• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שחקן חדש , מבקש המלצה למשחקי לוח

AnimalLover87

פונדקאי חדש
שלום לכל חברי הפורום ,
אפשר להגיד שאני די חדש בתחום משחקי הלוח , כמובן שכמעט כמו כולם שיחקתי במשחקים כמו מונופול וכאלה אבל אף פעם לא ממש הייתה לי הזדמנות לשחק במשחקים יותר מאתגרים כי לא היה לי עם מי לשחק .
לפני שנה בערך קניתי את משחק הלוח Talisman לאחיינים שלי (גילאי 14-15) וכולנו אהבנו אותו , מאז קניתי גם Risk שגם אותו אהבנו ולפני שבועיים קניתי עוד שלושה משחקי לוח - Ticket to ride (אני אהבתי אבל האחיינים קצת פחות) , הרמז (כולנו אהבנו) והכוכב מבין שלושתם היה catan שממש אהבנו ושיחקנו בו שעות .
אחרי שיטוט כאן ובעוד כמה קבוצות של חובבי משחקי לוח אני מבין שאפילו לא גירדתי את הקצה של כל העולם המדהים הזה ורציתי להתייעץ אתכם לגבי משחקים מומלצים באותו סגנון (אסטרטגיה / מלחמה / פנטזיה וכו ) , אשמח לקבל המלצות בז'אנרים האלה אבל לא רק .
כל המלצה על משחק לוח שיכול להיות מלהיב לשלושה אנשים תתקבל בברכה (רצוי בעברית בשביל האחיינים אבל לא חובה- אפשר להסתדר גם באנגלית עם עזרה שלי בתרגום כשצריך ) .
ראיתי שהיה פעם משחק לוח של משחקי הכס - זה עדיין נמכר? אם כן אשמח לדעת היכן אני יכול לרכוש אחד.

אנחנו גם אוהבים מאוד חדרי בריחה ולקחתי אותם לחמישה חדרים שונים שבכולם היו לנו חוויות וזיכרונות יפים , ראיתי שיש משחקי לוח של חדרי בריחה - האם אתם חושבים ששווה לקנות אותם? אם כן יש המלצות איזה כדאי?

תודה מראש ,
שגיא

טוב, יש את סטרטגו שהוא לשניים, והוא די נחמד, אבל גם אני לא בקיא במיוחד במשחקי קופסא מעבר למה שהזכרת.
יש איזה משחק ששכחתי את שמו, אולי מישהו אחר ידע, שמשחקים ציידי ערפדים ואחד מהשחקנים משחק את דרקולה... משחק קצת מוסבך אבל מאוד נחמד. אני חושב שקוראים לו furi of dracula...? לא בטוח.

אני חושב שהדבר העיקרי שאתה מחפק במשחק לוח הוא חזרתיות. משחק שכיף לשחק הרבה פעמים. זו הסיבה שאני לא אוהב את החדרי בריחה בקופסה: אפשר לשחק אותם בדיוק פעם אחת.

נסה את קרקסון. משחק בניית לוח אסטרטגי שעובד מצוין בשלושה. הוא לא חוזר על עצמו, וגם אם הוא מתחיל לשעמם בשלב מסויים אפשרי לקנות לו הרחבות.
מנצ'קין הוא גם משחק כיף שיוציא הרבה צחוקים. יש לו הרבה הרחבות מתורגמות לעברית וגם גרסאות עם תמות שונות. מומלץ.

משחק הלוח של משחקי הכס אינו מומלץ ב-3 או 4 שחקנים.
הוא עובד נהדר ב-6 שחקנים וגם ב-5.
עם זאת יצאה לו הרחבה לפני כשנה שאמורה לשפר את המשחק גם ב 3-4 שחקנים. עם זאת היא לא צפויה להיות מתורגמת לעברית.

לא ציינת מה הגילאים של האחיינים, אבל מה שעובד טוב אצלנו עם ילדים:
ספלנדור, משחק מסחר עם הרבה חשיבה טוב ב- 3-4 שחקנים. https://www.pundak.co.il/boardgames/reviews/866-splendor
קינגדומינו הוא משחק פשוט יותר ומהיר יותר אבל גם נהדר - https://www.pundak.co.il/boardgames/reviews/827-kingdomino

אם בא לכם משחק שיתופי, אז פנדמיק הוא המשחק היותר נפוץ אבל אישית אני מעדיף את המדבר הנעלם - https://www.pundak.co.il/boardgames/reviews/857-forbidden-desert

כל המשחקים שציינתי הם משחקים טובים להתחלה, יש כמובן עוד שלל משחקים - יותר ופחות מורכבים ותחרותיים.

תודה רבה על כל ההמלצות , אני אקרא קצת לגבי כל משחק ואראה מה מתאים לנו .
האחיינים בני 14 ו-15
אפשר לשאול למה משחקי הכס לא מתאים לשלושה שחקנים?

אם אתם מוכנים גם משחקים לשניים - אני ממליץ סופר טקטיקו. הוא ממשחקי האסטרטגיה הטובים ביותר שראיתי. לקח לי כמעט שנה להבין איזו אסטרטגיה תוביל אותי (כמעט) תמיד לניצחוו. ועדיין הכל תלוי גם ביריב...

AnimalLover87 אמר/ה:
אפשר לשאול למה משחקי הכס לא מתאים לשלושה שחקנים?
המשחק פשוט לא מאוזן בין הסיעות השונות - בגדול אתה משחק על מפה שמתחלקת לאזורי שליטה. בשלושה וארבעה שחקנים יש סיעות חזקות יותר בגלל שחסרות הסיעות האחרות שמאזנות את יחסי הכוחות על הלוח.
בדקתי ויש הסבר מפורט בסקירה - https://www.pundak.co.il/boardgames/reviews/617-game-of-thrones-2nd

אם הם בני 14-15, אז אולי המדבר הנעלם יהיה להם קליל קצת. אם הם אוהבים גיבורי על, הייתי בודק את marvel champions או את legendary אם בא לכם משחק שיתופי.
https://www.pundak.co.il/boardgames/reviews/455-legendary-marvel-deck-building-game https://thekingdom.co.il/Home/CatalogItem/11523שניהם באנגלית אבל זה די פשוט ואולי יעודד אותם לקרוא באנגלית 😉

שוב תודה על ההמלצות ,
אתמול הייתי בת"א וקניתי די הרבה דברים , בדקתי לגבי חלק מהמשחקים שכתבתם לי עליהם ויצאתי עם השלל הזה:

Betrayal at House on the Hill.
קטאן - הרחבת יורדי הים .
Splendor.
Animals on board - משחק חמוד וקליל , צריך לקנות משהו לשחק עם האחייניות שלי כדי שלא יקנאו xD .
ובנוסף קניתי 2 חדרי בריחה מהרמה הכי קשה שיש , מקווה שזה יאתגר ויהיה מהנה לעשות אותם .

שאלתי לגבי קרקסון והמוכר אמר שהוא לא כל-כך ממליץ על המשחק במיוחד אם אנחנו רק שלושה אנשים.
ראיתי את מנצ'קין וחשבתי שהוא חמוד אבל כמו שאני מכיר את אחיינים שלי הם יחשבו שהוא קצת "ילדותי" ולא יתחברו אליו אז וויתרתי .
ראיתי גם את פנדמיק ואהבתי את הקונספט אבל אם אחיינים שלי לא יכולים להרוג/לשדוד/לכלוא/לאמלל את החיים של דוד שלהם במשחק הם פחות יתחברו xD , הם אוהבים משחקים תחרותיים .
משחקי הכס ירד מהפרק , אולי בעתיד אם אני אמצא קבוצת אנשים להצטרף אליהם אני אקנה אותו (בהזדמנות זאת אני אציין שאני מראשל"צ ואשמח להכיר אנשים שאוהבים משחקי לוח לשחק איתם מדי פעם) .

לגבי המשחק fury of dracula - עשיתי גוגל והמשחק נראה מעניין מאוד , יש למישהו ניסיון איתו ויכול להמליץ עליו למשחק של שלושה אנשים?

ושאלה אחרונה - האם יש אתר אינטרנט ספציפי שמומלץ להזמין ממנו משחקי לוח באנגלית?

תתחדשו!

קרקסון עובד נהדר גם ב 2-3 שחקנים, פשוט האופי המשחק משתנה - ככל שיש פחות שחקנים זה יותר תחרות ישירה. כשיש יותר שחקנים צריך לנסות למצוא בריתות מועילות. בכל מקרה נשמע שיש לכם מספיק משחקים חדשים לפחות לסופש הקרוב 😉

בקשר ל Fury of dracula הוא משחק יותר כבד ודורש יותר תשומת לב מאשר משחקים אחרים. הוא גם אחד נגד רבים - אז אולי זה מתאים אם האחיינים רוצים לנצח אותך 😎
אבל אני חושב שיש משחקים דומים שאני אהבתי יותר בעיקר כי דרקולה הוא מאוד ספציפי עם שימוש בהרבה מידע נסתר.

יש את Last night on earth שהוא בני אנוש נגד זומבים, יש משחקי הרפתקאות למיניהם כמו descent או conan. ועוד.
השאלה אם זה סגנון שמעניין אתכם?

בקשר להזמנה מחול, אמזון מאוד נוח הבעיה שהיום המשלוחים יקרים.

תודה ,
מבין שלושת המשחקים שהמלצת לי הכי אהבתי את Conan (אולי בגלל זיכרונות הילדות מהסדרה המצוירת :) ) וסביר להניח שאזמין אותו, אני חושב שסגנון כזה של משחקים יכול בהחלט להתאים לנו .
עשיתי מחקר מעמיק בשעות האחרונות ומצאתי כמה משחקים שנראים לי ממש טובים , אשמח לקבל את חוות דעתך עליהם:
1. Gloomhaven
2. Mage Knight
3. Fury of Dracula 4th Edition - ממש אהבתי את הקונספט ונראה לי שגם אותו אני אזמין.
4. Terraforming Mars
5. Dominion - לא בדיוק משחק לוח אבל נראה מהנה

1. Gloomhaven, משחק שהרבה אנשים אוהבים - אבל בעיקר גיימרים כבדים. לא הייתי ממליץ על המשחק המלא בשלב שבו אתם נמצאים בתחביב - אם כבר אז על הגרסה היותר נגישה שלו שיצאה ממש עכשיו לאור - Jaws of the lion
2. Mage knight נחשב למשחק מצוין, אבל הוא מאוד מכאני וארוך, הרבה אנשים אוהבים אותו דווקא כמשחק סולו.
3. מעולה
4. משחק מצוין, ארוך יחסית וכלכלי. אם אתם מתחברים לת'מה של החלל, שווה.
5. דומיניון הוא משחק טוב מאוד, לא מסובך מבחינת חוקים ומהיר יחסית. קצת יושב על הקטגוריה של ספלנדור לדעתי, אבל במכאניקה אחרת לגמרי. שווה לנסות אותו אם הוא מעניין אותכם. כהערה, גם Legendary שהמלצתי עליו קודם מבוסס על המכאניקה של Deck building.

חתול אמר/ה:
אם אתה אוהב משחקי מלחמה אז אני ממליץ על שבטי זבריוס
האמת שאני לא כל כך. אח שלי קנה אותו לפני כמה חודשים, ומהר מאוד גיליתי שאין בו יותר מדי אסטרטגיה, והוא גם שבור במידה קיצונית - לראשון יש יתרון אדיר, וגם חלק מהיכולות של השבטים ממש לא הוגנות. לשיקולך, אבל אני ממש לא מציע לקנות אותו.

תודה רבה על קבלת הפנים החמה וכל העזרה - קצת נסחפתי מהמבחר הגדול ובסוף הזמנתי מאמזון משהו כמו 8 משחקים + הרחבות שלהם (אתה לא רוצה לדעת כמה זה עלה ): ) , אני מקווה שהם ישמשו אותי בשנים הקרובות וזה יהיה שווה את זה .

תודה ,
מכיוון שנרשמתי לכמה קבוצות של שחקני לוח הרשיתי לעצמי להזמין גם משחקים שפחות מתאימים לאחיינים שלי ויותר מכוונים לאנשים בוגרים יותר ולכמות שחקנים גדולה יותר מ-3 .
קניתי את המשחקים הבאים:
1. Fury of Dracula 4th Edition.
2. Conan (ראיתי שיש עוד משחק של קונן ואני מקווה שזה המשחק שהתכוונת אליו , הוא יצא לאור בשנת 2016 ).
3. Dominion: 2nd Edition + Dominion Prosperity + Dominion: Intrigue 2nd Edition
4. Mage Knight - רציתי לקנות את ה- Ultimate Edition אבל לא מצאתי אותה בשום מקום ):
5. Terraforming Mars + Terraforming Mars Hellas & Elysium The Other Side of Mars Expansion + Terraforming Mars The Colonies
6. Arkham Horror Third Edition
7. War of The Ring 2nd Edition
8. A Game of Thrones Boardgame Second Edition
9. Mansions of Madness Board Game, 2nd Edition
10. LOTR - Journeys In Middle-Earth

הממממ אז בסוף קניתי עשרה משחקים xD

יש לך המלצה מה מתאים לשלושה אנשים (במידה ואני אשחק עם אחיינים שלי) , מה בכללי הייתה ממליץ לי להתחיל אם אני אלך לערב משחק עם אנשים חדשים שעדיין לא שיחקתי איתם ומה יכול להיות נחמד למשחק סולו אם אני ארצה?

ביחד עם מה שקנית בתל אביב זה בערך 13 משחקים חדשים תוך שבוע לא? איזה כיף 🤩

הקונאן שאני דיברתי עליו אכן יצא לאור ב-2016. שים לב שההדפסה הראשונה כללה חוברת חוקים לא מאוד ברורה. אחרי זה הם הוציאו עדכון, אבל לא בטוח שהם עדכנו את המשחק הפיזי. אם זה עדיין הישנה תמיד אפשר למצוא את החדשה באינטרנט.

חלק מהמשחקים שקנית הם כבדים יחסית, ואני רואה שאתה חובב של קתולהו. לא בטוח שהאחיינים שלך יתחברו.
הייתי מנסה איתם את דומיניון, קונאן בתור משחק כבד יותר, מסעות בארץ התיכונה (לא שיחקתי בו בעצמי, מכיר רק מסקירות), הזעם של דרקולה.
ההארצה של מאדים זה משחק מצוין אבל כבד יחסית, הייתי מחכה איתנו עם האחיינים לראות איך הם מגיבים.

בקשר למשחק עם אנשים חדשים, נורא תלוי מה הם אוהבים אז קשה להגיד. בגדול אני משתדל להביא 2-3 משחקים שאני רוצה לשחק בהם ומשכנע אנשים 🙃 עדיף גם לערב סגנונות - כלומר ארקהם הורר ו mansions of madness הם משחקים דומים בת׳מה.

רק שים לב שמלחמת הטבעת זה משחק לשני אנשים לזכרוני, אז קודם תמצא עם מי לשחק ואז תביא לערב משחק 🤠
גם mage knight נחשב למשחק כבד, לא הייתי מביא אותו מבלי לבדוק מראש שיש מתעניינים.

יש הרבה משחקים טובים ל 3 אנשים שאפשר לשחק בכיף שוב ושוב...לדוגמא Dominion משחק קלפים ממש כיפי ואפילו בסט הבסיסי יש המון גיוון ויש לו גם הרחבות (לא יצא לי לשחק עם הרחבות אבל אני יודעת שיש)
Five tribes משחק לוח ממש כיפי...ובמקרה :))) יש לי את שניהם במצב מצויין ואני מעוניינת למכור אותם...דבר איתי בפרטי אם אתה מעוניין ;)

תודה The oldman , לקחתי לתשומת ליבי את הטיפים :)
כשהמשחקים יגיעו ואני אתנסה איתם אחזור לחוות את דעתי עליהם .

Moon witch , תודה על ההצעה אבל נראה לי שקניתי יותר מדי משחקים לזמן הקרוב :)

חזרה