• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

תאורי מפלצות

לאחרונה שמתי לב שאני ממש אוהב להמציא תיאורים מרשימים (ואולי קצת מפחידים) של מפלצות מכל סוג. מוזמנים לכתוב פה את שם המפלצות שאתם רוצים לחשוף אותה יחד עם תיאור מעניין (כי תיאור טוב הוא אחד הדברים הכי חשובים בהתקלויות), ואם אני מכיר אותה* אני אכתוב תיאור שמתאים לה.

*רק קחו בחשבון שאני שה"מ בערך שנתיים אז אני לא מכיר כמות גדולה של מפלצות*

מצטער, אבל איני מכיר את החיה הזו. אפשר יותר בכיוון של מפלצות ואויבים
אולי תן תיאור של דינוזאור :) נניח טי-רקס או סטגוזאורוס, בעקבות הרפתקה שאני מתכנן להריץ :)

אתם עוברים את מסך הענפים, ולפתע רואים שבאמצע קרחת היער עומד יצור כביר: גופו ארוך, ירקרק ושמן, רגליו קצרות והוא מתנודד בכבדות, ועל גבו יש מין יריעות בשר בצורת מעוינים, חלקן אדומות-כהות ששוליהן מושחרים, וחלקן ירוקות עד מאוד. זנבו הארוך ועבה מתנודד מצד לצד, ובקצהו יש מספר דוקרני עצם משוננים. לפתע נראה כי הסטגוזאור מבחין בכם. הוא מפנה את ראשו לעברכם, מצמצם את עיניו הקטנות באיום, בוטש ברגליו, ומסתער עליכם בזעם.

זה תיאור לסצנה בה הדמויות חוקרות יער עתיק ומסתורי, ולפתע פוגשות בסטוגזאור אכזר ורעב

יפה מאד! פרגרין השני פרגרין השני, תאור חי ומכניס לאווירה, אני אגנוב אותו ברשותך :)
מכיר את האתר dScryb? זה אתר מלא בתאורים מגניבים למשחקי תפקידים, הבעיה שהם דורשים מנוי או משהו כזה.

כשאתם פורצים למעבדה אתם רואים מדפי שיקויים מכל עבר ועליהם בקבוקים מכל הגדלים שמלאים בכל מיני מרקחות מעלות עשן בצבעים בוהקים ומשתנים. באמצע החדר עומדת קבוצה של זומבים (אני לא אכתוב פה את התיאור של הזומבים כי אני לא רוצה שההודעה תהיה ארוכה מדי) שמאחוריהם עומד מנהיגם: איש גבוה לבוש בברדס שחור המשתלשל אל מעבר לרגליו. בין קפלי הברדס אפשר לראות נצנוץ של שריון מוות, ובידיו הלבנות והגרומות יש שני חפצים שלא הייתם רוצים לראות אצלו: ספר לחשי אופל, שדפיו כבר מזמן הצהיבו והתפוררו מעט, ומטה עשוי עצמות אדם משולבות זו בזו בקסמי חיזוק, שבראשו תקועה גולגולת שעיניה ופיה זוהרים באור אדום-כתמתם המשרה פחד. מטה העלאה באוב. הברדס מכסה חלק ניכר מפניו של האיש, אך ממה שאינו בצל, אפשר לראות פנים חיוורים וזועמים, עצמות לחיים ארוכות, ועיניים שיוקדות בשנאה שחורה. האיש פונה אל הזומבים בשפה מוזרה, גרונית, ולמרבה פליאתכם הם מצייתים לו ומתקדמים לעברכם בגרירת רגליים. לזוועתכם אתם מבינים שנתקלתם באיש שלמד את אחד המקצועות המסוכנים והאפלים שבמישור הזה: אתם עומדים מול נקרומנסר.

אני מצטער אם זה לא מדויק, אבל רק עכשיו שמעתי על השם הזה, והיה לי מעט מאוד מידע. אז הייתי צריך לדמיין איך נקרומנסר נראה

טיפ קטן: התערבות מנחה ברגשות ומחשבות של דמויות היא דבר שלא עושים בד״כ - תיאור רגעי של מקום או יצור או סיטואציה הם בעיני חריג לכלל הזה.
לכן כשאתה מתאר לראשונה יצור אל תחשוש להשתמש בכל החושים, לא רק ״מה אתם רואים״, ואל תחשוש להשתמש ברגשות ותחושות (נסה להימנע מרגשות שיגרמו לשחקנים להבין שהם צריכים לשחק בצורה מסוימת - ״אתה מפחד״, ״אתה מרגיש אליו אמפתיה״ וכד׳).

אתה רוצה נקרומנסר רב עוצמה?
״ריח ריקבון עז ומחליא ממלא את אפכם… עד כה שמעתם בחוץ את רחשי העצים הנעים ברוח, את הקולות המוזרים המלחשים במסדרונות - כאן הכל שקט בצורה מוזרה, לא טבעית, וההרגשה היא כאילו השקט מוצק מוחשי ומעיק.
גופות רקובות עומדות בחלל החדר, חלקן מביטות לאוויר בלי לראות דבר, חלקן מעוותות, חסרות גפיים או מרוטשות.
רק יצור אחד עומד במרכז ומישיר אליכם מבט. נראה כאילו האור עצמו נמנע מלגעת באותו יצור, והעיניים הבוהקות שמבצבצות מתחת לברדסו מעבירות בכם צמרמורת…״

וואו. ואני חשבתי שאני טוב בזה...
אתה באמת טוב בזה. יש פשוט אנשים יותר טובים... זה משתפר עם הזמן והניסיון. בכל דבר יש אנשים שיותר טובים ממך, גם אם אתה ממש טוב; אפילו אלוף העולם הוא רק תואר זמני, עד לאליפות הבאה...

אני לא ממש טוב בתאורי מפלצות, אז אני אכתוב משהו ואשמח שתביעו דעה:
בסוף המסדרון הארוך של הארמון, דלת אחת, שונה מהאחרות. היא שחורה, אטומה לגמרי. אין לה ידית וסימני שריטות עצומים בגודלם מתמשכים על הדלת (המנחה שם סאונדים מפחידים של לחישות) כשאתם מתקרבים אל הדלת, היא נפתחת בחריקה צורמת (סאונד מתאים) וקור עז, שיצמרר אפילו את האמיץ שבלוחמים, דולף מתוכה (המנחה מגביר את הלחישות או מעלה אותן רמה, תלוי באפליקציה). אתם נכנסים אל חדר רחב, יותר רחב מכל חדר אחר בארמון. יותר מחדרי האורחים, יותר מחדרו של המלך, אפילו יותר מחדר הכס הרחב, שנועד לארח משלחות שלמות. שכבת ערפל קלה שוררת בכול. הוא מתחיל להסתחרר על עורכם, בעננים קטנים שמצמררים אתכם. המקום הוא מעבדה ענקית, המלא בשיקויים, רקיחות, יצורים בכלובים, יצורים בקברים ויותר מכול: גופות. גופות של בני אדם, שמשתלשלות מהתיקרה, ממוסמרות לקירות וזרוקות על הריצפה. במרכז החדר, עומדת דמות שחורת גלימות, שנראה שממנה מזדחל הקור. אפילו עכשיו, הקור מסתובב סביבכם, מנסה לייאש אתכם. הוא מרים את ראשו וחושף את עיניו (המנחה מעלה את הסאונד בעוד רמה). העיניים שלו הן שני עיגולים זוהרים של מוות. הוא עומד שם לכמה רגעים, ואז שואל בקול מצמרר: "אז הגעתם. זה לקח הרבה פחות זמן משציפיתי" ולפני שמישהו ממכם מספיק להגיב, הוא מרים מה שנראה כמו תלתן שחור... ומוחץ אותו בידו. קולות אנקה וגניחות סובבים אתכם... כשהגופות מתעוררות לחיים. (המנחה מעביר ל Battle music)
מה אתם עושים?

אשמח לשמוע את דעתכם, וכן, עשיתי שימוש גם בסאונדים.

אני לא ממש טוב בתאורי מפלצות, אז אני אכתוב משהו ואשמח שתביעו דעה:
בסוף המסדרון הארוך של הארמון, דלת אחת, שונה מהאחרות. היא שחורה, אטומה לגמרי. אין לה ידית וסימני שריטות עצומים בגודלם מתמשכים על הדלת (המנחה שם סאונדים מפחידים של לחישות) כשאתם מתקרבים אל הדלת, היא נפתחת בחריקה צורמת (סאונד מתאים) וקור עז, שיצמרר אפילו את האמיץ שבלוחמים, דולף מתוכה (המנחה מגביר את הלחישות או מעלה אותן רמה, תלוי באפליקציה). אתם נכנסים אל חדר רחב, יותר רחב מכל חדר אחר בארמון. יותר מחדרי האורחים, יותר מחדרו של המלך, אפילו יותר מחדר הכס הרחב, שנועד לארח משלחות שלמות. שכבת ערפל קלה שוררת בכול. הוא מתחיל להסתחרר על עורכם, בעננים קטנים שמצמררים אתכם. המקום הוא מעבדה ענקית, המלא בשיקויים, רקיחות, יצורים בכלובים, יצורים בקברים ויותר מכול: גופות. גופות של בני אדם, שמשתלשלות מהתיקרה, ממוסמרות לקירות וזרוקות על הריצפה. במרכז החדר, עומדת דמות שחורת גלימות, שנראה שממנה מזדחל הקור. אפילו עכשיו, הקור מסתובב סביבכם, מנסה לייאש אתכם. הוא מרים את ראשו וחושף את עיניו (המנחה מעלה את הסאונד בעוד רמה). העיניים שלו הן שני עיגולים זוהרים של מוות. הוא עומד שם לכמה רגעים, ואז שואל בקול מצמרר: "אז הגעתם. זה לקח הרבה פחות זמן משציפיתי" ולפני שמישהו ממכם מספיק להגיב, הוא מרים מה שנראה כמו תלתן שחור... ומוחץ אותו בידו. קולות אנקה וגניחות סובבים אתכם... כשהגופות מתעוררות לחיים. (המנחה מעביר ל Battle music)
מה אתם עושים?

אשמח לשמוע את דעתכם, וכן, עשיתי שימוש גם בסאונדים.
תיאור מעולה!

וואו זה נראה מדהים! מה המקור שלה? או שזו סתם תמונה שדורשת כתיבת סטטים?
דורש סטטים בהשראת על כתפי גמדים

יש לכם שם טוב לנקרומנסר

תלוי איזה גזע הוא?

יש לכם שם טוב לנקרומנסר

תלוי איזה גזע הוא?

חזרה