• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות

שאלה לגבי ענייני זכויות יוצרים

BadBug

פונדקאי ותיק
הכנתי לאחד הוואן שוטים סרטון קצר שמציג את הדמות אותה אני הולך לשחק, בהכנה השתמשתי באיורים מספרים מהמאה ה-18 ומוסיקה של להקה קצת יותר עדכנית.
השאלה שלי - האם זה בסדר להעלות את הסרטון לפונדק או לרשת חברתית אחרת בהנחה ואני מוסיף קרדיטים מחוץ לסרטון? האם צריך בכלל? אולי אסור בכל מקרה?

liorgonen3

פונדקאי ותיק
עקרונית כל עוד אתה עושה את זה שלא למטרות רווח ודואג לתת קרדיט וכו' זה יכול ליפול תחת ההגדרה של "שימוש הוגן", זה קצת מונח שסתום ויש לו פרשנות לכאן ולכאן אבל כעיקרון זה יכול להתאים.
עכשיו אני אציין שזה לא חוו"ד משפטית מחייבת וכו' (בעיקר כי אני פחות חזק בתחום של זכויות יוצרים) אבל אם אני לא טועה האיורים כבר הפכו להיות "נחלת הכלל" (קניין רוחני בדרך כלל מאבד את הזכויות יוצרים שלו אחרי תקופה ארוכה, אם אני לא טועה זה 75 שנה אבל שוב, לא לתפוס אותי במילה) ככה שעל הנייר הם אמורים להיות בסדר, הלהקה קצת יותר בעייתית אבל בכנות אני בספק שיהיה להם אכפת ששמת שיר שלהם אחרי שנתת קרדיט בשביל איזה סרטון על משחק תפקידים.

אני לא בטוח איך זה יעובד מבחינת רשתות חברתיות, בעיקר בגלל סוגיית האלגורתים (היום רוב השמירה על זכויות יוצרים ברשת נעשית באופן אוטמטי עם אלגורתים שיודע לזהות דברים כאלה). אז תיקח בחשבון שזה יכול להתנגש בך שם.

BadBug

פונדקאי ותיק
לגבי האלגוריתם, שמעתי שהוא פעיל ביוטיוב, בשניה ששיר מזוהה - הסרטון נחסם.
אבל באמת מדובר פה במשהו קטן וחמוד שלא הולך להיות ויראלי או למטרות מסחריות כלשהן.
אני צריך לחשוב על זה עוד קצת :)

ליאור

פונדקאי מהשורה
ביוטיוב עיקר הבעיה זה מוזיקה
לפי החוקים שלהם(אם הם לא ידכנו אותם) כל דבר שהוא פרודיה או ביקורת מותר לשימוש אבל עדיין יש הרבה דברים שמזוהים בתור עברה על זכויות יוצרים למרות שאמור להיות מותר

זה כולל מוזיקה שתחפש בגוגל(אותם בעלים) שרשומה בתור מותרת לשימוש חינם ביוטיוב

BadBug

פונדקאי ותיק
בעייתי משהו... בכל מקרה ראיתי שלפורום אני לא יכול להעלות קבצי וידאו, כלומר רק אם אעלה אותו לשרת אחר ואז אשים פה לינק יהיה אפשר להוריד/לצפות בו.
נראה לי שאני אוותר כי זה באמת לא ביג דיל, רק משעשע ואולי קצת מגניב אבל לא שווה את הטרחה הזו...

The oldman

The Rainbow Archmage
צוות הפורום
זה נשמע בסדר גמור - זה לא שימוש מסחרי אלא אישי לך ולחברים ולכן זה שימוש הוגן ברוב המקרים.
תתן קרדיט למי שלקחת ממנו איורים וכיוב.
אם זה יהפוך לוילארי, תחשוב מחדש - במלים אחרות, אם 50 אנשים רואים את זה לאף אחד לא איכפת. אם זה מגיע ל-5000 איש, אז תתחיל לדאוג 😁

Top Bottom