• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות

שינוי תוצאות קוביה לפני חשיפת ההשפעה ומשחקים מקוונים.

tkhag1

פונדקאי ותיק
חלק לא קטן מיכולות במבוכים ודרקונים 5 (ונראה לי גם קצת ב4) מאפשרות לך לגלגל קוביה שום אבל לפני ששליט המבוך חושף את התוצאה, זו יכולת מגניבה שהולכת חלק במשחק רגיל אבל נעשת קצת בעייתית כאשר משחקים במשחק מכוון באמצעות הודעות כמו כאן בפורום.
כיצד אתם מתמודדים עם זה? אתם פשוט משלימים אן זה שהיכולת הזו מתחזקת או שיש לכם טריק שלא גורם לכם לקפוץ דרך חישוקים ולפגוע בזרימת המשחק?
 

tkhag1

פונדקאי ותיק
סליחה בחירת המילים שלי קצת מעורפלת, כשאני אומר תוצאה אני לא מתכוון לתוצאה המספרית של הקוביה, אני מדבר על השלכות התוצאה.
כלומר כאשר אתה מגלגל גילגול התקפה למפלצת ולשחקן יש יכולת להכריח לגלגל את הקוביה שוב אחרי שהוא יודע כמה יצא לו בקוביה אבל לפני שהוא יודע האם היא פגעה או לא.
השה"ם כמובן לא יכול לעצור במשחק בפורמט כמו של הפורום כדי לשאול אחרי כל גילגול ולפני חשיפת ההשלכות האם השחקן רוצה להכריח את המפלצת לגלגל מחדש, אם הוא יעשה את זה המשחק יתקע.
 

Nextorl

The Crescent Archmage
צוות הפורום
הבעיה האמיתית היא יכולות של גלגול מחדש של המפלצת לפני שאתה יודע מה התוצאה, או יכולת כמו הלחש "מגן" במו"ד 5. אז כן, הן מתחזקות. משלימים עם זה. זה חסרון של משחקי פורום- אבל אין מה לעשות בנוגע אליו יותר מדי.
 

העוג הברברי

פונדקאי ותיק
בצבא של ויני
יש דרך בעיניי להקל על העניין, אבל זה דורש ממך כמנחה להכיר את היכולות האלו. אם אתה יודע על כול יכולת כזו שיש לשחקנים ועושה רשימה של מתי לשאול אותם, זה השלב הראשון.

החלק השני דורש קבוצה חוץ משחקית פעילה. להרבה משחקים שאני משחק בהם יש קבוצת וואטסאפ או דיסקורד פעילה. בזמן שאתה מגיב, אם אתה יודע שנגיד מפלצת הולכת להתקיף את שחקן X ואתה יודע שיש לו יכולת כזו, אתה יכול לתייג אותו בהודעה בקבוצה ולומר לו "היי, המפלצת תוקפת אותך, תרצה להשתמש ביכולת?"

אם השחקן במקרה ליד הטלפון שלו, הוא יכול להיכנס ולהגיב. אם הוא לא, אז כמו שנקסטורל אמר- אין מה לעשות, היכולת התחזקה, אבל זה פיתרון ביניים בעיניי שיכול להועיל, במיוחד אם השחקנים שלך זמינים במיוחד.
 
Top Bottom