• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שלוש מפלצות חדשות באוגדן של מלסטרה: ג'לי נגוע-שמש, זוחל אגלידי ונמלת קוצים

מה זוחל על קרקעית המערה, או מסתתר מאחורי דלת מוגפת, או אולי מתחת לערמת רקבובית?
האם זה כהה, שקוף למחצה ומאיר באור חולני במרכז? או אולי דווקא עם לוע שנפער לרוחב עצום, ומסוגל למשוך לתוכו קורבנות לא זהירים, כאילו הוא קוסם שמטיל לחש של רוח לוכדת?
אוגדן המפלצות של מלסטרה עודכן, ונוספו לו שלושה יצורים חדשים שכולם מתאימים לשמש התקלויות בתוך מבוכים חשוכים, מכרות נטושים ואיזורים דומים, עבור דרגות 3-6.

ג'לי (Slime) נגוע-שמש; זוחל אגלידי, ונמלת הקוצים המשוריינת, ששונה מאד מסוגים אחרים של נמלי-ענק.

התמונה יוצרה על-ידי במידג'רני. היא לא אף אחד מהיצורים החדשים (מידג' מאד התקשה איתם). לעומת זאת, הרעיונות המוזרים שלו להכלאה בין קרנף, קיפוד ונמלה די שעשעו אותי
🙂

* * *

לינקים:
ג'לי נגוע-שמש
זוחל אגלידי
נמלת קוצים ענקית
לינק לאינדקס של אוגדן המפלצות
עולם המערכה מלסטרה

קבצים מצורפים

• rhino-ant-hedgehog.png
    rhino-ant-hedgehog.png
    780.1 KB · צפיות: 8
  • rhino-ant-hedgehog2.png
    rhino-ant-hedgehog2.png
    747.4 KB · צפיות: 8
עדכון חשוב ומעניין. היה לי מזן בינתיים לקרוא רק את הג'לים נגועי שמש, אבל הם נשמעים מעניינים מאוד, ותואמים היטב לעולם המערכה - למעשה, אני די בטוח שנפגשנו בהם בעבר באחד הקמפיינים של מלסטרה. אולי אני טועה, אבל כך או אחרת זה נשמע מוכר... חשוב למסד דברים קיימים.
מקווה לקרוא בהמשך את שתי המפלצות הנוספות, אבל יכול שאגיע לזה רק אחרי דרקוניקון...

כל שלושת היצורים האלו הופיעו בהרפתקאות שכתבתי, אבל רק אחד מהם נחשף בתקצירים:
הג'לים נגועי-השמש הופיעו במבוך בתחילת הקמפיין 'תמונתו של העלם לורי'.
הזוחל האגלידי היה התקלות במחסנים של ריל'גאר בהרפתקאה האחרונה של 'אחרי עלותם לגרדום' - אבל החבורה לא הגיעה להתקלות הזו.
הנמלים הקוצניות הופיעו בתקציר שעוד לא פורסם של 'ויקום המלפפון'.

עדכון טוב.

התיאוריה מאחורי יצירתו של הג'ל נגוע השמש נשמעת כמו אחת התיאוריות מאחורי יצירתן של המפלצות ב-"אין מוצא", שלעומתן, הג'ל יצור תמים מאד. נחמד לשמוע את סיפור הרקע מאחורי המפלצת הזו מ-"תמונתו של לורי".

הזוחל האגלידי מזכיר מעט את הסיפור מאחורי הנחש שאיבד את רגליו כעונש על כך שפיתה את חווה לאכול מהתפוח. עם זאת, אני מניח שמדובר כאן בדרקון מנוון אם לשפוט מהעובדה שהיו לו שש רגליים ולדרקונים יש את צמד הכנפיים שלהם.

כשחושבים על זה, התלים של נמלי הענק בטח חולשים על הנוף. גם בממדיהן הקטנים, התלים שהנמלים בונות הם מבנים יחסית גדולים. קראתי פעם הערכה שמדובר בחמישים קומות אבל, מצד שני, זו הייתה פרוזה - "הנמלים" מאת ברנאר - כך שאני לא בטוח בזה. האסוציאציה שעלתה לי אחרי שחשבתי על זה הוא על איך שתראה נמלה אחרי שהטילו עליה את קללת ההזדאבות (היות ולנמלה אין שיער, הקללה משתמשת בחומר הזמין ביותר - כיטין).

מה קרה לכנפיים של נסיך הנמלים המעוות? זכרי נמלים בדרך כלל מכונפים.

תודה על התגובות :)

המסת השריון של הסליים יכולה להצטבר, עד שהיא מאפסת את הבונוס הלא קסום של השריון.

לנמלת הקוצים אין תילים. היא חיה בקבוצות קטנות שנודדות בתוך העולם התחתי/המערות. לרבות מנמלי המעמקים אין כנפיים בכל מקרה - הן לא ממש יעילות בתוך מערות.

הכוונה הייתה לנמלת הענק המצויה, כמובן. ברור מהכתוב שנמלי הקוצים לא בונות תילים. מאידך, אני מבין שאם מדובר בנמלי מעמקים, תלי הענק הללו הם ברובם תת-קרקעיים ולא ממש מסיחים את הדעת של האוכלוסייה שמעל פני האדמה.

רוב הערכים נכתבו לפני שמידג'רני הגיע למה שהגיע ובוודאי לפני שהיה לי מנוי אליו. בעדכונים האחרונים אני לפעמים כן מוסיף תמונה לעדכון, אם יש לי תמונה מתאימה (אני גם לא יכול להגזים עם תמונות, שהדף לא ישקול יותר מדי). בעדכון האחרון לא הצלחתי ליצור במידג' שום דבר שבאמת דומה ליצורים/מפלצות חדשות, אז לא פרסמתי תמונה.
התמונות שפרסמתי כאן היו לשם הבדיחה - סתם הכלאה של קרנף, קיפוד ונמלה שמידג' יצר, שזה לא אף אחד מהיצורים שפרסמתי, לכן לא היתה שום סיבה לפרסם אותן גם באתר.

חזרה