• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות
  • בואו להנחות משחק בדרקוניקון - ההרפתקה עלינו!
    צוות המשחקים שלנו ישמח לסייע לכם להריץ הרפתקאה בכנס וגם לספק לכם הרפתקאות מוכנות ממגוון שיטות, פרטים בנושא.

מהדורה 5 שינוי העלאת ערך תכונה?

גנדלף האפור

פונדקאי מהשורה
אני אתתחיל מדוגמא קטנה:שחקן רוצה שדמותו תהיה כושף מנתיב יחוס דרקוני והוא חושב לעצמו "כמה מגניב יכול להיות אם הכושף היה דם דרקון אבל איזה חבל שדם דרקון מעלה לדברים שאני לא רוצה (1 לכריזמה ו2 לכוח) האם אפשר לשנות לדברים שאני כן רוצה (2 לכריזמה ו1 לזריזות)?"

אז לכול הגזעים יש העלאת ערך תכונה אילו השלכות היו מבחינת מכנית ומבחינה סיפורית לשנות את העלאת ערך התכונה?

Nextorl

The Crescent Archmage
צוות הפורום
מהספר של טאשה ומעלה, גזעים (או מורשות כפי שהם נקראים כעת) לא מקבלים תוסםי תכונה סטטיים, אלא צפים שהם יכולים לחלק לתכונות כרצונם. אז כן, אתה יכול להחליף את התכונות לאחרות.

הם גם מסוגלים להחליף הכשרות שהם מקבלים מהגזע באחרות.

BadBug

פונדקאי ותיק
על פי החוקים החדשים האפשרים בטאשה אתה בהחלט יכול לעשות זאת (בהסכמת המנחה כמובן), על ידי כך שתקח את הבונוסים שהגזע נותן ותחלק אותם לתכונות שאתה כן רוצה.
הבונוסים הקבועים לפי הגזע מייצגים את הארכטיפ של הגזע: לדוגמא לרוב הגמדים יש יותר כושר יחסית לגזעי דמויי אדם אחרים, אבל זה לא מייצג את *כל* הגמדים ולכן אתה יכול לעשות את השינוי שהזכרתי.

המפקד האלמוני

פונדקאי ותיק
איזה חבל שדם דרקון מעלה לדברים שאני לא רוצה (1 לכריזמה ו2 לכוח) האם אפשר לשנות לדברים שאני כן רוצה (2 לכריזמה ו1 לזריזות)?"
זה רק אם אתה יוצא מנקודת הנחה שהתכונה הראשית של הדמות פשוט חייבת להיות 20 (18 + 2 מהגזע).
אה, השחקן לא חשב על זה שהתכונה הזו יכולה להיות 15 למשל ואז לא משנה אם זה 15 או 13 ועוד 1 או 2 מהגזע?

Top Bottom