• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • שדרוג פורום הפונדק הסתיים בהצלחה, ברוכים הבאים לבית החדש שלנו :)
    למרות שהפורום דומה לפורום הקודם, מתחת למכסה תמצאו שלל חידושים - ואולי אפילו איזה באג או שניים. למידע נוסף, בקרו בנושא

שליטים ושדים [שו"ש 69][הנשגבים] עין המפרידה בין אמת לאבדון

העוג הברברי

פונדקאי ותיק
בצבא של ויני
הח'אן הטטרי, אסור לך לקרוא עץ זה

העין המפרידה בין אמת לאבדון
ראשון לשופטים האפלים
״דרך העין, אני רואה את כול חטאיך. כול שחשבת שיעלם, כול שחשבת שלעולם לא יתגלה, אני יודע, ואני אקבע את דינך.״

סיפורו של עתק
לפני אלפי שנים, בשיא העידן הראשון, הזימון של שדי מעגל שלישי נאסר על נשגבי שמש מחשש לאקומה ולנשגבי שמש שיושחתו מן הכוח האדיר. שדי מעגל שלישי שזומנו עשו זאת רק כאשר המועצה הגבוהה הייתה עם נוכחות במקום, או שהם ספגו עונשים חמורים. אכן, כלא היוזי נבנה עם שברים על מנת לאפשר ליציריהם לשרת את הנשגבים לעד, אך לאחר גורול, האקומה הראשון, כול הנשגבים נזהרו כפליים לפני שהם פנו לכוחות אפלים כאלו, ולא הסתכלו באותה הצורה על אלו שבחרו בדרך הזו לעוצמה.

בקרוב נשגב שמש אחד, כול הטאבו החברתי הזה היה רק אתגר. הוא שם לעצמו למטרה לזמן את אוראביליס, קץ כול החכמה, ואיתו את הספריה האדירה שלו, ממנה הוא התכוון ללמוד ידע שהיה מחוץ להישגו. נשגב השמש, בן לקאסטת ליקוי החמה, שט אל המרחקים הלא מסומנים של הים המערבי. על גבול הפראא, לאחר שהתחמק מכול החגיגות האדירות לרגל ליקוי העונות (הזמן היחידי בו ניתן לזמן שדים מן המעגל השלישי) הוא החל בטקס לזמן את השד. לצערו, מרגל מנשגבי הלבנה עקב אחריו.

המרגל הבין את המתרחש ודאג לקרוא לתגבורת. ברגע בו הטקס הושלם, אורביליס הופיע, אך ביחד איתו, ספינת אוויר זהובה אדירה שנשארה עליה צעדני מלחמה וסיפו עתיקים מנשגבי הכוכבים, שהתקיפו את המכשף ואת השד שלו באחת, חושבים לנצל את ההזדמנות על מנת להשמיד את אורביליס ועמו גם את הדרך הידועה ביותר להשיג את הידע הנדרש כדי להפוך לאקומה. פעולה שתעורר את זעם היוזי, אין ספק, אך לנשגבי השמש של העידן הראשון זו הייתה ולו הפרעה זניחה. קרב אדיר התרחש שם, כאשר נשגב השמש נהרג, ואורביליס רק ברגע האחרון הצליח להשתמש בכוחותיו על מנת לחזור, פצוע ומדמם, אל מלפיאס. אבל הקרב הנורא השאיר עליו סימן מעבר לשנים בהן הוא היה צריך להתחדש. אורביליס לא התייחס רבות לעין שנפלה לו באותו הקרב, שכן כשד מעגל שלישי, הוא חידש את עינו לחדשה ללא מאמץ. אך באותו הזמן, אל המעמקים של המערב נפל עתק חדש שלראשונה ראה את אור הקיום. עין השטן.

====
אלפי שנים לאחר מכן, הגורל הראה שחלק מהסיפור העתיק שרד, כאשר בתחילתה של קיסרות הארגמן השימוש בכלי הנשק של מערכת ההגנה העתיקה גרם לעלייתם של כמה וכמה אוצרות שנעלמו במעמקים אל פני המים. מספר דייגים מקורל משכו אותו למעלה, ונבהלו כאשר העתק הופעל, ויצא הוריקן ששילב מים אכזריים עם זכוכית מותכת. אך כאשר הם ניסו להשתלט על העתק, הם מתו בזה אחר זה. עין השטן חיפשה בתחילה את אורביליס עצמו, והרגה כול מי שראה את עצמו מחליף ראוי, אך עם השנים- העתק הגיע לפשרה עם עצמו, כאשר הוא בחן מספיק בני תמותה. הוא ייתחבר בסופו של דבר לבן למותה שראוי לנשגבות שמש, ובכך יטמא אותו אפילו לפני שהוא יזכה בכוח האדיר. העין של אורביליס נושאת מן הידע העתיק והאסור שלו, והמשימה הבלתי אפשרית הזו הייתה בשבילה אפשרית. אך המלחים סיפרו סיפורים שרק גיבור אדיר יוכל לעמוד ברוע של עין השטן, רק בעל הרוח החזקה ביותר יוכל להישאר בחיים כאשר העין מחוברת אליו. ובזכות הסיפורים הללו, נוצרה כת קטנה וסודית בקורל, כת שנועדה לחפש את האדם העוצמתי ביותר שיוכל לשאת בעול.

הכת תפסה תאוצה על ספינות שונות, ביניהן עין השטן עברה. במקום אנשים מהכת, הם החלו תופסים שבויים, עובדים זמניים שעלו לסייע לצוות הסיפון, ואפילו חלקים מן הצוות שאיימו לחשוף את הכת. כולם היו מטרות טובות לנסות להתאים לעין השטן, ובגלל שלעין הייתה נטייה לעתים להפעיל את עצמה או למצוא בן תמותה שזמנית היה מתאים לה (לעתים מאוד נדירות זה היה קורה לזמן קצר). האגדה לא שכחה... בין ספינה לספינה, היא רק התעצמה, הפכה למוגזמת יותר והרבה פחות מדויקת. אף אחד לא ידע את המקור של עין השטן, אך כול מי שהצטרף לכת רק חיכה למצוא את הנושא הראוי לעין.

סיפורו של בן תמותה
סמואל, בנם היחיד של דאבין ואלה, נולד באיי המגוננים (Protectorates) שמסביב לארכיפלג האלמוגים. המגוננים הם קבוצה של כ-75 איים המקיפים את ארכיפלג האלמוגים, הנחשבים תחת החסות של ארכיפלג האלמוגים, הם לא אזרחים מלאים שלה. במשך שנים ארוכות, אזרחי הארכיפלג ניצלו זאת על מנת להשתמש באוכלוסיית האיים לטובתם, כאשר הם מודעים לרצון של כול אזרח מהמגוננים להפוך לאזרח מלא של ארכיפלג האלמוגים ולזכות בהטבות שמגיעות עם כך, והשתמשו בהם ככוח עבודה זול, כאשר המוכשרים ביותר מבין המגוננים קיבלו את ההזדמנות להפוך לאזרחים מלאים של הארכיפלג.

דאבין, אביו של סמואל, היה אזרח של המגוננים עם השאיפה הזו בדיוק. הם חיו על האי ארנדין, אי בדרום מערב הארכיפלג, שידוע בכך שהוא צופה אל ארכיפלג אבן גולגולת. אביו היה נוהג לעזוב את הבית לזמנים ארוכים ולעבוד בעבודות מזדמנות שהוצעו לו, בתקווה הקלושה הזו באמת יום אחד להפוך את משפחתו למשפחה של אזרחי הארכיפלג. אך הוא היה חסר את הכישרון הנדרש, וכמו מאות לפניו, ומאות קיבואו אחריו, עבודתו הסיזיפית של דאבין נוצלה ללא כול תמורה. ביום אחד, אחרי הפעם הראשונה בה הוא קיבל עבודה על סיפון של פיראטי הארכיפלג (כחותר)- דבר שהוביל לחגיגה אדירה בבית- הוא פשוט נעלם בלב הים. הספינה חזרה, הרבה מאנשיה נעדרו, ולמעט מכתב יחיד לא נשלח למשפחתה דבר.

סמואל, לאחר השלבים הראשוניים של הכחשה ודיכאון, החליט לצאת ולהגיע בעצמו אל הארכיפלג. בתחילה זה היה מרצון לנקמה, למצוא את יורדי הים שהביאו למותו של אביו, להבין מה קרה באותו יום נורא ומה הוסתר מהם (המכתב הבודד גרם לו לאשליה מסוימת, שאולי אביו מת בגלל שהוא גילה משהו חשוב או שהוא איים על מישהו רב עוצמה, היה לו קשה לקבל את האפשרות שאביו פשוט אבד ללא אף סיבה או מטרה בין הגלים). אך עם חלוף השנים, הוא הפך את השאיפה שלו למשהו מעט יותר חיובי, וחשב על להשלים את החלום שאביו מעולם לא הצליח להגשים. לא שסמואל ידע זאת, אבל הוא היה יותר מוכשר מאביו, והתקדם מהר יותר.

כבר בגיל 25, גיל בוגר, בו כבר לסמואל הייתה אישה ותינוקת קטנה לדאוג לה באי ארנדין, סמואל קיבל את העבודה הראשונה שלו על גבי ספינה. מלא בחששות בעקבות מה שקרה לאביו, סמואל החליט לעלות על הסיפון. יש שיאמרו שמה שקרה אחר כך היה חלק מן הגורל.

כאשר סיפורים מתחברים
סמואל היה נער סיפון שנשכר על ידי הספינה החץ הכסוף. אנשי הצוות שכרו מראש יותר אנשים משהם היו צריכים, ולמזלם, כוח אדם היה זול בזכות קיומם של המגוננים. עין השטן הייתה על הסיפון, וכך גם הכת שלה. השיט החל, שיט שרוב הצוות ידע שלא יסתיים באותה שמחה בה הוא התחיל.

על גבי הים, אנשים החלו להיעלם. החץ הכסוף הייתה ספינה ענקית, ורוב האנשים לא הכירו זה את זה, אבל קבוצות קטנות נעלמו בזו אחר זו. בהתחלה זה לא היה ברור, אבל בשלב מסוים חשדות החלו לעלות. סמואל לא התעניין בכך, הוא האמין שאם הוא יתמקד, הוא יזכה למשוך את תשומת לבו של אחד מהמלחים שאחרי זה יציע לו משרה קבועה. הוא עבד קשה, בכול כוחו. כאשר הספינה פגשה בספינת סוחר השייכת לאבאלון, הוא אפילו הרים מקל עץ ארוך ונאבק אף הוא לצד האנשים במקום לברוח לירכתיים. סמואל נלחם לצד האנשים. והוא אכן משך תשומת לב מן המלחים, אבל לא תשומת הלב שהוא ביקש...

בלילה לאחר המתקפה, סמואל נקרא על ידי ההגאי הראשון אל הסיפון. מתרגש ושמח, הוא ציפה להזדמנות שהוא השתוקק לה כול חייו. במקום זאת, ביחד עם 5 מחבריו לעבודה, הוא נקשר בשלשלאות והוצמד מטה.

בזה אחר זה, העין השחורה-כחולה עברה בין האנשים, מתחברת אליהם. הפה של הקורבנות היה קשור בחבל חזק על מנת למנוע מהם מלצרוח, והימאים שרו שירים על כוחה של עין השטן. סמואל היה האחרון, והעין התקרבה אליו. הוא ניסה לצרוח, הוא ניסה לצעוק, אבל באותו הרגע- העין שפטה אותו, ושפטה שהוא לא ראוי לשאת אותה. ובאותו הרגע, הוא הרגיש את הראש שלו בוער, כאשר זכוכית מותכת התפשטה מהעין דרך ראשו ושרפה אותו מבפנים.

הקור הנורא של המוות הורגש על חזהו של סמואל, הנשימות שלו נקרעו באכזריות, הראיה בעין הטובה שלו נעלמה לחשכה מוחלטת. הנשמה שלו, ברגע לפני האחרון, איימה להיקרע לשני חלקיה, ואז, מתוך הריקנות, סמואל שמע את הקול.

״בן תמותה, קולו של אביך קורא אליי מן החשכה. נקמה שלא השלמת, גורל שלא מילאת. אני, הנסיך הכסוף, ברגע הזה מעניק לך את חסד אחרון לפני המווצ. כבן התמותה הראשון שנמצא ראוי בעיניי מחוץ לארכיפלג אבן גולגולת, אני מציע לך את הכוח האדיר של נשגבות השאול״ אמר הנסיך, וכוחה של הנשגבות האפלה הורגש. כוח עוצמתי, רב יותר משהוא הרגיש אי פעם, שזרם דרך כול טיפה של תודעה שהייתה לו.

סמואל ידע, עמוק בתוכו, שהעין לא בחרה בו. זה כוח שלא הגיע מהעין, העין דחתה אותו. הנסיך הכסוף היה במשך שנים אויב למשפחתו, נחשב לתועבה אפלה, אך כעת- הכול כבר אבוד. כמו אביו, סמואל נכשל. ברגע של חולשה, הוא ענה בקול שקט, ״אני מסכים״.

״המחיר הראשון, הוא שמך. לא תיקרא עוד סמואל בן דאבין עד יומך האחרון״ אמר הנסיך. סמואל חשב על אביו, חשב על המשפחה שלו, חשב על כול מה שנשאר מאחוריו. זה עדיף כך, הוא לא ראוי להם, הוא אכזב את שמו. ״אני מסכים״, חזר ואמר, ושמו נותק ממנו לעד.

״המחיר השני, הוא הגורל שלך. עליך לנטוש את הגורל שנועד לך כבן תמותה לעד״ דרש הנסיך הכסוף. ומבלי לחשוב על זה רבות, הנער כבר ענה ״אני מסכים״. הגורל לא האיר פנים לא אליו ולא לאביו, הוא לא ראה שום מחויבות אליו.

״והמחיר האחרון, הוא החופש שלך. אתה נשבע לשרת לעד את הנפילים האדירים, ואת המטרה האדירה שלהם, השמדת כול הבריאה״ הוא ציווה. הוא היסס. הייתה לו משפחה, כבר מילדות הוא למד על הרוע הנורא השוכן בארכיפלג אבן גולגולת. המגוננים חיו לשמם, האנשים שם ראו זאת כחובתם לשמש כחומת מגן לאנשים של ארכיפלג האלמוגים. אבל עמוק בפנים, הוא ידע שהוא רצה יותר. הוא רצה גורל אדיר, גורל שהוא יהיה ראוי לו. יותר מכול דבר אחר, הבן לאיי המגוננים רצה להיבחר, הוא רצה להיות הראשון מכולם, והוא תמיד נכשל בכך. הוא שאף לגבהים, כמו אביו, אבל המציאות מעולם לא התאימה לשאיפותיו. וכעת, הוא נבחר, משאלתו התגשמה, בצורה האפלה והנוראית ביותר שאפשר. בקול רועד, קולו של בוגד, הוא לחש.

״אני מסכים״.
״אם כך, עלה מעלה, העין המפרידה בין אמת לאבדון.״


וברגע הזה, עין השטן נתקלה בהתנגדות לה היא לא ציפתה. אפלה שחורה שסילקה את כול הזכוכית המותכת, וחידשה את גופו וראשו של האיש. העין ניסתה להתנתק, אבל נשגב השאול וכוחו לא אפשרו לה. ״הוא נבחר!״ צעקו המלחים בהפתעה, או יותר, בבהלה, כאשר העור של נער הסיפון הכחיל כאשר הדם שבו עצר מלכת. הוא שבר את החבלים במו ידיו, וקם מעלה. והוא פקח את עין השטן, והסתכל על כול הימאים. הוא הסתכל על הספינה, ועל ההגאי שלקח אותו ושיקר לו. ״אני שופט את הספינה הזו לאבדון״ הוא קבע בקולו, והכוח האגדי של העין הופעל, הוריקן של מים ושל זכוכית מתכת, התנגש בספינה. העין השופטת בין אמת לאבדון נותר עומד על חתיכה קטנה של עץ, מחכה. ותוך כמה שעות, הספינה המהירה ביותר של הנסיך הכסוף הגיע...

ואספה אותו אל ביתו החדש, שבין ערפילים השחורים.

מה קרה מאז
עין המפרידה בין אמת לאבדון נלקח אל הנסיך הכסוף ואומן לנאמנות. הנסיך הכסוף לא התכוון לקחת אליו נשגב שאול שלא מארכיפלג אבן גולגולת, אבל עצה מאדונו המת והאדיר הובילה אותו אל האיש. משפחתו, אגב, קיבלה ׳הצעה׳ ללא הרבה בחירה בה לעבור לגור בארכיפלג אבן גולגולת, מקום עשיר וטוב הרבה יותר לחיות בו להפתעתם. עין המפרידה בין אמת לאבדון עצמו מעולם לא פגש אותם. הנשגב לקאסטת צל הירח למד במרץ את תורותיו של הנסיך הכסוף, וניסה להבין את גורלו שלו, נוטש כול זכר לאיש שהוא היה בעבר מאחור. הוא עמד בסטיגיה שבעולם התחתון לצידם של מספרת טבח עשרת הסכינים, מהמהם סימפוניית הלהבים הבוכיים, לב המפסיק לפעום בשמה ופלדה שחורה המאכלת את הבשר, אך נתקל בכמה מחסומי שפה שמנעו ממנו מלדבר איתם- דבר שמאוד שימח את הנסיך הכסוף, שפחד מהשפעה חיצונית.

עין השטן השתנתה בעקבות החיבור עם נשגב השאול מרגע ההשתגבות. היא חיפשה אחר סדר, אחרי אלפי שנים של ניתוק מאורביליס ומססלין, היוזי הקובעת את גבולות כול הדברים. הסדר החדש של הנסיך הכסוף, הדת הרשמית של ארכיפלג אבן גולגולת, והחוקים והטאבו של העולם התחתון מילאו את הצורך של העין בתבנית של חוק. העתק מאפשר לנשגב השאול להביט, בכוח שרק נשגבים רבי עוצמה ורוחות עתיקות מסוגלים להתנגד לו, ולראות עד כמה הם פיקחים ונבונים, את הכוח שלהם באומנויות הכישוף והנקרומנסיה, ולסיום האם הם חוטאים על פי הסדר החדש. כנגד החוטאים, העין מסוגלת לזמן את ההוריקן האגדי שלה, שמשמיד ספינות ובני אדם באכזריות ומהירות.

אבל כמו כול הדברים שמגיעים ממלפיאס, לעין יש אספקט מטמא. כמו שהנשגב שינה אותה, העין משנה את נשגב השאול. חוקים נוטים להשתנות קלות, להפוך לדומים יותר לאלו של מלפיאס. ידע שלא אמור להיות אצל נשגב השאול מופיע אצלו לעתים, מכוון אותו לכוחות שהנסיך לא היה רוצה שהוא ימצא. והעין המפרידה בין אמת לאבדון לא מתנגד לעין, הוא למד לסמוך עליה.

עין השטן, על אף הידע של אלו המכירים את אורביליס, שעיניו המרחפות סורקות את כול מלפיאס בחיפוש אחר אלו שעוברים על החוק, אינה מלכודת של השד מן המעגל השלישי. אורביליס לא מודע לקיומה של עין השטן, והיא משמשת כנקודת תורפה שלו. עין המפרידה בין אמת לאבדון ואורביליס, עם זאת, נראים רחוקים מאי פעם בזמנים אלו של הבריאה.

עין המפרידה בין אמת לאבדון היום צופה על איי הצוואר ועל המגוננים בחמלה ורחמים. הוא רוצה להושיע אותם מן הגורל העלוב שהאיים שלהם מציעים להם, ולאפשר להם חיים חדשים, תחת הסדר החדש. הוא מתכוון להפוך את האיים האלו לכול שבברית עם ארכיפלג אבן גולגולת, ולדאוג שהאנשים שם יקבלו את הגורל המאושר הראוי להם תחת הנסיך הכסוף, לפני היום בו הוא יוביל את הבריאה אל האבדון שלה. הנסיך מעודד את השאיפות שלו, מאמין בכוחו של עין כדיפלומט לאיים הללו, יודע שהוא מבין היטב את התרבות של המקומות הללו, יותר טוב מכול תושב של ארכיפלג אבן גולגולת.

מקום במערכה
עין המפרידה בין אמת לאבדון הוא הנבל הראשי של הקמפיין חום ואפלה, שאני מריץ לח'אן הטטרי. הוא אויב רב עוצמה, אך ראוי, והוא לא נושא מאחוריו את כול עוצמת ארכיפלג אבן גולגולת. הוא הופיע כדב"ש ללא הרבה תשומת לב בקו העלילה הראשון בקמפיין ללא אנושיות, של מהמהם סימפוניית הלהבים הבוכיים.

עין המפרידה בין אמת לאבדון הוא נשגב מיומן, אך הוא נשגב חדש. הוא במהות 3, והוא לא ממוקד במיוחד על קרב או כישוף, מה שהופך אותו ליריב שיכול להיות מובס על ידי דמי דרקון.

בגלל שאני באמת משתמש כרגע בדב"ש הזה, אשמח לשמוע ביקורת על הרקע שלו, שעדיין בשלב שניתן לשינוי, וגם הצעות לקמפיין, אם יש לכם- יתקבלו בשמחה.
 

Nextorl

The Crescent Archmage
צוות הפורום
נשמע ממש מגניב. מעבר לזה, אפשר להשתמש בעתק הזה גם לקמפיינים אחרים, וזה מה שמגניב בו. ממש אהבתי את איך שהוא משמש כנקודת חולשה לאורביליס.
 

העוג הברברי

פונדקאי ותיק
בצבא של ויני
Nextorl אמר/ה:
מעבר לזה, אפשר להשתמש בעתק הזה גם לקמפיינים אחרים, וזה מה שמגניב בו.
העתק באמת יתאים גם לסיפורים אחרים, אבל יש כמה נקודות שלקחתי שאולי ניתן לשנות בסיפורים אחרים.

אורביליס, קץ החכמה, הוא שד מעגל שלישי ונשמה של ססלין, המדבר האינסופי. המניע שלו הוא לדאוג שגזע השדים יהפכו לנבונים יותר, אבל לעולם לא ליותר מידי נבונים. זו הסיבה שהעין מאפשרת לראות עד כמה בני אדם הם נבונים.

הזכוכית המותכת, גם היא מאפיין שנלקח מאורביליס, שאחד מהכוחות המתוארים לו הוא גשם של זכוכית מותכת.

בהינתן שד אחר, תואם יותר למערכה אחרת, אלו הכוחות לדעתי שעדיף לשנות והשינוי שלהם לא יפגע בדבר.

זרתוסטרה אמר/ה:
אהבתי. מזכיר בחלק של החולשה קצת את העין של ווקנה.
לא חשבתי על זה, אבל זה בהחלט נראה לי כמו מקור השראה שהיה לי ואפילו לא שמתי לב אליו. מבלי ספק, לעין של וקנה יש הרבה הקבלות לעין השטן שהצגתי כאן.
 
Top Bottom