• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

תגובות [תגובות] מגדיר המפלצות 2 - מבוכים ודרקונים 4

סקירה סבירה, אך לא ברמה הרגילה בסקירות בפונדק. הנה כמה הצעות לשיפור לקראת הפעם הבאה:

למה מגד"ש? מאיפה ה-ש'?

"כולל בעיקר וריאנטים של מפלצות מהמ"מ הראשון"
האם באמת ספרת, או שפשוט נדמה לך שזה המצב? כי זה בהחלט משפיע על ההחלטה שלי לקנות את הספר, ואני רוצה לדעת שאפשר לסמוך על כותב הביקורת, שהוא אומר רק דברים שבאמת בדק.

"מוסיף קצת מפלצות, בעיקר שדים"
באיזה אופן שדים אינם וריאנטים של מפלצות מה-מ"מ הראשון?

את הדבר המעניין ביותר על דמוגורגון לצערי לא כתבת - ששני הראשים שלו שונים זה מזה, ובעלי אינטרסים מנוגדים.

בחלק על מפלצות חדשות לא הוצגו מספיק מפלצות חדשות ומעניינות, לטעמי. אתה כותב ששדים, שטנים ודרקונים הם מפלצות חדשות - אבל את כולם אני מכיר. בסדר, אז יש סוג חדש של שד - אבל הוא עדיין שד. מה לגבי יצורים חדשים *לגמרי*?

כדאי לזרוק מילה או שתיים על האופי של היצורים, לא רק על המראה החיצוני שלהם. קנקו לא רק "טובים בהתגנבות ונראים כמו עורב", הם גם נבלים מלוכלכים שפועלים בכנופיות בעולם התחתון. הדוארגרים הם סכנה של ממש לשוכני אפלת המעמקים, ועוד סוגדים לשטנים.

"החלק העיקרי שתופס מקום בספר הוא הוריאנטים"
שוב, האם זה נבדק? יש מולי את הספר אבל אני לא באמת אטרח עכשיו לבדוק; עם זאת, אני בספק אם זה המצב. זאת נשמעת לי כמו הצהרה שלא נבדקה.
הבעיה הכי גדולה היא, שלא הבהרת מהו "וריאנט" בעיניך. סוג חדש של עכביש זה וריאנט של עכביש? עבורי, ממש לא. סוג חדש של אורק זה וריאנט של אורק, כן, כי שום דבר לא באמת שונה בינו לבין אורקים אחרים, מלבד כמה יכולות. אבל שני עכבישים שונים הינם יצורים שונים לגמרי, אפילו ששניהם עכבישים. כך גם עם דרקונים (מבחינתי, כל דרקון הוא יצור נפרד. עם זאת, לכל דרקון יש 4 וריאנטים - אחד לכל קבוצת גיל.).
חשוב שתבהיר מהו המונח הזה בו אתה משתמש, מאחר ובמקומות מסוימים אתה משתמש בו ככה, ובמקומות אחרים משתמש בו אחרת. זה לא מספק לי מידע מועיל, כקורא.

"ואפילו נולים, שהפכו להרבה יותר פראיים"
כדאי להביא כאן דוגמא לסוג חדש של נול, להראות *באיזה אופן* הוא יותר פראי, אולי גם לתאר בקצרה את הכוחות המסוכנים שלו.

"הייתי מעדיף לראות קצת פחות ענקים"
סוגים חדשים של ענקים לא מקבילים לסוגים חדשים של נולים או שדים. כל סוג של ענק תופס מקום אחר באקולוגיה, ביחסי הכוחות, ובמערכה.

"הידרת התער, העשויה ברזל"
למעשה, היא לא באמת עשויה מברזל. לא רשום בתיאור שלה שום דבר כזה.

הידרת תוהו "רק גורמת נזק"? קרא אותה שוב. היא גורמת סוגי השפעות שונות ומציקות, משפריצה נזק מסוגי אנרגיה שונים (מה שמקשה על היכולת להתמודד מולה) ומקבלת ראשים חדשים באופן אקראי, מה שהופך את הקרב מולה לבלתי צפוי.

נקודות חיוביות:
פסקת התחלה טובה, בסך הכל. נותנת בסיס ראשוני לכתבה, ומעודדת להמשיך לקרוא.

חלוקה לסעיפים, חלק ראשון ושני - לא כמו שאני הייתי עושה את זה, אבל לגיטימי. משרת את המטרה, לעזור לקורא להבין את התוכן, לעשות סדר בכתבה.

תיאור הידרת מארת הגיבורים - דוגמא מצוינת, כתובה באופן שמבהיר את הקטלניות, עם כל הגורמים הרלוונטיים.

פסקת הסיום טובה גם כן. ההצהרות קצת חסרות גיבוי - "לא מאוזן ומשעמם", הייתי מסכים איתך בקלות לו היית נותן דוגמאות לפני כן.

ביקורת טובה למדי, מסכים שלא ברמה הרגילה של סקירות בפונדק, אבל אכן התחלה טובה מאוד.

אין לי מה להוסיף לך ביקורת על הדברים שננסק כתב, ואמשיך לחזק את ידך והסקירה אכן מעניינת ואשמח לראות עוד סקירות ממך בעתיד.

אני אגב עשיתי שימוש כבר בהידרת שוחטת הגיבורים, והיא נהדרת, הו, כמה שהיא נהדרת. :twisted:

מה שלי חסר זו השוואה למגדירי מפלצות אחרים. נכון, זה לא נושא הסקירה, אבל יש כ"כ הרבה מגדירי מפלצות שם בחוץ (טוב, הרבה הרבה פחות מאשר ב 3.5, אבל עדיין) שאם קונים אחד, אז צריך לבחור מתוך:
מגד"מ 1/ 2 / 3
מתוך האפלה
Dark Sun Creature Catalog
Monster Vault, יש שניים

אז זה שבעה מגדירי מפלצות שונים,שאמנם יש חפיפה בין מגד"מ 1 לבין Monster Vault הראשון (שבעיניי MV עדיף), אבל הייתי שמח לראות איזשהיא התייחסות / השוואה בניהם. מגד"מ 2 (וגם לא 1 או 3) לא נמצאים בטופ 3 שלי (Monster Vault 1, מתוך האפלה, DSCS).
כמובן אפשר גם לבחור לפי הדירוג בפונדק (שיש סקירות ל-4 מתוך ה-7), אבל הן נכתבו על-ידי אנשים שונים.

אז, ננסק, אני רואה שעברת לכתוב סקירות על סקירות על ספרי מ"ת :D

מוסיף את דעתי לזו של ננסק: הסקירה סובלת ממספר אי דיוקים, ובעיקר צריכה להיות מעט מפורטת יותר.

העברתי כמות בלתי מובטלת של שנים בכתיבת, עריכת והבנת ביקורות, וכשאני רואה ביקורת שכתובה באופן לקוי, אני מקבל טוויץ' עצבני כזה בעין ומתחיל לתקן בראש את כל מה שמפריע לי. אז במקום להשאיר בראש, כתבתי חלק מהדברים, בתקווה שהכותב יוכל להעזר בהם בביקורת הבאה. כדי שיהיה פחות טוויץ'.

האם מישהו במקרה רוצה למכור את מגדיר המפלצות 2?
אני מחפשת לילד בן 10 שזו מתנה יום ההולדת שחולם עליה....
תודה

גל נוטס אמר/ה:
האם מישהו במקרה רוצה למכור את מגדיר המפלצות 2?
אני מחפשת לילד בן 10 שזו מתנה יום ההולדת שחולם עליה....
תודה

אהלן גל, אני חושב שתוכלי למצוא את הספר בחנות פריק בתל אביב או בממלכה בהוד השרון, אבל אני ממליץ לך לשאול אותם בפייסבוק אם יש להם אותו.

חזרה