• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

תגובות [תגובות] Game of Thrones, משחק קופסא של משחקי הכס

nextorl אמר/ה:
איפה אבל אפשר למצוא את הקופסה הזו שהכניסו בה את הסמנים וכו'?
חוץ מזה סקירה מעולה
אני די בטוח שזה של מי שצילם את התמונה ולא מגיע עם המשחק עצמו, אני זוכר שיש ברגיל הרבה שקיות כאלו, אבל אין לי את המשחק אישית אז אני לא יודע.

בכללי אני חושב שהמשחק מהנה, הוא עובד ממש טוב עם vassal (תוכנת מחשב שנועדה להריץ משחקי לוח דרכה, אפשר אונליין עם אנשים שאתה מכיר) ואני חושב שמגיע לו פחות כי בכול זאת צריך לאזן אותו די הרבה (במיוחד שהמשחק מיועד ל-3-6, ואם ב-3 הוא לא מעניין וב-4 הוא לא מאוזן ורק ב-5 ו-6 אתה מתקרב לאיזון אז משהו שגוי כאן).

עריכה: ויש ספוילר למשחקי הכס באמצע הסקירה, אז כדאי להזכיר מראש.

העוג הברברי אמר/ה:
nextorl אמר/ה:
חוץ מזה סקירה מעולה
אני די בטוח שזה של מי שצילם את התמונה ולא מגיע עם המשחק עצמו, אני זוכר שיש ברגיל הרבה שקיות כאלו, אבל אין לי את המשחק אישית אז אני לא יודע.

בכללי אני חושב שהמשחק מהנה, הוא עובד ממש טוב עם vassal (תוכנת מחשב שנועדה להריץ משחקי לוח דרכה, אפשר אונליין עם אנשים שאתה מכיר) ואני חושב שמגיע לו פחות כי בכול זאת צריך לאזן אותו די הרבה (במיוחד שהמשחק מיועד ל-3-6, ואם ב-3 הוא לא מעניין וב-4 הוא לא מאוזן ורק ב-5 ו-6 אתה מתקרב לאיזון אז משהו שגוי כאן).

עריכה: ויש ספוילר למשחקי הכס באמצע הסקירה, אז כדאי להזכיר מראש.

כן, כמובן שזה של מי שצילם את התמונה, אני פשוט רוצה לדעת איך משיגים כי זה הרבה יותר נוח משקיות : P
ואם אתה מתכוון בספוילר ל
מוות של רוברט
אז זה די מופיע בתיאור של המשחק עצמו.

nextorl אמר/ה:
חוץ מזה סקירה מעולה

תודה :)
השתמשו כנראה בקופסת ברגים או משהו בסגנון כדי להכניס את הסמנים. קניתי כמה בשביל משחקים אחרים מAce ואני ממליץ בחום.

עוג:

מבחינת הנקודות על האיזון - הורדתי לו כוכב שלם על זה. מבחינתי, כל דבר חוץ מהאיזון במשחק הזה קרוב למושלם (האווירה, מערכת הקרב, האינטריגות הפוליטיות וכו'). אני מאמין שהמשחק גם תלוי הרבה בשחקנים שלו - גם האנשים שדיברתי איתם בכנסים אמרו לי שאין דבר שמאזן יותר טוב את לאניסטר מבאראתיאון טוב. ואני גם מאמין שהמשחק נשען הרבה על השחקנים שלו בשביל Replay Value - אם יהיה סטארק שפשוט פורץ בסערה אל גרייג'וי (טייגר, אני מסתכל עליך) אז המשחק יראה שונה בהרבה מאשר אם הוא נשאר בצפון ומחכה לבגוד.

בנוסף, אני חושב שלהרבה משחקים יש מספר שחקנים מומלץ בתוך המספר האפשרי. למשל Civilization V נחמד יותר לשחק בארבעה או חמישה אנשים, אבל אפשר גם בשניים. לכן לא הורדתי לו הרבה על זה שהוא דורש יותר שחקנים... בסופו של דבר, אני מאמין שיש כאלו שיהנו ממשחק של חמישה אנשים ולא של שישה. (שלושה זה משעמם וארבעה זאת קטסטרופה). אני חושב שהייתי הוגן עם האיזון, כי בסופו של דבר יש עמים מאוזנים (גרייג'וי מאוזן למדי, ובאראתיאון במשחק של שישה מאוזן עד הסוף). הנקודה החלשה של המשחק היא שכתוצאה מהאיזון הלקוי גם יש פחות Replay Value, ולכן או שמתקנים את זה או שפשוט מקווים לטוב.

בנוסף, דבר אחד שלא הזכרתי בסקירה הוא זמן המשחק... הוא יכול להגיע בקלות לשעתיים-שלוש. בשבילי זה מצויין, כי אני אוהב משחקים כבדים עד ארבע שעות, אבל בשביל חלק מהאנשים זה יותר מדי והם כנראה ירצו להוריד את מספר השחקנים בכדי לקצר את המשחק - וזאת פונקציה שלא עובדת טוב עם האיזון, אז במקרה הזה אני פשוט ממליץ לנעול את הדרום לחלוטין (בין אם זה משחק של ארבעה או חמישה) ולהכניס את החוקים שהצעתי ללאניסטר.

מעניין. אני משחק עם אחים של אשתי וחברים שלהם באופן יחסית קבוע.
כולם רבים דוקא על לשחק את לאניסטר ולרוב הם המנצחים. (אולי השחקן שלהם טוב במיוחד?)
למען האמת, בדרך כלל אנחנו משחקים 4. או 3.
בד"כ לאניסטר או סטארק מנצחים, ואיכשהו תמיד מופתעים כשסטארק מנצחים.
בכללי אהבתי את הסיקור, ואנחנו נהנים מאוד מהמשחק.
(שהם קנו כי חשבו שאני מכיר את החוקים, אבל הסתבר שרק קראתי את הספרים, אז קצת העשרתי את המשחק עלילתית)

תודה :)
ב3 שחקנים אני יכול לראות איך לאניסטר מנצח. ב4, אם באראתיאון לא הולך דרומה והולך מרכז-צפונה, אז אולי לאניסטר יכול להחזיק את גרייג'וי (עם תמיכה ומזל). אבל אם נדרשים 2-3 שחקנים לעזור ללאניסטר לעמוד על הרגליים כנגד גרייג'וי, אז משהו באיזון המשחק שבור...

בעניין העלילה, אני חושב שבאחת ההרחבות של המשחק הראשון היו חוקים לחטיפת מנהיגים שהפסידו בקרב. חבל שלא העבירו למשחק השני, זה נשמע ממש מעניין :)

חשבנו על זה. אבל אז סטארק יכול להתרחב באין מפריע.
יש ואריאנט נורא מקובל שנועלים את הצפון ומעלה ומשחקים טיירל-לאניסטר-באראתיאון-מרטל. זה נשמע מעניין, לא ניסיתי את זה יותר מחצי פעם אחת (לכמה סיבובים וזהו... היו המון קרבות).

סקירה מעולה, אם כי אני יכול לנטפק קצת על אי דיוקים משניים בשמות (כמו למשל: מדד המחוזות, פעולות מיוחדות וכו') אבל אני אוותר הפעם :p

הקטע של האיזון זה מה שהופך את הסקירה הזאת למעולה.
:flame: :flame: :flame: :flame:
(להבות כי אין כוכבים, 4 להבות מחמש ולא חמש מחמש בגלל אי הדיוקים וכי אי אפשר לשים חצי להבה ליצירת אפקט ה-4.5/5)

מה מונע מגרייג'וי לקחת את הטירות חינם של לאניסטר עם טיירל במקום לאניסטר?

לאניסטר בכללי צריכים חיזוק, אבל אם אין חיזוק ללאניסטר... עם גרייג'וי פשוט אפשר לכבוש להם את נהרן ולהחזיק בה בלי בעיה דרך הים. גרייג'וי בכללי יכול להרוס בלי הרבה בעיות את לאניסטר כול עוד לא מאזנים את זה, והדרך משם לניצחון האל הטבוע לא ארוכה :p

חזרה