• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שאלה, שיש לי הרגשה שאני יודע את התשובה, בקשר לחרבות

סטטוס
נעול לתגובות.

akma

פונדקאי ותיק
האם צריך רישיון לחרב?
האם בכלל צריך רישיון לאיזה שהוא נשק חוץ מאקדח?
בעיקר מסקרנות, בעיקר :twisted:

לא, כמו שלא צריך רישיון לסכין מטבח. גרזנים, חרבות ופגיונות היום הם בעיקר פריטי אספנות שאתה קונה כדי לתלות על קיר - רובם אפילו לא חדים. רישיון צריך, עד כמה שאני יודע, רק לנשקים חמים.

דאן.

בעיקרון, כדי להחזיק בבית חרב אתה לא צריך רישיון, כמו שאתה לא צריך רשיון לסכין מטבח (כמו שדאן אמר). מה שכן, אסור בתכלית האיסור להסתובב עם נשק קר בתור אמצעי הגנה. לעומת זאת, אפשר להוציא רישיון לנשק חם ולהסתובב איתו כאמצעי הגנה.

כלומר, כאמצעי הגנה, רק אקדח, וגם זה ברישיון.
כפריט בביתך, כל דבר, כאשר אקדח דורש רישיון.

זה די פשוט - מבחינת החוק אם אתה נתפס עם נשק קר ואין לך סיבה טובה למה אתה מחזיק אותו, יתה פושע. (את תערבבו עם חוקי הגנה עצמית, זה משהו אחר לגמרי.)
מבחינה מעשית הפעמים הכמעט יחידות שאנשים נעצרים על זה זה כתוספת לפשעים פליליים אחרים (נגיד, דקירה.) ככה שלא באמת יש לך מה לחשוש להסתובב עם קטאנה ברחוב, רק תדאג שהיא לא תבלוט ולא לדקור אף אחד.

לפי דעתי צריך להיות חוק שמרשה לסתובב עם נשק קר וגם היה צריך רשיון אם זה אז זה היה נחמד אבל כך זה די מסוכן אלה אם היה צריך לחרב רשיון היו פחות רצחות בנשק קר.

ומה אתה צריך לעבור במבחן לרשיון? לחתוך אבטיח במכה אחת בלי להשפריץ על עצמך? :lol:
אין מה לעשות, לעשות רשיון לנשק קר יהיה עם חוקים שלפי דעתי מיותרים,לעומת זאת, אני מסתובב עם אולר ויצא לי שלוש פעמים לדקור מישהו להגנה עצמית ואף פעם לא יצא הקטע של זה שאני מסתובב עם האולר עליי כחלק "רע"

אם אתה צריך הגנה עצמית אם נשק קר,תשתמש בעגרופן כמו שאני עושה :D
שלדעתי זה אחלה להגנה עצמית,בובום אחד ללסת של מישהו אם זה והלסת שלו נשפחת לאדמה כמו כלום!וכן זה גם לא בולט

וזה גם לא משפיע על ההעונש בבית המשפט אם מרביץ למישהו עם או בלי זה :eek:

כפי שכתבו מעלי, זה לא משנה עם איזה מישהו עם סכין החליט לבדוק איך נראה הטחול שלך מבפנים בדרכים לא-טובות, אם אתה מחזיר עד שהוא מפסיק-הגנה עצמית. אם אחרי שהוא נכנע אתה ממשיך-זו אלימות.
ותכל'ס, אם הרגת תוך כדי הגנה עצמית, זה לא משנה עם עם זה היה באגרוף למפרקת, סכין לגרון או כדור ללב-התוצאה בבית-משפט היא אותה תוצאה.

למרות זאת, זה כן משנה אם חתכת לו את הבטן וגרמת לו לדימום קשה שהוא מת ממנו ימים אחר כך (הריגה) ואם ערפת לו את הראש על המקום (רצח).

אם 1 תוקף את 2 במטרה להורגו, והוא מצליח=רצח.
אם 2 יצליח להרוג את 1 התוקף אותו=הרג.

קופיל אמר/ה:
אם 1 תוקף את 2 במטרה להורגו, והוא מצליח=רצח.
אם 2 יצליח להרוג את 1 התוקף אותו=הרג.
ומה זה ישנה ביחס של בית המשפט אלייך?זה לא ישנה שום יחס של שום בנאדם אלייך כי הרג\רצח זה אותה מטרה ובדיוק אותו דבר חוץ מהמילים

לא, הרג ורצח הן שתיי הגדרות משפטיות. רצח בדרך כלל נענש במאסר עולם, והרג תלוי בניסבות (20 שנה בתקרית האחרונה שאני זוכר על אלימות במועדונים).

Dexter אמר/ה:
בעיקרון, כדי להחזיק בבית חרב אתה לא צריך רישיון, כמו שאתה לא צריך רשיון לסכין מטבח (כמו שדאן אמר). מה שכן, אסור בתכלית האיסור להסתובב עם נשק קר בתור אמצעי הגנה. לעומת זאת, אפשר להוציא רישיון לנשק חם ולהסתובב איתו כאמצעי הגנה.

כלומר, כאמצעי הגנה, רק אקדח, וגם זה ברישיון.
כפריט בביתך, כל דבר, כאשר אקדח דורש רישיון.

אין רישיון אבל זה לא אומר שהרשיון חל רק על נשק חם כי לצערי כדי להשיג רובה אוויר צריך גם כן רשיון (עוד שבועיים אני משיג! יהיה לי סנייפר רייפל אוויר!)

הריגה זה בטעות, רצח זה בכוונה.
אם דקרת אותו בכוונה לרצוח אותו, אבל הוא מת בבית חולים מהפציעות שלו כמה ימים אחר כך, לדעתי זה רצח, כי הוא מת בצורה ישירה מהדקירה שלך.

אנשים מסתובבים עם סכינים כל הזמן, אני לא חושב שזה לא חוקי. חוץ מזה, אין בעיה להצדיק את זה בטענה שזה בשביל "לחתוך ירקות".
לעומת זאת, אם תסתובבב עם קטאנה ברחוב, פשוט תראה מוזר :p

למרות שאני יכול להצדיק גם את זה:
"אני הולך עם הקטאנה כדי לחתוך ירקות"
"למה לא סכין?"
"כי... יש לי ירקות מאוד גדולים לחתוך(?)"
:lol:

אבל תמיד אפשר להצדיק שאתה הולך להתאמן עם מישהו או שחזרת מהמכון אומנות מלחמה שבו אתה מתאמן איתה

בנוגע לחוק, יש דרגות של הריגה

1(דקרת, הוא מת במקום) מאסר עולם בלי חנינה
2(דקרת, הוא מת מהפצעים בין 12 שעות עד לפני שהוא יוצא מהבי"ח) מאסר עולם עם חנינה
3(דקרת, הוא מת מהסתבכות עם הפצע, מזיהומים ועד חוסר סגירה טובה של המקום) עד 20 שנים
4(דקרת, הוא לא מת) עד 10\15 שנים, תלוייה חומרת הנזק
5(דקרת מהגנה עצמית, הוא מת במקום ) עד 20 שנים
6(דקרת מהגנה עצמית, הוא מת מהפצעים בין 12 שעות עד לפני שהוא יוצא מהבי"ח) אם אני לא טועה, עד 15 שנים ו5 בתנאי
7(דקרת מהגנה עצמית, הוא מת מהסתבכות עם הפצע, מזיהומים ועד חוסר סגירה טובה של המקום) עד 15 שנים
8(דקרת מהגנה עצמית, הוא לא מת) עד 5\10 שנים, תלוייה חומרת הנזק

זה מהתקופה שלמדתי משפטים, אם אני לא טועה, זה עדיין ככה

talh25 אמר/ה:
למרות שאני יכול להצדיק גם את זה:
"אני הולך עם הקטאנה כדי לחתוך ירקות"
"למה לא סכין?"
"כי... יש לי ירקות מאוד גדולים לחתוך(?)"
:lol:

אבל תמיד אפשר להצדיק שאתה הולך להתאמן עם מישהו או שחזרת מהמכון אומנות מלחמה שבו אתה מתאמן איתה
זה לא משנה, בתור עובדה לפי החוק אסור לך לשאת לא סכין ולא קטנה, משום סיבה. חוץ מזה, אף מכון אמנויות לחימה לא יהיה מספיק מפגר בשביל להתאמן עם נשקים אמיתיים.

במקום פרטי[רק הבית שלך], מותר לך להחזיק מה שאתה רוצה, כולל קטאנה מושחזת[המממ... צריך להשחיז אותה שוב באמת...]. אקדח כמו שאמרו, אסור להחזיק בבית.
כל עוד אתה במקום שהוא לא המקום הפרטי שלך, להלן כל מה שהוא לא הבית שלך, אסור לך לשאת שום נשק קר שהוא. גם לא לקחת קטאנה ברחוב לשיעור אומנויות לחימה, כי גם בשיעור אומנויות לחימה, אסור להשמתמש בקטאנה, או סכין או נשק אחר.
ואם אתה מוריד את הקטאנה מהקיר, תזהר שלא יתפסו אותך כשאתה רץ איתה ברחוב, ורודף אחרי חברים שלך[לא ממש נסיון אישי :rolleyes: ]

אני צחקתי על הקטע הזה, כנראה שאני צריך לסמן מתי אני צוחק.
בכל מקרה, אני מאמין שכל דבר יכול להיות כלי נשק, אפילו המפתח או המשקפיים או העדשות מגע וכיום אפילו סכין נשלפת יכולה להיות מחומר לא מתכתי ע"מ שהיא תעבור את הבדיקה הבטחונית, או לשים אותה בגרב... אז יש מספיק דרכים לשאת נשק גם בלי ללכת עם קטאנה שלופה ולכתוך ירקות גדולים :lol:

סטטוס
נעול לתגובות.
חזרה