• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות

שר הטבעות, לא נס לחו

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
במהלך חג הסוכות, צפיתי עם הילדים בשני הסרטים הראשונים בטרילוגיית שר הטבעות (לא, אני לא הולך לצפות איתם בהוביט בכל מקרה) - ומה אגיד ומה אומר, זה היה הרבה יותר כיף ממה שחשבתי.
אין ספק שטולקין הוא אחד מחרשי העולמות הטובים ביותר מבין סופרי הפנטזיה ושפיטר ג'קסון וצוות השחקנים עשה עבודה מופלאה עם הסרטים של שר הטבעות.
בהתחלה הילדים קצת נרתעו מלראות את הסרטים - בסך הכל יש שם הרבה אלימות ודם יחסית, זה בעיקר שחקנים ולא משהו מצויר או מופלא, וזה די אפל לעתים עם סצנות שעלולות להפחיד. לשמחתי, די מהר הם נשאבו פנימה והתחילו להתעניין בדמויות ובעולם.
גם אני מודה שלצפות בסרטים מחדש עורר בי גם את הסקרנות לקרוא שוב על העולמות ועל הדמויות שבו.
בסופו של דבר, זה הזכיר לי כמה שר הטבעות זו יצירת מופת - ואני שמח ממש שגם הילדים אוהבים.

דיוגנס

פונדקאי פעיל
מסכים עם כל מילה. יאמר לזכות היוצרים שאף שכמעט ואין סרטים שמשתווים לספר - הסרט שר הטבעות קרוב לכך. אם כי סרט מלא של שר הטבעות, יחד עם כל המורכבות והסביבה של טולקין חייב להיות באורך של לפחות 10 שעות לכל ספר...

העוג הברברי

פונדקאי ותיק
בצבא של ויני
אני מעדיף את הסרטים בהרבה על הספרים. מאוד לא אוהב את הכתיבה של טולקין בספרי שר הטבעות ובעוד שלקרוא את הספרים לא זכורה לי כחוויה מזהירה, הסרטים נהדרים עד היום ואני תמיד נהנה לראות אותם. אני אגיד בפה מלא, העולם של שר הטבעות הוא לא עולם בסגנון שלי, וזה עולם שאני פחות נלהב להכיר או לשחק בו. אבל הסרטים נתנו לי חוויה מדהימה שבהחלט גם העבירה לי את התחושה של העולם ואני שמח לחזור עליה, בניגוד לספרים שאני לא הולך לקרוא מחדש.

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
לזכרוני יש רק סרט מצויר אחד, והוא... מתאים לשנות השמונים בהיעדר תיאור יותר מחמיא.
אני מודה שאני מעט חושש לקרוא את הספרים, אני זוכר אותם מאוד לדברים, אבל לפני מספר חודשים ניסיתי לקרוא את ילדיו של הורין וזו הייתה חוויה מעט טרחנית. אם כי לזכרוני שר הטבעות כתוב הרבה יותר טוב.

Redcloak

פונדקאי ותיק
מעניין, דווקא הקריאה של ילדי הורין זכורה לי יותר לטובה מאשר זו של שר הטבעות - עכשיו אני תוהה אם זה נובע נטו מהעובדה שאת ילדי הורין קראתי בגיל קצת יותר מתאים...

עריכה אחרונה:

kosem10

פונדקאי ותיק
זה אחד מהסרטים הנדירים, אולי אפילו היחיד, שפשוט השתעממתי כל כך שהייתי בטלפון רוב הסרט. זה למרות שראיתי את הסרט עם חברים, מה שבדרך כלל עוזר גם בסרטים די משעממים. אני מדבר על הסרט הראשון, לא המשכתי לסרטים הבאים.🤷‍♂️

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
לזכרוני יש רק סרט מצויר אחד, והוא... מתאים לשנות השמונים בהיעדר תיאור יותר מחמיא

היה את הסרט של ראלף באקשי שהיה פשוט מכוער ויזואלית - אנימציה דוחה, צבעים כהים ואיורים מגעילים.
הסרט הזה עוצר אחרי הקרב בנקרת הלם, שהוא סצנת לחימה לא ברורה ולא מעניינת של חבורת דמויות חשוכות מתגוללות על המסך כשמידי פעם רוכב שם מישהו בחצאית וצועק "גנגלף! גנגלף!"

אבל היה צריך לסיים את העלילה, לא?

אז גייסו את החבר'ה שעשו את הגרסה המצויירת של ההוביט, ואז עשו את "שיבת המלך" - סרט שמסיים את הסאגה, עם אנימציה מכוערת אבל פחות דוחה משל באקשי ועם כמה שירים לא רעים בכלל, למשל:

מרתוס

פונדקאי ותיק
בצבא של ויני
בתיכון (וכמה שנים לאחר מכן) היה לנו מנהג בחבורה לראות את טרילוגית הסרטים (גרסה מורחבת) בלילה אחד לפחות פעם בשנה.
מבחינתי הם נמצאים בראש רשימת סרטי הפנטזיה, ובמיקום לא רע ברשימת הסרטים הכללית.

Top Bottom