• הצטרפו לפורום הפונדק

שלום וברוכים הבאים לפונדק, האתר המוביל בעברית על משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד.
    אחרי ההרשמה תוכלו לפרסם הודעות, לשלוח ולקבל הודעות פרטיות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה / התחברות
  • עדכון חשוב לגבי דרקוניקון והקורונה
    מסתבר שליקום יש שליט מבוך אכזר, שאוהב להניח מלכודות למארגני כנסים בארץ ובעולם - אחרי שב-2020 המלכודת הזו תפסה את דרקוניקון, השנה אנו נחושים לא ליפול במלכודות והכנס יתקיים השנה! כל הפרטים בנושא

שאלה לגבי עבודה עם אקדח דבק חם

BadBug

פונדקאי ותיק
היי, אני ממש מתחיל בענייני הקראפטינג ויש לי בעיה עם השימוש בדבק החם.
כשאני מתחיל להדביק אני מתקשה לשלוט בכמות שאני זקוק לה להדבקה (מעט מדי או הרבה מדי מותך מתוך האקדח) וכמעט תמיד שאריות נדבקות ליד או הופכות לחוטים ארוכים ומכוערים.
האם זה קורה כי אני לא משתמש נכון? אולי כי אקדח הדבק יחסית פשוט ואין לו פיה צרה מספיק?

lonewolf

פונדקאי ותיק
אקדח דבק אף פעם לא מומלץ. הדבק שלו הוא פלסטיק מומס שמתקשה ויוצר גבעות ועמקים.

עדיף שתשתמש בדבק מגע, הוא יותר חזק, יותר עמיד ויותר פשוט לשימוש- מורחים את הדבק, מחכים שכמעט יתייבש, מצמידים את החלק השני.

BadBug

פונדקאי ותיק
יש מצב שדבק מגע שאני משתמש בו למיניאטורות יכל לעבוד פה...
אז לאילו מטרות כן היית משתמש באקדח דבק? מה שעולה לי בראש זה אולי חוטי ריר של מפלצות, קורי עכביש, להבות...

בלי קשר אני מרגיש שיש איזו בעיה עם הדיוק של האקדח, או שחסר לי ידע בשימוש בו.

Dotan

פונדקאי מהשורה
לגבי התאמה של אקדח דבק לעבודה, תלוי מה בדיוק אתה מדביק. באופן אישי לא יצא לי להשתמש, אבל ראיתי כל מיני סרטונים של כל מיני יצירות שהשתמשו באקדח דבק וזה נראה נוח.

אז לא פירטת מה בדיוק אתה רוצה להדביק, אבל אני רוצה לציין את דבק הסיליקון שאפשר למצוא בכל חנות סטוק בכמה שקלים כדבק ממש טוב, גם לפלסטיק (מיניאטורה שנשברה, למשל) וגם ל-papercrafting, שזה היה עיקר העבודה שלי. הוא חזק ושקוף, ומתייבש מהר (גם יתרון וגם חיסרון...).

אז תספר מה אתה עושה ואולי יהיה אפשר לעזור לך יותר.

BadBug

פונדקאי ותיק
אז האמת שסתם ניסיתי לתקן עבודת יצירה של הילדה :) מעין אטב עץ שהדבקתי לו כנפי נייר וראש פרוותי, אני יודע שזה לא באמת דורש אקדח דבק אבל זו לא הנקודה, הנקודה היא שהדבק נזל, יצר חוטים ושרכים הצטבר במקומות מסויימים יותר מדי ובמקומות אחרים פחות מדי... הרגשתי שאין 100% שליטה בו.
ראיתי סרטונים עם אקדחי דבק שאפשר להרכיב להם nozzle - כמו ברז צר יותר שלדעתי אולי יוציא את הדבק בצורה מבוקרת יותר.
בהמשך אני רוצה להדביק תוואי שטח בעיקר או ליצור אפקטים של לחשים באמצעותו, אולי גם מרקם של פורטלים וכו'

ליאור

פונדקאי פעיל
אם אתה ממש מתעקש על אקדח דבק אז כן יש סוגים של אקדחים שאפשר להרכיב אליהם דיזות בקטרים מישתנים
לא ניסיתי אותם על מיניאטורות אבל יצא לי לתקן אותם
לא מומלץ ויקר

Top Bottom