• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שליט מתחיל מחפש שליט מתחיל לצבירת נסיון ושיתוף רעיונות (גר בבאר שבע)

A fantasy heartbreaker is what you get when an enthusiastic amateur who has only ever played D&D tries to design an RPG. They unquestioningly copy D&D in most things, but add in a handful of original (or independently reinvented) mechanics and/or a very peculiar setting. It's seeing those nuggets of creativity buried in unsalvageable D&D-flavored shit that causes the heartbreak.

זה הפוסט המקורי שטבע את המונח:

heh...
well makes sense... this game is kinda like open source code if u want
ד"א the Nerubian the Nerubian הלינק הראשון ששלחת הזכיר לי מכניכות ממריו פארטי עם הקוביות נפץ =]
קונספט מעניין. אחלה לברוזרים או מתנקשים. תכלס מכניקה לא רעה בכללי אפילו לזריקת הצלה

עריכה אחרונה:
אה כן.. בדיוק דיברתי עם חברה לגבי קבוצה שנגעתי בה לאיזה חודש פה בב"ש ואז המשכתי בחיי כמה שנים.
כרגע הם בהפוגה בגלל הנגיף.
אז בנתיים שאין משחק אני אוסף מידע.

נ.ב:
you aint the boss of me man!
i can design one maze that'll ruin your life!
it has nothing on the maze with the minotaur from the greek bullshitology!!!!
you know nothing! nothing!!!!!!!
*whispers - and you never will....
buhahaha
*leaps out of existance

קבצים מצורפים

• IMG-20191031-WA0000.jpg
    IMG-20191031-WA0000.jpg
    8.3 KB · צפיות: 9
עריכה אחרונה:
לדוגמה כשאתה מדבר על "זריקות הצלה" - זו מוסכמה של מבוכים ודרקונים. היא בכלל לא קיימת בשיטות האחרות שקישרתי אליהן.
אבל היא קיימת.
בעולמות פראיים מגלגלים תכונה (למשל זריזות או שכל), בגורל יש הגנה, ובוואנור יש התגרות בגורל.

אבל דרג"ש למשל כלל לא קיים בוואנור, המפלצות לא מגלגלות כדי לפגוע בך; הן פוגעות בך כתוצאה ממהלכים שהשחקן בוחר לבצע. זה קונספט שונה לגמרי ממו"ד. (בעולמות פראיים וגורל אומנם אין דרג"ש כמו במו"ד אבל הקונספט שבו היריבים מגלגלים כדי לפגוע ישנו).

רגע מה...? כל הקיצורים הללו ג'יבריש. הספרים שלי באנגלית אין לי מושג מה אתה אומר שם -_-'
אבל הייתי בפארק ועיצבתי התחלה של מבוך והתחלתי לכתוב עלילת ממלכה.
so far so good, heartbroken me from the future... here i come!

חזרה