• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

תגובות [תגובות] Stars without Number, מבוכים ודרקונים קלאסי בחלל

תודה רבה.

תל"ד0 - "תוצאה לפגיעה בדירוג שריון אפס" - זה מה שהיה במו"ד ישן במקום תוסף התקפה בסיסי. דירוג שריון טוב יותר היה נמוך יותר והייתה טבלה שאומרת באיזה דירוג שריון אתה יכול לפגוע עם איזה תוצאה באיזה דרגה. הרבה פחות אינטואיטיבי מהתוספים שיש במו"ד 3, 4 ו-5. כוכבים אין-ספור משתמש בשיטה הרבה יותר אינטואיטיבית לפגיעה, חרף דמיונה המכאני לתל"ד0.

http://dungeons.wikia.com/wiki/THAC0

נשמע מסורבל...

אגב, שכחתי להחמיא על הסקירה. מעבר לכך שהיא מפורטת ומעניינת, הצלחת להעביר את ההרגשה הטובה שיש לך בנוגע למערכת. זה משהו שלא קורה בהרבה סקירות, ואני בהחלט מעריך את זה.

rui אמר/ה:
נשמע מסורבל...
בדיוק. לכן גם רוב שיטות הרטרו אינן משתמשות במכאניקה זו אלא בחלופות פשוטות יותר.

rui אמר/ה:
אגב, שכחתי להחמיא על הסקירה. מעבר לכך שהיא מפורטת ומעניינת, הצלחת להעביר את ההרגשה הטובה שיש לך בנוגע למערכת. זה משהו שלא קורה בהרבה סקירות, ואני בהחלט מעריך את זה.
רב תודות.

סקירה מעולה:
אהבתי את התרגום לשם השיטה.
סקרת את השיטה תוך כדי שאתה מביא דוגמאות שמאפשרות לטעום מהשיטה על קצה המזלג אבל בלי ממש להכניס את הקורא לעובי הקורה.
הצלחת להלהיב ולסקרן לגבי השיטה, אני משער שניתן לזקוף זאת גם לטובת השיטה עצמה, אבל זה עדיין לא מובן מאליו.
הלוואי וכל סקירות ספרי השיטה היו נראות כך, זה היה יכול לעזור מאוד בהחלטה האם לרכוש את הספר או לא (אירוני שדווקא במקרה הזה הספר בחינם אז השיקול הוא יותר בכיוון של - האם לטרוח לקרוא את הספר או לא).

חזרה