• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות
  • שדרוג פורום הפונדק הסתיים בהצלחה, ברוכים הבאים לבית החדש שלנו :)
    למרות שהפורום דומה לפורום הקודם, מתחת למכסה תמצאו שלל חידושים - ואולי אפילו איזה באג או שניים. למידע נוסף, בקרו בנושא

שליטים ושדים [שו"ש 33] מנורת עקלתון

ת'ור

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
בפרקים הקודמים: הקסם בחותם (ובעולם כולו) בא בצורות רבות. חלקן בהישג ידם של בני אדם, חלקן שייכות לחיות ולמפלצות ולשדים. בני אדם יכולים ללמוד להטוטנות, אחיזת עיניים, פשיטת צורה, אריגת מחשבות ועוד, למרות שהמערכות המפותחות והחזקות באמת הן כישוף בוץ וחישול פסוקים. בכל מקרה, לכל אומנות כזאת יש חוקים משלה ויכולות משלה, ורובן עובדות לפי הכלל של "על כוח משלמים". בני אדם יכולים לגלות תעלולים חדשים וקסמים חדשים, אבל לרוב הם שוליים למדי. אלא שמדי פעם מישהו מגלה מה שנקרא "קסם עמוק". קסם עמוק הוא מערכת קסם חדשה עם פוטנציאל ההשפעה וההרס של כישוף בוץ וחישול פסוקים, קסם חדש ובלתי צפוי, שנקרא עמוק בגלל שקל לטבוע בו.
למרבה המזל, זה בדרך כלל מה שקורה למגלי קסם עמוק. לפעמים הם גורמים הרס כללי לפני כן, מי יותר ומי פחות, אבל אם הם ממשיכים לחקור את הקסם החדש שלהם הם מתים. תמיד. בגלל שהם חסרים את שיטות הזהירות וההגנה של מערכות קסם ותיקות יותר, הם תמיד מוצאים משהו מסוכן מדי והורגים את עצמם בתהליך. ואפילו יותר במזל, אי אפשר ללמד קסם עמוק - נראה שאלה מערכות קסם אישיות שנוצרות בספונטניות ונעלמות כשהאדון היחיד שלהן מת. כמו כל קסם, גם החריגות הגדולות האלה נעלמות עם הזמן.

למרבה הצער, גם בכלל הזה יש חריגה. חרשים. וכשחריגה פוגשת חריגה, כשחרש מצליח לנעוץ קסם עמוק בתוך חפץ מחפציו... קוראים להם "עתקים דגולים", והם מפחידים כל מי שיודע עליהם בגלל שיש כל כך הרבה שלא יודעים עליהם. אלה מערכות קסם חדשות לחלוטין, עם יכולות לא מוכרות ופוטנציאל לא מוגבל, ורק אדם אחד יכול לחקור אותן כל פעם. כישוף בוץ וחישול פסוקים זכו להתבסס בגלל שפעם, בעבר הרחוק, קבוצות גדולות גילו ביחד מה אפשר לעשות איתם וכשמישהו רצה לקחת סיכונים הם עצרו אותו או עצרו את הקסם המשתולל שהוא שחרר. כשקסם של עתק דגול משתולל, אין אף אחד שיעצור אותו. כשקסם עמוק משתולל, אפשר רק לקוות שיש מגבלה כלשהי שתעצור את התוהו. לפעמים אין. ככה נוצרו הביבר האכזר ואולי גם הספוג השחור. היו ויש נסיונות לטפל בבעיה, אבל אף אחד מהם לא באמת עובד. בסופו של דבר, התקווה היא שאם מישהו ימצא עתק דגול הוא יהרוג את עצמו לפני שיהרוג אחרים.


אחד העתקים הדגולים הוא מנורת עקלתון. היא נוצרה לפני מאתיים שלושים שנים בערך (ובכך הפריכה את הטענה שעתקים דגולים באים מהקיסר), אחרי חישול ארוך ומפורסם. היוצר שלה היה אציל שעמל עליה במשך שנתיים ואז, יום לפני שהוא היה אמור לסיים אותה, שניהם נעלמו. הוא נמצא בחצר תיכון בוץ, מת, גופתו חובקת בכוח את המנורה (יש שאומרים שזו נשמתו שבוערת שם בפנים).

מנורת עקלתון נראית כמו עששית מכוסה רגילה, עשויה ברזל כבד וחבוט, שאי אפשר לפתוח. אש בהירה מאירה ממנה בחרוט, מרצדת לפעמים. האור של המנורה צהבהב רק במקצת וגורם לדברים להיראות שטוחים, כמעט לא מציאותיים. זה מתאים, שכן המנורה מזלזלת במופגן בסדר הרגיל של המרחב.
הכוחות הבסיסיים ביותר של מנורת עקלתון הם נגיעה בדברים מחוץ להישג ידך, גמיעת מרחקים, והעלמת ויצירת חפצים קטנים - לא שונה במיוחד מאחיזות עיניים רגילות. אך אחרי כמה שבועות או חודשים של שימוש אפשר ללמוד אפשרויות חדשות: שינוי הגודל של עצמים, שינוי הנפח, הצבע, החומר, המשקל, יצירת פתחים היכן שהיה רק קיר, יצירת קירות מאור, ויצירת ארכיטקטורה בלתי אפשרית כמו בית שיושב על חוט או חדרים שונים שתופסים אותו חלל.
וזה אפילו לא מתקרב לפסגת היכולת של המנורה.
לפני קצת יותר ממאתיים שנים, קולדר "יד-רחש" גנב את הירח; עברו חודשים עד שהשיגו גם את המנורה וגם את הירח והצליחו להחזיר אותו לשמיים. לפני שמונים ושש שנים המלומד אלפאראז כתב לחש בשפה עתיקה על השמיים, ויש שאומרים שגם היום העננים מתערבלים לפי האותיות שדהו. לפני שלושים ואחת שנים אדם בער בלהבות של ארגמן וכסף מעל השערים המזרחיים במשך שנה שלמה; הוא צרח כל הזמן, ולא הרפה מהמנורה. לפני מאה שבעים ושתיים שנים העיניים של כל התושבים השחירו; לא נראה שהייתה השפעה נוספת, אך האנשים נשארו כך עד יום מותם. לפני ארבעים וחמש שנים פאניקה פשטה בעיר כשאלפי אנשים נשבעו שהם עברו לגוף אחר; אך היו רבים שטענו להיות אותו אדם, והיו אנשים שנעלמו לחלוטין. בחורף לפני שמונים ותשע שנים ירדו מדי פעם ממטרים של גשם זורח; דברים מוזרים קרו לגוף של האנשים שנפגעו, אך החתולים שנפגעו התחילו לצווח ונראה שאיבדו את דעתם.
לפני שישים ושבע שנים, למשך יום אחד, היו שתי חותם. לא נראה שהיו לכך השפעות מתמשכות, אבל סדקים יכולים להתפשט בסתר...

כיום אף אחד לא יודע איפה המנורה. היא נעלמה כשמרטים "השקרן" פוצץ את עצמו לאלפי עלי ברזל לפני עשרים ושתיים שנים, ולא נראתה מאז. יכול להיות שמישהו גנב אותה באותו רגע וכעת הוא חוקר אותה או שומר אותה נעולה. יכול להיות שהיא אבדה בתוך כיס מימדי בלתי נגיש. אפילו יכול להיות שהמנורה הושמדה כנגד כל הסיכויים, למרות שאף אחד לא מאמין בזה. היא כנראה שמורה היטב במרתף כלשהו, או אבודה במקום בו לעולם לא ימצאו אותה... או שרוכל פשוט מאיר איתה את הדוכן שלו, או קבצן מתחמם לאורה, והיא רק מחכה שמישהו יבין מה היא באמת ולמה היא מסוגלת. מי יודע? לפעמים עתקים דגולים מתנהגים בצורה מוזרה.
-------------
הארות, הערות, כבשים מכל הגדלים וגם סתם תגובות "יו, מגניב!" יתקבלו בברכה.
 
Top Bottom