• הצטרפו לפורום הפונדק

  שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
  אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

  הרשמה / התחברות

שליטים ושדים שליטים ושדים: סיכום

ת'ור

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
קודם כל קצת היסטוריה, למי שלא מכיר: אתגרי הכתיבה בפורום התחילו ביוזמת גילת'אנס השקט, בפורום מדב"פ. הוא ניהל אתגרי כתיבת סיפורים במשך כשנתיים ו-52 אתגרים, ופחות או יותר קבע את הפורמט לאתגרים שבאו אחריו, שו"ש ודו"ן - אתגר חדש כל שבועיים, עם נושא מופשט ודוגמאות למה אפשר לעשות איתו.
לפני שלוש שנים ומשהו עלה הרעיון לעשות אתגר דומה למשחקי תפקידים, והתנדבתי לארגן אותם (השם, ד"א, היה רעיון של אולדמן - ההצעה שלי הייתה הרבה יותר משעממת). לשמחתנו, האתגרים הצליחו ובגדול - הרבה אנשים כתבו והגיבו, גם משתמשים פעילים וגם אלה שיותר נחבאים אל הכלים - והרבה דברים מעניינים ומגניבים נכתבו. לפעמים הם היו ארוכים ומושקעים, לפעמים רק פסקה או שתיים של רעיון מסקרן - אבל אני מאמין שבכל הגשה יש משהו שיכול לשמש אנשים במשחק הביתי שלהם.

אני חייב להודות, בחירת נושאים הייתה קשה עד הסוף. לאורך האתגרים עשיתי כמה ניסויים לראות מה יעבוד ומה לא. כמו הניסוי ב"הרפתקה משלושה אלמנטים" (שנכשל) או הנסיון לתת ביטוי מעורפל ולראות איך אנשים מפרשים אותו (שהצליח מספיק בשביל שאני אחזיר אותו כל אתגר חמישי, עד הסוף). אני אשמח לשמוע אילו נושאים אהבתם ואילו לא, ואילו עוררו השראה או לא - זו תעלומה בשבילי עד היום.
עוד שעשוע קטן שהתמדתי בו כמיטב יכולתי היה לשתול רפרנס ליצירה שאני אוהב בדוגמאות של כל אתגר (כמעט כל אתגר, היו כמה שפספסתי). הדוגמא האחרונה של שו"ש 1, למשל, היא רפרנס לחרב של גנרל ארמסטרונג מFMA.
תופעה מעניינת שהתחילה כבר באתגר הראשון הייתה של עולמות מערכה - כלומר משתמש שרוב או כל ההגשות שלו היו שייכות לאותו עולם, כל אחת מרחיבה על צד אחר. yds התחיל עם שוק הגנים שלו, ומשתמשים אחרים (כולל אני) הצטרפו עם עולמות משלהם.

בסה"כ פורסמו 389 הגשות לכלל האתגרים ע"י 47 משתמשים - כלומר קצת יותר מ-5 הגשות לאתגר, ויותר מ-8 הגשות למשתמש!
12 משתמשים כתבו מספר דו-ספרתי של הגשות, והם:
 • Nextorl (10 הגשות)
 • גנרל אסדת'! (12 הגשות)
 • Adran (13 הגשות)
 • Hell lord (14 הגשות)
 • liorgonen3 (15 הגשות)
 • The oldman (20 הגשות)
 • העוג הברברי (20 הגשות)
 • yds (32 הגשות)
 • המפקד האלמוני (37 הגשות)
 • TheKnightWhosaidKnit (41 הגשות)
 • הח׳אן הטטרי (42 הגשות)
 • ת'ור (50 הגשות)

אז איך הייתה חווית שו"ש שלכם? מה אהבתם ומה לא? כתבתם? הגבתם? מה ההגשות והנושאים האהובים עליכם? האם שו"ש עזר לכם? ושאלה שמעניינת אותי במיוחד - האם יצא לכם להשתמש בהגשות במשחק של ממש, ישירות או דרך השראה?

אישית ביליתי את רוב הזמן בחותם, עולם המערכה המוזר שלי, ופרסמתי רק שתי הגשות שלא היו קשורות אליו. אני לא מתחרט, כי אני אוהב את חותם וזה עזר לי לכתוב יותר משציפיתי או העזתי לדמיין שאני אכתוב. אני חושב שההגשות האהובות עליי הן https://www.pundak.co.il/forums/threads/38981, https://www.pundak.co.il/forums/threads/39131 ו-https://www.pundak.co.il/forums/threads/39078, למרות שיש עוד הרבה שאני מרוצה מהן.
וזהו בשבילי, ביותר ממובן אחד. אני לא מתחרט על ההחלטה לנהל את שו"ש אפילו לרגע, אבל אני שמח להשאיר את האחריות הזו מאחורי. האתגרים ייקחו הפסקה של כמה חודשים, אבל אנחנו מקווים שהם יחזרו בקיץ עם מנהל חדש, טובים ומהנים מאי פעם.
תודה לאולדמן על היוזמה והתמיכה, תודה לגילת'אנס על הרעיון והעזרה, ותודה לכם על חוויה נהדרת. וכמו תמיד - תגובות, הארות וכבשים מכל הגדלים יתקבלו בברכה.
 

הח׳אן הטטרי

פונדקאי ותיק
קודם כל, תודה רבה לך על כך שניהלת את שליטים ושדים כל כך הרבה זמן. האתגרים היו מעיין של יצירתיות והגשות מעניינות, ואחד הדברים שמאוד תפס את עיני כשהצטרפתי לפורום - ונראה שאם יש לי את המספר השני הגדול ביותר של הגשות, אפשר לראות שהמשכתי לכתוב אליהן גם הרבה אחרי.
ת'ור אמר/ה:
אז איך הייתה חווית שו"ש שלכם? מה אהבתם ומה לא? כתבתם? הגבתם? מה ההגשות והנושאים האהובים עליכם? האם שו"ש עזר לכם? ושאלה שמעניינת אותי במיוחד - האם יצא לכם להשתמש בהגשות במשחק של ממש, ישירות או דרך השראה?
אני השתדלתי להגיב, למרות שבדרך כלל לא היה לי יותר מדי מה לומר - אני מניח שגם תגובת ''אהבתי'' היא דבר בסדר. כתבתי הרבה מאוד (42 הגשות, הישג יפה למישהו שבפורום בסך הכל שנתיים וקצת בפורום), ואת רובן אני אוהב. הטובות ביותר לדעתי:
https://www.pundak.co.il/forums/threads/41027 https://www.pundak.co.il/forums/threads/40121 https://www.pundak.co.il/forums/threads/40433 https://www.pundak.co.il/forums/threads/40639אני מאוד אשמח אם שו''ש יחודש, למרות שאני לא מתחייב להוביל אותו - יש לי ניסיון לא משהו בהובלת אתגרים... שו''ש אכן עזר לי, בעיקר בהמצאת דב''שים וקווי הרפתקה, וגם בפיתוח כללי של היצירתיות, ומאוד נהנתי מהאתגרים. לא ממש יצא לי להשתמש בהגשות במשחקים שאני מנחה, אבל זה יבוא.
אני הולך להשקיע הפעם - כבשה ורודה מפוקסלת וענקית!
כבשה ורודה מפוקסלת.png
 

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
אמנם לאחרונה אני פחות פעיל בכתיבה לאתגרים של שליטים ושדים, זה בהחלט היה תענוג גדול בשבילי - גם הכתיבה שנתנה לי הזדמנות להיות יצירתי ולדמיין דברים שלא קשורים למשחק הביתי שלי. אבל מעבר לכך, גם לקרוא את כל ההגשות המגניבות שקראתי כאן, בעיקר את אלו שהשקיעו ברקע עשיר והתחברו לעולם מערכה.
תודה!
 

Adran

פונדקאי ותיק
אתגרי הכתיבה הם יוזמה מבורכת, כמו גם כל הגשה אליהם. שו"ש דחף אותי לחשוב ולכתוב תוכן נוסף. לפעמים לא הייתי מרוצה מהתוצאה, פעמים אחרות ההגשה הסבה סיפוק והנאה עצומים. כפי שהקפדת להזכיר ת׳ור, מה שמשנה הוא שכותבים, לא מה כותבים. אני רק מצטער שלא דחפתי את עצמי לכתוב יותר.

תודה רבה על ההשקעה המדהימה בניהול האתגרים. כמובן, תודה גם לכל מי שהשתתפו בהם.
 

המגדל הבודד

פונדקאי ותיק
אני מאוד נהניתי לכתוב לאתגרים, יאני חושב שלאט לאט גם השתפרתי. רק חבל לי שלא כתבתי כמעט כלום בזמן האחרון.
אולי בעתיד אני אנסה לאתגר את עצמי ולכתוב לכל האתגרים שהיו.

נהניתי מאוד לקרוא דברים רבים שנכתבו באתגרים-שוק הגנים, חותם וחומרים נוספים.
וכל זה הודות לת'ור ולמנהלי אתגרי הכתיבה, שבלעדיהם זה לא היה אפשרי. תודה רבה לכם, ואני מאוד מקווה שיהיו עוד פרויקטים דומים בהמשך. שאפו עצום!
 

Nextorl

The Crescent Archmage
צוות הפורום
בוודאי שאפשר לכתוב הגשות לאתגרים הישנים, אבל כנראה שההגשה שלך לא תתווסף לרשימה שבאתגר עצמו. מה שחשוב הוא שהאתגר מעורר בך השראה, בין אם זה קרה כשהוא פורסם או עכשיו.
אותו הדבר עם אתגרי דרקונים ונתונים בפורום מו"ד :)
 

אביעד

פונדקאי ותיק
בוודאי שאפשר לכתוב הגשות לאתגרים הישנים, אבל כנראה שההגשה שלך לא תתווסף לרשימה שבאתגר עצמו. מה שחשוב הוא שהאתגר מעורר בך השראה, בין אם זה קרה כשהוא פורסם או עכשיו.
אותו הדבר עם אתגרי דרקונים ונתונים בפורום מו"ד :)

אבל אם תכתוב משהו לדו"נ ישן נקסטורל יוסיף אותו לרשימת ההגשות. חשוב לדעת.
 
Top Bottom