• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שאלה: מחירים ב- Dark-Sun

אני משתתף בהרפתקת מו"ד 4 בעולם דארק-סאן, ויש לי שאלה:
מכיר מחירת חפץ קסום הוא 1/5 ממחיר הקניה.
השאלה היא, מה מחירו של חפץ קסום (נגיד, פגיון קסום 2+) עשוי מתכת? כידוע, מתכת מאוד נדירה ויקרה, אז מה מחיר החפץ הקסום המתכתי?

דברים כאלו לא אמורים להיות בכלל זמינים לקנייה בשום מקום.
אולי האצילים העשירים ביותר והטמפלרים החזקים ביותר ממנים משלחות להריסות עתיקות למצוא דבר כזה, או שולחים כוח צבא להשתלט על מכרה למשך כמה חודשים כדי להפיק מספיק מתכת כדי להתחיל לייצר דבר כזה.
בעיקרון, זה משהו שרק העליתה מסוגלת להשיג.

לגבי מחיר?
מהתקופה שאני שיחקתי writs-razor עלה 10 cp, בכל חיי המשחק המקסימום שהיה לי זה 11 CP - ושברתי בערך 4 כאלו....
אותו דבר ממתכת אמור לעלות פי 100 יותר יקר - כלומר באזור ה 1000 CP - ואחד כזה קסום... מי יודע? 5000? 10,000 ?

לדעתי, בקמפיין נורמלי, זה לא משהו שניתן לקנות במקסימום לקבל את זה כפרס על משימה רצינית, או למצוא את זה בלב מבוך נשמר ע"י עדר של מקילוטים רעבים....

בתור שחקן כמעט כל הכסף היה הולך לנו רק לשרוד ולקנות מים.... אחח.... אלו היו הימים :)

סביר שזו בעיקר בעייה שלך, התפקיד של השה"ם הוא להבהיר שבאתאס כל פגיון עצם חשוב (כי הוא עלול להישבר, אז כדאי לקחת כמה עודפים) ולהבהיר שמתכת וחפצי קסם נדירים מאוד. אז האמת, שאני הייתי אומר שהמחיר של החפץ גבוה ממה שהוא כתוב בספר, אבל לך חפש מי יקנה סחורה לא חוקית, יקרה ומסוכנת כזו. (כדי להריץ דארק סאן, כדאי לקרוא קצת את הנובלות, ואת "יומני הנווד" של המהדורה השנייה כדי להבין איך לשחק במשחק, הצמדות לחוקים היבשים של מהדורה 3 ו-4 עלולה לפגום קשות בסגנון המשחק).

מי אמר משהו על לא חוקי?
קרא את הרשומות של דארק-סאן ותראה, כתוב שם שחפתים קסומים לא נדירים!
לגאלאן, שגם בחוג, היה במפגש הראשון חפץ קסום ולי לא היה. אחרי ההתקלות הראשונה, נגד 3 סורראנים ו2 מחושלי קרב קיבלתי כתגמול פגיון מתכת קסום 2+. זה תגמול!!! מה לא חוקי בזה?! מי אמר שנמכור את זה??!!

חוג?
בכל מקרה אני חושב שמחיר החפץ המקורי+מחיר המתכת של הפגיון ע"פ משקל (אני מניח שאין ניצב עץ, ורצועות העור אמורות לא לשקול יותר מ200 גר') זה סכום מכובד בהחלט לחפץ שכזה. אם אתה לא מסתפק בזה זוהי הבעיה שלך, אם תנסה למכור את זה במחיר שאתה חושב שהוא מתאים לפריט כזה שכרך יצא בהפסדך כי אף אחד לא יקנה את זה, גם מחשש לזיוף וגם בגלל המחיר.

אין צורך להתרגז. נהוג שבעולם השמש השחורה דמויות פשוט לא מוצאות חפצי קסם, בטח שלא קונות אותם. זה עולם שבו כל חפץ קסום הוא כמו עתק משני (בניגוד לאברון למשל). בספר המערכה של העולם יש גם כמה חוקים חלופיים שנועדו לחזק את הדמויות בחזרה (כי המתמטיקה של תוספי ההקסמה והיכולות הקסומות בספר לשחקן היא בהנחה שלדמויות יש חפצי קסם מתאימים לדרגתן).

למרות זאת, במערכה הביתית שלו כל מנחה יכול לעשות מה שבא לו. אם נקסטורל מעדיף לוותר על החוקים החלופיים הללו וכן לתת לכם חפצי קסם - טוב, זה לחלוטין עניינכם. זה המשחק שלכם ואף אחד לא יכול לבוא אליכם בטענה שאתם הורסים את עולם המערכה. זה לא כאילו מכריחים אותו לשחק אתכם.

הדעה האישית שלי היא שאם כן יש חפצים קסומים וכן אפשר למכור אותם, המחיר צריך להיות בדיוק כמו בספר לשחקן (חמישית מהמחיר המלא) פשוט בגלל שאף אחד לא יתיך אותו לברזל, ולכן זה לא ממש משנה ממה הוא עשוי. (פגיון קסום שווה הרבה בגלל שהוא פגיון קסום. להתיך אותו ולעשות עדי ברזל לצוואר זה בזבוז של הרבה מאוד כסף).

Saradomin אמר/ה:
מי אמר משהו על לא חוקי?
קרא את הרשומות של דארק-סאן ותראה, כתוב שם שחפתים קסומים לא נדירים!
לגאלאן, שגם בחוג, היה במפגש הראשון חפץ קסום ולי לא היה. אחרי ההתקלות הראשונה, נגד 3 סורראנים ו2 מחושלי קרב קיבלתי כתגמול פגיון מתכת קסום 2+. זה תגמול!!! מה לא חוקי בזה?! מי אמר שנמכור את זה??!!

קסם אינו חוקי באתאס, לכן חפצים קסומים לא חוקיים באתאס. למה אתה מתכוון ברשומות של דארק סאן? כי קראתי את רוב הספרות הרלבנטית (prism pentad, cinnabar shadows, rise and fall of dragon king, most of the wanderer journal, the wanderer chrnonicle and all the revised and expanded campaign setting, 4E campaign setting).
חביבי, במפגש הראשון לא אמור להיות חפצים קסומים, גם לא אחר ההתקלות הראשונה. אני למשל על ההתקלות שתארת הייתי מביא לדמויות כתגמול אולי 2 פגיונות צור, קאריקל עצם, ונבוט.
פגיון מתכת קסום זה משהו שאתה מקבל אחרי שאתה מביס מומיה עתיקה וצבא הזומבים הרעילים שלה, או אחרי שאתה מבצע שירות מסוכן עבור הטמפלר הגבוה של באליק, או מציל בת לשושלת סוחרים מציפורני ציידי הנשים של מלך הצללים בניבניי. לא משהו שאתה מקבל כי חיסלת מוכר פלאפל.

the Nerubian אמר/ה:
הדעה האישית שלי היא שאם כן יש חפצים קסומים וכן אפשר למכור אותם, המחיר צריך להיות בדיוק כמו בספר לשחקן (חמישית מהמחיר המלא) פשוט בגלל שאף אחד לא יתיך אותו לברזל, ולכן זה לא ממש משנה ממה הוא עשוי. (פגיון קסום שווה הרבה בגלל שהוא פגיון קסום. להתיך אותו ולעשות עדי ברזל לצוואר זה בזבוז של הרבה מאוד כסף).
המחיר בספר השחקן מתייחס לעולם שבו הקסם תעשייתי, וכל דכפין יכול ללכת לבסטה בכפר הכי נידח ולקנות שם חרב +4 של להבת הכפור. גם שם ההגיון הכלכלי הוא מפגר ועקום (מי מכין את כל חפצי הקסם הללו? למה שווה לו להכין אותם? למה חפץ קסם חדש עולה פי 5 מישן?), אבל באתאס זה בהחלט אבסורדי, אני הייתי מוכר במחיר כפול פי כמה מהמחיר בספר השחקן.

שמע, נקסטורל לקח את דארק סאן ושינה כדי להתאים למכניקה של מו"ד 4, כי היא יוצאת מנקודת הנחה שיש לכולם חפצים קסומים (אני לא חושב שהוא צריך לעשות את זה, אבל בחירה שלו). אם מפריע לך, שנה את השם לברייט סאן. בגלל שזה עולם המערכה של נקסטורל ולא העולם שבספר (למרות שהם נורא נורא דומים אחד לשני), אין שום בעיה בקיומם של חפצים קסומים- בדיוק כמו שאין בעיה במחושלי הקרב שנמצאים בעולם בשפע.

לא יודע לגבי אורחים בכללי, אבל *אתה* סתם מחפש לריב תוך התעלמות מדעות של אנשים אחרים. לצערי הרב אתה אורח, אז הכי הרבה שאני יכול לעשות זה לומר לאנשים להתעלם ממך. לחסום אותך אין לי אפשרות.
להתראות.
למרות זאת, במערכה הביתית שלו כל מנחה יכול לעשות מה שבא לו. אם נקסטורל מעדיף לוותר על החוקים החלופיים הללו וכן לתת לכם חפצי קסם - טוב, זה לחלוטין עניינכם. זה המשחק שלכם ואף אחד לא יכול לבוא אליכם בטענה שאתם הורסים את עולם המערכה. זה לא כאילו מכריחים אותו לשחק אתכם.
אם מפריע לך, שנה את השם לברייט סאן. בגלל שזה עולם המערכה של נקסטורל ולא העולם שבספר (למרות שהם נורא נורא דומים אחד לשני), אין שום בעיה בקיומם של חפצים קסומים- בדיוק כמו שאין בעיה במחושלי הקרב שנמצאים בעולם בשפע.

נחמד שהחלטת מה המוטיבציה שלי, הוא שאל שאלה על דארק סאן, ורציתי להסביר לו קצת על אופי עולם המערכה. אם אתה חושב שאני מחפש לריב אתה טועה.

חזרה