• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות

שליטים ושדים [שו"ש 77] שר הברזל - נקמה מהקבר

Redcloak

פונדקאי ותיק
כיאה לסטודנט, דחיתי לרגע האחרון. ההגשה הזאת היא חלק מעולם שעבדתי עליו עד לפני כמה חודשים וקצת נתקע בטיוטות ראשוניות והתחרות נראתה לי כמו הזדמנות לפתח. יצא קצת ארוך, אני מקווה שתהנו.

מקורות השראה עיקריים: Princess Mononoke, Noragami, Attack on Titan (אנימה); השיר Iron Man של Black Sabbath.

הערה: לאלים וכו' בעולם יש שם שהוא לרוב מילה יחידה בעברית (למשל "צפון" ו-"עלטה"). כאשר מילה כזאת משמשת כשם של דמות, היא מסומנת בקו תחתון לשם הבהירות.

***​
Black Sabbath אמר/ה:
Nobody wants him
He just stares at the world
Planning his vengeance
That he will soon unfold
Now the time is here
For iron man to spread fear
Vengeance from the grave
Kills the people he once save

***​

מאיו אמר/ה:
"כשענקי הקץ צרו על עירנו היו אלו המלכים השמימיים לבדם שיכלו להם. צפון המהוללת, הלוחמת הדגולה, נאבקה לבדה מול עלטה בעוד אחיה לא יכלו אלא לעכב את כפור ואת דממה. בשמי העיר היא קטלה את הענק הנורא, אבל לכל יש מחיר. הפצעים שגרם לה עלטה היו קשים מדי, ובעוד התעלות הרוח של הקרב נטשה אותה, היא צנחה ארצה בין חלקי גופו הקודר. נפילתה נראתה כמו כוכב שביט המתרסק אל הרחובות, המכונים בפינו רובע העלטה. גשם של דם לוהט, דמה של צפון, שטף את העיר וצרב את אבותינו. אנו נושאים בגאווה סימנים אלו, אז אל תחששו, צפון תהיה עמכם גם בעלטה!"
צפון אכן צנחה אל מותה עטופה בלהבות. מה שמאמיניה לא יודעים, ואחיה השמימיים אולי מנחשים, הוא שאלים הם רעיונות, ורעיונות לא מתים.

רובע העלטה, הרובע של העיר אליו נפלה גופתו של עלטה, מכוסה מאז בחשכת עד. תושביו היחידים של הרובע כיום הם עדרי החושך, אותו אוסף של מפלצות אדם נוראיות. בתוך מכתש קטן בתוך אותו רובע נורא, נח גופה המרוסק ועטוי השריון של צפון מאז אותו קרב גורלי, חסר תנועה. כמעט. האם צפון שרדה? לא במובן הישיר של המילה. משרתיו קוראים לו "שר הברזל".

שר הברזל הוא ספק גלגול מחדש של צפון וספק היא עצמה בצורה מעוותת כלשהי. הוא עצמו לא יודע את התשובה אבל ההבדל במהות הקיום בינו ובינה כה יסודי שהוא רואה בעצמו ישות ממשיכה אבל נפרדת. ייתכן והוא התכונות שנותר ממנה: גאווה ושנאה. הוא מלא בשנאה כלפי כל היצורים החיים שלפי תפיסתו המעוותת נטשו את צפון או אותו (הפשע שהעולם ביצע לכאורה קרה בתקופת מעבר של התודעה שלו). ברור לו כי העולם הוא מקום נורא, וחסר תקנה. שאיפתו הגדולה היא להשמיד את העולם, ובכך להציל את העולם ואת עצמו מקיומם האומלל. הוא מנסה לצבור מספיק כוח על מנת לקום ממקום משכבו ולהוציא את שאיפתו אל הפועל. הדרך הישירה לכך היא להשיג את כתר האש של צפון, אחד מסמלי הכוח המובהקים של המלכים השמימיים, שאבד בנפילתה.

נגועי דם-צפון
כשצפון מתה, התרחשה תופעה על טבעית בה דמה ירד על העיר כגשם. גשם הדם הזה הותיר את אותותיו על העיר בדמות נגעי דם-צפון. הנגעים הופיעו באנשים, חיות וצמחים שנחשפו אליו ישירות, ואלו הורישו את הנגעים לצאצאיהם. נגעים אלו מתבטאים בצמחים אדומים ושחורים ובכתמים אדומים כדם על עורם של בני אדם וחיות. היצורים הנגועים הם בעלי תכונות על טבעיות רבות ומגוונות, והמחקר בחיתוליו. למשל, לחלק מהצמחים הנגועים יש סגולות מרפא חזקות, ואילו אחרים קטלניים במיוחד.

ההשפעה המהותית ביותר של הנגעים היא על תודעתם של בני התמותה. אנשים נגועים מסוימים חשים בתודעה נוספת בתוך גופם. בתחילה הדיווחים על כך היו מועטים, אך עם חלוף הדורות נראה כי התופעה מתרחבת ומחריפה. למעשה, מדובר בשאריות תודעתה של צפון המהדהדות אליהם דרך דמה. ככל שכמות האנשים הנגועים גדלה, כך הבהירות והאחדות של שאריות תודעה אלו התחזקה, וגיבשה את הנגועים יחד לקהילה דמוית כת. לכת זו יש אובססיה הולכת וגדלה לשרידים של צפון, מסיבה שלא ברורה להם. במיוחד הם מחפשים את כתר האש שלה. במסגרת החיפוש אחר השרידים של צפון הם מבצעים חדירות נועזות יותר ויותר, ולרוב אובדניות, עמוק אל רובע העלטה.

בנוסף לחיפוש אחר שרידים, מרבית אנשי הכת הבכירים מחפשים אחר הסברים לתודעה המשותפת המתפתחת ולאובססיה שלהם לשרידים.

למעשה, התודעה המשותפת של הכת כפופה לרצונו של שר הברזל, בתור השריד החזק ביותר של צפון, והוא זה שגורם לכת לחפש באובססיביות אחר הכתר. האם הנגועים יגלו זאת לפני שיהיה מאוחר? האם בשרידי התודעה האחרים נותרו שרידים לחמלתה של צפון והם יתנגדו לשר הברזל?

לגיון הברזל
אמנם שר הברזל לא חזק דיו לזוז ממקומו, אך הוא כן הצליח להמיר פרטים בודדים מעדרי החושך לשירותו. אלו המשרתים אותו מאופיינים בגידולי מתכת על גופם, בציוד טוב יותר ובאינטליגנציה רבה יותר. הם אלו המכנים אותו "שר הברזל", ואת עצמם "לגיון הברזל".

הם משרתיו היעילים והחזקים ביותר, אך כוחם מוגבל. כשאר עדרי החושך הם מוגבלים ביותר בפעולה מחוץ לרובע העלטה שכן אורה של השמש הוא מסוכן ביותר עבורם. בתוך רובע העלטה הם עסוקים בעיקר במלחמה ביתר העדרים שכן כוחו העולה של לגיון הברזל מאיים על בנותיו של עלטה, מנהיגות העדרים. הלחימה בתוך הרובע הגיעה לתיקו מתוח, כשכל צד מחכה שהשני יראה חולשה.

קרסי עלילה
• מאיו (Mayu), עלמת הדם הראשית (אחת מבכירי כת נגועי הדם-צפון), נואשת לתשובות הודות האובססיה בחיפוש אחר כתר האש של צפון, שהולכת ומשתלטת על הכת. בשל פוליטיקה וויכוחים פנימיים של הכת יכולת הפעולה הישירה שלה מוגבלת והיא תחפש "הרפתקנים" שיפעלו עבורה.

• כת נגועי הדם-צפון מחפשת שכירי חרב ללוות את משלחות החיפוש אחר הכתר בתוך רובע העלטה.

• חלק מן הפשיטות הליליות של עדרי החושך נעשות מסודרות וערמומיות יותר. מספר פושטים משונים שנתפסו מעלים את החשד כי משהו מסריח קורה כאן (למעשה, אלו לגיון הברזל).

• שר הברזל השיג את הכתר! אירועי בקנה מידה אפוקליפטי מתקרבים.

• אחת או יותר מהדמויות היא נגועת דם-צפון בעצמה, או הופכת לכזו בעקבות אירוע כלשהו. היא מתחילה לשמוע קולות. בהדרגה, היא תהפוך אובססיבית לחיפוש אחר כתר האש. האם חבריה יוכלו להציל אותה? או שמא הם ישתפו פעולה עם החיפוש?

שילוב בעולם אחר
• בעולם שאליו שר הברזל שייך יש עיר אחת גדולה, "עיר האלים". עם זאת, כמו שהוא כתוב כרגע, לא אמור להיות קשה להמיר את "רובע העלטה" ל-"ארץ העלטה" או משהו בסגנון ולהציב אותה במקום כלשהו על פי הנדרש.

• בעולם בו יש אל-מוות (Undeath) בצורה יותר ברורה, כנראה ששר הברזל יהיה אל-מת עוצמתי כזה או אחר.

• בעולם בו יש דמויי אדם מפלצתיים (אורקים, גובלינים, טרולים וכד'), עדרי החושך הם ערבוביה של יצורים שכאלה.

• בעולם דמוי מו"ד, הייתי מתאר את הכת של הנגועים ככושפים (sorcerers).
 

Redcloak

פונדקאי ותיק
תודה רבה.

פלדריק - זה תרחיש סביר לחלוטין בנקודת זמן "מאוחרת" יותר.
כלומר, איך שאני רואה את נקודת הפתיחה של העולם, רסיסי התודעה עדיין לא גדולים מספיק כדי לפעול נגד שר הברזל. אבל הם בתהליכי התגבשות, ואם משהו יערער את השליטה של שר הברזל עליהם (השחקנים, אני מניח) אז הם בהחלט עשויים להתחיל לזמום נגדו.
 
Top Bottom