי עברנו מקהל יעד קטן שראה את התוכן בגלל שהכיר את הקומיקס לקהל יעד שלא ממש מכיר את הקומיקסים אלא רק את הסרטים.
- שר הטבעות הוא לא ממש פופולארי היום, בטח לא כמו שהיה פעם מהניסיון הסובייקטיבי שלי. ילדים יותר מעניינים בהארי פוטר וספרים אחרים. אני מנסה כרגע לשכנע את הגדולה לקרוא את רומח הדרקון, בלי הרבה הצלחה לצערי :( על שר הטבעות היא ראתה את הסרטים וזה לא ממש מעניין אותה לקרוא את הספרים.

לתחושתי, מרבית הקהל שיצפה בסדרה הוא לא החובבים האדוקים של טולקין, פשוט כי אני חושב שאין כל-כך הרבה מהם. זה כן בעייה שהייתה למשחקי הכס דרך-אגב, אבל גם עליה התגברו (במובן המסחרי של הצלחת הסדרה, לא מתייחס במובן של איכות הסדרה/התאמתה לספרים)

דווקא נראה שלשר הטבעות עדיין יש פאנדום וקהל מעריצים אדוק, באנגלית כמובן אבל גם בעברית. לעומת זאת, מרגע שהסדרה של שיר של אש וקרח נגמרה, אתה כבר לא שומע עליה יותר, אולי בגלל שסדרת הספרים עוד לא נגמרה ומרטין בטח ימות לפני שיסיים לכתוב אותה.

בנוגע לגרסת אמזון של שר הטבעות - בזמנו עשו באינטרנטים עניין גדול מזה שלכאורה יהיו בה גם אנשים לא לבנים בתור דמויות ראשיות, מה שהוליד כל מיני ממים, למשל:

1613222866264.jpeg

אני אציין כמה דברים:
1)
לגבי משחקי הכס הסידרה היתה הצלחה אדירה לhbo והם תיכננו מספרת סדרות בת
היתה צפייה חוזרת בעונות והרבה מינויים שזה היתה הסיבה העיכרית שהם נירשמו
מה שחיבל להם בתוכניות היה העונות האחרונות של הסידרה היו כישלון בקנה גודל שמתחרה אך ורק בהצלחה של הסידרה וגל הביטולים שבא אחריו פגע בהם קשה

לגבי מרטין הוא לא היה מעורב בבימוי הפרקים כמו בעונות הקודמות ורק נתן להם נקודות לגבי הסוף ומה שהוא מתחנן
אני לא חושב שהוא ישלים את הסיפור דבר שמצער אותי אישית מאוד כי אני מעריץ גדול שלו מ2007 מאז שהתחלתי לקרוא את הספרים

2)
לגבי הסדרות של אמזון אין ספק שהם משקיעים סכומים אדירים ובונים על הצלחת הסדרות
הפחד שלי הוא שבעוד קישורי היא סדרה מושלמת (מיבחינת סיפור התחלה אמצע וסוף) שאורכה 14 ספרים ואין ספק שניכתבה לקהל בוגר
העידן ה2 בסילמריון הוא הוא אוסף של סיפורים קצרים שהם מחוברים יש שם הרבה מילחמות הרבה דמויות מענינות אבל זה לא כמו בשר הטבעות ששם הבעיה שלהם היתה מה לחתוך

דווקא יש סדרת-המשך מתוכננת למשחקי הכיס - בית הדרקונים, שמתרחש 300 שנה קודם לאירועים בספרים/סרטים. הוא מבוסס על ספר של מרטין בשם Fire & Blood. היא אמורה להתחיל צילומים השנה ולצאת למסכים ב-2022.
אתה מעלה נקודה נכונה שהיא שמרטין בעצמו לא סיים לכתוב את הספרים, ואני חייב לתהות אם הוא אי-פעם יסיים אותם. אני הפסקתי לקרוא אחרי הרביעי, במחשבה שאני אמתין ליום שבו יסיים לכתוב את כולם. זה היה לפני 5-6 שנים וזה מדהים שהשישי עדיין לא יצא לאור.

אני חושב ששר הטבעות הוא עולם שבמרוצת השנים יצא לו יחסית הרבה תוכן "תומך" - הדבר הכי מפורט זה דווקא משחק התפקידים MERP של חברת ICE באמצע שנות השמונים שפירט והרחיב הרבה מעבר למה שהופיע בספרים וזה נחשב לסוג-של קאנון היום. אז יש להם על מה להתבסס, בניגוד למשל למשחקי הכס, שם בעונות האחרונות לא ברור לי עד כמה מרטין תמך בהם. לפעמים קל יותר להמציא משהו לבד מאשר להתבסס על מישהו אחר שלא משתף פעולה.
לכן אני חושב שלשר הטבעות יש "תרבות" עשירה יותר של המצאת סיפורים חדשים ממה שהיה למשחקי הכס.

נ.ב. אנקטודה - יוצרי מלחמת הכוכבים הודו פעם שהם התבססו על ספרי משחקי התפקידים של WEG שיצאו בשנות השמונים/תשעים בתקופה שבה היה יובש יחסי בתוכן חדש לעולם.

דווקא יש סדרת-המשך מתוכננת למשחקי הכיס - בית הדרקונים, שמתרחש 300 שנה קודם לאירועים בספרים/סרטים. הוא מבוסס על ספר של מרטין בשם Fire & Blood. היא אמורה להתחיל צילומים השנה ולצאת למסכים ב-2022.
אתה מעלה נקודה נכונה שהיא שמרטין בעצמו לא סיים לכתוב את הספרים, ואני חייב לתהות אם הוא אי-פעם יסיים אותם. אני הפסקתי לקרוא אחרי הרביעי, במחשבה שאני אמתין ליום שבו יסיים לכתוב את כולם. זה היה לפני 5-6 שנים וזה מדהים שהשישי עדיין לא יצא לאור.
אם אנחנו מדברים על אותו דבר אני חושב שהם ביטלו את זה מדובר על מלחמת הדרקונים הראישונה הירוקים נגד השחורים

מבוסס על הספר אש ודם מומלץ לקריאה
הוא מציג את כל ההיסטוריה של בית טיגריאן לאחר נפילת ואלריה

היה אמור להיות גם סידרה על דנקן ואג גם ספר שהוא דיי נחמד

קבצים מצורפים

• bloodandfurefor_web.jpg
    bloodandfurefor_web.jpg
    168.1 KB · צפיות: 2
עריכה אחרונה:
חזרה