• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 4 תבנית חדשה למפלצת: מתחדש דם

אני רואה שאת החפצים שלי לא קוראים, ניסיתי לכתוב משהו אחר.
לאור בקשות, הפעם העתקתי לפורום בנוסף לצירוף בקובץ. אם יש לכם זמן וכוח - מומלץ לקרוא מהקובץ, הרבה יותר נוח וכיף לקרוא עם עיצוב בצבעים.
אשמח להערותיכם!

תבנית חדשה למפלצת מו"ד 4: מתחדש דם

דרישות קדם: חסר התחדשות קודמת, מפלצת רגילה.

מתחדש דם תפקיד עילית (מנהיג)
(אל מת) נק"נ עילית
עמידות 5 מוות גבורה, 10 מוות מופת, 15 מוות אגדה
רגישות 10 קורן
זריקות הצלה +2
נקודות פעולה 1
נקודות פגיעה כמו המפלצת המקורית
התחדשות 15 גבורה, 25 מופת, 35 אגדה. אם מתחדש הדם סופג נזק קורן ההתחדשות שלו לא פעולת עד תחילת תורו הבא.
כוחות
עמידות המתים – הילה 5
השפעה: בני ברית ממוצא הצל או בעלי מילת המפתח אל מת בהילה אשר מופחתים ל0 נקודות פגיעה נשארים בחיים עד לסוף תורם. אם עדיין יש להם 0 נק"פ אז, הם מתים. הילה זו משפיעה גם על חפ"שים.
הילת מוות (מוות) – הילה 4
בני ברית שמבצעים התקפות כנגד מטרה בהילה, יכולים להוסיף 2 לפי תקופה נזק מוות להתקפותיהם. בנוסף, בני ברית אל מתים מדממים המתחילים את תורם בהילה משיבים 3 נק"פ לפי תקופה.
שאיבת חיים (תגובה מיידית, כאשר בן ברית בטווח 5 משבצות ממנו פוגע בהתקפת קפא"פ; היתקלות)*מוות, ריפוי
בן הברית מוסיף להתקפתו 5 לפי תקופה נזק מוות, וכל בני הברית האל מתים שאינם חפ"שים בטווח 5 משבצות ממטרת ההתקפה משיבים 10 נק"פ לפי תקופה.
פרץ התחדשות (חופשית, כאשר מדמם ופוגע בהתקפה; היתקלות) *מוות, ריפוי
ההתקפה גורמת נזק מוות נוסף השווה לערך ההתחדשות של מתחדש הדם, ומתחדש הדם משיב נק"פ בכמות השווה לנזק הכולל שגרם בהתקפה זו.

קבצים מצורפים

• תבנית למפלצת - מתחדש דם.pdf
    105 KB · צפיות: 2
עריכה אחרונה:
אתה צריך לכל הפחות הקדמה שתציג את הרעיון הבסיסי מאחורי המפלצת. אי אפשר להבין כלום מהנתונים.
פלאף בלעז?
הרעיון כרגע הוא לכתוב קראנץ' ולא פלאף, פלאף אפשר לשים בעצמך (ואגב אני לא מאמין גדול של פלאף בספרי חוקים באופן כללי).
מבחינתי הפאלף של התבנית (מעבר לזה שרציתי לכתוב משהו) זה שמדובר ביצור אל מת אכזרי המתחדש בכל תור, ומעניק התחדשות פחותה לאל מתים בני בריתו בטווח מסוים. הוא קשה יחסית להבסה, במיוחד עם משרתים פחותים ממנו שנהנים מהשפעת ההילה שלו. הוא גם יכול, אחת לזמן מסוים, להוסיף כוח להתקפתו ולתעל את הנזק שנגרם לאויבו כריפוי לעצמו.

ברגע שזה בפורום הרבה יותר נוח לקרוא
אחלה פלאף, קראנץ' קצת בעייתי
לא התעמקתי באיזון אבל יש לי כמה הערות טכניות
א. הגנות - כבר לא מעלים אותן למפלצות עלית.
ב. התחדשות - גבוהה מדי. יצרת כאן מפלצת עם המון נק"פ שלא עושה הרבה נזק. הייתי מקטין את ההתחדשות ל5
ג. התחדשות - עדיף לומר שאם הוא סופג נזק קורן ההתחדשות לא עובדת עד סוף תורו הבא, פחות מסובך. להוסיף קורן לרגישויות עם תיאור.
ד. הילת התחדשות - התחדשות של כלום נק"פ סתם מכניסה לשה"ם מלא חשבון לקרב ולדעתי אפשר לוותר עליה או להגדיל אותה. (עדיף לוותר ולתת יכולת ריפוי חד פעמית)
ה. פרץ התחדשות - כדאי להפוך לפעולה חופשית ולתת לו לרענן אותה כשמדמם.
ו. אם אתה רוצה אתה יכול להכפיל את העמידות למוות, אבל זה אופציונלי בלבד.
ז. תוסיף לו יכולות נזק.

מבחינה מהותית יש לי בעיה עם היצור - קרבות במו"ד 4 ארוכים יתר על המידה גם ככה. יצור כזה מורח את הקרב בלי להוסיף הרבה אפקט מעניין.
אם הייתי יוצר מחדש את מתחדש הדם הייתי נותן לו יכולות אחרות
נק"פ רגיל והתחדשות מפחידה (נניח 15 לפי תקופה) שדורשת לחסל אותו בריכוז אש. זה יוצר לנו בעיה - משתלם לחסל אותו בסוף ככה ולא לגעת בו עד שכל האחרים מתים, לכן הייתי נותן לשחקנים תמריץ לחסל אותו מוקדם - נזק גבוה או התחזקות ככל שהזמן עובר.
התחזקויות מתאימות ככל שהזמן עובר: או יכולת לצבור נק"פ זמניות, או שככל שעובר הזמן (או כשבני ברית שלו מתים) מתחדש הדם נהיה יצור חזק יותר - מקבל עוד נזק להתקפות, עוד הגנות, עוד נק"פ, תוספים... אני מעדיף פשוט לתת למתחדש הדם נזק גבוה יותר מהרגיל.
ובמקרה כזה הייתי נותן לו גם יכולת לרפא יצורים, מה שמתמרץ עוד יותר לפגוע בו ראשון.

אם המטרה הייתה לכתוב מפלצת בוס, אני חושב שכדאי שתוסיף למתחדש הדם יכולות נוספות כלומר איפה הוא בדיוק מבטא את האכזריות שלו אם כל המהות שלו מתמקדת בהתחדשות ובריפוי של בני ברית. כרגע הוא נשמע כמו מפלצת שמשמשת כתומכת לחימה עבור מפלצת בוס.

א. הגנות - כבר לא מעלים אותן למפלצות עלית.
לא ידעתי, יש לי רק את המדריך 1 ושם בכל התבניות יש תוספי הגנות.
ב. התחדשות - גבוהה מדי. יצרת כאן מפלצת עם המון נק"פ שלא עושה הרבה נזק. הייתי מקטין את ההתחדשות ל5
חשבתי על זה אחרי הכתיבה, אני כנראה אעשה שיש לו רק 130% נק"פ מהמפלצת המקורית, ולא 200%. לגבי הטענה שהיא לא עושה הרבה נזק - יש לו את הכוח פרץ התחדשות שמוסיף נזק להתקפה אחת בהיתקלות, רוב התבניות (לפחות במדריך 1) לא מקבלות יותר מכוח או 2 שעושה נזק בהתקפות. מה דעתך על להוסיף תוסף +1 לגלגולי נזק כהשפעה בהילה שלו?
ג. התחדשות - עדיף לומר שאם הוא סופג נזק קורן ההתחדשות לא עובדת עד סוף תורו הבא, פחות מסובך.
נערך.
להוסיף קורן לרגישויות עם תיאור.
לא הבנתי.
ד. הילת התחדשות - התחדשות של כלום נק"פ סתם מכניסה לשה"ם מלא חשבון לקרב ולדעתי אפשר לוותר עליה או להגדיל אותה. (עדיף לוותר ולתת יכולת ריפוי חד פעמית)
הפואנטה זה שהוא מחזק את המפלצות האחרות, וזה לא התחדשות כלום (אם למשל יש לו בני ברית בדרגה 5 והוא גם באזור אותה הדרגה, הם מקבלים התחדשות 1 שיכול להיות מאוד משפיע, במיוחד אם מדובר בחיילים). יכולת ריפוי חד פעמית של כמה?
ה. פרץ התחדשות - כדאי להפוך לפעולה חופשית ולתת לו לרענן אותה כשמדמם.
הפעולה נערכה לחופשית, אבל היי, אם הכוח זמין רק כשמדמם איך הוא יכול להתרענן כשמדמם?
ז. תוסיף לו יכולות נזק.
של כמה נזק?
זה הבעיה בתבניות, הנק"פ משתנה מאוד בין דרגות אז אם אתה רוצה ליצור תבנית שמתאימה למגוון דרגות אתה צריך לוותר על יכולות נזק.
אם הייתי יוצר מחדש את מתחדש הדם הייתי נותן לו יכולות אחרות
נק"פ רגיל והתחדשות מפחידה (נניח 15 לפי תקופה) שדורשת לחסל אותו בריכוז אש. זה יוצר לנו בעיה - משתלם לחסל אותו בסוף ככה ולא לגעת בו עד שכל האחרים מתים, לכן הייתי נותן לשחקנים תמריץ לחסל אותו מוקדם - נזק גבוה או התחזקות ככל שהזמן עובר.
רעיון מעניין. אגב, אפשר לפתור את הבעיה גם בלי לתת נזק גבוה או התחזקות - הילה שמחזקת את כל האויבים האחרים, ו/או להפוך אותו למפלצת קפא"פ שאתה לא יכול להתעלם ממנה כי כל האחרים מתחבאים מאחוריה.

אני אנסה לערוך את המפלצת בהתאם לרעיון מחר.

חזרה