• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שאלה לעוקבים אחרי ספר השחקן - מה לדעתכם עדיין חסר, ונחוץ כדי שאפשר יהיה להשתמש בשיטה?

הי,

אני מתקדם לקראת סיום ספר החוקים לדרגות 1-8.
(שזה כזכור, הרבה מאד פגישות לפי החוקים של מלסטרה).

הדברים שעדיין חסרים/זקוקים לתוספות ואני מתכוון לעבוד עליהם בשבועות הקרובים הם:

1. עדכון ותיקון דף הדמות כך שישקף את השינויים שנעשו בחוקים 'אגב תנועה', והוספת מילון מושגים לכל המונחים שמופיעים בדף הדמות.

2. השלמת כמה דברים שחסרים בפרק המקצועות + הלחשים והיכולות (עוצמה 2 של כוהנת אפורה, כמה תיקונים מינוריים אצל הקוסם ההרמטי, יכולות מיוחדות של פייטן אחרי ההתמקצעות בדרגה 6, והיכולת המיוחדת של הפארזורג שנוגעת לבעל חיים תחת השליטה שלו.

3. השלמת כמה חוסרים בפרק הציוד, כולל קליעים ועוד.

4. כמה חוסרים שיש להשלים בפרק על יסודות הקרב, כולל הבהרת החוקים להטלת לחשים, ועוד.

וכאן אני פונה אליכם בשאלה - אם לדעתכם חסר עוד משהו, מעבר למה שנכלל ברשימה הזו, שלדעתכם חייב או רצוי מאד שיהיה בספר, כדי ששחקנים ומנחים (שהם לא אני) יוכלו להשתמש בו, זה בדיוק הזמן לכתוב את זה כאן :)

יצירת מפלצות, מן הסתם.
אני מניח שיכול להיות נוח גם סקירה קצרצרה של בקעת קיירן בערך פסקא על כל איזור, כי למנחים חדשים שבאים אל השיטה נראה לי נוח שיש גם הסבר קצר ולא צריך לקרוא את כל החוברת שהיא די גדולה וגם אפשר לתת את זה לשחקנים כדי להכיר להם בקלות את העולם.

השאלה היא האם המטרה להעשיר את הספר לשחקן או מה באופן כללי חסר כדי להתחיל לשחק.

כשחקן באמת יש לי באמת כמעט כמעט הכל כדי להתחיל לשחק, ומה שחסר בעיקר זה כל מיני פיצ'פקעס כמו טבלאות אקראיות לדברים, חוקים לקרב המוני שהוזכר שיהיו אבל לא סביר שצריך וכל מיני הבהרות על יצירה.
(אגב, אם אתה כן רוצה ללטש עוד, לדעתי להמיר את חוקי הפגיעה לחוקי הדרג"ש היותר פשוטים של מו"ד יעזור מאוד לאנשים לגשת לשחק בשיטה)

הדבר העיקרי שחסר זה באמת הכלים לשהם-מפלצות, מלכודות, יצירת התקלויות מאוזנות, טבלאות אוצר, כלים ליצירת דבשים, רעיונות להרפתקאה וכו.

כמו שאמרת, מקומם של אלו בחוברת לשליט המבוך אם תהיה, השאלה היא האם מטרתך לשפר ולגוון עוד את חוברת השחקן או שהמשחק יהיה שמיש בהקדם למשחק.

בתכל"ס, זה די פשוט להשתמש בחוקים הקיימים כדי ליצור דמות ברמה 6.
פשוט לחשב את מספר נקודות האימון ונקודות הכשרון שהדמות קיבלה בעליה מרמה 1 עד רמה 6 (יש טבלאות מפורטות) ולפי זה לקנות לה לחשים/תמרוני נשק/כשרונות חזקים יותר, ואז לתת לה רקע מתאים וציוד שהוא בערך שווה-ערך למה שיש לדמויות האחרות (פלוס-מינוס).

בחודשיים (או קצת פחות) שעברו מאז הפתיל, האתר עודכן והוכנסו כלים מפורטים לשה"ם - ליצירת מפלצות, איזון התקלויות ועוד.

אולי זה זמן טוב לחדש את השאלה לגבי מה הדברים הבאים שצריך כדי לאפשר למנחים להשתמש במלסטרה לקמפיינים משלהם :)

אני כרגע עובד על משחק למלסטרה שאני מתכנן להריץ בפורום. נראה לי שיש פחות או יותר את כל מה שצריך כדי לשחק, אבל כמה דברים קטנים יכולים לעזור:
1.חוקים לבניית ואיזון מלכודות(יותר בשביל המנחה)
2.חוקים לרעלים ומחלות- לא קריטי אבל נראה לי נחמד בעיקר עם המחלות הפיטרייתיות שנפוצות במלסטרה.
3.איזושהי טבלה של כסף וחפצי קסם לפי דרגה- שום לא חייבים אבל נראה לי שזה יכול לעזור.

אשמח מאד לעקוב אחרי המשחק ההוא :)

1. צודק, אנסה לבנות כאלו.
2. מעבר להסבר על רעלים ומחלות בתת-הפרק על נזקים מיוחדים (בפרק הקרב)?
3. אני אחשוב על זה - קצת מורכב משום שדמויות שונות מתקדמות בקצב שונה, אבל כן, אני מבין איך זה (ואולי גם טבלת סוגי אוצרות אקראיים) יכולים לעזור, אם אצליח לנסח חוקים ראויים לזה :)

חזרה