• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

'שריון האבדון המותך' של פיות האבק ותיקונים בחוקים של כשרונות אגדיים

ישנם שריונות מפורסמים רבים במלסטרה, אבל אחד האדירים ומטילי האימה ביניהם הוא שריון 'האבדון המותך', או 'נושא הלהבה האפלה', שחושל מעל מגמה חיה בסדנים העמוקים ביותר מתחת להרים של פיות האבק: זו מערכת (סט) שריון בן שישה חלקים, שחושלה עבור כוהניה מטילי האימה של אלת המלחמה ראהל. כל אחד מהחלקים צופן כוחות אדירים, אולם מי שישיג חמישה מהם, לפחות, יוכל לזכות באחד המפורסמים בכוחותיה של 'מלחמה' (כפי שמאמיניה נוהגים לכנותה בקיצור), ולהפוך את כלי הנשק שלו לזמן-מה לשוט מזרה אימים שעשוי מאש חיה.

העדכון החדש במלסטרה מוסיף לערך על שריונות מפורסמים את הנתונים המלאים (ליצירה ולשימוש) של סט השריון המבעית של ראהל. מלבד זאת, הערכים על כשרונות אגדיים של מקצועות הלוחם, הסייף, הסייר, הגנב, הפלדין והפארזורג עברו 'מתיחת פנים' ותיקונים קטנים במסגרת העבודה על החוברת למתקדם – וכולם עלו לאתר.

1694096808432.png

התמונה נוצרה על-ידי באמצעות תוכנת מידג'רני.

* * *

לינק לערך שריונות מיוחדים (שריון האבדון המותך נמצא בתחתית הדף)

לינק לאינדקס של כשרונות אגדיים לכל המקצועות

עולם המערכה מלסטרה

נראה מגניב ביותר.
מה הדירוג של השריון (מבחינת דירוג של חפצי קסם)? 5?
האם פיות אבק מקבלות בונוסים נוספים מהלבישה?
האם קוסמים יכולים ללבוש חלקים מהשריון (חשבתי בעיקר על הקסדה) כדי לחזק את הלחשים שלהם, שלא במסגרת שריון 'מלא'?
האם נזק אש וצל משמעו שעמידות לאחד הסוגים לא משפיעה, אלא רק עמידות לשניהם, או להפך - שעמידות מכל סוג משפיעה?

תודה :)
הגרסאות הפשוטות של השריון שאפשר ליצור הן שילוב בין דרגה 2 לחפצים הקטנים יותר ל-3 לחפצים החשובים יותר כמו שריון הגוף והמגן - וגם אלו כבר עולות הון תועפות וקשות להכנה. יכול להיות שיש כמה גרסאות חזקות יותר שחלק מהחפצים שלהן מגיעים לדרגה 4.

קוסמים לא יכולים ללבוש שריון מתכת, ולכן לא יכולים לעטות אף אחד מחלקי השריון.

פיות אבק כגזע כנראה לא. אולי הכוהנים של ראהל כן, אבל לא ברור באורח סופי.

לגבי נזק אש וצל, אני אבדוק.

אוקי - כאשר אני כותב עמידות לאש וצל, אז העמידות היא לשני הסוגים.

אם הנזק הוא אש וצל ביחד, יש צורך בעמידות לשניהם או בעמידות כפולה לאחד מהם כדי להנות מעמידות.

קוסמים לא יכולים ללבוש שריון מתכת, ולכן לא יכולים לעטות אף אחד מחלקי השריון.
גם כלא-שריון? כלומר, קוסם לא יכול ללבוש את הקסדה כ'כובע' כדי ליהנות מהבונוסים ללחשים שהיא מעניקה? כי אין הרבה מקצועות שחקן שגם מטילים לחשי אש (ובטח שלא צל) וגם יכולים ללבוש שריון מתכת. אולי הפלדין? האמת שאני לא זוכר אם הוא יכול.
פיות אבק כגזע כנראה לא. אולי הכוהנים של ראהל כן, אבל לא ברור באורח סופי.
זה מעורר בי שאלה מעניינת אחרת - האם עוגים ו/או גורג יכולים ללבוש שריון כזה, בהתחשב במידות הגופניות השונות שלהם מדמויי אדם אחרים?
אוקי - כאשר אני כותב עמידות לאש וצל, אז העמידות היא לשני הסוגים.

אם הנזק הוא אש וצל ביחד, יש צורך בעמידות לשניהם או בעמידות כפולה לאחד מהם כדי להנות מעמידות.
מציע לכתוב את זה בערך על עמידות, כשיעודכן בעתיד.
הגרסאות הפשוטות של השריון שאפשר ליצור הן שילוב בין דרגה 2 לחפצים הקטנים יותר ל-3 לחפצים החשובים יותר כמו שריון הגוף והמגן - וגם אלו כבר עולות הון תועפות וקשות להכנה. יכול להיות שיש כמה גרסאות חזקות יותר שחלק מהחפצים שלהן מגיעים לדרגה 4.
האם אפשרי / סביר שדמות שהיא לא פיית אבק תשיג את ה'מתכון' לשריון? האם לאזור שבו מתרחשת המערכה יש השפעה על הסיכוי?

אין דבר כזה 'לא שריון'. קוסם פשוט לא יכול לשים עליו קסדת מתכת כבדה ולצפות להטיל לחשים כרגיל.

מי שבהחלט מטילים לחשי אש וצל אלו הכוהנים של ראהל, עבורם נועד השריון... דמויות אחרות יכולות להנות מבונוסים אחרים, ותמיד יכול להיות שכוהנים או מקצועות אחרים שישוחררו בעתיד יוכלו להשתמש בלחשי אש (פלדין לא יכול, נוקם בוער כן).

לצרכי משחק, אפשר להתאים כל שריון לכל דמות עם מעט עבודה והשקעת כסף. ברור שזה בעייתי, אבל אני לא כל-כך רוצה להתעסק עם זה באורח שיקשה מדי על דמויות של עוגים או גורג.

אגב, בכל מקרה אני עובד ומשפץ קצת את הבונוסים של הגזעים השונים (גם אלו של עוג השתנו קצת בחוברת למתקדם, אבל עוד לא פרסמתי את זה). כנראה שגם הראלקרילג יעברו קצת חשיבה מחדש, לאור העובדה שהבונוסים שלהם נכתבו לפני כמה שנים, כשהשיטה היתה במצב הרבה יותר התחלתי.

דמויות אחרות יכולות להנות מבונוסים אחרים, ותמיד יכול להיות שכוהנים או מקצועות אחרים שישוחררו בעתיד יוכלו להשתמש בלחשי אש (פלדין לא יכול, נוקם בוער כן).
נוקם בוער יכול ללבוש שריון מתכת? לזכרוני רק הפייטן מהאסכולה הלוחמת (לא זוכר כרגע את שמה, זה שמקבל את היכולת להילחם ולשיר במקביל) יכול.
לצרכי משחק, אפשר להתאים כל שריון לכל דמות עם מעט עבודה והשקעת כסף. ברור שזה בעייתי, אבל אני לא כל-כך רוצה להתעסק עם זה באורח שיקשה מדי על דמויות של עוגים או גורג.
החלטה הגיונית. אם כי אני מודה שאם הייתי מריץ לשחקן עם דמות של עוג הייתי מנסה למקד את הקמפיין באופן חלקי לפחות סביב העובדה שהדמות היא עוג, ואם זה באמת היה משמעותי, כנראה לא הייתי מתיר לו בכזו קלות 'לתקן' את השריון כדי להימנע מהתעסקות בנושא.
אגב, בכל מקרה אני עובד ומשפץ קצת את הבונוסים של הגזעים השונים (גם אלו של עוג השתנו קצת בחוברת למתקדם, אבל עוד לא פרסמתי את זה). כנראה שגם הראלקרילג יעברו קצת חשיבה מחדש, לאור העובדה שהבונוסים שלהם נכתבו לפני כמה שנים, כשהשיטה היתה במצב הרבה יותר התחלתי.
מעניין לקרוא אותם כשיעלו.

נוקם בוער הוא פלדין שהושחת, בוודאי שהוא יכול ללבוש שריון מתכת (אני לא מדבר על הכוכב הבוער).
אופס, טעיתי בדיוק בטעות שהזכרת בסוגריים. מזכיר לי שאני צריך לקרוא מחדש את הנוקם הבוער מתישהו, האמת שאני לא זוכר עליו כלום מלבד העובדה שהוא קיים, ולא מומלץ לדמויות שחקן.

שריון מדליק. שוב פיות האבק מראות את הקרבה הרוחנית שלהם לבאלרוג מ-'שר הטבעות'.

מאיפה בא הכינוי 'פיות אבק', כדרך אגב? הכוונה היא לחלק על הפיות. האם הפיות במלסטרה הן מיתוס או שהן אמורות להיות קיימות במציאות של העולם?

פיות אבק זה כינוי לעגני שאורגי הערפל הדביקו לראלקרילג. הם עצמם ממש לא מכנים את עצמם כך.
למושג 'פיות' יש הרבה מאד משמעויות, אבל הכוונה כאן היא לעם קסום ונשגב עם כוחות על-טבעיים - ואז כמובן מצמידים לו את ה"אבק".

חזרה