• הצטרפו לפורום הפונדק

    שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

    הרשמה / התחברות

שליטים ושדים [שו"ש 20] פני הלילה

ת'ור

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
"אל תתעסק עם הציפורים של חותם" - זהו כלל שתמיד נכון, אך במקרים מסוימים הוא נכון יותר מבדרך כלל. אל תפגוש במבטה המטורף של יונה או שהלהקה כולה תתחיל לעקוב אחריך. אם אתה שומע קריאת עיט, עצום את עיניך וחכה שהרוח תעצור. אבל אם אתה רואה ינשוף, אל תזוז ואל תדבר. רק תקשיב בנימוס ותקווה לטוב.

כל דורסי הלילה של חותם מסוכנים: האוחים חזקים בהרבה משגודלם אמור לאפשר להם, ולפעמים הם תופסים לעצמם אדם לארוחה (למרות שהם לרוב מחזירים את רובו); השעירים מפיצים סביבם הילה של דממה, ואם תנסה לשבור אותה הם יפיקו צווחות שיקרעו את עור התוף שלך; תנשמות עפות לפעמים בחלומות, בלי לשים לב לנזק שהן עושות לנפש דרכה הן עוברות. אבל ינשופים נבדלים מכולם בשני דברים: הם פועלים גם ביום (למרות שהם מעדיפים את הלילה ושעות הערביים), ואת פניהם מכסה מסכה בתבנית מורכבת של לבן ושחור.

ינשופים הם מהציפורים המסוכנות ביותר בחותם, שניים לעורבים רק בגלל שהם לרוב אדישים להולכי הקרקע. רק מעטים יכולים בכלל לשים לב לינשוף אם הוא לא חושף את עצמו במכוון, והם לרוב נשמרים לעצמם. אך מדי פעם הם פונים לאדם, בדרך כלל כשהוא לבדו, ומשוחחים איתו בקולות מעוותים. במקרה כזה נהוג לא לזוז (אי אפשר לברוח, וניסיון רק ירגיז אותם), להנהן או לנענע בראש כשצריך (לדיבור יש סיכוי גבוה יותר להרגיז אותם), ולהשתדל לא להביע רגשות (גם זה יכול להרגיז אותם). למרבה המזל רוב האנשים מצליחים לשעשע אותם עם אימתם המוחלטת והינשופים עוזבים אותם במנוחה. בכל מקרה, אם הינשוף מציע לך את המסכה שלו, עשה לעיר טובה ותסרב. כן, זה ירגיז את הינשוף וכנראה תמות תוך כמה ימים, אבל לפחות העיר תהיה בטוחה.
אם הרגזת את הינשוף הוא פשוט יסתלק. בימים הבאים אתה תתעורר עם פחות ופחות איברים, העור במקום בו היו סגור כאילו מעולם לא היו קיימים, עד שתאבד את אחד האיברים החיוניים ופשוט לא תתעורר. אנשים שישמרו עליך לא יראו כלום ולא ישימו לב שאיבר חסר עד שימשכו את תשומת ליבם לכך. אם תנסה להישאר ער, זה רק יעשה את הסיוטים כשתירדם נוראים יותר. זה עדיין עדיף על לקבל מסכה.

יש תיעוד של שלוש פעמים בהם אדם קיבל מסכה. שתיים מהן מתארות הרס נורא, רחובות קרועים לגזרים, אש שפשוט לא כבה. האחרונה רק מדווחת שהקיסר שרד את ההתקפה, ואז חודש אחר כך מדווחת שהוא מת מפצעיו. אנשים שמקבלים את המסכה שומרים על שמץ מאישיותם, אך הם לא מסוגלים לפתור בעיות שלא באלימות ולא מסוגלים לשלוט בכוחם מרגע שהפעילו אותו. הם מסוגלים לנוע מהר מכולם, להכות חזק מכולם, לגדל את איבריהם למפרשים ארוכים של פלדה שחורה. הם יכולים לכבול את הברק מהשמיים, להצית כל דבר במגע, ולפורר אבנים ומתכות ובשר. הם לא יכולים לדבר, אך הם יכולים לצווח. הדרך היחידה לעצור אותם היא לתקוף אותם שוב ושוב ושוב עד שהנזק המצטבר סוף סוף יהרוג אותם. לאחר מותם, קרע של חשכה יורד מהשמיים ועוזב עם המסכה השבורה.

ייתכן שזה מפתיע שלא היו יותר מטורפים שקיבלו מסכה, אך נראה שינשופים מציעים אחת רק לאנשים שלא ירצו לקבל אותה. אנשים שיודעים טוב מאוד מה יהיו ההשלכות ורוצים להימנע מהן בכל מחיר. אולי אם אדם כזה יקבל מסכה זה יהיה הישג גדול יותר; או שאולי לינשופים יש סיבה אחרת, מוזרה יותר. רוב הסיכויים שאף אחד לעולם לא יגלה את התשובה, ואולי עדיף ככה. אם הסיבה הייתה מתגלה הינשופים היו עלולים לשנות את מנהגם, ואם הם היו משנים את מנהגם, חותם כנראה לא הייתה שורדת.

--------------------------

הערות, הארות, כבשים מכל הגדלים וגם סתם תגובות "יו, מגניב!" יתקבלו בברכה.
 

ת'ור

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
העיר\מיני עולם מערכה עליה אני בד"כ כותב באתגרים האלה. אם כל זה מעניין אותך אני ממליץ לקרוא קטעים מוקדמים יותר שכתבתי עליה, בקטעים חדשים אני יוצא מנקודת הנחה שהקורא קרא גם את מה שבא לפני כן.
 

Adran

פונדקאי ותיק
זה מגניב, נחמד לראות התייחסות לחיות אחרי ששמענו מנראא על כך שהם בעלי כוחות. האם לחיות יש יכולות מיוחדות בכל העולם, או שזה משהו ייחודי לחותם?
 

ת'ור

פונדקאי ותיק
צוות הפורום
לחיות יש כוחות באופן כללי, חלק יותר וחלק פחות, אבל החזקות נוטות להתאסף בערים ובמיוחד בחותם. יש כמה חיות ייחודיות לחותם, כמו ינשופי המסכות. יכול להיות שיש ינשופים גם במקומות אחרים ואם כן הם יהיו חזקים מאוד גם שם, אבל כנראה עם כוחות אחרים.

למרות שמה שייחודי לחותם הוא רובע הביבר האכזר - רוב החיות לא תבוניות, אבל הן מקבלות תבונה כשהן נכנסות לרובע הזה. זה כמובן מחזק מאוד את אוכלוסיית החיות בחותם.
 
Top Bottom