• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 רשומיי ההרפתקניות החדשות בנוורווינטר(מהדורה 5')

dragold

פונדקאי ותיק
אוקי, אז בשעה טוב הקבוצה התקבצה שוב והתחילה קמפיין חדש!
והפעם, ביהלום הצפון, הלא היא העיר של נוורוינטר!
המשחק היה 95% אלתורים מצידי, ו5% עובדות שהבאתי מהספר. אבל יחסית הוא הלך טוב.
ההרפתקניות הן:

לאשנה "רוח-סופה",
אשת-זאב-כוהנת של טמפוס שנודתה מהלהקה שלה אחרי שהתנגדה לשיתוף הפעולה שלהם עם אנשי נטריל.

לאשנה היא בת אדם, בערך בת 18, יש לה שיער אדמוני ועיניים ירוקות, היא לובשת שריון פרווה ומראה חייתי במקצת.
מיאלי "לחישת-ירח"
- קוסמת אדומה של ת'אי לשעבר, שברחה ומחפשת לעצור אותם מלהשלטת על האזור של נוורווינטר.

מיאלי היא אלפית בשנות השמונים לחייה, שיערה קצר בהרבה מהנורמה האלפית והיא לבושה בגלימות אפורות
קאיטרנה טאאן (נאשר)
- היורשת האמיתית האחרונה לבית נאשר, בית המלוכה ששלט בעיר עד להתפרצות הגעשית שהרסה את העיר.

קאטרינה גם היא בת אדם בת 18, יש לה שיער חום שאסוף בצמה מאחורי ראשה, לגופה היא לובשת שריון שרשראות מהודר במקצת ועל גבה היא נושאת את חרבה ואת מגנה, על שניהם יש קישוט בצורת עין מדממת...

אז הנה מה שקרה בסשן הראשון, בתמצות משהו:

שלושת ההרפתקניות שלנו הגיעו לעיר, כל אחת מסיבותיה שלה. שלושתן נפגשו בפונדק "הלוויתן המקורקע" שברובע האגם השחור בעיר, הפונדק הוא למעשה ספינת פיראטים ישנה שמקובעת למזח, המקום פופולרי במיוחד בקרב יורדי ים ואנשים שהגיעו לעיר דרך הים.
הפונדקאי, אדם זקן עם רגל מעץ, ועוד אישה שהייתה שם, שנראתה כמו הכלאה בין אדם דג ומים (אהם*גנאסי* אהם)
גייסו אותן למשימה מטעמו של לורד נבראמבר, הלורד הפתוח של מי-מצולות והשליט בפועל של העיר, למצוא מגילה כלשהי בביתו של מלומד מנוח, אחד בשם אלדנון, שנספה יחד עם אלפי האנשים בהתפרצות הגדולה, הם נתנו להן קלף קצר שתיאר את המקום ואת המשימה, הובטח פרס בשווי 100 מטבעות זהב למי שיחזיר את המגילה, ועוד בונוס של 50 מטבעות אם המגילה תישאר חתומה, קאיטרינה דרשה להביא את המגירה היישר ללורד נבראמבר עצמו, האישה אמרה לה שהיא תברר בנוגע לזה, אבל העניין הוא מאד לא שגרתי...
הדמויות ערכו היקרות קצרה ביניהן, והחליטו לצאת למשימה ביחד, ככה יהיה בטוח יותר.
באותו רגע הזכרתי לשחקנית של קאיטרינה שעל פי הרקע שלה יש לה שלוש מלווים שיכולים לעזור לה, היא אמרה להם להישאר בפונדק וציידה אותם עם קצת כסף.*
הן הלכו לעבר הבית. הבית היה ווילה קטנה באחד הרחובות הראשיים לשעבר של העיר.
כאשר הן נכנסו פנימה הן נתקלו בכמה עכבישים, אותם הן טבחו בשני סיבובים.** למרות ההדגשות שלי, מיאלי וקאטרינה לא הופתעו מהעובדה שלאשנה נהפכה לזאב ענקי וקרעה את העכבישים לגזרים...
לאחר מכן הן נכנסו הלאה, ובטעות דרכו על מלכודת(הקובייה אמרה את שלה...), המלכודת שחררה כמות מועטה של גז רגיל על הדמויות***
כאשר הן הגיעו לחדר העבודה שבבניין, הן מצאו את המגילה יחד עם עוד כמה ספרים ומגילות, ניצלתי את ההזדמנות בשביל להעניק להן ידע על העיר תוך כדי שהדמויות שלהן קוראות,
ולפתע התפרצה חבורת בני אדם חמושים שדרשו מהן את המגילה, העניין התדרדר לקרב מהר מאד, והוא נגמר במהירות רבה מאד בזכות לחש ידיים בוערות ממוקם היטב.****
לאחר הקרב, הן הצליחו לחלץ מאחד האנשים ששכר אותם אדם בגלימה שחורה, ויותר מזה הן לא ידעו.
בסופו של דבר, הדמויות התפנו לקחת את המגילה ולא עמדו בפיתוי ופתחו את החותם וקראו אותה, המגילה הזו הייתה למעשה מפה כלשהי, שתיארה סדרה מורכבת של חדרים ומעברים, ועלייה היה מסומן x במקום אחד, ואת הסמל של העין המדממת במקום אחר.
בדיקות הידע של הדמויות נכשלו בנוגע למגילה הזו, אבל בזכות הרקע המופלא של מיאלי, היא נזכרה שיש מלומד שחי ברובע העני של העיר שעשוי לדעת משהו על המגילה הזו!*****
בעוד הן היו בדרכן אל המלומד ההוא, כמה שומרים עצרו אותן ואמרו להן שהלורד נבראמבר הסכים לבקשתן להיפגש עמו, ושהן צריכות לבוא למעונו בהקדם...

* תכונת רקע מוזרה למדיי של אצילים, יכולה להיות שימושית, אבל בהחלט לא שגרתית להרפתקאן רגיל.
** זה אחד הדברים שאני אוהב במהדורה הזו, הקרב מאוד מהיר, למרות שניתן להפוך אותו לאיטי יותר. אני אהבתי :) .
*** עוד משהו טוב בנוגע למו"ד 5, עם כל הקטע של הריפוי המוגבל מאד, אפילו 2 נזק שחוטפים באקראיות נושא השפעה גדולה על המשך ההרפתקא, בהחלט הקל עליי את העבודה ביצירת תחושה שהמלכודת ממש הכבידה עליהן והחלישה אותן גם בלי אפקט כזה או אחר.
**** אשפים הם ממש חזקים, אם מנהלים אותם נכון אפשר לחסל בקלות אתגרים קשים, אני אתכן תנאי שטח יותר מעניינים מחדרים שמחוברים במסדרונות צרים למדי בפעם הבאה :twisted:
***** תכונת רקע מאד חביבה של מלומדים למיניהם, אפילו אם הם נכשלים בבדיקת ידע, הם תמיד ידעו היכן ניתן למצוא עוד מידע על הנושא.

אז אני בהחלט התרשמתי לטובה מהמהדורה החדשה, מאד זורמת, נוחה, וקלה לאילתורים.
אני חייב לציין שהרקעים המוכנים של הדמויות מהמדריך של נוורוינטר היו אמצעי מעולה להכניס את השחקניות למשחק, כבר על התחלת המשחק לכל דמות היה סוד קטן שיכול להוביל לדברים מעניינים מאד... אני ממליץ על הספר בחום!

אז תגובות, שאלות, והצעות יתקבלו בברכה
עבדכם הנאמן,
דראגולד.

קודם כל אני מבין שנהנית מהפלייטסט של 5, נשמע נחמד - השאלה איך יחזיק מעמד עוד כמה סשנים.
אני מופתע מזה שהסשן נשמע עם הרבה דגש על הפן הקרבי, כך זה רץ בפועל?
ובקשר לספר של נוורוינטר, לא התלהבתי ממנו, הוא לא נעול על עצמו- לא באמת הרפתקה, ולא באמת ספר רקע.

גם אני חושש מכך, אין במאת מספיק תוכן להרבה מפגשים, אבל אני סומך על יכולת האלתור שתחזיק את המשחק עד החבילה הבאה שתצא בשעה טובה :D .
אני חייב לומר שאני דווקא מאוד אוהב את הספר של נוורווינטר, הוא מתאים בדיוק לקמפיינים בשבילי, הוא מציג אזור עם ככה וככה תכונות מגניבות, רקעים שנכתבו בשביל לערב את הדמויות בדברים האלה, ומנחה אותך באופן לא רע לאיך להשתמש במה שמוצג שם בצורה הנכונה.

חזרה